Главная страница

База КРОК-2 – 2003. Крок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія


Скачать 2 Mb.
НазваниеКрок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія
Дата15.07.2022
Размер2 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаБаза КРОК-2 – 2003.doc
ТипДокументы
#631176
страница37 из 42
1   ...   34   35   36   37   38   39   40   41   42
1   ...   34   35   36   37   38   39   40   41   42

Езофагоспазм

Доброякісна пухлина

Рак стравоходу



У хворого, 64 років, на протязі останніх 6-7 місяців зростають дисфагічні розлади, непрємний запах з рота, почуття стиснення в ділянці шиї, “булькання”, необхідність штучної блювоти. За цей час втратив більш 10 кг маси тіла. При рентгенологічному контрасному обстеженні стравоходу виявлено велике депо барію на рівні рукоятки грудини.Який діагноз найбільш вірогідний?

*Шийний дивертикул стравоходу (Ценкера)

Рак шийного відділу стравоходу з розпадом

Хронічна езофаго-медіастинальна нориця

Мегаезофагус

Ахалазія глотково-стравохідного переходу



У хворої, через 2 місяці після хімічного опіку стравоходу, розвинулась рубцева стриктура на рівні середньої третини довжиною 10-12 см і діаметром 0,3 см. Який найбільш безпечний метод слід застосувати при першому розширенні стриктури?

*Диталяція балонним диталятором з стабільним діаметром балону

Бужування під контролем езофагоскопу

Бужування по металевій струні – провіднику

Бужування під контролем рентгеноскопії

Бужування під місцевою анестезією наосліп



Хворий, 48 років, поступив в клініку через шість годин після початку захворювання. Стан важкий. Ціаноз, підшкірна емфізема на шиї, затруднене дихання, сильні болі загрудиною, А/Т – 90/60 мм.рт.ст. Пульс 120 на хв. На ретгенограмі: лівобічний гідропневмоторакс. Болі з’явились після блювоти в стані алкогольного сп’яніння. Який найбільш ймовірний діагноз ?

*Спонтанний розрив стравоходу

Перфорація кардіальної виразки шлунку

Защемлення діафрагмальної кили

Прорив абсцесу легені в плевральну порожнину

Спонтанний пневмоторакс



Жінка, 38 років, скаржиться на затруднене проходження їжі по стравоходу, блювоту незміненою їжею, нічні регургітації (симптом “мокрої подушки”), втрату ваги. Анамнез біля 10 років. При рентгенологічному дослідженні виявлено ахалазію кардії IV стадії з “S” – подібною деформацією. Яке оптимальне лікування ви застосуєте?

*Операція позаслизової езофагокардіоміотоміїї

Кардіодитяляція жорстким діталятором штарка

Кардіодиталяція балонним діталятором

Операція езофаго-фундоанастомозу за Гайровським

Резекція кардії з езофагогастроанастомозом



Хворий, 52 років, поступив в клініку з скаргами на повну непрохідність стравоходу, слиновиділення, загальну слабість, Т- 38,7(С. Дисфагія 8 діб. Це сталось після того, як проковтнув кусок м’яса з кісткою. При рентгенскопії барій затримується на рівні середньої третини стравоходу. При фіброезофагоскопії виявлено заклинену кістку, гіперемія та набряк слизової, покритої фібрином.

*Хірургічне лікування: торакотомія, езофаготомія, видалення стороннього тіла (кістки), ушивання стравоходу, гастростомія

Ендоскопічне видалення стороннього тіла через жорсткий езофагоскоп

Проштовхування стороннього ьіла в шлунок бужом

Видалеення стороннього тіла за допомогою зонда ”Фогарті”

Видалення стороннього тіла за допомогою фіброендоскопа



У хворого, 36 років, з’явився ниючий біль у правій здухвинній ділянці, який до вечора посилився і став дуже інтенсивним. З’явились часті позиви на сечовиділення, температура піднялась до 37,6 (С, було одноразове блювання. Раніше подібного болю не було. Язик обкладений білим нальотом, підсихає. Живіт в правій здухвинній ділянці напружений, різко болючий. Симптом Щоткіна-Блюмберга справа різко позитивний. Позитивні симптоми Ровзінга, Сітковського. Симптом Пастернацького від’ємний. В сечі змін немає. Лейкоцитоз в крові 16х10/л. Який Ваш діагноз?

*Гострий аппендицит

Правобічна ниркова коліка

Перфоративна виразка шлунка

Гостра кишкова непрохідність

Гострий холецистит



Хворий протягом 10 років страждав виразковою хворобою, під час чергового загострення поступив в стаціонар. За останній час схуд. Апетит залишається добрим. При обстеженні в епігастрії пальпується різко болючий утвір. Аналізи крові та сечі без особливостей. При аналізі шлункового соку встановлено підвищення загальної кислотності. При рентгенологічному дослідженні виявлено по малій кривизні нішу діаметром 2 см. Стінка шлунка ригідна, складки слизової оболонки набряклі. При пальпації ця ділянка різко болюча. З якими захворюваннями треба диференціювати?

*Рак шлунка

Хвороба Менетріє

Атрофічний гастрит

Хронічний панкреатит

Виразкова хвороба шлунка



У хворого 42 років зранку з’явились ниючі болі в правій здухвинній ділянці, які посилились і стали дуже інтенсивними ввечері. З’явились часті позиви на сечовиділення, підвищилась температура тіла до 37,7(С, було одноразове блювання. Раніше подібних болів хворий не відмічав. Язик був обкладений білим нальотом, підсихає. Синдром Щоткіна-Блюмберга справа різко позитивний, позитивні симптоми Ровзінга, Сітковського, Симптом Пастернацького слабо позитивний, В сечі змін немає. Лейкоцитоз в крові 14,4 х 10 /л. Який Ваш діагноз?

*Гострий аппендицит

Гострий панкреатит

Правобічний пієлонефрит

Гострий холецистит

Правобічна ниркова колька



Хворий, 48 років, поступив у відділення зі скаргами на тупі, майже постійні болі в епігатсрії, які іррадіюють в праве і ліве підребер’я. Болі посилюються після прийому жирної їжі. Відмічає загальну слабість. За два місяці втратив 4 кг маси тіла. У хворого часто повторюються проноси. Зловживав алкоголем, 4 місяці тому у хворого з’явилась жовтяниця, яка поступово наростає. Живіт м’який, помірно чутливий в епігастрії. Печінка не збільшена. Жовчевий міхур не пальпується. Гемоглобін – 100 г/л, лейкоцитоз – 9,2 х 10 /л, ШОЕ – 36 мм/год. Ваш діагноз?

*Загострення хронічного панкреатиту

Виразкова хвороба шлунка

Гострий панкреатит

Хронічна вісцеральна ішемія

Гостра кишкова непрохідність



Жінка, 42 років, госпіталізована з скаргами на інтенсивний приступоподібний біль в попереку і правій здухвинній ділянці, що іррадіює в статеві губи, часте сечовипускання, нудоту. Болі з’явились раптово. Об’єктивно: живіт м’який, чутливий в правому підребер’ї. С-м Пастернацького (+) справа. Загальний аналіз сечі: питома вага-1016, білок-сліди, лейкоцити- 6-8 в полі зору, еритроцити 12-16 в полі зору, свіжі.Який діагноз?

* Правобічна ниркова колька.

Гострий правобічний пієлонефрит.

Гострий правобічний аднексит.

Гострий холецистит.

Гострий аппендицит.



У чоловіка 43 років, біль в ділянці промежини, що поширюється в бік крижів, дизурію, підвищення температури до 390С. Загальний аналіз крові: лейкоцитоз, зсув лейкограми вліво, збільшення ШОЕ. Загальний аналіз сечі: питома вага 1014, білок 0,033г/л, лейкоцити 12-16 в полі зору, еритроцити 1-2 в полі зору. При пальцевому ректальному дослідженні: передміхурова залоза болюча, збільшена, напружена, визначається флюктуація. Який діагноз?

* Абсцес простати

Гострий цистит

Гострий простатит

Парапроктит

Гострий везикуліт



Чоловік, 24 років, звернувся зі скаргами на приступоподібний біль в лівій поперековій ділянці, що іррадіює в ліве яєчко Біль з’явився раптово. При УЗД діагностовано камінь 0,9 см у верхній третині лівого сечоводу. Який метод лікування слід застосувати?

* Дистанційна літотрипсія

Уретеролітоекстракція

Уретеролітотомія

Контактна літотрипсія

Літоліз



Чоловік 72 років звернувся зі скаргами на різко затруднене сечовипускання. Хворіє протягом 10 років. При пальпації передміхурова залоза збільшена в 2 рази, гладка, з чітким контуром, туго-еластична, міждолева борозна згладжена. Розміри простати за даними УЗД 5,0 х 3,5 см, об’єм – 46 см3. Кількість залишкової сечі – 180 мл. Рівень ПСА в крові 3,5 нг/мл. Найбільш оптимальний метод лікування

* Трансуретральна резекція простати

Одноетапна аденомектомія

Двохетапна аденомектомія

Троакарна цистостомія

Трансректальна гіпертермія



Хворий 76 років, скаржиться на почащене, затруднене сечовипускання вночі, до 3-х разів. Хворіє на протязі 2-х років. При об’єктивному огляді після акту сечовипускання перкуторно над лоном визначається притуплення. С-м Пастернацького від’ємний.. Зовнішні статеві органи без особливостей. Per rectum - передміхурова залоза збільшена у 2 рази, гладка, еластична, симетрична з чіткими контурами. Слизова кишки над нею рухома. Яка найбільш вірогідна патологія, що зумовлює таку картину?

* Аденома простати.

Хронічний простатит.

Абсцес передміхурової залози.

Туберкульоз простати

Рак простати.



Першовагітна, 22 років, поступила зі скаргами на біль голови, загальну слабкість, підвищення температури тіла до 38?С, дрощі. Об’єктивно: t тіла 37,8?C, АТ 120/80 мм.рт.ст., Ps 82-84 уд/хв, симптом Пастернацького позитивний з обох сторін. Матка відповідає 28 тижням вагітності, в норматонусі. Серцебиття плода чітке, ритмічне, 140 уд/хв. Загальний аналіз крові: лейкоцитоз 12,0х10 9 /л, нейтрофільний зсув лейкоцитарної формули вліво. Загальний аналіз сечі: питома вага 1013, білок 0,033г/л, лейкоцити до 30 в полі зору, еритоцити 1-2 в полі зору, бактерії+++. В анамнезі хронічний пієлонефрит. Вкажіть найбільш ймовірний діагноз.

*Хронічний пієлонефрит в стадії загострення

Гестаційний пієлонефрит

Сечо-кам’яна хвороба

Гострий гломерулонефрит

Хронічний гломерулонефрит в стадії загострення



Пацієнт із тупою травмою грудей і діагностованим масивним забоєм міокарда перебував на лікуванні в палаті інтенсивної терапії. На 4-тий день лікування стан раптово погіршався: тахіпное, тахікардія, роздуті шийні вени, АТ 80/60 mmHg. Аускультативно з’явився грубий систолічний шум по всій прекордіальній ділянці. ЕКГ- нововиникша блокада правої ніжки пучка Гіса. Який діагноз із представлених є найбільш правдоподібним у даній клінічній ситуації?

*Післятравматичний дефект міжшлуночкової перегородки

Розрив нисхідної аорти

Післятравматична вінцево-венозна фістула

Пізня тампонада серця

Надрив аортального клапана



Пацієнт із тупою травмою грудей внаслідок автокатастрофи на швидкості 60км/год доставлений бригадою швидкої допомоги. Хворий в свідомості, потребував 2 л в/в інфузії для корекції початкової гіпотензії, на час огляду - стабільна гемодинаміка. Рентгенологічно: двосторонні множинні переломи ребер, незначний двосторонній гемоторакс, тінь в ділянці купола лівої легені. Гемоглобін - 92 г/л. ЕКГ - поодинокі екстрасистоли. Яке обстеження необхідно УРГЕНТНО провести для підтвердження правдоподібного діагнозу?

*Аортографія

Рентгенографія органів черевної порожнини

Трансторакальна ехокардіографія

Черезстравохідна ехокардіографія

Комп’ютерна томографія



Пацієнт доставлений бригадою швидкої медичної допомоги з місця події до лікарні в шоковому стані. Свідомість затьмарена, блідість, роздуті шийні вени, дихання прослуховується з обох боків, ЧСС - 120/хв, АТ = 60/40 mmHg, АТ підтримується інфузією адреноміметичних засобів. При огляді - колота рана по лівому краю грудини без ознак зовнішньої кровотечі. У хворого найбільш імовірно має місце:

*Тампонада серця внаслідок проникаючого поранення серця

Напружений пневмоторакс із зміщенням середостіння

Внутрішньоплевральна кровотеча

Крупновогнищевий забій міокарда

Больовий шок після ножового поранення


написать администратору сайта