Главная страница

База КРОК-2 – 2003. Крок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія


Скачать 2 Mb.
НазваниеКрок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія
Дата15.07.2022
Размер2 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаБаза КРОК-2 – 2003.doc
ТипДокументы
#631176
страница41 из 42
1   ...   34   35   36   37   38   39   40   41   42
1   ...   34   35   36   37   38   39   40   41   42

*Первинна хірургічна обробка та ревізія рани.

Рентгенографія органів грудної клітки.

УЗД органів грудної клітки.

Комп(ютерна томографія.

Бронхоскопія.



Хворий 44 років, доставлений через 3 години після травми із скаргами на біль у грудях справа, задишку, слабість, запаморочення. Шкірні покрови цианотичні, гемодинаміка нестабільна. На рентгенограмі органів грудної клітки - перелом задньо-бокових відрізків 4-ох ребер справа, права легеня колабована на 2/3 об?єма. Який діагноз треба припустити?

*Післятравматичний пневмоторакс справа.

Післятравматичний ексудативний плеврит справа.

Відрив головного бронха.

Гематоракс справа.

Забиття серця, гематома межистіння.



Хвора А., 19 років, після травми груді госпіталізована у край важкому стані із скаргами на біль у грудях зліва, задишку, сухий кашель, слабість, вира_жену підшкірну емфізему лівої половини грудної клітки. При рентге_нологічному дослідженні - ателектаз лівої легені, зміщення органів межистіння влі_во. Порожнини серця не розширені. Ваш попередній діагноз?

*Відрив лівого головного бронха.

Тотальний гемоторакс зліва.

Перелом ребер, пневмогемоторакс зліва.

Післятравматичний пневмоторакс зліва.

Післятравматичний плеврит зліва.



Хвора 48 років, скаржиться на утруднення при проходженні твердої їжі та рідини, нудоту, слабість. При ренгендослідженні страво_ходу відмічається звуження стравоходу у нижній третині та розширення у верхній третині, позитивний симптом “мишачого хвоста”. Діагноз - кардіоспазм III ступіня. Яким повинен бути об?єм допомоги?

* Операція Геллера.

Консервативна терапія: церукал, рантак, но-шпа, інфузійна терапія.

Операція Венделя [пластика нижньої третини стравоходу] .

Екстирпація стравоходу абдоменоцерві-кальним шляхом.

Операція Льюіса [внутрігрудна резекція стравоходу з пластикою шлун_ком].



Хворий 64 років, скаржиться на утруднення ковтання твердої їжі, блювоту, слабість, втрату ваги. При фіброгастроскопії у нижній третині стравоходу по задньо-боковій стінці, у підслизовому шарі визначається пухлина з чіткими контурами, що легко зміщається. Діагноз: доброякісна пухлина н/3 стравоходу [лейоміома]. Ваша тактика?

*Ендоскопічна операція з видаленням пухлини.

Операція Геллера.

Екстирпація стравоходу абдоменоцервікальним доступом.

Операція Венделя [пластика нижньої третини стравоходу].

Операція Льюіса [внутрігрудна резекція стравоходу].



Хворий 53 років, скаржиться на печію, відрижку повітрям, блювоту. При фіброгастроскопії: відзначається пролапс слизової шлунка у стравохід. Рентгенологічно відмічається виходження 1/3 шлунка у заднє середостін_ня. Попередній діагноз - ковзна грижа стравохідного отвору діафрагми III ступеня. Яка тактика лікування?

* Пластика діафрагми за Белсі.

Операція Льюіса [внутрігрудна резекція стравоходу].

Операція Венделя [пластика нижньої третини стравоходу].

Операція Геллера.

Екстірпація стравоходу абдоменоцервікальним доступом.



Хворий 25 років доставлений у стаціонар через 40 хвилин після поранення з колото різаною раною груді у проекції серця у важкому стані. Свідомість спутана, вкритий холодним потом, АТ 60/20 мм.рт.ст., пульсації на периферичних артеріях немає. Який діагноз найбільш ймовірний?

* Поранення серця.

Поранення легені.

Пневмогемоторакс.

Кровотеча з м'яких тканин грудної стінки.

Поранення міжреберних судин.



Хвора 34 років, під час пломбування зуба випадково вдихнула зубний бор. Доставлена в ургентний стаціонар. Турбує помір_на задишка, сухий кашель, запаморочення. При рентгеног-рафії справа у корені легені, визнача_ється рентгенконтрастний предмет. Який об?єм допомоги потрібен у даному випадку?

*Ургентна фібробронхоскопія із спробою видалення стороннього тіла.

Ургентна фібробронхоскопія з діагностичною ціллю.

Рригідна бронхоскопія під наркозом із спробою видалення стороннього тіла

Торакотомія, бронхотомія, видалення стороннього тіла

Антибактеріальна терапія відхаркувальні препарати, рентгенконтроль.



Р[осійська]

Хворій, що має ІІ групу крові помилково перелили кров ІІІ групи Якими можливими ускладненнями це загрожує?

Гемотрансфузійний шок.

Гострий артрит.

Гострий міокардит.

Гостра серцево-судинна недостатність.



Хвора К., 52 років госпіталізована в хірургічне відділення зі скаргами на біль в правому підребір'ї, температуру тіла до 40?C по вечорах, жовтяницю. Занедужала раптово два дні тому. В анамнезі 2 тижні тому хвора перенесла холецистектомію з приводу гострого калькульозного холециститу. Звертає на себе увагу лейкоцитоз — 14,2 Г/л; у сечі ацетон “++”. Ваш діагноз?

*Гострий холангіт

Гострий гепатит

Підпечінковий абсцесс

Підпечінковий інфільтрат

Дуоденостаз



Хворій Н., 52 років, встановлен діагноз: гострий гнійний холангіт. Раніше хворій була виконана холецистектомія з приводу гострого калькульозного холециститу. Яке лікування найбільш ефективне для хворої?

*Зовнішнє дренування холедоху

Внутрішнє дренування холедоху

Консервативна терапія

Трансдуоденальна папілотомія

Ендоскопічна папілосфінктеротомія



У хворого С., 42 років, що знаходиться в стаціонарі з приводу гострого калькульозного холецистіту на 6-у добу після початку консервативної терапії з'явилися жовтяниця. З лабораторних даних звертає на себе увага рівень загального білірубіну крові — 80 мкмоль/л; прямий білірубін — 68 мкмоль/л, непрямий — 12 мкмоль/л. Кал знебарвлений, сеча темна. Який вид жовтяниці розвився у хворого?

*Механічна

Гемолітична

Інфекційна

Змішана

Токсична



Хворий Н., 30 років, надійшов зі скаргами на гострий біль в животі. При обстеженні:хворий лежить на правому боці з приведеними колінами до живота. При повороті на спину біль в животі різко підсилюється..В анамнезі: виразкова хвороба 12-палої кишки. При оглядовій рентге-нографії визначається вільний газ під правим куполом діафрагми. Яке ускладнення наступило у хворого?

*Перфорація

Дуоденально – єюнальна нориця

Кровотеча з виразки

Пенетрація

Пілородуоденальний стеноз



Хворий Н., 48 років, надійшов зі скаргами на постійну блювоту, загальну слабкість. Об'єктивно: хворий зниженого харчування, млявий. Язик сухий, тургор шкіри різко знижений. Пульс =104 за хвилину, аритмічний, слабкого наповнення. АТ 100/70 мм рт. ст. Рік назад при ЕГДФС у хворого виявлена виразкова хвороба дванадцятипалої кишки. Яке ускладнення виразкової хвороби наступило у хворого?

*Пілоростеноз

Кровотеча

Перфорація

Пенетрація

Флегмона шлунку



Хворому С., 37 років, встановлен діагноз: декомпенсований стеноз воротаря. Яка операція показана хворому?

*Резекція шлунку

Гастректомія

Операція Джада

СПВ з пілоропластикою

стовбурна ваготомія



У хворого К., 35 років, при контрастній рентгенографії шлунка встановлено: шлунок різко збільшений у розмірах, нижній край його досягає гіпогастрію. Вихідний відділ шлунка різко звужений. Барієва суспензія визначається в початкових відділах тонкого кишечнику через добу після початку дослідження. Ваш можливий діагноз?

*Декомпенсований стеноз воротаря

Гастропарез

Гастроптоз

Компенсований стеноз воротаря

Субкомпенсований стеноз воротаря



Хворий Т.,32 років, на 6 добу після поранення люмбо-томія, вскриття позачеревної флегмони.На протязі 10 діб стан хворого важкий. Гектична температура, Р 106 на хв.,АТ 90\60 мм рт ст.жовтяниця, велика печінка та селезінка, анемія, лейкоцитоз зі сдвигом формули влі-во, РОЕ-30 мм\год, в сечі білок. В крові синьогнійна палочка. Про розвиток якого патологічного процесу слід подумати?

Сепсис

Паранефрит

Токсичний гепатит

Синдром системної відповіді

Міжкишковий абсцес



Хвора В.,36 років, в реанимаційному відділенні піся лапаротомії в звязку із ендометрітом, піосальпінксом, гнійним перитонітом. Стан важкий,шкіра земляносі- рого кольору, задишка до 30 на хв.,живіт надутий, пе-ристальтика вяла, печінка виступає на 3 см.,анемія, лейкоцитоз, в сечі білок, лейкоцити до 20 в п\з, ерітро-цити до 10 в п\з, гіалінові циліндри. Підозра на сепсіс. Які додаткові досліджен-ня слід зробити для підтверд-ження діагнозу?

Виділити гемокультуру

УЗД черевної порожнини та органів малого тазу

Бакпосів із рани

Компютерна томографія

Токсичні тести



Хворий Ш.,43 р.,після ножового поранення живота з пошкодженням печінки та тонкого кишечника, ускла-дненого міжкишковим абсцесом та перітонітом.На 10 добу стан важкий,задишка до 30 на хв.,виражений ен-дотоксикоз, р 110 за хв.,АТ 90\60 мм рт ст., ектеричні-сть склер,гемоглобін 80 г\л, креатінін 300 мкмоль\л. Діагностовано перітонеальний сепсис.Який вид деток-сікації доцільний у цьому випадку?

Плазмаферез

Гемосорбція

Гемодіаліз

УФОК

ВЛОК



Больному Т.,32 лет,на 6 сутки после ранения вскрыта забрюшинная флегмона. Состояние больного тяжелое, кожа желтушная, температура гектическая, тахикардия, гипотония, анемия, печень и селезенка увеличены, в моче белок, СОЕ-30 мм\час. Из крови высеяна синегно-йная палочка. Ваш диагноз?

Сепсис

Паранефрит

Токсический гепатит

Синдром системного ответа

Межкишечный абсцесс



Больная В.,36 лет, после лапаротомии по поводу гнойного перитонита, пиосальпинкса, эндометрита. Состояние тяжелое, кожа землисто-серого цвета, одышка до 30 в мин, живот вздут. перистальтика вялая, печень увеличена, анемия, лейкоцитоз, в моче белок, эритроциты, лейкоциты, гиалиновые цилинд-ры. Подозрение на сепсис. Какие дополнительные исследования необходимы для подтверждения этого?

Выделить гемокультуру

УЗИ брюшной полости

Бакпосев из раны

Компютерная томография

Токсические тесты



Больной Ш.,43 лет, после ножевого ранения живота с повреждением печени и тонкого кишечника, ослож-ненного межкишечным абсцессом и перитонитом. Состояние тяжелое: одышка до 30 за мин, склеры эктеричные, гемоглобин 80 г\л, креатинин 300 мкмоль\л. Диагностирован сепсис. Какой вид деток-сикации целесообразен?

Плазмаферез


написать администратору сайта