Главная страница

База КРОК-2 – 2003. Крок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія


Скачать 2 Mb.
НазваниеКрок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія
Дата15.07.2022
Размер2 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаБаза КРОК-2 – 2003.doc
ТипДокументы
#631176
страница22 из 42
1   ...   18   19   20   21   22   23   24   25   ...   42
1   ...   18   19   20   21   22   23   24   25   ...   42



Потерпілий впав з драбини висотою 2м. Лікар швидкої медичної допомоги запідозрив компресійний перелом хребців на рівні L1-L2. АТ 100/60 мм рт.ст., пульс 104 в хв. Яку допомогу слід оказати постраждалому на місті події ?

* знеболення, транспортування на жорстких носилках

знеболення протишокова терапія, транспортування хворого до стаціонару

транспортування в стаціонар в положенні на животі

анестезія хребців за Шнеком, транспортування в стаціонар

анальгетики внутрим`язово, транспортування в положення сидячі



В приймальне відділення доставлено потерпілого з місця дорожньо-транспортної події без свідомості. АТ 90/60, пульс 140. Після обстеження - перелом стегна в середній третині. Який вид знеболення перелому краще використати в комплексі протишокової терапії?

* місцева анестезія

спинномозкова

загальне знеболення

загальне знеболення зі штучною вентиляцією легень

футлярна анестезія за Вишневським



Хвора, 76 років, поступила в хірургічне відділення на третій день після гострого калькульозного холециститу, з признаками механічної жовтяниці. У хворої супутня недостатність – легенева недостатність, порушення кровообігу II Б ст., ожиріння. Хворій проведена консервативна терапія, але запальний процес прогресує, повисилась t до 38,70, локально чіткий симптом Щеткіна-Блюмберга, лейкоцитоз 14х109/л; Виникла угроза перфорації жовчного міхура. Яка тактика хірурга?

*хвору потрібно оперувати екстренно

продовжити консервативне лікування

хвору оперувати через 24 години

хвору оперувати тільки за життевими показаннями

хвору оперувати в плановому порядку



Хвора, 46 років, оперована з приводу гострого флегманозного холециститу з проявами жовтяниці. Видалено міхур, виявлено, що загальна жовчна протока збільшена в діаметрі, при холедохотомії камінці не виявлені, у її просвіті гнійна жовч з пластівцями, зонд вільно проходить в 12-палу кишку. Як ви закінчите операцію?

* загальну жовчну протоку промити і дренувати по Керу або Вишневському

Загальну жовчну протоку промити і зашити наглухо

Наложити анастамоз між холедохом і 12-палою кишкою

Загальну жовчну протоку нема потреби промивати, а просто дренувати по Керу або Вишневському

Накласти анастамоз між порожнистою кишкою і холедохом з заглушкою по Шалімову



Хворій на варикозне розширення вен, 43 років, що лежить у горизонтальному положенні, на підняту нижню кінцівку після спорожнення від крові підшкірних вен накладено три джгути: на стегні нижче овальної ямки, над коліном і безпосередньо під ним. У вертикальному положенні виразкові вузли та вени на ділянці між верхніми ждгутаим швидко набухли, що свідчить про наявність недостатності клапанів комунікантних вен. Яка проба виконана хворій?

* Шейніса.

Гаккенбруха.

Пратта.

Дельбе-Пертеса.

Тальмана.



Хвора, 43 років, звернулася зі скаргами на розширення підшкірних вен на правій нозі. Турбують набряки і свербіння шкіри після тривалої ходьби. При огляді – під шкірою правої гомілки та стегна по медіальній поверхні циліндричне розширення вени до 1,2см. у діаметрі загальною довжиною близько 35 см. Позитивна проба Гаккенбруха справа. Недостатності клапанів перфорантних та непрохідності глибоких вен не виявлено, що підтверджується допплеросонографією. Який метод лікування в цій ситуації є оптимальним?

* Операція Троянова-Бебкока.

Склерозуюча терапія.

Операція Троянова-Фелдера.

Операція Нарата-Лінтона.

Операція Бебкока-Коккета.



У 25-річної вагітної жінки (III триместр) виявлено різке збільшення в діаметрі великої підшкірної вени лівої нижньої кінцівки, набряковість лівої стопи, яка вщухає на протязі ночі. Виберіть оптимальну лікувальну тактику.

* Еластичне бинтування нижньої кінцівки

Операція Троянова - Тренделенбурга

Склерозуюча терапія

Призначення венотоників

Операція Бебкока



Хворому 64 років з пухлиною сигмоподібної кишки та хронічним тромбофлебітом глибоких вен правої нижньої кінцівки планується оперативне втручання. Виберіть оптимальний препарат для профілактики тромбозу глибоких вен.

* Низькомолекулярний гепарін

Фенілін

Реополіглюкін

Ацетилсаліцилова кислота

Звичайний гепарін



У хворого 63 років на 5-й день після операції з приводу кровотечі з виразки дванадцятипалої кишки раптово виникла гостра дихальна недостатність. ЧСС 120 за 1 хв. Верхня половина тулуба, шия та обличчя багряно-ціанотичні, кашель, різкий біль за грудиною. АТ 100/60 мм.рт.ст., ЦВТ - 340 мм.вод.ст. На ЕКГ інверсія зубця Т. Яке ускладнення найбільш вірогідно розвинулось у хворого?

* Тромбоемболія легеневої артерії

Повторна кровотеча

Гостра недостатність коронарних артерій

Гострий інфаркт міокарда

Гіповолемічний шок



Хворий 45 років знаходиться у ВРІТ з приводу гострої ниркової недостатності в стадії анурії після геморагічного шоку. Добовий діурез 70 мл. ЦВТ - 165 мм.рт.ст. АТ 140/90 мм.рт.ст. ЧСС - 120, ЧД - 32 за хв. В ан. крові Ht - 0,32; Hb - 102 г/л; К - 7,1 ммоль/л; Na - 130 ммоль/л; Cl - 78 ммоль/л. Протягом останніх 2-3 годин з`явились і посилюються вологі хрипи в легенях, ціаноз шкіри і слизових оболонок, кашель з рожевим пінистим мокротинням. Що головним чином обумовлює формування набряку легенів в даній ситуації?

*Гіпергідратація

Гостра серцева недостатність

Гіперкаліємія

Пневмонія

Інтоксикація



Хворий, 42 років, внаслідок ДТП отримав політравму: закриті переломи правої плечової кісток та костей лівого передпліччя із зміщенням відламків, закриту тупу травму живота. Доставлений до приймального відділення через 30 хвилин після травми. Шкіряні покрови бліді. Артеріальний тиск 90/20 мм рт. ст., в місцях переломів деформація, біль. Живіт напружений, при пальпації різкий біль, позитивний симптом Щьоткіна-Блюмберга. Які лікувальні заходи слід проводити першими?

*Термінова лапаротомія

Інфузійна терапія з метою стабілізації артеріального тиску

Накладення іммобілізації на переломи, знеболення

Блокади переломів місцевим анестетиком

Додаткове обстеження з метою визначення точного діагнозу



Хворий, 48 років, внаслідок руйнування будинку отримав політравму: синдром довготривалого розчавлювання обох нижніх кінцівок, множинні переломи кісток обох гомілок, переломи обох стегнових кісток. Вилучений з під уламків будинку через 6 годин, на місці катастрофи накладено джгути на обидві нижні кінцівки на рівні верхньої третини стегна. При огляді: шкіряни покрови бліді, артеріальний тиск 100/30 мм рт. ст., пульсація на a.a. dorsalis pedis не визначається, тактильна і больова чутливість в дистальних відділах нижніх кінцівок відсутня, активні та пасивні рухи в колінних та гомілково-ступневих суглобах неможливі. Яка тактика лікування?

*Термінова ампутація обох нижніх кінцівок вище джгута

Інфузійна терапія з метою стабілізації артеріального тиску

Детоксикаційна інфузійна терапія, форсований діурез

Гіпербарична оксигенація

Стабілізація переломів нижніх кінцівок, протишокові заходи



Пацієнтка, 28 рокiв, хворіє на хронічний тонзиліт 7 років, на цей час період ремісії. Загострення захворювання 3-4 рази на рік. Лікувалася консервативно. 2 місяця тому встановлений діагноз ревматизм, міокардіодістрофія. Яке лікування в даний період слід провести хворій?

*Тонзилектомія

Лікування ревматизму з послідуючою тонзилектомією

Промивання мигдаликів антисептиком

Антибактеріальна терапія

Фізіотерапевтичне лікування тонзиліту



Дитина, 6 місяців, захворіла гостро 1 добу тому з підвищення температури тіла до 39,1С, відказу від грудей. Об’єктивно шкірні покрови бліді, неспокійна, при фарингоскопії різке випинання задньої стінки глотки, слизова сіра, визначається флуктуація. Яке найбільш вірогідне захворювання зумовлює клінічну картину?

*Заглотковий абсцес

Гострий фарингіт

Гострий тонзиліт

Гострий стенозуючий ларинготрахеобронхіт

Дифтерія



Потерпілий, 32 років, доставлений до лікарні після хуліганської травми зі скаргами на біль в лівій половині грудної клітки, задишку. Об’єктивно: стан хворого середньої тяжкості. АТ 110/70, PS-98/хв., ЧД-32/хв. Ліва половина грудної клітки відстає при диханні, по середньопахвовій лінії зліва - болючість та кісткова крепітація в проекції V-VIII ребер, при перкусії (в вертикальному положенні) зліва до рівня VI ребра – тимпаніт, нижче – притуплення перкуторного звуку, при аускультації – відсутність дихальних шумів. Яку рентгенологічну картину зліва (пряма проекція, вертикальне положення хворого) ви сподіваєтесь отримати ?

* Перелом V-VIII ребер, колапс легені, гомогенне затемнення з горизонтальним рівнем.

Перелом V-VIII ребер, повне гомогенне затемнення плевральної порожнини.

Перелом V-VIII ребер, ателектаз легені, гомогенне затемнення з косим рівнем (лінія Дамуазо).

Перелом V-VIII ребер, ателектаз легені, високе стояння лівого купола діафрагми.

Перелом V-VIII ребер, шокова легеня, гомогенне затемнення з косим рівнем (лінія Дамуазо).



Хвора, 56 років, звернулася до лікарні зі скаргами на жовтяницю, темний колір сечі, знебарвлення калу, загальну слабкість. Хворіє тиждень після приступу печінкової коліки. На протязі останніх 3 днів турбує лихоманка до 390С з пропасницею та профузним потовиділенням. Лабораторно: лейкоцити - 15(109/л, палочкоядерні - 12\%, ШОЕ - 30 мм/год; заг. білірубін – 160 ммоль/л, прямий – 120 ммоль/л. В ході операції виконана холецистектомія, холедохолітотомія (з холедоха виділилася мутна жовч з сливкоподібним гноєм). При інструментальній ревізії дистальний відділ холедоха не прохідний. Як закінчити операцію?

* Зовнішнім дренуванням холедоха.

Накласти холедоходуоденоанастамоз.

Накласти холедохоєюноанастамоз на довгій петлі.

Бужуванням та глухим швом холедоха.

Резекцією дистального відділу холедоха.



Хвора Н-ко, 24 років, надійшла до хірургічного відділення з приводу гострого лактаційного правостороннього маститу. Із анамнезу: при досягненні статевої зрілості виникла гіперплазія правої молочної залози, на протязі 10 років хворіє на хронічний тонзиліт, до пологів регулярне тренування сосків, загартування організму не проводила; пологи 3 тижні тому, без ускладнень, через 10 днів після пологів виникли тріщини сосків. Який з наведених факторів не має принципового значення в виникненні маститу ?

*Гіперплазія молочної залози

Наявність хронічного тонзиліту

Тріщини сосків

Нерегулярне тренування сосків

Відсутність загартування організму



Хвора І-ко, 29 років, скаржиться на біль в правій молочній залозі, безсоння, головний біль, відсутність апетиту, підвищення t тіла до 39,0?С. Пологи 2 тижні тому. При обстеженні: права молочна залоза збільшена, пастозна, шкіра напружена, виблискує, багрового кольору, сосок втягнутий. В процес залучена більша частина залози. При пальпації - розм?якшення в декількох місцях, регіонарні лімфовузли збільшені, болючі. Яка форма маститу у хворої ?

*Флегмонозна форма

Гостра інфільтративна форма

Гостра серозна форма

Абсцедивна форма

Гангренозна форма



Хвора М-ва, 32 років, хворіє на протязі 5 діб. Скаржиться на слабкість, підвищення температури тіла до 38,7?С, головний біль, нездужання, біль в ділянці правої молочної залози. Із анамнезу: пологи 1 місяць тому. Об?єктивно: права молочна залоза випинається вперед, кольор шкіри залози не змінений. При пальпації визначається розлита болюча припухлість в ділянці залози та навкруги, при зміщенні залози – біль посилюється. Визначається правосторонній пахвовий лімфаденіт. Яка локалізація маститу у хворої ?


написать администратору сайта