Главная страница

База КРОК-2 – 2003. Крок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія


Скачать 2 Mb.
НазваниеКрок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія
Дата15.07.2022
Размер2 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаБаза КРОК-2 – 2003.doc
ТипДокументы
#631176
страница2 из 42
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   42
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   42



Хворий К. доставлений в хірургічне відділення з місця дорожнью-транспортної пригоди із закритою травмою грудної клітини та переломом ребер зправа. У хворого діагностований напружений правосторонній пневмоторакс. Хворому терміново показано:

Дренування плевральної порожнини

Трахеостомія

Штучна вентиляція легень

Інкубація трахеї

Торакотомія.



Хворий К. доставлений в хірургічне відділення з місця дорожнью-транспортної пригоди із закритою травмою грудної клітини та переломом ребер зправа. У хворого діагностований правосторонній пневмоторакс. Хворому терміново показано дренування плевральної порожнини. Вкажіть місце проведення плевральної пункції:

В 2-му міжребір”ї по середньоключичній лінії

В 6-му міжребір”ї по задньопахвинній лінії

В 7-му міжребір”ї по лопатковій лінії

В проекції плеврального синуса

В місці найбільшої тупості визначеної при перкусії



Хворий К. доставлений в хірургічне відділення з місця дорожнью-транспортної пригоди із закритою травмою грудної клітини та переломом ребер зправа. У хворого діагностований правосторонній середній гемоторакс. Хворому терміново показано дренування плевральної порожнини. Вкажіть місце проведення плевральної пункції:

6-7 міжребір”я по лопатковій лінії

9-10 міжребір”я по лопатковій лінії

6-7 міжребір”я по задньопахвинній лінії

2-3 міжребір”я по середньо ключичній лінії

В місці найбільшої тупості визначеної при перкусії



Хворий О. знаходиться на лікуванні в травматологічному відділенні з приводу перелома плечової кістки. Вкажіть максимально можливу крововтрату при цьому переломі:

800 мл

400 мл

600 мл

1000 мл

1500 мл



Хворий О. знаходиться на лікуванні в травматологічному відділенні з приводу перелома стегнової кістки. Вкажіть максимально можливу крововтрату при цьому переломі:

2000 мл

400 мл

800 мл

1000 мл

5000 мл



Хворий О. знаходиться на лікуванні в травматологічному відділенні з приводу переломі кісток тазу. Вкажіть максимально можливу крововтрату при цьому переломі:

3000 мл

400 мл

800 мл

1000 мл

1500 мл



Хворий О. знаходиться на лікуванні в травматологічному відділенні з приводу перелома кісток гомылки. Вкажіть максимально можливу крововтрату при цьому переломі:

800 мл

400 мл

600 мл

1000 мл

1500 мл



Хворому О. 20 років з кровотечею із плечової артерії при наданні першої медичної допомоги з метою тимчасової зупинки кровотечі був накладений джгут. Вкажіть максимальну експозицію джгута у зимовий час:

60 хвилин

15 хвилин

30 хвилин

120 хвилин

180 хвилин



Хворому О. 20 років з кровотечею із плечової артерії при наданні першої медичної допомоги з метою тимчасової зупинки кровотечі був накладений джгут. Вкажіть максимальну експозицію джгута у літній час:

120 хвилин

15 хвилин

30 хвилин

60 хвилин

180 хвилин



Хворий Д. 34 років на виробництві отримав пошкодження м”ягких тканин правого стегна. На передній поверхні стегна рвана рана розміром 6-4-5 см, краї рани нерівні, зазубрені в глибині рани згортки крові з під яких продовжується витікання венозної крові. Хворому надана перша медична допомога. Який найбільш оптимальний метод тимчасової зупинки кровотечі був застосований лікарем в цьому випадку:

Накладання тугої пов”язки.

Іммобілізація кінцівки шиною.

Накласти джгут на кінцівку вище місця поранення.

Накласти джгут на кінцівку нижче місця поранення.

Пальцеве притиснення стегнової артерії в паховій ділянці.



У постраждалого в стані травматичного шоку артеріальний тиск 70 мм рт ст.., ЧСС 140 ударів в хвилину. Вкажіть приблизний об”єм крововтрати по шоковому індексу:

30\%

20\%

40\%

50\%

60\%



Хворий К. 42 років доставлений в приймальне відділення лікарні з місця дорожньотранспортної пригоди в стані клінічної смерті. Вкажіть основні ознаки зупинки серцевої дяльності:

Відсутність пульсу на магістральних судинах.

Відсутність дихання.

Відсутність свідомості.

Низький артеріальний тиск.

Широкі зіниці.



Хвора Б., 46 р., переведена з терапії в реанімаційне відділення з діагнозом ” Астматичний статус” . Загальний стан хворої вкрай важкий: без свідомості, виражений ціаноз шкіри, ЧД – 50 в 1 хв., АТ – 80 /60 мм.рт.ст., ЧСС – 126 в 1 хв. Ваші дії :

*Негайно застосувати штучну вентиляцію легень та бронхіальний лаваж

Застосувати дихальні аналептики

Ввести ефедрін, або мезатон

Нічого не робити , продовжуючи контролювати життєво- важливі функції

Застосувати спазмолітичні препарати



Хворий з синдромом Моргані-Едем – Стокса під час підйому по сходах втратив свідомість. Шкіра бліда, зіниці широкі, клоніко – тонічні судоми, грудна клітина нерухома. Діагноз:

*Клінічна смерть

Соціальна смерть

Преагонія

Агонія

Біологічна смерть



Ви черговий лікар . В приймальне відділення привезли хворого після проведення успішної реанімації (стан після утоплення). АТ – 90/60 мм.рт.ст., ЧСС – 120 в 1 хв., ЧД – 26 в1 хв. Свідомість відсутня, зіниці помірно розширені, генералізовані клоніко – тонічні судоми. Діагноз:

*Післяреанімаційна хвороба

Клінічна смерть

Кома неясного генезу

Непритомність

Вегетативний стан



У приймальне відділення доставили хворого , який скаржиться на болі у животі, блювоту. Приблизно 15 годин тому вживав алкогольні напої, заїдав смаженими грибами, м’ясом, огірками. Ваша тактика:

*Госпіталізація в реанімаційне відділення

Продовжити нагляд за хворим в приймальному відділенні і після поліпшення стану відпустити хворого додому у супроводі родичів

Госпіталізація в хірургічне відділення

Госпіталізація в терапевтичне відділення

Госпіталізація в інфекційне відділення



У відділення реанімації переведений хворий, який скаржиться на болі у животі, блювоту. Приблизно 15 годин тому вживав алкогольні напої, заїдав смаженими грибами, м’ясом, огірками. Діагноз :

*Гостре отруєння грибами

Гостра хірургічна патологія органів черевної порожнини

Серцево-судинна недостатність зумовлена переїданням

Гостре алкогольне отруєння

Інфекційний гастроентерит



Хвора 19 років поступила о 12-й годині в хірургічне відділення з діагнозом “ гнійний мастит”. З 10 років страждає на цукровий діабет. О 8-й годині ранку зробила ін’єкцію 32 ОД. аморфного та 40 ОД. кристалічного цинк – інсуліна. При огляді хворої звертає на себе увагу відсутність свідомості, шкіряні покрови вологі, тахікардія приблизно 116 в 1 хв. Діагноз:

*Гіпоглікемічна кома

Екламптична кома

Гіперглікемічна кома

Інсульт

Енцефаліт



Хвора 19 років поступила о 12-й годині в хірургічне відділення з діагнозом “ гнійний мастит”. З 10 років страждає на цукровий діабет. О 8-й годині ранку зробила ін’єкцію 32 ОД. аморфного та 40 ОД. кристалічного цинк – інсуліна. При огляді хворої звертає на себе увагу відсутність свідомості, шкіряні покрови вологі, тахікардія приблизно 116 в 1 хв. Ваші першочергові дії:

*Негайно ввести 40\% розчин глюкози

Дослідити рівень глюкози в крові та сечі

Визвати на консультацію невропатолога

Зробити загальний аналіз крові та сечі

Ввести інсулін пдшкірно



У хворого раптово виникла гостра біль за грудниною з іррадіацією у ліву руку. Збуджений, шкіряні покрови бліді, ЧД – 38 в 1 хв., АТ – 180/ 110 мм.рт.ст. В подальшому хворий втрачає свідомість , падає. PS- на магістральних судинах не визначається, зіниці рівномірно розширені. Ваш діагноз:

*Клінічна смерть

Агональний стан

Кома

Серцевий напад

Порушення мозкового кровообігу



У хворого раптово виникла гостра біль за грудниною з іррадіацією у ліву руку. Збуджений, шкіряні покрови бліді, ЧД – 38 в 1 хв., АТ – 180/ 110 мм.рт.ст. В подальшому хворий втрачає свідомість , падає. PS- на магістральних судинах не визначається, зіниці рівномірно розширені. Ваші першочергові заходи:

*Розпочати комплекс серцево-легеневої та церебральної реанімації

Дзвонити на станцію швидкої медичної допомоги

Ввести в/в центральні аналептики

Нічого не робити , тому що наступила смерть

Ввести мезатон



Хворому Н., 30 років, з метою детоксикації , на протязі декількох днів вводили великі дози фуросеміду, що супроводжувалось діуретичним ефектом. В клінічній картині спостерігаються : сонливість, м’язова слабкість, парез кишківника; на ЕКГ – зниження зубця Т нижче ізолінії; розширення інтервалу Q- T. Для якого виду розладу водно-електролітного обміну це характерно?

*Гіпокаліємія

Гіпонатріємія

Гіпернатріємія

Гіперкаліємія

Гіперхлорємія



Який з перерахованих нижче препаратів Ви призначаєте хворому з симптомами гіпертонічної дегідратації?

*5\% розчин глюкози

Розчин натрію гідрокарбонату

Гіпертонічний розчин натрію хлориду

3\% розчин калію хлориду

реополиглюкін



У хворого внаслідок гострої лівошлуночкової серцевої недостатності виник набряк легень. Які інгаляції показані в данному випадку разом з оксигенотерапією?

*Інгаляція парів спирту

Інгаляція настою ромашки



написать администратору сайта