Главная страница

База КРОК-2 – 2003. Крок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія


Скачать 2 Mb.
НазваниеКрок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія
Дата15.07.2022
Размер2 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаБаза КРОК-2 – 2003.doc
ТипДокументы
#631176
страница29 из 42
1   ...   25   26   27   28   29   30   31   32   ...   42
1   ...   25   26   27   28   29   30   31   32   ...   42

Ваготомія з пілоропластикою.



Хворий, 42 роки, поступив в клініку зі скаргами на біль оперізуючого характеру у надчеревній ділянці. Напередодні вживав алкоголь. Живіт не бере участі в акті дихання, різко болючий у верхній третині. Позитивний с-м Щоткіна-Блюмберга. Альфа-амілаза крові – 128 г/год*л. При діагностичній лапароскопії встановлено діагноз встановлено діагноз: гострий деструктивний панкреатит, ферментативний перитоніт. Яка подальша тактика?

Обмежитись дренуванням черевної порожнини з наступним консервативним лікуванням.

Лапаротомія, вскриття сальникової сумки, обколювання новокаїном, дренування черевної порожнини.

Накласти лапаростому

Лапаротомія, холецистектомія, зовнішнє дренування

Резекція підшлункової залози



Хворий, 33 роки, поступив в клініку після того, як був поранений гострим предметом в ділянку черевної порожнини невідомим. Хворий знаходиться в стані алкогольного сп’яніння, блідий. Пульс 100 за 1 хв., ритмічний, АТ 100/60 мм. рт. ст. Серце і легені без змін. Живі напружений різко болючий при пальпації. Позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга. На передній черевній стінці на 4 см вище пупка різана рана розмірами 3х1,5 см. рана проникає в черевну порожнину, з якої виділяється рідка кров і шлунковий вміст. Яка подальша тактика лікування.

Невідкладна лапаротомія. Ушивання рани шлунка. Дренування черевної порожнини.

Консервативне лікування.

ПХО рани. Призначення протиправцевого анатоксину.

Резекція шлунку за Більрот-1.

Селективна проксимальна ваготомія.



Хворий, 62 роки, поступив зі скаргами на систематичне блювання до декількох разів на день. При цьому виділяється до 0,5 л шлункового вмісту з неприємним запахом. Також відмічає важкість в епігастрії та зригування з неприємним запахом сірководню. За останній місяць схуд на 7 кг. Хворіє близько 20 років на виразкову хворобу, хронічна виразка пілоро-дуоденальної зони шлунку. При контрастній рентгенографії шлунок збільшений, перистальтика ослаблена, евакуація затримується до 24 год. При цьому, натще з шлунку аспірують близько 500 мл вмісту з включенням спожитої напередодні їжі. Ваш попередній діагноз?

Стеноз виходу з шлунка у стадії субкомпенсації.

Стеноз виходу з шлунка у стадії декомпенсації.

Стеноз виходу з шлунка у стадії компенсації.

Рак шлунку.

Безоар шлунку.



Хворий, 48 років, лікується з приводу гострого деструктивного панкреатиту. Через 2 тижні після лапароскопічного дренування черевної порожнини стан хворого погіршився, з’явилася блювота після прийняття рідини та їжі. Скаржиться на біль в епігастральній ділянці. Живіт чутливий в епігастрії, помірна ригідність м’язів передньої черевної стінки. При ФГС: в шлунку застійний вміст з домішками жовчі, пройти в 12-палу кишку не вдається. На УЗД діагностовано гостру постнекротичну кісту головки підшлункової залози. Яка подальша тактика лікування?

Через шкірна пункція кісти під контролем УЗД.

Невідкладна лапаротомія. Дренування кісти.

Лапаротомія. Марсупілізація.

Консервативне лікування.

Панкреато-дуоденальна резекція. Гастро-ентероанастомоз.



Хвора М.,52 р., скаржиться на болі в правому колінному суглобі, скованість рухів у кульшовому та колінному суглобах зранку. Об(єктивно: обмеження ротаційних рухів у правому кульшовому суглобі. На рентгенограмі кульшового суглобу –зменшення висоти суглобової щілини, остеофіти по краю вертлужної впадини. Чи показано оперативне лікування у цій стадії хвороби ?

* Показано.Операція фенестрації та тунелізації шийки стегна.

Операція ендопротезування суглобу.

Протипоказано.

Можливо при згоді хворого.

Перевага надається консервативним методам лікування.



Хвора К., 64 р., скаржиться на біль та значне обмеження рухів у правому кульшовому суглобі. Об(єктивно: виражена згинально-привідна контрактура правого кульшового с-бу. На рентгенограмі кульшового суглобу – відсутність суглобової щілини на більшому протязі суглобу, деформація головки стегна та суглобової впадини. Яке показано лікування у цій стадії хвороби ?

* Оперативне шляхом ендопротезування суглобу.

Операція артродезу суглобу.

Протипоказано.

Коригуючі остеотомії.

Перевага надається консервативним методам лікування.



Хворий К., 51р., скаржиться на біль та обмеження рухів у правому колінному суглобі, періодичний набряк суглобу. Об(єктивно: зглаженість контурів суглобу, згинальна контрактура. На рентгенограмі колінного суглобу – зменшення висоти суглобової щілини, остеофіти по краю виростків стегна та великогомілкової кістки. Чи показано введення хондропротекторів у цій стадії хвороби ?

* Не показано.

Показано.

Показано виконання коригуючих остеотомій.

Показано тільки з НСПЗ препаратами.

Перевага надається оперативним методам лікування.



Хворий К., 40 років. Поступив у спеціалізоване відділення обласної лікарні з діагнозом: віддалені наслідки черепно-мозкової травми. Астено-веге-тативний синдром. Незрощений перелом правого стегна в середній третині. Розгинальна контрактура правого колінного суглоба (амплітуда рухів _– 170о-140о). Анамнез: ДТП 4 місяці тому. Декомпресійна трепанація черепа. Скелетне витягання правого стегна та наступна фіксація гонітною пов`язкою. Найбільш обґрунтована тактика:

* Комплекс реабілітації з приводу контрактури суглоба.

Накістковий остеосинтез та наступна реабілітація

Накістковий остеосинтез з кістковою аутопластикою

Черезкістковий остеосинтез за Ілізаровим

Інтрамедулярний остеосинтез



Хворий Б., 47 років, поступив у лікарню 2 години тому після ДТП. Вторинно відкритий перелом кісток правої гомілки в нижній третині. Закритий перелом лівого плеча в середній третині. Закрита черепно-мозкова травма.. Забій головного мозку ІІ ступеня. Травматичний шок ІІ ст. На момент огляду гемодинаміка стабілізована. Яка тактика відносно пошкодження правої гомілки буде найбільш доцільною?

* ПХО, черезкістковий остеосинтез

ПХО, скелетне витягання

ПХО, інтрамедулярний остеосинтез

ПХО, задня гіпсова лонгета





Чоловіка середнього віку було доставлено бригадою швидкої допомоги до лікарні з місця ДТП. Непритомний. Кров`яний тиск 110/60 мм.рт.ст. Пульс 50 ударів за 1 хв. Права гомілка зафіксована шиною Крамера з приводу закритого перелому кісток. Під час транспортування двічі блював. У комплексі дослідження визначте першочерговий захід.

* Ехоенцефалографія

Рентгенографія гомілки

Визначення показників червоної крові

Спинномозкова пункція

Електрокардіографія



Даценко І.І. Хворий 55 років. Скарги на слабкість, спрагу, нудоту, головний біль, постійний біль у попереку з обох сторін. Шкіряні покрови бліді, сухі. Пальпуються обидві збільшені нирки, вони щільні, бугристі, повільно болісні. Назвіть попередній діагноз.

(Полікістоз нирок

Пухлина нирки

Довгочасний пієлонефріт

Туберкульоз нирок

Сечокам’яна хвороба



Хворий 48 років. Скарги на постійний біль у правій поперековій ділянці, які збільшуються при фізичному навантаженні. Температура тіла субфебрильна, але переодично підвищується до 39о. Сеча мутна, а при знищенні ії помутнення погіршується загальний стан, підвищується температура, посилюється больовий синдром, виникають струси. При пальпації виявляється хворобливе утворення відповідно локалізації правої нирки.

(Піонефроз

Пухлина нирки

Туберкульоз нирки

Сечокам’яна хвороба

Довгочасний пієлонефрит



Хвора 45 років. Скарги на тупі болі у лівому боці, наявність субфебрильної температури, прискорене хворобливе сечовипускання малими порціями. Хворіє три роки. Довгий час страждає на цистити з частими загостреннями. В анамнезі туберкульоз легень. В аналізі сечі мікрогематурія, лейкоцитурія. Запитання: Назвіть попередній діагноз.

(Туберкульоз нирок і сечового міхура

Пухлина нирки

Хронічний цистит

Сечокам’яна хвороба

Довгочасний пієлонефрит



Хвора 45 років. Скарги на тупі болі у лівому боці, наявність субфебрильної температури, прискорене хворобливе сечовипускання малими порціями. Хворіє три роки. Довгий час страждає на цистити з частими загостреннями. В анамнезі туберкульоз легень. В аналізі сечі мікрогематурія, лейкоцитурія. Запитання: Назвіть попередній діагноз.

(Туберкульоз нирок і сечового міхура

Пухлина нирки

Хронічний цистит

Сечокам’яна хвороба

Довгочасний пієлонефрит



Хворий 65 років. Скарги на тупі болі над лоном, утруднене сечовипускання по краплям, болі в поперековій ділянці з обох сторін, спрану. Хворіє 1.5 років. Шкіра суха. Передміхурова залоза розміром 5х6 см, поверхня гладка, еластичної консистенції, межа чітка, борозенька зглажена. сечовий міхур виступає над лоном на 4 – 5 см. Залишкова сеча 800мл. Запитання: Назвіть попередній діагноз.

(Доброякісна гіперплазія передміхурової залози

Рак передміхурової залози

Пухлина сечового міхура

Нейрогенний сечовий міхур

Облітерація уретри



Хворий 10 років. Скарги на постійний біль в правій ділянці живота, слабкість, підвищення температури тіла до 39о. Хворіє 3 роки. У анамнезі часті ангіни. Нирки не пальпуються. Помірно болісне пальпування правого ниркового простору, слабо позитивний симптом Пастернацького зправа. В загальному аналізі сечі – піурія, за Нечипоренком – лейкоцити на усе поле зору, активні лейкоцити до 30.Запитання: Назвіть попередній діагноз.

(Хронічний пієлонефрит

Пухлина нирки

Паранефрит

Сечокам’яна хвороба

Туберкульоз нирок і сечового міхура



Хворий 42 років, доставлений у травматологічне відділення 2 години потому. Рентгенологічно перелом кісток тазу. Виводження із шоку. Самостійно не мочиться. Уретрорагія. Пальпується збільшений сечовий міхур. Хвороблива припухлість у ділянці промежини. Назвіть попередній діагноз.

(Травма уретри

Травма сечового міхура

Рефлекторна затримка сечовипускання

Сечокам’яна хвороба

Гостра ниркова недостатність



Хворий 30 років. гостра ниркова недостатність розвилася після травми нирки другого ступеню. Сечовина крові 21 ммоль/л, креатінін 0,17 ммоль/л, калій 7 ммоль/л. Стан хворого швидко погіршується – збудження , судоми. Чим можна пояснити швидке погіршення стану хворого ?

(Порушенням балансу калію

Збільшенням азотемії

Гіпергідратацією

Порушенням балансу натрію

Гострою серцево-судинною недостатністю



Хворий 37 років. У перебігу З-х місяців тупий біль у лівій поперековій ділянці, слабкість, схуднення, підвищення температури. За цей час 1 раз була кров в сечі. Пальпується нижній полюс правої нирки, помірно хворобливий. Назвіть попередній діагноз.

(Пухлина нирки

Туберкульоз нирок і сечового міхура

Сечокам’яна хвороба

Полікістоз

Нефроптоз



Хворий 55 років. Скарги на прискорене і хворобливе сечовипускання. В перебігу 6 місяців двічі відмічав присутність крові в сечі з безформеними згусками. Блідий, хворобливість при пальпування у надлонній ділянці. Передміхурова залоза розміром 2х3 см, борозенька виражена, межи чіткі, еластичної консистенції. Назвіть попередній діагноз.


написать администратору сайта