Главная страница

База КРОК-2 – 2003. Крок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія


Скачать 2 Mb.
НазваниеКрок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія
Дата15.07.2022
Размер2 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаБаза КРОК-2 – 2003.doc
ТипДокументы
#631176
страница31 из 42
1   ...   27   28   29   30   31   32   33   34   ...   42
1   ...   27   28   29   30   31   32   33   34   ...   42
Дренуванні черевної порожнини

Екстракорпоральній детоксикації

Форсованому діурезі, антибактеріальній терапії



Хворий 76 років скаржиться на нудоту, здуття живота, утруднення відходження газів, та відсутність стільця на протязі 4 діб. При огляді хворого в пупочній області має місце кила розміром 15х20см., безболісна, в черевну порожнину не вправляється. Симптом “кашльового поштовху” позитивний. При ректальному обстеженні визначаються калові камінці. Яке обстеження доцільно призначити хворому?

*Іригоскопія

Оглядова рентгенографія черевної порожнини

Ультразвукова сонография

Фіброколоноскопія

Ректороманоскопія



Хвору 56 років доставлено в хірургічне відділення зі скаргами на інтенсивні болі в животі, багаторазову блювоту кишковим вмістом, що не приносить полегшення. Захворіла 2 години тому, після надмірної їди. Хвора збуджена, шкіряні покрови бліді, акроцианоз, пульс 120 уд., слабкого наповнення, АТ -90\60 мм.рт.ст. Живіт помірно здутий у надчерев’ї, в нижніх відділах запалий. При пальпації черевна стінка м’яка, болюча в епігастрії. При перкусії високий тимпаніт у мезогастрії, перістальтика посилена. При оглядовій рентгеноскопії роздуті петлі кишечника. Що трапилось з хворою?

*Заворот тонкої кишки

Гострий панкреатит

Тромбоз мезентеріальних судин

Перфорація виразки шлунка

Заворот великого чепця



У хворого 48 років, після вживання жирної страви з`явився сильний біль у правому підребір`ї з ірадиацією у праве плече та лопатку. Температура підвищилась до 37,8 (С. При пальпації правого підребір`я визначається сильний біль та напруження м`язів. Симптоми подразнення очеревини слабопозитивні. Лейкоцитів у крові 14,8х109. Який Ваш попередній діагноз?

*Гострий деструктивний холецистит.

Перфоративна виразка шлунка

Печінкова коліка

Гострий панкреатит

Водянка жовчного міхура.



Хвору 37 років впродовж 5 років, непокоїть біль в животі, частий [до 10-12 разів на добу] стілець з домішками слизу та крові, загальна слабкість, схуднення. 4 години тому з’явився різкий біль в животі, який через півгодини дещо зменшився і зосередився в лівій половині живота. Шкіра бліда. Температура 37,7оС, РS 110 уд. за хвилину. АТ 110/60 мм рт. ст. Язик сухий. Нижня частина живота відстає в акті дихання. При пальпації живота відмічається болючисть та напруження м’язів в лівій половині живота, де визначається симптом Блюмберга-Щоткіна. Що трапилось із хворою?

*Перфорація товстої кишки

Перфоративна виразка шлунка

Тромбоемболія брижжових судин

Гострий панкреатит

Заворот сигмовидної кишки



Хворого 70 років останнім часом турбувало пухлинне утворення у пахвинній ділянці справа та дизурія. 5 годин тому випинання дещо збільшилось у розмірах, стало різко болючим, посилилась дизурія. При огляді у пахвинній ділянці справа визначається випинання у формі кулі, болюче, не вправляється в черевну порожнину, симптом (кашльового поштовху( негативний. Поставте попередній діагноз?

*Защемлена ковзна грижа.

Защемлена пахвинна грижа

Защемлена стегнова грижа

Пухлина сечового міхура

Фиброма передньої черевної стінки



Під час операції з приводу защемленої грижі в грижовому мішку знайдено дві життєздатні петлі тонкої кишки. Хірург вправив їх в черевну порожнину. Через дві доби у хворого розвинувся перитоніт. Що явилося його причиною?

*Грижа Майдля

Грижа Ріхтера

Грижа Літре

Калове защемлення

Грижа Брока



Хворий М., 47 років, скаржиться на біль в лівій половині грудної клітки, утруднення дихання, нудоту, схваткоподібні болі в животі, блювання та утруднення відходження газів. Скарги виникли кілька годин тому після падіння з висоти 6 метрів. Яке обстеження треба призначити хворому?

*Оглядову рентгенографію грудної клітки та живота

Лапароскопію

Торакоскопію

Рентгеноскопію органів ШКТ

Ірігоскопію



У хворого з апендикулярним інфільтратом на 8 день від початку захворювання посилився біль внизу живота. Температура набула гектичного характеру. Язик сухий, пульс 96 уд./хв. Живіт болючий в правій здухвинній ділянці, де визначається позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга. При пальцьовому обстеженні прямої кишки нависання її передньої стінки не виявлено. Якою має бути лікувальна тактика?

*Оперативне лікування в об'ємі позаочеревинного розкриття гнійника

Консервативне лікування

Оперативне лікування в об'ємі апенд-ектомії та дренування клубової ямки

Фізіотерапія та консервативне лікування

Лапаротомія, дренування черевної порожнини



У хворої 40 років виник напад, який супроводжувався головним болем, відчуттям страху смерті, тривоги, внутрішнім ознобом. Артеріальний тиск 180/100 мм рт.ст, пульс 110 в хв. Напад закінчився випусканням великої кількості сечі. Який препарат використовується для профілактики цих пароксизмів?

*Пірроксан

Атропін

Дігоксін

Фуросемід

Гентоміцин



У жінки 37 років спостерігається напад різкого збліднення шкірних покривів, який супроводжується тахікардією, спадом артеріального тиску, ознобом, гіпергідрозом. Визначьте характер нападу.

*Ваго-інсулярний криз

Симпато-адреналовий криз

Синкопальний стан

Гіпертензійний криз

Епілептичний напад



У жінки 35 років після 30 хвилинного перебування у черзі в душній крамниці спостерігалось запоморочення. При огляді: шкіра бліда, артеріальний тиск 80/50 мм рт. ст., пульс 52 уд/хв. На електроенцефалограмі патології немає. Який найбільш імовірний діагноз

*Вегето-судинна дистонія

Епілептичний панад

Ішемічний інсульт

Гіпертонічний криз

Істеричний напад



Дівчинка-підліток після занять у школі скаржиться на головний біль, загальну слабкість, швидку втому. При огляді: обличчя бліде, артеріальний тиск 90/60 мм рт.ст., пульс 56/хв, дистальний гіпергідроз. Патології з боку внутрішніх органів не виявлено. Який діагноз.

*Вегето-судинна дистонія

Епілепсія

Менінгіт

Гіпертонічний криз

Істерія



У жінки 56 років на фоні клімаксу бувають напади, які характеризуються сильним головним болем, підвищенням артеріального тиску до 180/100 мм рт.ст, тахікардією, задишкою, загальним тремтінням. Тривалість нападу 30-40 хв. Напад закінчується сечовиведенням. До якого виду кризів можливо віднести ці напади?

*Симпато-адреналовий криз

Ваго-інсулярний криз

Гіпотонічний криз

Гіпертонічний криз

Епілептичний напад



В приймальне відділення поступив хворий після аварії. Лікар встановив діагноз: забій головного мозку, тупа травма живота. Гемодинаміка у хворого нестабільна, артеріальний тиск 90/40 мм.рт.ст., пульс 110 в 1 хв. Лікувальні заходи повинні бути направлені на:

* Зупинка внутрішньої кровотечі, відновлення обсягу циркулюючої крові, лікування черепно-мозкової травми.

Лікування черепно-мозкової травми, зупинка внутрішньої кровотечі, відновлення обсягу циркулюючої крові.

Відновлення обсягу циркулюючої крові, лікування черепно-мозкової травми.

Резекційна трепанація черепа, діагностична лапаротомія, відновлення обсягу циркулюючої крові

Лапароцентез в приймальному відділенні, протинабрякова терапія.



Хворого з множинною травмою: переломом стегна і гомілки готують до типового оперативного лікування. На 5-ту добу хворий почав скаржитися на головний біль, блювоту; був стан непритомності. На шкірі грудної клітки і живота з`явились петехіальні висипання. Яке ускладнення наступило?

* Жирова емболія

Травматичний шок, торпідна фаза

Травматичний шок, еректильна фаза

Тромбоемболія

Сепсис



Хворого з множинною травмою: переломи обох стегон _ - готують до оперативного лікування. На 3-тю добу після травми з`явились скарги на задуху, кашель. У хворого тахікардія, артеріальний тиск знижений, на шкірі грудної клітки і живота петехіальні висипання. Яке ускладнення наступило?

* Жирова емболія

Травматичний шок, торпідна фаза

Травматичний шок, еректильна фаза

Тромбоемболія

Гіпостатична пневмонія



У хворого К. 65 років діагностована тромбоемболія легеневої артерії (ТЕЛА). Показано проведення гепаринотерапії. Яке твердження відносно її проведення є вірним?

* На тлі терапії гепарином можливо зниження активності антитромбіну III

Показано довенне дрібне введення гепарину у добовій дозі 20 000 ОД на протязі 2 - 3 діб з наступним перехідом на антикоагулянти непрямої дії

Лабораторний контроль при лікуванні гепарином виконується за допомогою дослідження часу сгортання крові перед кожним введенням

При зниженні тромбоцитів на тлі лікування гепарином нижче 150 х 109/л доза гепарину повинна бути зменьшена удвічі

Низкомолекулярні гепарини при ТЕЛА протипоказані



Хворий П., 22 роки, переведений у відділення інтенсивної терапії з терапевтичного, де лікувався з приводу двобічної пневмонії. Хворий збуджений, періодично марення, галюцинації, профузний піт, ціаноз. Частота дихань – 38 за хв., поверхневе. Пульс 130 за хв., аритмічний, АТ 160/100 мм рт. ст. Температура тіла 39,0. Яке ускладнення хвороби привело до погіршення стану хворого?

* Гостра дихальна недостатність

Інфекційно-токсичний шок

Гіпертонічна криза

Алкогольний делірій

Інфекційний міокардит



У лікарню поступила хвора з декомпенсацією цукрового діабету. Об’єктивно: свідомість – сопор, шкіра суха, тургор її знижений, язик сухий. Глюкоза крові 28,2 ммоль/л. Які інфузійні розчини треба застосувати для корекції гіпертонічної дегідратації ?

* 0,45\% розчин натрію хлоріду, реополіглюкін

10\% розчин глюкози

0,9\% розчин натрія хлорида, реополіглюкін

10\% розчин натрію хлориду

Реополіглюкін



У хворого 60 років з цукровим диабетом II типу після ГРВІ посилилася жажда, поліурія, загальна слабкіть. З’явилися судоми. Об’ективно: свідомість втрачена. Шкіра суха, зіниці однакові. Дихання шумне, запаху ацетону немає. АТ 70/40 мм рт ст., тони серця глухі. Живот м’який, печінка на 3 см виступає від краю реберної дугі. Сахар крові 55 ммоль/л. Назовіть який гострий стан виник?

* Гиперосмолярна кома

Кетоацидотична кома

Лактатацедемічна кома

Гостре порушення мозкового кровообігу

Гостра надниркова недостатніть



У хворого якого витягли з холодної води, свідомість відсутня. Дихальні шляхи вільні від води. У воді він знаходився понад три хвилини. Який тип втоплення має місце?


написать администратору сайта