Главная страница

База КРОК-2 – 2003. Крок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія


Скачать 2 Mb.
НазваниеКрок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія
Дата15.07.2022
Размер2 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаБаза КРОК-2 – 2003.doc
ТипДокументы
#631176
страница35 из 42
1   ...   31   32   33   34   35   36   37   38   ...   42
1   ...   31   32   33   34   35   36   37   38   ...   42

* Хламідійний кон’юнктивіт

Хронічний кон’юнктивіт

Токсичний кон’юнктивіт

Алергічний кон’юнктивіт

Герпетичний кон’юнктивіт



Хвора поступила в очне відділення в ургентному порядку із скаргами на біль ока, голови з локалізацією в лобній ділянці, розмитість зору, кольорове сяйво навколо джерела світла, нудоту, блювання. При обстеженні встановлено підвищення внутрішньо очного тиску. Який діагноз?

* Гострий напад глаукоми

Гострий іридоцикліт

Кератит

Хронічний іридоцикліт

Катаракта



Дитина, 10 років, скаржиться на підвищення температури до 38,8?, почервоніння очей. Під час огляду набряк та гіперемія повік. При спробі розтулити повіки виявлено сіруваті плівки, що щільно з’єднані з кон’юнктивою. При відділенні плівки поверхня кон’юнктиви кровоточить. Ваш діагноз?

* Дифтерійний кон’юнктивіт

Гонорейний кон’юнктивіт

Бактеріальний кон’юнктивіт

Хламідійний кон’юнктивіт

Герпетичний кон’юнктивіт



Хворий скаржиться на біль, світлобоязнь, відчуття стороннього тіла, сльозотечу. В анамнезі – травма ока. При огляді: виражена кон’юнктивальна ін’єкція, набряк рогівки. Ваш діагноз?

* Подряпина рогівки

Стороннє тіло рогівки

Хронічний кон’юнктивіт

Опік рогівки

Кератит



До окуліста звернувся хворий із скаргою на погіршення зору правого ока. З анамнезу з’ясовано, що під час роботи в майстерні, травмував око шматком металу. Об’єктивно: рогівка не ушкоджена, глибока передня камера, лінійна рана та крововилив в конюнктиві склери, гіпотонія. Ваш діагноз?

* Проникаюче поранення склери

Контузія

Проникаюче поранення рогівки

Проникаюче корнео-склеральне поранення

Стороннє тіло кон’юнктиви



У 36-річного мужчини, який лікується від виразки вихідного відділу шлунку, появились відчуття важкості після прийому їжі, блювота 1 раз в 2-3 дні прийнятою їжею. Схуд на 10 кг. Про яке ускладнення виразкової хвороби треба думати?

*Стеноз воротаря шлунку

Пенетрація виразки в печінку

Ахалазія стравоходу

Дуоденостаз

Хронічна мезентеріальна непрохідність



У пацієнтки 74-років виявлено декомпенсований пілоростеноз виразкового стенозу, виснаження, має понижену секреторну функцію шлунку. Яку операцію найбільш доцільно провести пацієнтці?

* Гастроенетероанастомоз

Гастростомія

Кардіопластика

Резекція шлунку по Більрот I

Cтовбурова ваготомія



Хвора 58-и років, яка багато років страждає виразковою хворобою шлунка, на фоні значного похудіння і періодичної блювоти на протязі 6-ти місяців, раптом виникли судоми і потьмарилась свідомість. Яке ускладнення виразкової хвороби може привести до подібних симптомів?

* Виразковий стеноз, ускладнений хлоропривною титанією

Перфорація

Малігнізація

Кровотеча

Пенетрація



У 23-річного хворого під час ургентної операції виявлено виразку 12-ти палої кишки, ускладненою пілоростенозом і пефорацією.Яке оперативне втручання буде для хворого оптимальним?

* Ушивання перфоративної виразки, пілоропластика, стовбурова або селективна ваготомія

Резекція шлунку за Більрот I

Гастроентероанастомоз

Резекція шлунку за Більрот II

Ушивання перфоративної виразки



42-річний мужчина на протязі 10 років лікування з приводу виразкової хвороби. В зв(язку з погіршенням стану, похудінням, щоденною блювотою обстежений і встановлено декомпенсований стеноз воротаря шлунку. В пілоричному відділі – циркулярна виразка 2 см в діаметрі, кислотність підвищена. Яке оперативне втручання для хворого буде оптимальним?

* Антрумектомія з селективною ваготомією

Пілоропластика по Гайнеке-Мікулічу

Резекція шлунку по Більрот I

Гастроентероанастомоз

Резекція шлунку по Більрот II



Після перенесеного 3-х місяців тому назад опіку стравоходу і шлунка випадково випитою кислотою, 62-річний хворий почав відчувати важкість і тупі болі в шлунку після прийому їжі, періодично виникає блювота застійним вмістом. Схуд на 10 кг. При фіброгастроскопії: слизова шлунку – атрофічна, рубцево змінена, пройти через пільорус не вдається. Діагностовано післяопіковий стеноз вихідного відділу шлунку. Яке оперативне втручання показане хворому?

* Гастроентероанастомоз

Гастроектомія

Стовбурова ваготомія

Гастростомія

Резекція шлунку



Хвора, 50 років, на протязі 6-ти місяців відмічає приступи печінкової коліки з пожовтінням шкірних покровів. Останній приступ 4 дні тому назад тривав 24 години, у хворої наростає жовтяниця. Кал сірого кольору, при УЗД-дослідженні жовчевий міхур з конкрементами, загальна жовчева протока до 2,5 см в діаметрі, в дистальній її частині конкремент 1,5 см. Білірубін 308 ммоль/л, р-ція пряма. Яке першочергове втручання показане хворій?

* Ендоскопічна дуоденохоледохоскопія з папілосфінктеротомією і літоекстракцією

Консервативна терапія спазмолітиками і жовчегонними

Літотрипсія

Холедоходуоденоанастомоз

Літолітична терапія



У 26-річної хворої, після перенесеної 8 місяців тому назад холецистектомії, виник приступ печінкової коліки з наростаючим пожовтінням шкірних покровів і ахолічним калом. За тиждень білірубін збільшився до 280 ммоль/л. Яка найбільш вірогідна причнина механічної жовтяниці?

*Залишені конкременти під час холецистектомі.

Дуоденостаз

Дискенизія жовчевих шляхів

Холестатичний гепатит

Стенозуючий папіліт



Хворий 62-х років на протязі 2 місяців відчув загальну слабість, тупі болі в епігастрії, втратив апетит, схуд на 12 кг. Два тижні тому назад домашні відмітили в нього пожовтінні шкіри, яке прогресує. Кал сірого кольору, сеча темна. При обстеженні в правому підребер’ї промацується збільшений напружений жовчевий міхур. Яке дослідження найефективніше допоможе встановити причину жовтяниці?

*УЗД панкреатодуоденальної зони

Ангіографія

Пероральна холангіографія

Гастрофіброскопія

Рентгеноскопія шлунково-кишкового тракту



Хворий 47-и років від трьох місяців відмітив прогресуюче пожовтіння шкірних покровів, темну сечу і безколірний кал. При обстеженні виявлено пухлину великого дуоденального сосочка розміром 2 см. Віддалених метастазів не виявлено. Яке лікування для хворого буде оптимальним?

*Панкреатодуоденальна резекція

Консервативна терапія спазмолітиками і жовчегінними препаратами

Папілосфінкретотомія

Холедохотомія з зовнішнім дренуванням холедоха.

Біліодігестивний анастомоз



У жінки 45 років з нормальною менструальною функцією на підставі аспіраційної біопсії діагностовано рак правої грудної залози. Об’єктивно : грудні залози середніх розмірів, симетричні, шкіра залози, ареола та сосок без патологічних змін. У верхньозовнішньому квадранті залози на відстані 4 см від краю ареоли пальпується плюс-тканина з досить чіткими контурами розміром до 1.5 – 2 см. Регіонарні та віддалені метастази не визначаються . Визначіть найбільш оптимальну тактику хірургічного лікування хворої.

* Радикальна секторальна резекція грудної залози .

Радикальна мастектомія за Голстедом.

Розширена радикальна мастектомія за Холдіним-Урбаном.

Модифікована радикальна мастектомія за Пейті-Діссоном.

Модифікована радикальна мастектомія за Мадденом.



У жінки 45 років зі збереженою менструальною функцією діагностовано рак лівої грудної залози: первинна пухлина розміром до 2 см, регіонарні лімфатичні вузли пальпаторно інтактні, в надключичній ділянці щільний лімфатичний вузол до 0.5 см ( цитологічно метастаз раку ). На підставі трепанобіопсії первинної пухлини встановлено, що вона має структуру дрібноклітинного інфільтративного протокового раку, а в її клітинах гістохімічно визначаються рецептори до естрогенів та прогестерону. Який з перерахованих нижче методів лікування забезпечить оптимальну ефективність та високу якість життя хворої ?

* Гормонотерапія золадексом.

Променева терапія за радикальною програмою з наступною цитостатичною хіміотерапією

Комбінована хіміотерапія на основі адріаміцину

Лапаротомна оваріоектомія + андрогени + хіміотерапія

Гормонотерапія естрогенами або прогестинами.



У хворого 60 років діагностовано інфільтративно-виразкову форму рака антрального відділу шлунка з переходом на тіло по малій кривизні. Гістологічно ( гастробіопсія )- муцинозна адено -карцинома. При операбельності процесу який обсяг хірургіч-ного втручання буде відноситися до радикального?

* Гастректомія

Субтотальна резекція шлунка

Резекція 2/3 шлунка з видаленням сальників та регіонарних лімфатичних вузлів.

Проксимальна резекція шлунка.

Резекція ? шлунка з видаленням сальників та регіонарних лімфатичних вузлів



У хворого 56 років дисфагія протягом 2-х місяців. Рентгенологічно та ендоскопічно виявлено екзофітну пухлину середньої третини стравоходу ( гістологічно – папілярна аденокарцинома ). Який обсяг лікування слід провести при операбільності процесу ?

* Резекцю стравоходу за Льюїсом

Екстирпацію стравоходу за Тореком

Доопераційну променеву терапію + резекцію стравоходу.

Резекцію стравоходу + ад’ювантну хіміотерапію цисплатином + фторуацилом

Неоад'ювантну хіміотерапію цисплатином + фторурациом з наступною екстирпацією стравоходу



Хвора 28-и років, поступила зі скаргами на болюче ущільнення у правій молочній залозі, загальну слабість, підвищення температури до 38,5(С, втрату апетиту. Два тижні тому виписана з пологового відділення з ущільненням у правій молочній залозі та підвищенням температури тіла до 37,1(С. В наступному ущільнення у правій молочній залозі стало болючим, в центрі його визначається розм’якшення, шкіра над ним набула синюшно-багряного забарвлення, зі соска виділяється гній. Діагноз?

*Гострий гнійний мастит

Гострий серозний мастит

Гіпертрофія молочних залоз

Дифузна мастопатія

Ліпома молочної залози



Хвора, 26-и років, поступила зі скаргами на біль та збільшення лівої молочної залози, головний біль, підвищення температури тіла до 38(С. Минув місяць, як хвора мала нормальні пологи, виписана на 7-у добу у задовільному стані, немовля здорове. При огляді: ліва молочна залоза більша за праву, болюча, зі соска виділяється молоко. Діагноз?

*Гострий серозний мастит

Дифузна мастопатія

Ліпома молочної залози

Гіпертрофія молочних залоз

Гострий гнійний мастит


написать администратору сайта