Главная страница

База КРОК-2 – 2003. Крок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія


Скачать 2 Mb.
НазваниеКрок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія
Дата15.07.2022
Размер2 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаБаза КРОК-2 – 2003.doc
ТипДокументы
#631176
страница26 из 42
1   ...   22   23   24   25   26   27   28   29   ...   42
1   ...   22   23   24   25   26   27   28   29   ...   42

*Виразкова кровотеча.

Перфорація виразки.

Пенетрація виразки.

Стенозуюча виразка.

Малігнізована виразка.



У хворого 70 років при пальпації живота в області пупка палькується пухлина розмірами 10х8 см, помірно болісна при пальпації, не змінюється, пульсуюча. При аускультації систолічний шум. Пульс на стегнових артеріях хороший. Ваш діагноз?

*Аневризма черевної аорти.

Пухлина сігмовидної кишки.

Пухлина лівої нирки.

Кіста підшлункової залози.

Пухлина позачеревної порожнини.



Найчастішим симптомом пухлини сечового міхура є:

*Дізурія.

Слабкий струмок сечі.

Гематурія.

Біль.

Утруднене сечовипускання.



До кишкової непрохідності у хворих на рак шлунка найчастіше приводить така локалізація пухлини:

*На великій кривизні.

На задній стінці.

На передній стінці.

В дні.

В антральному відділі.



До лікаря поліклініки звернувся хворий 58 років зі скаргами на біль у правій половині грудної клітки постійного характеру. На рентгенографії знайдена субплевральна тінь до 5 см у найбільшому вимірі яка зливається з грудною стінкою і має з нею тупий кут. Хворий за фахом кровельщик, часто працював з шифером та плитами з азбесту. Ваш попередній діагноз?

*Вузлова мезотеліома.

Периферичний рак.

Вогнищевий туберкульоз.

Актіномікоз легені.

Еозінофільна пневмонія.



Хворий Б., 42 років. Раптово на фоні повного здоров`я відчув біль по типу “удару по голові”, після чого розвилось блювання, втратив свідомість, генералізовані судоми. При огляді: кома 1 ступеню, ригідність потиличних м`язів, ліва зіниця більше у розмірі ніж права, праві кінцівки ротовані, м'язовий тонус значно зменшений. Вірогідний діагноз?

*Крововилив внаслідок розриву артеріальної аневризми головного мозку.

Менінгіт.

Епілепсія.

Ішемічний інсульт.

Внутричерепна гематома.



У хворого після хронічного отиту виникла тупа головна біль, гіпертермія, нудота, блювота, сенсорна афазія. Обстеження виявило абсцес лівої скроневої долі з капсулою. Рекомендуєме лікування:

*Пункціонне вилучання абсцесу, протизапальна терапія.

Аспірація абсцесу, приточно-відточна система з антисептиками, протизапальна терапія.

Протизапальна терапія, контроль комп’ютерної томографії го-лови через 7 днів.

Вилучання абсцесу хірургічним шляхом з резекцією пе-ріфокальної зони. Протизапальна терапія.

Резекція скроневої долі.



За 2 години до надходження у лікарню у хворої 65 років після фізичного навантаження з’явилися головна біль, блювота, втрата свідомості. При огляді свідомість – глибоке оглушення, вітальні функції компенсовані, вогнищевої симптоматики немає, виражений менінгеальний синдром. Попередній діагноз:

*Спонтанний субарахноїдальний крововилив.

Ішемічний інсульт.

Гіпертонічний криз.

Епілептичний припадок.

Внутрічерепна гематома.



Хвора 30 років скаржиться на періодичний біль в кінці сечовиділення. Захворіла вчора. Протягом 5-и років хворіє по декілька разів на рік. Стан задовільний.Р- 80 уд. за хв. АД /80. Серце та легені в нормі.Живіт м”який. Нирки в 3-х положеннях не пальпуються,с.Пастернацького негативний.Аналіз крові загальний в нормі.Аналіз сечі-1015,білок- 0,33 г/л,лейкоцити 40-50 в полі,еритроцити 1-2 в полі.При УЗД патологічних змін органів сечовиділення немає. Яка найбільш вірогідна патологія,що обумовила таку картину?

*Загострення хронічного цистіту

Гострий цистіт

Пухлина сечового міхура

Гострий пієлонефрит

Гострий уретрит



Хвора 45 років скаржиться на тупу біль в правій нирці. Хворіє 2 роки. Об-но:Р-100 уд.за хв.АД-130/80.Живіт м’який.Нирки не пальпуються в 3-х положеннях.С-м Пастернацького позитивний зліва.В сечі білок 0,033 г/л, 1015 лейкоцити на все поле,еритроцити 100, свіжі.При УЗД-в мисці правої нирки ехопозитивна тінь з акустичною доріжкою.Яка найбільш вірогідна патологія,що обумовила таку картину?

*Камінь миски правої нирки.

Кіста правої нирки

Пухлина правої нирки

Гострий пієлонефрит

Полікістоз



Хвора 25 років скаржиться на тупу біль в правій yирці, лихоманку,проливний піт та температуру до 40(.Об-но:Р-110 уд.за хв.,АД-100/60.Живіт м’який.Нирки не пальпуютья в 3 положеннях.С-м Пастернацького позитивний справа.В сечі білок 0,066 г/л, 1019 лейкоцити 50-60 в полі,еритроцити 1-2. Ріст флори Е.соlі 100 тис.в 1 мл.УЗД-розмір правої нирки та товщина тканини зльшені ,ехогеність підвищена.Яка найбільш вірогідна патологія,що обумовила таку картину?

*Гострий пієлонефрит справа.

Хронічний латентний пієлонефрит.

Гострий цистіт.

Поперековий остеохондроз

Сечокам”яна хвороба.



Хворий 55 років скаржиться на біль в кінці сечовиділення, макрогематурію із сгустками. Хворє 5 днів. Стан задовільний.Р- 80 уд. за хв. АД 120/80. Серце та легені в нормі. Нирка не пальпуються в 3-х положеннях, с-м Пастернацького негативний.В сечі-1015,білок- 0,66 г/л,лейкоцити 40 в полі,еритроцити на все поле.При УЗД патологічних змін нирок немає,в сечовому міхурі на лівій стінці пухлиноподібне утворення 4 см в діаметрі. Яка найбільш вірогідна патологія,що обумовила таку картину?

*Пухлина сечового міхура

Гострий цистіт

Камінь сечового міхура

Гостра затримка сечіпі

Гострий уретрит



Хворий 55 років скаржиться на тупу біль в правій поперековій ділянці. Хворє 1 рік. Р- 80 уд. за хв. АД 120/80. Серце та легені в нормі. Ліва нирка не пальпується в 3-х положеннях,права пальпується,єластична,слабо + с-м Пастернацького.Аналіз сечі-1015,білок- 0,33 г/л,лейкоцити 40 в полі.При УЗД змін зліва немає,справа-нирка збільшена, миска розширена,товщина паренхіми зменшена. Яка найбільш вірогідна патологія,що обумовила таку картину?

*Гідронефроз правої нирки

Пухлина правої нирки

Камінь правої нирки

Гострий паранефрит

Піонефроз справа



У вагітної в терміні 34 тижня на тлі артеріальної гіпертензії, протеінурії, периферичних набряків розвинувся судомний синдром, блювота. При обстеженні виявлено підвищення центрального венозного тиску, тахікардія, шкіра ціанотична, над легенями вологі хрипи, підвищення тиску на вдихі, набряк легенів, значна гіпоксемія, яка не поддається корекції при допомозі інгаляції киснем. Вкажіть причину цього стану.

*Синдром Мендельсона

Емболія навколоплодними водами

Гостра крововтрата

Інфаркт міокарду

Ендотоксичний шок



Дівчинка 12 років надійшла до ревмакардіологічного відділення дитячої лікарні з діагнозом дискоїдного вовчаку. Лабораторні показники: ШОЕ 50 мм/глейкоцити 3,5 10/9/л, сіромукоїд 0,6 од.,С-р. Білок+.Яку лікувальну тактику ви використаєте?

*Преднізолон 1 мг/кг маси тіла на добу тривалий час

Медикаментозного лікування не треба

Делагіл 0,5 мг/кг маси тіла 2 рази на добу на протязі місяця

Індометацин 1 мг/кг маси тіла на добу на протязі 2 міс.

Аспірин 0,5 мг/кг маси тіла на добу на протязі 2 тижнів



Хворий П., 75 років, госпіталізований з ознаками жовтяниці, яка з’явилась 6 діб тому без попереднього больового приступу. Палькується збільшений та безболісний жовчний міхур, розміри печінки збільшені – 3+4 см. Загальний білірубін – 386 мкмоль/л, прямий - 307 мкмоль/л, амілаза крові – 16 г/ч.л. Попередній діагноз: механічна жовтяниця невідомого генезу. Який із методів додаткового обстеження є найбільш інформативним?

*Ендоскопічна ретроградна холангіопанкреатографія

УЗД гепатопанкреатобіліарної зони

Через шкірна через печінкова холеграфія

Комп’ютерна томографія

Видільна холеграфія



Хвора Д., 56 років, госпіталізована зі скаргами на часті напади печінкових колік, які супроводжуються короткочасними епізодами жовтяниці. Хворіє близько 1,5 років. На УЗД та ЕРХПГ виявлено хронічний калькульозний холецестіт та розширення гепатікохоледоха до 15 мм з наявністю конкрементів від 0,3 до 0,6. Який об”єм операції є найбільш оптимальним?

*Ендоскопічна папілотомія, з подальшою (ч/з 3-7 діб) лапароскопічною холецистектомією

Холецистектомія, холедохолітотомія, трансдуоденальна папілосфінктеропластика

Холецистектомія, холедохолітотомія, холедуходуоденостомія

Холецистектомія, холедохолітотомія, холедухоєюностомія

Холецистектомія, дренування холедоха по Керу з наступною через фістульною літолітичною терапією



Хворий К., 67 років, госпіталізований зі скаргами на помірні болі у правому підребір”ї , гіпертермію до 38,4С. Хворіє 3 доби, Пальпується збільшений та болючий жовчний міхур. За даними УЗД підтверджено його великі розміри (13х7см) з інфільтрацією стінок і „подвійним” контуром та наявністю затиснутого в шийці конкремента до 1,5 см в діаметрі. Лейкоцити – 18х10 г/л, паличкоядерні нейтрофіли – 19\%. Яка тактика та метод операції є найбільш оптимальними?

*Екстрена лапароскопічна холецистектомія

Екстрена холецистектомія з літоекстракцією мікролапаротомний доступ

Екстрена холецистектомія із лапаротомного доступу

Екстрена лапароскопічна холецистектомія із подальшою холистектомією у плановому порядку

Консервативна терапія із лапароскопічною холицистектомією у відстроченому порядку



До приймального відділення поступила жінка 56 років, яка скаржиться на різку слабість, біль за грудиною, ядуху. Об”активно: ціаноз, ЧСС 120 уд/хв., АТ 90/60 мм.рт.ст. Акцент ІІ тону над легеневим стовбуром. При агіографічному дослідженні: емболія лівої головної легеневої артерії, тиск у правому шлуночку серця 65/20 мм.рт.ст. Яка тактика лікування?

*Тромболітична терапія в легеневу артерію.

В/в введення гепарину

В/в введення стрептокінази

Емболектомія еуфіліна

В/в введення



Хворому 83 років в післяопераційному періоді призначили морфіна гідрохлорід 1,0 внутрішньом’язово. Через 40 хвилин у хворого відзначається брадипноє , брадикардія, гіпотонія. З чим пов’язано погіршення стану хворого.

*Передозування наркотичних анальгетиків

Ендотоксичний шок

Кардіогенний шок

Больовий шок

Аритмічний шок



У хворого 35 років після переохолодження піднялась температура до 40 С, з”явилися болі в лівій половині грудної клітини, сухий кашель. Температура тривала 10 днів, не зважаючи на інтенсивну терапію. Ввечері при кашлі хворий викашляв 800 мл густої гнійної мокроти. Збільшувалась задуха. При обстеженні у хворого акроціаноз, дихання поверхове (27 в 1 хвилину). Пульс 110 ударів в 1 хвилину, АД 95/60 мм.рт.ст. Аускультативно справа до VI ребра дихання амфоричне, хрипи не вислухуються. Перкуторно до V ребра коробковий звук. Рентгенограма: правосторонній гідро пневмоторакс. Колапс легенів 1 ст. Яке ускладнення виникло у хворого.


написать администратору сайта