Главная страница

База КРОК-2 – 2003. Крок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія


Скачать 2 Mb.
НазваниеКрок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія
Дата15.07.2022
Размер2 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаБаза КРОК-2 – 2003.doc
ТипДокументы
#631176
страница39 из 42
1   ...   34   35   36   37   38   39   40   41   42
1   ...   34   35   36   37   38   39   40   41   42

* Консервативне лікування;

Лівобічна сафенектомія;

Тромбектомія з гомілкових вен;

Обхідне шунтування;

Операція Пальма



Хворий на 4 добу після операції з приводу пухлини ректосигмоїдного кута відчув раптовий біль та набряк лівої нижньої кінцівки. При огляді ліва нижня кінцівка на всьому протязі потовщена за рахунок ригідного набряку (різниця діаметрів на стегні +4-5 см, на гомілці +5-6 см), шкірні покриви ціанотичні, гарячі на дотик. Симптоми Хоманса та Ловенберга позитивні. Діагноз?

* Лівобічний ілеофеморальний венозний тромбоз;

Гострий підшкірний тромбофлебіт лівої нижньої кінцівки

Тромбоз глибоких вен лівої нижньої кінцівки

Лівобічний синдром Педжетта-Шреттера

Лівобічний синдром Леріша



Хворий 31 року, скаржиться на болючий тяж на внутрішній поверхні правого стегна. Хворіє протягом трьох діб, пов’язує його появу із фізичним навантаженням і варикозним розширенням вен, яким страждає 8 років. При огляді на обох нижніх кінцівках варикозно розширені вени, в верхній третині правого стегна по ходу варикозно розширеної великої підшкірної вени пальпується болючий інфільтрат, над яким визначається гіперемія шкіри. Діагноз?

* Гострий підшкірний висхідний тромбофлебіт правої нижньої кінцівки;

Тромбоз глибоких вен правої нижньої кінцівки;

Правобічний синдром Педжетта-Шреттера;

Емболія правої стегнової артерії;

Правобічний ілеофеморальний венозний тромбоз



Хворому 69 років виконана імплантація кардіостимулятора. На 12 добу після операції відчув раптовий біль та набряк лівої верхньої кінцівки. При огляді ліва верхня кінцівка на всьому протязі потовщена за рахунок набряку, шкірні покриви ціанотичні, гарячі на дотик, малюнок підшкірних вен посилений. Діагноз?

* Лівобічний синдром Педжетта-Шреттера

Гострий підшкірний тромбофлебіт лівої нижньої кінцівки

Тромбоз глибоких вен лівої нижньої кінцівки

Лівобічний синдром Леріша;

Лівобічний ілеофеморальний венозний тромбоз



Хвора В.,21 року, скаржиться на набряк правої молочної залози, підвищення температури тіла до 40?С. Захворювання почалось 2 доби тому з осту-ди. Залоза збільшена в розмірах, болюча. В верхньо- зовнішньому квадранті її пальпується затвердіння без чіткої межі,шкіра над ним гіперемована.В аналізах крові Л-12,0 х 10 9\л, РОЕ-18 мм\год. Ваш диагноз?

Серозний мастит ( інфільтративна стадія)

Гострий застій молока

Поверхневий мастит

Ретромаммарний абсцесс

Гангренозний мастит



Хвора Р.,19 років,поступила до клініки в важ-кому стані.Температура тіла 40-41?С,Р-120-130 за хв.Ліва молочна залоза збільшена,шкі- ра її пастозна гіпере-мована з пухирями, наповненними геморрагічним вмістом з ділянками некрозу.В аналізах крові висо-кий лейкоцитоз зі зміщенням формули вліво, в сечі білок. Хворіє 10 діб. Ваш діагноз?

Гангренозний мастит

Ретромаммарний абсцес

Серозний мастит

Інфільтративний мастит

Гнійний мастит



Хвора К.,23 років,кормяча мати,першородка. Посту-пила в клініку зі скаргами на набряк та збільшення лівої молочної залози,слабкість, розбитість та знач-ну біль в залозі. Хворіе 7 діб.При пальпаціі різко бо-лючий інфільтрат у наружному квадранті залози, шкіра над ним гіперемована, в центрі флюктуація. Ваш діагноз?

Гнійний поверхневий мастит

Гострий застій молока

Серозний мастит

Інфільтративний мастит

Гангренозний мастит



Хвора З.,19 років, хірургом поліклініки направлена для оперативного лікування з приводу ретромам-марного гнійника. Хворіе 8 діб. Який розтин більш доцільний в даному випадку?

Напівовальний розтин по нижній перехідній складці шкіри молочної залози

Радіальний розтин в верхніх відділах залози

Радіальний розтин в нижніх відділах залози

Напівовальний розтин над верхнім краєм залози

Циркулярний розтин біля соску



Хворий Ж.,36 років, 5 діб після вскриття абсцесу пе-чінки. Стан хворого важкий. Температура тіла 39-40?С, гектична, слабкість,остуда, проливний піт, тахі-кардія. Виділення із рани та дренажів скудне. Края рани грязно-сірого кольору, пастозні.Болючі підшкі-рні інфільтрати на грудній та черевній стінках. Яке ускладнення раньового процесу слід запідозрити у хворого?

Септикопіємія

Септицемія

Гнійні затьоки

Інфільтрати підшкірної основи

Алергічна реакція



Хворий Р.,47 р.,3 добу після лапаротомії з приводу пе-рітоніту. Живіт вздутий, болючий, перистальтика вя-ла.Черговий хірург призначив зігріваючий компрес на живіт.На який термін слід накласти компрес?

На 10 годин

На 3 години

На 5 годин

На 24 години

На 48 годин



Хвора И.,47 р, скаржиться на біль в лівій молочній за-лозі, втягнення соска та кровянисті виділення із нього. При пальпації в верхньо-внутрішньому квадранті ву-зел до 2 см в діаметрі, шкіра над ним западає, лімфо-вузли не пальпуються. Діагностовано рак лівої молоч-ної залози. Яка стадія рака у пацієнтки?

Стадія Па

Стадія I

Стадія Пб

Стадія IIIa

Стадія IIIб



Хвора И.,49 р,хірургом поліклініки напра-влена в онко-диспансер. Діагностовано рак лівої молчної залози. Роз-міри пухлини 5-6 см в діаметрі, шкіра над нею запала, збільшені регіонарні лімфовузли, кровяні виділення із соска. Яка стадія раку у даному разі?

Стадія IIIа

Стадія I

Стадія IIа

Стадія Iiб

Стадія IIIб



Хвора Д.,49 р.,в онкодиспансері готується до операції. Діагноз: рак лівої молочної залози 2а стадії.Яка опера-ція показана хворій?

Сегментарна резекція залози з видаленням регіонарних ЛУ, променева терапія

Мастектомія

Підшкірна мастектомія

Тотальна мастектомія

Хіміотерапія, променева терапія



Хвора Ж.,21 року, скаржиться на пульсуючу біль в задньому проході, труднощі дефекації, півищення температури тіла до 39,5?С, хвору морозить. Біля заднього проходу зліва болючий інфільтрат, спосте-рігаються набряк та почервоніння шкіри над ним. Ваш діагноз?

Гострий підшкірний парапроктит

Гострий підслизовий парапроктит

Гострий ішіоректальний парапроктит

Гострий пельвіоректальний парапроктит

Хронічний парапроктит



Хворий П.,32 років, скаржиться на біль в животі, ну-доту, блювоту. Захворів 6 годин тому раптово з “кин-жального” болю в епігастрії. Стан хворого важкий, при памяті, язик сухий, р 110 за хв., АТ 120\80 мм рт ст. Живіт запалий і зовсім не бере участі в акті дихан-ня. При пальпації напруження передньої черевної сті-нки, позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга, полос-ка газу під діафрагмою при рентгеноскопії живота. Ваш діагноз?

Гострий розлитий перитоніт, перфорація шлунку

Гострий дифузний перитоніт

Гострий загальний перитоніт

Місцевий обмежений перитоніт

Місцевий необмежений перитоніт



У хворого Д.,17 років, оперованого з приводу гострого апендициту, виявлено обмеженого перитоніту. Які подальші дії хірурга?

Черевну порожнину дренувати поліхлорвініловою трубкою та ввести антибіотик місцево

Перитоніальний лаваж

Тампон до ложа відростку

Трубчатий дренаж до порожнини малого тазу

Трубчатий дренаж підреберних і здухвинних ділянок черевної порожнини



Хворий В.,55 років, оперований з приводу перфоратив-ної виразки шлунку з поширеним загальним перитоні-том та наростаючими ознаками інтоксикації, зменшен-ням виділення сечі. Які способи екстракорпоральної де-токсикації доцільно запровадити?

Плазмаферез, гемосорбція

Ентеросорбція, форсірований діурез

Гемосорбція, форсірований діурез

Перітонеальний діаліз, перітонеальний лаваж

Лімфосорбція, форсірований діурез



Больная В.,21 года, жалуется на увеличение правой молочной железы, повышение температуры тела до 40?С,боли в железе. Заболела остро с озноба 2 дня тому. Железа резко болезненна. В верхне-наружном квадранте инфильтрат без четких границ. В анализах крови высокий лейкоцитоз, СОЭ 18мм\час. Ваш диа-гноз?

Серозный мастит

Острый застой молока

Поверхностный гнойный мастит

Гангренозный мастит

Ретромаммарный абсцесс



Больная Р.,19 лет,поступила в клинику в тяжелом со-стоянии.Температура тела 40-41?С, Р 120 уд.в мин. Левая молочная железа увеличена, кожа ее гипереми-рована с геморрагическими волдырями, участками некроза. В анализах крови высокий лейкоцитоз, сдвих формулы влево, в моче белок.Ваш диагноз?

Гангренозный мастит

Ретромаммарный абсцесс

Серозный мастит

Инфильтративный мастит

Гнойный поверхностный мастит



Больная К.,23 лет, кормящая мать, первородка. Жа-луется на отек и увеличение левой молочной железы, слабость, разбитость и выраженные боли в молочной железе. Болеет 7 дней. При пальпации определяется болезненный инфильтрат в наружноверхнем квадра-нте. Кожа над ним гиперемированная, в центре флю-ктуация. Ваш диагноз?

Гнойный поверхностный мастит

Острый застой молока

Серозный мастит

Инфильтративный мастит

Гангренозный мастит



Больная З., 19 лет, направлена в клинику для опера-тивного лечения по поводу ретромамарного абсцесс-са. Болеет 8 дней. Какой разрез целесообразен в дан-ном случае?

Полуовальный по нижней переходной складке моло-чной железы

Радиальный разрез в верхних отделах железы

Радиальный разрез в нижних отделах железы

Полуовальный разрез в верхних отделах железы

Циркулярный разрез возле соска



Больной Ш., 43 лет, после ножевого ранения живота с повреждением печени и тонкого кишечника, осло-жненного межкишечнім абсцессом и перитонитом. На 10 день состояние тяжелое: одышка, єндотокси-коз, тахикардия, гипотония, эктеричность склер, ане-мия, креатинин 300 мкмоль\л. Диагностирован перитонеальный сепсис. Какой вид детоксикации целесообразен?

Плазмаферез

Гемосорбция

Гемодиализ

УФОК

ВЛОК



Больной Р.,47 лет, 3 сутки после лапаротомии по по-воду перитонита. Живот вздут болезнен, перисталь-тика вялая. Дежурным хирургом назначен согреваю-щий компресс на живот.На какой срок накладывает-ся согревающий компресс?


написать администратору сайта