Главная страница

срьпа. База КРОК-2 – 2002 (4). Крок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія


Скачать 3.09 Mb.
НазваниеКрок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія
Анкорсрьпа
Дата01.11.2022
Размер3.09 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаБаза КРОК-2 – 2002 (4).doc
ТипДокументы
#766390
страница12 из 51
1   ...   8   9   10   11   12   13   14   15   ...   51
1   ...   8   9   10   11   12   13   14   15   ...   51
Про метеоризм

Про погану підготовку хворого до обстеження

Про ентероколіт

Про глистну інвазію

  1. У хворого 24 років з’явилась кривава блювота, чорний стілець, загальна слабість. АТ 90/60 мм.рт. ст. Пульс 120 за хв., слабого наповнення і напруження. Ht – 0, 20 л/л, Нв – 60 г/л, ЦВТ – 10 мм.вод. ст. Діурез 800 мл. за допомогою якого з перечислених показників можна найбільш точно оцінити гіповолемію?

*Центральний венозний тиск

Артеріальний тиск

Гематокрит

Гемоглобін

Добовий діурез

  1. У хворої 40 років з на 8 день від початку захворювання різко посилився біль внизу живота. Температура набула гектичного характеру, пульс 106 уд. за хв. Язик сухий. В правій здухвинній ділянці при пальпації в зоні інфільтрату визначається різкий біль та позитивні симптоми подразнення очеревини. При ректальному обстеженні болючості, нависання передньої стінки кишки не виявлено. Яке ускладнення виникло у хворої?

*Нагноєння апендикулярного інфільтрата

Пілефлебіт

Правосторонній аднексит

Дифузний перитоніт

Тіфліт

  1. Оперовано хворого 52 років з приводу гострого гангренозного апендициту, місцевого перитоніту. Виконано апендектомію, дренування черевної порожнини. На 5 день після операції стан хворого погіршився, з’явились озноб, різке підвищення температури, іктеричність склер, пульс 120 уд. за хв, АТ-110/70 мм рт. ст. Живіт здутий, при пальпації біль в правій половині живота, збільшення в розмірах печінки та її болючисть. Виділень із черевної порожнини не має. Лейкоцитів крові - 22,4х109/л, еритроцитів-2,7х1012/л. Яке ускладнення виникло у хворого?

*Пілефлебіт

Підпечінковий абсцес

Післяопераційний перитоніт

Тіфліт

Гостра кишкова непрохідність

  1. Хворого К., 38 років, доставлено в ургентному порядку через 6 годин від початку захворювання з клінікою перфоративної виразки. Під час лапаротомії виявлено, що виразка розміром 2х2,5 см, розташована на верхньозадній стінці залуковичного відділу дванадцятипалої кишки, має місце рубцьова деформація кишки. В черевній порожнині дифузний серозно-фібринозний перитоніт. В якому обсязі слід виконати операцію?

*Висічення виразки, ваготомія

Зашивання перфоративного отвору

Висічення виразки

Резекція шлунка за Більрот ІІ

Резекція шлунка за Більрот І

  1. Доставлено хворого 45 років зі скаргами на загальну слабкість , запаморочення, дьогтьоподібний кал. Стан хворого середньої тяжкості. Шкіра бліда. Пульс 110 уд./хв, АТ-100/60 мм рт.ст., гемоглобін 90 г/л. Під час термінової гастроскопії виявлено поліп антрального відділу шлунка розміром 1,5х2,1 см на широкій основі. Верхівка поліпа активно кровоточить. Визначте тактику лікування?

*Ендоскопічний гемостаз, біопсія поліпа

Ендоскопічна поліпектомія

Ендоскопічна діатермокоагуляція поліпа

Негайна операція в об’ємі резекції шлунка

Лапаротомія, висічення поліпа

  1. Доставлено хворого 45 років з гострою шлунковою кровотечею ІІ-ІІІ ступеня, що проявилася гематомезією. Із анамнезу відомо, що хворий 10 років тому переніс напад гострого деструктивного панкреатиту, після якого з часом з’явилась спленомегалія. При огляді хворого шкіра бліда, пульс 110 уд./хв, АТ-100/60 мм рт.ст., гемоглобін 90 г/л. Живіт дещо збільшений в розмірах, м’який, помірно болючий в лівому підребер’ї, де визначається великих розмірів селезінка. Печінка, підшлункова залоза не пальпуються. Перістальтика прискорена. Яка патологія спричинила кровотечу?

*Позапечінкова портальна гіпертензія

Кровотеча із кісти підшлункової залози

Гострі виразки шлунка

Рак шлунка, ускладнений кровотечею

Синдром Малорі-Вейса

  1. Під час операції з приводу защемленої пахвинно-калиткової кили після розкриття грижового мішка з’ясувалось, що останній містить некротизовану петлю тонкої кишки, а також значну кількість геморагічного ексудату з фібрином. Запальний процес поширився на м’які тканини в оточенні грижового мішка. Яким чином слід продовжити операцію?

*Перейти на середину лапаротомію

Виконати герніолапаротомію

Розсікти защемляюче кільце

Провести резекцію нежиттєздатної кишки

Вилучити грижовий мішок

  1. В ургентну клініку доставлено хворого 50 років з попереднім діагнозом защемленої грижи білої лінії живота. Стан хворого важкий, мають місце прояви інтоксикації та гіповолемії. Живіт здутий, обмежено приймає участь у диханні. Грижове випинання різко болюче, над ним позитивні симптоми подразнення очеревини. Хірург погодився з попереднім діагнозом і виконав герніотомію. При ревізії грижового мішка останній не містить защемлених органів, однак із черевної порожнини надходить мутна рідина з фібрином. Як слід оцінити дану патологію?

*Грижа Брока

Гостра сполукова кишкова непрохідність

Грижа Майдля

Грижа Ріхтера

Асцитичний синдром

  1. Під час операції з приводу гострої сполукової кишкової непрохідності виявлено, що привідна петля розтягнута, стінка її набрякла на всьому протязі, набряк поширюється на брижу. В просвіті кишки секвестровано від 2 до 3 літрів рідини. В черевній порожнині міститься близько 500 мл серозно-геморагічного ексудату. В чому полягає профілактика синдрому ентеральної недостатності?

*Деконтамінації кишечнику, кишковому лаважі та декомпресії кишечнику

Назогастроінтестінальній інтубації

Дренуванні черевної порожнини

Екстракорпоральній детоксикації

Форсованому діурезі, антибактеріальній терапії

  1. Хворий, 76 років, при надходженні в клініку скаржиться на нудоту, здуття живота, утруднення відходження газів. Стула не було на протязі 2 діб. При огляді хворого в пупочній області має місце грижа, досить великих розмірів, безболісна, в черевну порожнину не вправляється. Симптом “кашльового поштовху” позитивний. При ректальному обстеженні визначаються калові камінці. Яка патологія розвинулась у хворого?

*Копростаз

Інвагінація кишечника

Заворот сигмовидної кишки

Защемлена грижа

Сполукова кишкова непрохідність

  1. Хвору 56 років доставлено в хірургічне відділення зі скаргами на інтенсивні болі в животі, багаторазову блювоту кишковим вмістом, що не приносить полегшення. Захворіла 2 години тому, після надмірного прийняття їжи. Хвора збуджена, шкіряні покрови бліді, акроцианоз, пульс 120 уд., слабкого наповнення, АТ -90\60 мм рт.ст. Живіт помірно здутий у надчерев’ї, в нижніх відділах запалий. При пальпації черевна стінка м’яка, болюча в епігастрії. При перкусії відмічається високий тимпаніт у мезогастрії, перістальтика посилена. При рентгеноскопії роздуті петлі кишечника. Яке захворювання виникло у хворої?

*Заворот тонкої кишки

Гострий панкреатит

Тромбоз мезентеріальних судин

Перфорація виразки шлунка

Інвагінація кишечнику

  1. Хворому М., 26 років, виставлено діагноз дифузний токсичний зоб ІІІ ступеня, тиротоксикоз середньої важкості. Хворому запропоновано оперативне лiкування, на яке вiн погодився. Якi заходи пiд час передоперацiйної підготовки треба застосувати для профілактики тиротоксичного кризу у післяопераційному перiодi?

*Застосування антитироїдних препаратiв

Малотравматична хiрургiчна технiка

Постільний режим

Детоксикаційна терапія

Застосування кортикостероїдiв

  1. Хвора М., 16 років, оперована 12 років тому з приводу дифузного токсичного зобу III-IV ступеня. На цей час у хворої виник рецидив тиротоксикозу. Хворій запропоновано оперативне втручання, але перед цим треба з`ясувати де знаходиться функціонуюча тканина залози. Який саме метод дослідження потрібно виконати?

*Сканування залози

Ультразвукове дослідження

Пункційну аспіраційну біопсію

Рентгенологічне дослідження шиї

Рентгенологічне дослідження стравоходу

  1. Хвора К., 29 років, 3 роки тому булор виставлено діагноз дифузний токсичний зоб III ст. Отримувала консервативне лікування. Останнім часом у правій долі залози з`явився вузол , щільний при пальпації, швидко збільшується у розмірі. Яке дослідження треба виконати, щоб вірогідно виключити рак щитовидної залози ?

*Тонголкову пункційну аспіраційну біопсію

Ультразвукове дослідження щитовидної залози

Інтраопераційну біопсію вузла

Сканування щитовидної залози

Рентгенографію шиї

  1. У хворої М., 26 років, оперованої з приводу дифузного токсичного зобу ІІІ ступеня, тиротоксикоза середньої важкості на 2 добу після операції з`явилися судоми кістей, стоп та лиця. Симптоми Хвостека, Трусо позитивні. Хвора скаржиться на болі в області серця. На ЕКГ - подовження інтервала Q-T. Яке ускладнення виникло у хворої ?

*Гіпопаратироз

Гіперпаратироз

Тиротоксичний криз

Парез гортанних нервів

Тиротоксична міокардіодистрофія

  1. Хвора С., 35 років, на 2 добу після операції з приводу змішаного токсичного зобу IV скаржиться на болі в області серця. На ЕКГ - подовження інтервала Q-T. Симптоми Хвостека, Трусо чітко не визначені. Виставлено попередній діагноз прихованої тетанії. Яке дослідження треба провести для підтвердження діагнозу?

*Визначити вміст кальцію і фосфору у крові

Визначити вміст тиротропного гормону

Визначити вміст калію

Визначити вміст натрію

Визначити вміст тироїдних гормонів у крові

  1. У хворої М., 40 років, оперованої з приводу дифузного токсичного зобу IV ст. після операції встановлено ураження гортанних нервів з порушенням фонації та ковтання. Які саме заходи мають вирішальне значення у профілактиці цього ускладнення?

*Субфасціальне видалення залози та малотравматична анатомічна хiрургiчна технiка

Використання місцевого знеболення

Передопераційна підготовка

Використання загальної анестезії

Малотравматична анатомічна хiрургiчна технiка

  1. Хвора А., 44 років, оперована з приводу змішаного токсичного зобу IV ст. Через 10 годин після операції стурбована, скаржиться на задишку, лице синюшне, голова нахилена уперед. На передній поверхні шиї визначається щільно-еластичне утворення, що постійно збільшується у розмірах. Яке ускладнення виникло у хворої?

*Післяопераційна кровотеча

Парез гортанних нервів

Абсцес післяопераційної рани

Підшкіряна емфізема

Гіпопаратироз

  1. Хвора А., 44 років, оперована з приводу дифузно-вузлового токсичного зобу IV ст. Через 10 годин після операції стурбована, скаржиться на задишку, тиск в області шиї, лице синюшне, голова нахилена уперед. На передній поверхні шиї визначається щільно-еластичне утворення, що постійно збільшується у розмірах. Вирішено, що у хворої виникла післяопераційна кровотеча. Яка подальша тактика?

*Видалити гематому, перев`язати кровотечливу судину

Призначити гемостатики

Холод на область рани

Призначити антибактеріальні препарати

Компрес на область шиї

  1. У хворої М., 26 років, виявлено вузол у правій долі щитовидної залози. Вузол з`явився протягом останніх 3 місяців, появу його хвора зв`язує зі стресом. Збільшення вузла та болю хвора не відмічає. Під час УЗД виявлено вузол 2х2,5 см у нижній частині правої долі щитовидної залози. Яке лікування треба призначити?

*Хірургічне лікування

Консервативну терапію

Динамічний нагляд

Не потребує лікування

Визначити після біопсії вузла


    написать администратору сайта