Главная страница

База КРОК-2 – 2003. Крок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія


Скачать 2 Mb.
НазваниеКрок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія
Дата15.07.2022
Размер2 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаБаза КРОК-2 – 2003.doc
ТипДокументы
#631176
страница30 из 42
1   ...   26   27   28   29   30   31   32   33   ...   42
1   ...   26   27   28   29   30   31   32   33   ...   42

(Пухлина сечового міхура

Каміння сечового міхура

Хронічний цистит

Доброякісна гіперплазія простати

Туберкульоз сечового міхур



У хворої 32 років на фоні сепсісу,обумовленого грамнегатив-ною інфекцією, розвинувся синдром дисемінованого внутрішньосудинного згортання, який встановлено на підставі клінічних та лабораторних досліджень.Який механізм є пусковим у розвитку даного синдрома (ДВЗ)?

*Активація кров’яного або тканинного тромбопластина

Активація фібрінолітичної системи

Виснаження факторів згортання

Внутрішньосудинна агрегація тромбоцитів

Пошкодження внутрішньої оболонки судин



У хворої 22 років після укусу гадюки з’явились вперше у житті симптоми кровоточивості у вигляді менорагій, періодично з носу та ясен.Лабораторно: збільшення протромбінового часу, зниження рівня тромбоцитів та фібріногену, значне підвищення рівня продуктів деградації фібріногену. Який діагноз найбільш ймовірний?

*Синдром дисемінованого внутрішньосудинного згортання, фаза гіпокоагуляції

Гемофілія А

Хвороба Віллебранда

Геморагічний васкуліт(хвороба Шенляйна-Геноха)

Ідіопатична тромбоцитопенічна пурпура



У хворого 52 років після радикального оперативного втручення з приводу новоутворення шлунку розвинувся синдром дисеміно-ваного внутрішньосудинного згортання, фаза гіпокоагуляції, який діагностовано на підставі клінічних та лабораторних досліджень.Призначення яких лікувальних засобів є найбільш ефективним при синдромі ДВЗ у даному випадку?

*Переливання антигемофільної плазми та кріопреципітату

Переливання еритроцитарної маси

Переливання суцільної крові

В/в крапельне введення реополіглюкіну

Переливання тромбоцитарної маси



В приймальне відділення лікарні доставлена дитина 4-х років із скаргами на біль в горлі, фебрильну температуру, дисфагію. При фарингоскопії: на задній стінці глотки виявляється червоного кольору випин, розташований ліворуч, який відтісняє задню дужку та мигдалик вперед. При пальпації визначається флуктуація. Якій найбільш імовірний діагноз?

* Заглотковий абсцес

Лакунарна ангіна

Гемангіома

Дифтерія глотки

Стороннє тіло глотки



Хвора, 18 років, звернулась до отоларинголога зі скаргами на ангіни, які повторюються 2-3 рази на рік. З анамнезу з’ясовано, що хвора страждає ревматизмом. 2 роки тому була встановлена вада серця. Фарингоскопія: гіперемія та валикоподібне потовщення країв піднебінних дужок, мигдалики рихлі, у лакунок рідкий гній, лімфатичні вузли защелепної ділянки збільшені. Встановити діагноз.

* Хронічний тонзиліт, некомпенсована форма – рецидив ангіни, ревматизм

Гіперкератоз мигдаликів

Хронічний тонзиліт, компенсована форма

Паратонзиліт

Хронічний гіпертрофічний фарингіт



У чоловіка 27 років одноразова ангіна в анамнезі. При фарингоскопії виявлено ознаки Гізе, Зака, Преображенського, казеозно-гнійні пробки в лакунах мигдаликів, спайки мигдаликів з піднебінними дужками, збільшення та болючість окремих регіонарних лімфатичних вузлів. Про яке захворювання можна думати?

* Хронічний тонзиліт, компенсована форма

Хронічний гіпертрофічний фарінгіт

Гіперкератоз мигдаликів

Кандидомікоз глотки

Лакунарна ангіна



Хворий, 20 років, 1 – 2 рази на рік хворіє ангіною. Був пара тонзиліт. Із мигдаликів висіяли гемолітичний стрептокок, титр антистрептоміцин – 0 1000 ед/мл. Зуби карієсні, піднебінні дужки застійно гіперемовані, набряклі. Про патогенез якого захворювання можна думати?

* Хронічний тонзиліт

Лакунарна ангіна

Паратонзиліт

Фарингомікоз

Хронічний фарингіт



У хворого 20 років на 5 день після перенесеної ангіни знову з’явився сильний біль у горлі заправа постійного характеру. Біль ірадиірує у право вухо та зуби, хворий відмовляється від їжі та пиття, слина стікає з кута рота. Температура тіла 390С. У крові лейкоцитоз 15 х 109 в 1 мкл, ШОЕ – 45 мм/г. При фарингоскопії визначається різке випинання верхнього полюсу правого мигдалика, язичок зміщений у протилежну сторону. Флуктуація намічається в області найбільшого випинання. Збільшені лімфатичні вузли. Який найбільш імовірний діагноз?

* Паратонзилярний абсцес

Рак мигдаликів

Туберкульоз мигдаликів

Сифіліс глотки

Склером глотки



У хворого після падіння з висоти другого поверху при госпіталізації виявлено закритий перелом діафізу лівого стегна, діафізу правого плеча, ІІІ-ІV ребер ліворуч, біль і напруження живота ліворуч, артеріальний тиск 40/0 мм.рт.ст. Шкірні поверхні бліді, покриті холодним липким потом. Яке додаткове обстеження треба негайно призначити?

* Лапароскопія або лапароцентез

Діагностична лапаротомія

Рентгенографія живота оглядова, рентгенографія ушкоджених кінцівок

Ультразвукове обстеження живота

Екскреторна урографія



Який синдром специфічний тільки для постраждалих з політравмою?

* Синдром взаємного обтяження

Синдром “шокової” нирки

Респіраторний дистрес-синдром

Синдром неврологічних розладів

Больовий синдром



Що може бути частіше за все чинником виникнення політравми?

*Автодорожні пригоди

Заняття спортом

Ожеледиця

Нещасні випадки на виробництві

Падіння з висоти



Причина збільшення частки ускладнень при політравмі.

* Масивна крововтрата

Зміщення відламків переломаних кісток

Інтоксикація

Авітаміноз

Знижений імунітет



У хворого на лімфогранулематоз збільшені шийно-надключичні лімфатичні вузли справа.Загальний стан задовільний,пітливості немає, температура тіла 36,7( С. Яке лікування треба призначити у цьому випадку?

*Радіотерапія

Комбінована хіміотерапія

Комбінована хіміотерапія+ радіотерапія

Монохіміотерапія

Монохіміотерапія + радіотерапія



Чоловік 56 років скаржиться на збільшення шийно-надклю-чичних лімфатичних вузлів, яке відбувалося поступово, схуд-нення, пітливість та хвилеподібну гарячку.У біоптаті лімфа-тичного вузла виявлені клітини Березовського-Штернберга. Вкажіть механізми розвитку лімфаденопатії у цього пацієнта

*Пухлинно-проліферативний

Запальний

Специфічний інфекційний

Неспецифічний інфекційний

Як наслідок гіперплазії сполученої тканини



У хворої 40 років з апендикулярним інфільтратом на 8 день від початку захворювання різко посилився біль внизу живота. Температура 38єС, пульс 116 уд. Язик сухий. В правій здухвинній ділянці при пальпації в зоні інфільтрату визначається різкий біль та позитивні симптоми подразнення очеревини. Перистальтика послаблена. Яке ускладнення виникло у хворої?

*Периапендикулярний абсцес

Пілефлебіт

Перфорація сліпої кишки

Дифузний перитоніт

Тіфліт



У хворого, оперованого з приводу гострого гангренозного апендициту, на 5 день після операції стан різко погіршився, з’явились озноб, підвищилась температура до 38єС, іктеричність склер, пульс 120 уд.,АТ-110\70 мм.рт.ст. Живіт здутий, при пальпації біль в правій половині живота, печінка збільшена на 2 см. Лейкоцитів крові-22,4х10., еритроцитів-2,7х10. Яке ускладнення виникло у хворого?

*Пілефлебіт

Підпечінковий абсцес

Післяопераційний перитоніт

Тіфліт

Перфорація сліпої кишки



Хворого Ф., 32 років, доставлено в ургентному порядку через 8 години від початку захворювання з клінікою перитоніту. Під час лапаротомії виявлено, що причиною перитоніту була перфорація хронічної виразки верхньозадньої стінки залуковичного відділу дванадцятипалої кишки розміром 2х2,5 см, з вираженою рубцьовою її деформацією. В черевній порожнині дифузний серозно-фібринозний перитоніт. В якому обсязі слід виконати операцію?

*Мостовидна дуоденопластика, ваготомія

Зашивання перфоративного отвору

Висічення виразки

Резекція шлунка за Більрот 1

Резекція шлунка на виключення ДПК



Доставлено хворого 15 років з гострою шлунковою кровотечею Ш ступеня. Із анамнезу відомо, що 5 років тому при обстеженні у нього виявили спленомегалію. При огляді хворого шкіра бліда, пульс 110 уд./хв, АТ-100/60 мм.рт.ст., гемоглобін 90 г/л. Живіт м’який, помірно болючий в лівому підребір’ї, де визначається значно збільшена в розмірах селезінка. Печінка, підшлункова залоза не пальпуються. Асциту немає. Яка етіологія кровотечі?

*Позапечінкова портальна гіпертензія

Гемофілія

Гострі виразки шлунка

Цироз печінки

Синдром Малорі-Вейса



Під час операції з приводу защемленої пахвинно-калиткової кили після розкриття килового мішка з’ясувалось, що останній містить некротизовану петлю тонкої кишки, значну кількість геморагічного ексудату з фібрином. Запальний процес поширився на м’які тканини черевної стінки. Яких заходів слід вжити для профілактики перитоніту?

*Перейти на серединну лапаротомію

Виконати герніолапаротомію

Дренувати операційну рану

Провести резекцію нежиттєздатної кишки

Вилучити киловий мішок



В ургентну клініку доставлено хворого 50 років з попереднім діагнозом защемленої кили білої лінії живота. Стан хворого важкий, за рахунок інтоксикації та гіповолемії. Живіт здутий, обмежено приймає участь у диханні. Килове випинання різко болюче, навколо нього позитивні симптоми подразнення очеревини. Хірург погодився з діагнозом і виконав герніотомію. При ревізії килового мішка останній не містить защемлених органів, натомість із черевної порожнини надходить мутна рідина з фібрином. Як слід оцінити дану патологію?

*Несправжнє защемлення, перитоніт

Еластичне защемлення, перитоніт

Грижа Майдля

Грижа Ріхтера

Асцитичний синдром



Під час операції з приводу гострої сполукової тонкокишкової непрохідності виявлено, що привідна петля роздута, стінка її набрякла на всьому протязі, набряк поширюється на брижжу. В просвіті кишки секвестровано від 2 до 3 літрів рідини. В черевній порожнині міститься близько 500 мл серозно-геморагічного ексудату. В чому полягає профілактика синдрому ентеральної недостатності?

*Деконтамінації кишечнику, кишковому лаважі та декомпресії кишечнику

Назогастроінтестінальній інтубації



написать администратору сайта