Главная страница

срьпа. База КРОК-2 – 2002 (4). Крок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія


Скачать 3.09 Mb.
НазваниеКрок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія
Анкорсрьпа
Дата01.11.2022
Размер3.09 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаБаза КРОК-2 – 2002 (4).doc
ТипДокументы
#766390
страница25 из 51
1   ...   21   22   23   24   25   26   27   28   ...   51
1   ...   21   22   23   24   25   26   27   28   ...   51

* нічого не робити, рану зшити

Холецисектомія, дренування черевноі порожнини

Десимпатизація печінковой артеріі

Холецистостомія

Зовнішне дренування жовчних протоків

  1. Молода жінка поступила зі скаргами на біль у клубовій ділянці, які віддають у праву статеву губу. Підвищення температури до 37,6°С. Лейкоцити 9800. Під час пальпації позитивні симптоми Кохера-Волковича, Ровзінга, Ситковського. Досліджена гінекологом - патології жіночих органів не виявлено. Ваш діагноз? Клінічно гострий аппендицит.

* запалення червеобразного відростку

Гостре запалення жовчного міхура (холецистит)

Дивертикуліт Меккеля

Позауразняя вагітність

Поза друга патологія

  1. Хворому 30 років. За 8 годин до звернення в стаціонар він отримав удар у черево. При вступі – скарги на біль в правому підребер”ї, кволість. Шкірні покриви бліди. Пульс 100 уд. в хвилину, ритмічний. АТ – 110/60 мм рт.ст. Перкуторно притуплення в відлогих місцях черевноі порожнини немае. Пальпаторно визначається напруження м”язів передньої черевної стінки у правому підребер”ї. Визначте раціональний діагностичний комплекс в умовах спеціалізованого стаціонару для виключення травматичного нашкодження печінки.

* оглядова рентгенографія черевноі порожнини, УЗД черевноі порожнини

ЄРХПГ, каваграфія

Срленопортографія, ЯМР черевної порожнини

Оглядова рентгенографія черевноі порожнини, целіакографія

Рентгенографія шлунку, лапароскропія

  1. Хворий 42 років поступив в хірургічне відділення з скаргами на блювання кров”ю, кволість, втрата свідомості. З анамнезу відомо, що він 5 років тому знаходився на стаціонарному лікуванні в інфекційній лікарні з приводу вірусного гепатиту. Відмічае зловживання алкоголем. При фізикальному обстеженні стан хворого середньої важкості, пульс 105 уд. на хв., ритмічний А/Т – 90/60 мм рт.ст. Язик сухий, живіт вздутий, при пальпації виявляеться, що збільшена печінка, пальпація болісна, збільшена селезінка. При ректальному дослідженні – мелена. Маючи на підозрі шлункову кишкову кровотечу встановіть Ваші дії, як черевного хірурга.

* екстрена ЕГДС

Гемостатична консервативна терапія, нагляд у дінамиці

Екстрена хірургія

УЗД органів черевноі порожніни

Промивання шлунка лідяною водою через товстий шлунковий зонд

  1. У хворого клінічна картина гострого панкреатиту, не можна виключити прободну виразку шлунку. Виберіть ймовірну лапароскопічну ознаку деструктивного панкреатиту.

* бляшки стеанонекрозу на очеревені

Пневматізація кишечника

Кровонаплив очеревини

Набряк великого очіпка

Наявність крові у очеревній порожнині

  1. Хвориий, госпіталізований у клініку зі скаргами на біль в надчеревній ділянці, нудоту, блювоту. На протязі 6 місяців схуд на 15 кг. При рентгенологічному дослідженні шлунку виявлено відтіснення його вперед. Ваша вірна відповідь.

* пухлина підшлункової залози

Стеноз брамника

Виразкова хвороба шлунку

Пістряк (рак) шлунку

Пухлина товстой кишки

  1. Під час операції хворої 70 років виявлений великий міхур підшлунковой залози, тісно припаяний до задньої стінки шлунку. Який об”ем операції?

* Цисто-гастроентероанастомоз

Висічення міхура по Мельнікову

Цистодуоденоанастомоз

Цистоентероанастомоз

Резекція шлунку з міхуром

  1. У хворого 30 років з деструктивним панкреатитом на 14 день хвороби з”явилися гектична температура, мороз, тахікардія, зсув лейкоцитарної формули вліво, їнфільтрат в епігастрії. Чим це може бути визвано? Ваш попередній діагноз?

* Псевдокіста підшлункової залози, гострий холецистит

Пневмонія

Міхур підшлункової залози

Зачеревна флегмона

Гострий апендицит

  1. Хвора 54 років скаржиться на біль за грудиною в епігастрії, які виникають після приійому їжі, завада полику, відрижку. Під час рентгенографії в позаднім межистінні викруглює просвіток з рівнем рідини. Послід прийому контрасту виявлено росполог кардіі віще діафрагми. Яку хворобу можна запідозрити у хворої? Ваш діагноз?

*Кила стравохідного отвору грудоперетинкова

Позастернальную килу Лоррея

Колоезофагальная кила

Релаксація грудоперетинкова

Пістряк (рак) кардіального відділу шлунку

  1. У хворої 50 років зненацька з”явилася гостра дісфагія, яка супроводжувалася різкою біллю за грудиною. Яка можліва причина з указаних нижче захворювань?

*Защемлення колоезофагальної кили

Рефлюкс-езофагит

Кила Лоррея

Стенокардія

Міжреберна нервобіль

  1. Хворий К. скаржиться на печію та постійний біль за грудиною. При нахилі після прийому їжі виникає зригування. При рентгенологічному дослідженні виявлено – сковзька кардіофункціональна кила стравохідного отвіру діафрагми з розмищенням кардіі на дні шлунку на 8 см вище діафрагми. При езофагоскопії є ознаки рефлюксезофагита. Яку тактику Ви вибирете для лікування цього хворого?

*Операція в хірургічному стаціонарі

Консервативне лікування в полікліниці

Консервативне лікування в терапевтическому стаціонарі

Консервативне лікування в хірургічному стаціонарі

Санаторно-курортне лікування

  1. Хаворий 70 р. звернувся з защемленою пахвинною килою, викликав терапевта до дому. Давність защемлення 10 годин. Е ознаки кишкової непрохідності. Гіперемія кожи над киловим випячуванням. Якою повинна бути тактика лікаря, який обстежив хворого?

* Екстренна госпіталізація в хірургічний стаціонар

Направлення на консультацію до хірурга

Холод на область кили, аналгетики, антибіотики

Вправлення кили після ін”екції наркотиків

Вправлення кили

  1. Хворий з защемленою пахвово-калитковою килою поступив на 3-ю добу з початку захворювання. Температура до 39?С, гіперемія, інфільтрація, набряк килової торбини. Яке ускладнення спостерігається у хворого?

*Нагній (флегмона) килової торбини

Мутузниця (фуникулит)

Гостра кишкова непрохідність

Гострий орхіт

Водниця яєчка (яйко)

  1. У хворого при проведенні гастродуоденоскопії виявлена невеликих розмірів поверхнева виразка на малій кривизні шлунка. Як Ви вважаєте, з чим пов’язаний початковий процес виразкоутворення?

*З механізмами, порушаючими рівновагу між факторами захисту та агресії гастродуоденальної зони

Зі зниженням секреторної функції підшлункової залози

З порушенням кислотонейтралізуючої функції дванадцятипалої кишки

З декомпенсацією антральної кислотонейтралізуючої функції

Зі зворотньою діфузією водиєвих іонів

  1. У хворого 40 років з тривалим виразковим анамнезом розвинувся декомпенсований стеноз воротаря (привратника) з характерною клінікою цього ускладнення – блювання раніше принятою їжею, зниження маси тіла, інколи – судоми. При декомпенсованому пілородуоденальному стенозі рекомендовано застосувати?

* Економна резекція шлунку зі стовбуровою або селективною ваготомією

Економна резекція шлунку з СПВ

Селективна ваготомія з гастроентероанастомозом

Стовбурна ваготомія з гастроентероанастомозом

СПВ з пілоропластикою

  1. В хірургічне відділення поступив хворий з гастродуоде-нальною кровотечею. Проведено консервативне лікування. Кровотеча припинилась, але через деякий час відновилась. При виразці що кровоточить та малому ступені операційного ризику рекомендовано?

*Резекція шлунку та виразки що кровоточить

Клінодібне видалення виразки що кровоточить з СПВ

Ушивання виразки що кровоточить з пилоропластикою та ставбуровою ваготомією

Клінодібне видалення виразки що кровоточить з пілоропластикою та стовбуровою ваготомиєю

Видалення виразки

  1. Хворий 38 років, доставлений у приймальне відділення хірургічного стаціонару з клінічними ознаками скрізноі виразки 12-палоі кишки. Із анамнезу відомо, що він хворів і неодноразово лікувався з приводу виразкової хвороби 12-палоі кишки. 6 годин тому з”явились різкий кінжальний біль в надчревній ділянці, холодний піт. Доставлений каретою швидкоі допомоги. При вступі було зроблено оглядовий рентгенологічний знімок черевноі порожнини. Як ви вважаєте, що є достовірною рентгенологічною ознакою перфорації гастродуоденальної виразки?

* наявність вільного газу в черевній порожнині

Високе стояніє діафрагми

Пневматизація кишковини

“Чаши” Клойбера

Збільшений газовий міхур шлунка

  1. У хворого, страждаючого виразковою хворобою під час чергового загострення захворювання зник біль в надчеревній ділянці. У той же час хворий відмітив з”явлення рідкого чорного стулу. Як Ви вважаєте, зниження болю і з”явлення “мелени” при дуоденальній виразки характерно для

*Кровотечі

Пенетрації в підшлункову залозу

Малігнізації виразки

Перфорації виразки

Пілородуоденального стенозу

  1. В клініку невідкладноі хірургії доставлений молодий чоловік з клінікою продірявленої виразки шлунку через 12 годин від початку продірявлення. Терміново взятий в операційну для предопераційної інфузійної терапії. Під час лапаротомії діагностован розливний гнійний перитоніт. Яка Ваша тактика? Операцією вибору при продірявленій виразки шлунка в умовах гнійного перитоніту є:

* Ушивання перфорації, промивання і дренування черевної порожнини

Резекція шлунку

Висічення виразки зі стволовою ваготомією і пилоропластикою

СПВ з ушиванням перфорації

Справжня антрумектомія

  1. Хворий Н., 58 років, поступив зі скаргами на чорний стул на протязі 4–5 діб, слабкість, запамороку. В анамнезі – виразкова хвороба 12-палої кишки на протязі 20 років з нечастими загостреннями. Останнє загострення було за тиждень до вступу до лікарні. Нв – 48 од. При терміновому ендоскопічному дослідженні виявлена хронічна виразка бульби 12-палої кишки в діаметрі 0,8 см, яка спричинила кровотечу. Оберіть вірну тактику.

*Через виражену анемію, що вказуе на кровотечу важкого ступеня, короткочасна, на протезі 24 годин, підготовка та термінова операція

Консервативна, противиразкова, гемостатична терапія з наступною операціею через 5-8 діб ваготомією, прошиванням судини у виразки, пілоропластикою

Через тривалий анамнез, важкий ступень крововтрати ваготомія з пілоропластикою та зшивання виразки

Через тривалість кровотечі, виражену анемію, показана противиразкова гемостатична терапія з наступною плановою операцією.

Консервативна терапія в умовах терапевтичного відделення

  1. При обстеженні хворого Ви запідозрили пухлину прямої кишки. Готуючи його до операції, необхідно упевнитися, чи немае віддалених метастазів, щоб скласти план операції. Для виявлення типових віддалених метастазів пістряка кутні (рака прямой кишки) що будете використовувати?

* Лапароскопія

Ректороманоскопія

Ирригоскопія

Лабораторне дослідження

Пальциве дослідження

  1. Ви обстежили хворого і встановили діагноз: “Пістряк кутні” на 12 см від анального відхідника без метастазів. Який вид оперативного втручання Ви збираєтесь виповнити цьому хворому?

*Передня резекція кутні

Накладення цекостоми


написать администратору сайта