Главная страница

База КРОК-2 – 2003. Крок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія


Скачать 2 Mb.
НазваниеКрок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія
Дата15.07.2022
Размер2 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаБаза КРОК-2 – 2003.doc
ТипДокументы
#631176
страница42 из 42
1   ...   34   35   36   37   38   39   40   41   42

Гемосорбция

Гемодиализ

УФОК

ВЛОК



Больному Т.,32 лет,на 6 сутки после ранения вскрыта забрюшинная флегмона. Состояние больного тяжелое, кожа желтушная, температура гектическая, тахикардия, гипотония, анемия, печень и селезенка увеличены, в моче белок, СОЕ-30 мм\час. Из крови высеяна синегно-йная палочка. Ваш диагноз?

Сепсис

Паранефрит

Токсический гепатит

Синдром системного ответа

Межкишечный абсцесс



Больная В.,36 лет, после лапаротомии по поводу гнойного перитонита, пиосальпинкса, эндометрита. Состояние тяжелое, кожа землисто-серого цвета, одышка до 30 в мин, живот вздут. перистальтика вялая, печень увеличена, анемия, лейкоцитоз, в моче белок, эритроциты, лейкоциты, гиалиновые цилинд-ры. Подозрение на сепсис. Какие дополнительные исследования необходимы для подтверждения этого?

Выделить гемокультуру

УЗИ брюшной полости

Бакпосев из раны

Компютерная томография

Токсические тесты



Больной Ш.,43 лет, после ножевого ранения живота с повреждением печени и тонкого кишечника, ослож-ненного межкишечным абсцессом и перитонитом. Состояние тяжелое: одышка до 30 за мин, склеры эктеричные, гемоглобин 80 г\л, креатинин 300 мкмоль\л. Диагностирован сепсис. Какой вид деток-сикации целесообразен?

Плазмаферез

Гемосорбция

Гемодиализ

УФОК

ВЛОК



На фоні поганого самопочуття- головного болю, підвищення температури, відсутності апетиту, у дитини 6 років з'явився набряк повік й гіперемія слизової оболонки обох очей. При огляді: на обох очах відмічається різкий набряк повік та сірозно-кров'янисті виділення, а також набряк та гіперемія кон'юнктиви повік та очного яблука. На кон'юнктиві повік видно брудно-сірі плівки, після зняття яких, слизова оболонка дуже кровоточить. Ваш діагноз? огляді

* Дифтерійний кон'юнктивіт

Трахома.

Весняний кон'юнктивіт.

Медикаментозний кон'юнктивіт.

Ангулярний кон'юнктивіт .



У дитини 10 років є блефароспазм, світлобоязнь, сльозотеча. Вищезгадані симптоми посилюються весною та влітку. Дитина хворіє на протязі декількох років. Об'єктивно: обидва ока – набряк та гіперемія кон'юнктива повік. Її поверхня горбиста, внаслідок наявності розростань різноманітної форми та розмірів, що нагадують "бруківку". У кон'юнктивальній порожнині ниткуваті тягучі виділення. Ваш діагноз? огляді

* Весняний кон'юнктивіт.

Трахома.

Дифтерійний кон'юнктивіт

Медикаментозний кон'юнктивіт.

Ангулярний кон'юнктивіт .



Хворий К., 40 років, скаржиться на склеювання повік, слизово-гнійні виділення та відчуття сторонього тіла в очах. Об'єктивно: на обох очах – птоз верхньої повіки, на рогівці зверху інфільтрат сірого кольору та поверхневі судини. Кон'юнктива повік та перехідних складок різко гіперемована, інфільтрована; в товщі дифузноінфільтрованої тканини сполученої оболонки, особливо верхньої перехідної складки та склепіння розташовані фолікули, різноманітні за розміром, з непрозорим вмістом. Ваш діагноз?

* Трахома.

Дифтерійний кон'юнктивіт

Весняний кон'юнктивіт.

Медикаментозний кон'юнктивіт.

Ангулярний кон'юнктивіт .



Токар С., 35 років, працював без захисних окулярів. Відчув стороннє тіло у правому оці. При огляді правого ока визначається перикорнеальна ін'єкція, у центрі рогівки лінійна рана довжиною 2 мм, передня камера мілка, у центрі зіниці видно пошкодження передньої капсули кришталика, локальне помутніння його, збоку якого розташована темно-сіра пляма з металевим блиском. Внутрішньоочний тиск знижений, гострота зору дорівнює 0,6, не корегує. Ваш діагноз?

* Внутрішньоочне стороннє тіло.

Контузія ока.

Кератіт.

Катаракта.

Їрідоцикліт.



До лікаря звернулася жінка 52 років зі скаргами на появу больових відчуттів за грудиною і зупинку щільної їжі при проходженні по стравоходу, підвищене виділення слини. Виписаний 0,1\% розчин атропіну перед їжею. Всі явища зникли. Ваші дії:

*Направити на езофагоскопію

Виписати до роботи

Призначити контрольний огляд через 1 місяць

Продовжити лікування спазмолітиками

Направити на ЕКГ



У 50-річного чоловіка був діагностований стравохід Баррета 2 роки тому. При біопсії був виявлений циліндричний епітелій без ознак дисплазії. Пацієнт відчуває печію помірної інтенсивності, яка не повністю знімається прийомом Н2-блокаторів в середньотерапевтичній дозі. На даний час гістологічне дослідження демонструє слабку дисплазію. Визначте тактику ведення хворого

*Відмінити Н2-блокатори, призначити інгібітори протонної помпи і повторити ендоскопічне дослідження і біопсію через 8-12 тижнів

Рекомендувати часткову езофагоектомію

Збільшити дозу Н2-блокаторов і повторити ендоскопічне дослідження з біопсією через 12 місяців

Провести лазерну фотодеструкцію сегмента стравоходу Баррета

Провести лапароскопічну фундоплікацію як метод лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби



У хворого 68 років виявлений рак антрального відділу шлунка. Планується виконання дистальної субтотальної резекції шлунка. При дистальній субтотальній резекції шлунка з приводу рака потрібно віддати перевагу:

*формуванню попередуободового гастроентероанастомоза на довгій петлі з міжкишковим анастомозом

формуванню шлунково-кишкового анастомоза за Більрот-I

формуванню позадуободового гастроентероанастомоза на короткій петлі

формуванню позадуободового гастроентероанастомоза на довгій петлі з міжкишковим анастомозом

жоден з перелічених анастомозів не має переваги перед іншими



У хворого 82 років виявлений поодинокий поліп антрального відділу шлунка на ніжці, розміром 2х2см, з малігнізацією в ділянці верхівки поліпа. У хворого є ряд супутніх захворювань: гіпертонічна хвороба, цукровий діабет в стадії субкомпенсації. Яке втручання є найбільш показаним для хворого?

*ендоскопічна поліпектомія

гастротомія, висічення поліпа

клиновидна резекція шлунка

економна резекція шлунка

субтотальна резекція шлунка



У хворої 32 років визначається дифузне ущільнення тканини молочної залози в верхньому зовнішньому квадранті. На мамограммі виявлений вузол діаметром 1см з “променистим віночком”на фоні дифузних змін тканини залози. У зв'язку з підозрою на рак молочної залози хвора направлена на консультацію в онкодиспансер. Результат якого дослідження буде визначальним при постановці діагнозу?

*Пункційна біопсія під контролем УЗД

Ультразвукове дослідження

Визначення раково-ембріонального антигену

Загальний аналіз крові

Загальний аналіз сечі



У хворої на основі даних клінічного, мамографічного досліджень запідозрений рак молочної залози. Після пункційною біопсії діагноз підтверджений цитологічно. Укажіть найбільш патогномонічну мамографічну ознаку рака молочної залози:

*Променисті контури

Чіткі контури тінеутворення

Однорідна структура тінеутворення

Поява вапнякових включень

Неоднорідна структура



У 36-річної жінки у верхньо-зовнішньому квадранті лівої молочної залози виявлене вузлове утворення діаметром 2 см. Пухлина не фіксована до шкіри і м'язів, ознак метастазування немає. У результаті пункційної біопсії діагностований рак молочної залози. Указати найбільш прийнятну операцію в комплексі лікувальних заходів

*Квадрантектомія з лімфаденектомією

Операція Холстеда

Операція Пейті

Ампутація молочної залози

Операція Урбана


1   ...   34   35   36   37   38   39   40   41   42


написать администратору сайта