Главная страница

База КРОК-2 – 2003. Крок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія


Скачать 2 Mb.
НазваниеКрок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія
Дата15.07.2022
Размер2 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаБаза КРОК-2 – 2003.doc
ТипДокументы
#631176
страница20 из 42
1   ...   16   17   18   19   20   21   22   23   ...   42
1   ...   16   17   18   19   20   21   22   23   ...   42
Парафарингеальний абсцес

Флегмона дна порожнини рота

Стеноз гортані



Хвора, 56 років, під час їжі смаженого гороху розмовляла і закашлялась. Безперервний кашель зменшився через 2 години, однак періодично нападоподібно спостерігався 1 добу. На 2-ій добі з’явився біль у правій половині грудної порожнини, виникла дихальна недостатність. При аускультації не вислуховується дихання правою легенею. Яке ускладнення виникло ?

* Ателектаз легені

Емфізема легені

Нижньодольова пневмонія

Медіастиніт

Бронхектазія



Чоловік, 61 року, розмовляв під час їжі зернят гарбуза і закашлявся. Безперервний кашель змінився через 2 години періодичним. На видиху під час кашлю на відстані вислуховується “хлопання”. При аускультації легеневе дихання вислуховується з обох сторін. На рентгенограмі органів грудної порожнини патологічних змін не виявлено. Де локалізується балотуюче стороннє тіло ?

* В трахеї

В шлуночках гортані

В правому бронсі

В лівому бронсі

В гортаноглотці



У хворої, 17 років, на третій день ГРВІ з’явився біль, шум у правому вусі. На 2-у добу консервативного лікування (амоксициллін, спиртові краплі у вухо, нафтизин в ніс) стан погіршився: біль у вусі посилився, знизився слух. При отоскопії спостерігається гіперемія барабанної перетинки з різким випинанням. Шепітна мова сприймається з відстані 2 м. Яка лікувальна тактика?

* Парацентез барабанної перетинки

Зміна антибіотика

Катетерізація слухової труби

Меатотимпанальна блокада

Кортикостероідні краплі у вухо



У хворої, 26 років, на 2-гу добу гострого риніту знизився слух, з’явився шум у вухах. При отоскопії барабанна перетинка темно сірого кольору, мутна. Руків'я, короткий відросток молоточка і складки чітко окресленні і бліді, світловий рефлекс відсутній. Шепітна мова сприймається лівим вухом з відстані 2 м, розмовна – з 5 м. Аудіометрично – враження звукопровідної системи. Яке захворювання у хворої?

* Катаральний отит

Кохлеарний неврит

Отосклероз

Гнійний середній отит

Грипозний отит



У хворого, 47 років, з’явились стріляючий біль, зниження слуху, шум в лівому вусі. Температура – 37,8 градусів. На 2-у добу загальний стан погіршився, з’явилась ригідність потиличних м’язів, позитивні симптоми Брудзинського. Хворий загальмований. Перкусія соскоподібного відростка болюча. Барабанна перетинка гіперемована, різко випинає. Шепітна мова сприймається з відстані 1 м. Яка лікувальна тактика?

* Розширена антромастоідотомія

Антромастоідотомія

Загальнопорожнинна операція

Парацетез барабанної перетинки

Зміна антибіотика



Хворого, 58 років, більше 10 років турбують гнійні виділення, зниження слуху на ліве вухо. На протязі тижня гноєтеча посилилась і з’явилось головокружіння. Барабанна перетинка перфорована в ненатягнутій частині, гіперемована, гнійні виділення з неприємним запахом. При ощупуванні відчувається оголена кістка. При пресорній пробі хвора впала в здорову сторону, з’явився ністагм в хвору сторону. Лікувальна тактика?

* Загальнопорожнинна операція

Розширена антромастоідотомія

Антромастоідотомія

Дегідратаційна терапія

Люмбальна пункція



Компресорщика, 55 років, з профстажем 12 років турбує зниження слуху, шум у вухах. Захворювання виникло поступово на протязі 10 років. Барабанні перетинки перламутрово-сірі, цілі, не втягнуті. Шепітна мова сприймається з відстані 2 м на обидва вуха. При тональній пороговій аудіометрії – враження звукосприймаючого апарату переважно на високих частотах. Яке захворювання у хворого ?

* Нейросенсорна приглухуватість

Хронічний катаральний отит

Адгезивний отит

Отосклероз

Пресбіакузія



Чоловіка, 56 років, більше 10 років турбують гнійні виділення з лівого вуха з неприємним запахом, зниження слуху. Тиждень тому з’явився біль у вусі, погіршився загальний стан. Температура – 38,6 градусів. Хворий загальмований. Заточується в позі Ромберга вліво, при координаційних пробах промахується лівою рукою. Спостерігається адіадохокінез. Болючість при перкусії соскоподібного відростка. Яке ускладнення виникло у хворого?

* Абсцес мозочка

Абсцес скроневої долі мозку

Обмежений лабіринтит

Дифузний серозний лабіринтит

Дифузний гнійний лабіринтит



Хворий 50 р. , по професії токар, скаржиться на світлобоязнь, сльозотечу, різі в правому оці. Вчора працював на станку без захисного екрана, в цеху було холодно. При огляді ока виявлено змішану ін’єкцію (подразнення), на рогівці біля лімба темно-коричневий об’єкт діаметром до 0,5 мм, з чіткими межами. Інші структури ока без змін. Поставте діагноз.

* Стороннє тіло рогівки.

Інфільтрат рогівки.

Фліктена рогівки.

Пухлина рогівки.

Птерігіум.



У хворого, який поступив в ургентному порядку в очну клініку, діагностовано гострий напад закритокутової глаукоми. Необхідно назначити адекватну терапію.

* Закапувати краплі 1\% р-н пілокарпіна, 0,5\% р-н тімолола (оптимола), 0,5 г діакарба, гарячі ножні ванни.

Закапувати краплі: 1\% р-н атропіна або 1\% р-н мезатона, табл.аналгіна 0,5 г. всередину

Закапувати краплі : 0,1 \% р-н дексаметазона, табл. диклофенак натрія по 0,025 г. 3 раза в день всередину.

Закапувати краплі: 0,1 \% р-н адреналіна, 2,5 \% р-н суспензії гідрокортизона. Табл. бутадіона по 0,15 г 3 рази в день всередину.

Закапувати краплі: 30 \% р-н сульфацил натрія. Закладати за повіку 0,5 \% гідрокортизонову мазь, табл. індометацина по 0,025 г 3 рази в день всередину.



Хворий скаржиться на зниження гостроти зори на праве око. З анамнезу відомо, що зір знижувався поступово на протязі 6 місяців. Гострота зору = 0,02 При зовнішньому огляді привертає увагу сірий просвіт зіниці, очне яблуко спокійне. Рогівка прозора, гладенька, блискуча. Передня камера середньої глибини, волога і прозора. Зіниця 4 мм в діаметрі, на світло реагує добре. В світлі, що проходить рефлекс з очного дна відсутній. Очне дно не офтальмоскопується. Біомікроскопічно дифузне помутніння всіх шарів кришталика. Внутрішньоочний тиск 22 мм.рт.ст. Обгрунтуйте діагноз.

* Майже зріла катаракта правого ока

Більмо рогівки ОД

Ретролінтальна фіброплазія

Відшарування сітківки ОД

.Ретінобластома ОД



Хворий скаржиться на відчуття піску в лівому оці, слизово-гнійні виділення, злипання повік, особливо вранці. Об’єктивно: при огляді кон’юнктивальної порожнини спостерігаються слизово-гнійні виділення, кон’юнктивальна ін’єкція. Гострота зору та інші структури ока не змінені. Поставте діагноз.

* Гострий гнійний кон’юнктивіт

Аденовірусний кон’юнктивіт

Поверхневі сторонні тіла кон’юнктиви

Алергічний кон’юнктивіт

Хронічний дакріоцистіт



Дитина поступила в стаціонар з рентгеноконтрастним інородним тілом правого проміжного бронху. Ввечері під час сильного кашлю у дитини розвивиється ціаноз, брадіпноє, руховий неспокій. Аускультативно зліва дихання не прослуховується. Підозра на обтурацію лівого бронха мігруючим інородним тілом. Які міри невідкладної допомоги можна рекомендувати?

* Невідкладна санаційна бронхоскопія

Плевральна пункція

Дренування плевральної порожнини

Бронхографія

Оглядова рентгенографія



В приймальному покої клініки невідкладної хірургії при обстеженні дитини 8 років з травматичним пошкодженням тазових кісток з’явилася необхідність в невідкладному визначенні цілісності сечового міхура. Яке дослідження дозволяє точно встановити різні клінічні форми травматичного розриву сечового міхура у дітей?

* Уретерографія

Укскреторна урографія

Комп’ютерна томографія

Катетеризація сечового міхура

Ультразвукове дослідження сечового міхура



У новонародженого протягом 24-х годин не відходить меконій. Дитина неспокійна, відмовляється від годування. Анальний отвір розташований звичайно. Живіт рівномірно піддутий, при пальпації дитина непокійна, плаче. На оглядовій рентгенограмі органів черевної порожнини численні різнокаліберні повітряні пухирі з горизонтальним рівнем рідини (чаші Клойбера). Ваш діагноз?

* Вроджена низька кишкова непрохідність

Вроджена атрезія стравоходу

Вроджена висока кишкова непрохідність

Вроджений пілоростеноз

Вроджений пілороспазм



В приймальне відділення доставлений хлопчик 2,5 років. Батьки відмічають, що в останню добу дитина стала вередлива, в’яла, попередню ніч погано спала, була двічі блювота, вранці – рідкий стілець. При огляді стан важкий, температура тіла 39,8 (С, тахікардія, дитина лежить на правому боці з підведеними до живота ніжками. При пальпації живота визначається біль у правій здухвинній ділянці, м’язове напруження, позитивні симптоми подразнення очеревини. Ректальне дослідження без особливостей. Про яке захворювання йде мова?

* Гострий апендицит

Харчове отруєння

Інвагінація кишківника

Гастроентероколіт

Копростаз



Дитина 6 років поступила в відділення на третій день хвороби з вираженими болями по всьому животу, які спочатку локалізувалися в правій здухвинній ділянці, багаторазова блювота застійним складовим. Стан вжкий, температура 39( C , блідість шкіри, виражена тахікардія. Передня черевна стінка не приймає участі в акті дихання, визначається розлита болючість, значне м’язове напруження і позитивні синдроми подразнення почеревини. Виставлено попередній діагноз апендикулярний перитоніт. Ваша лікувальна тактика?

* Передопераційна підготовка, оперативне втручання

Антибактеріальна терапія

Термінове оперативне втручання

Інфузійна та фізіотерапія

Динамічне спостереження



Дівчинка 9 років доставлена в хірургічне відділення. Раптово, серед повного здоров’я з’явилася блювота з великими домішками рідкої крові в вигляді згустків. Хвора скаржиться на загальну слабкість, сонливість. Шкіра бліда, живіт помірно піддутий, посилений малюнок вен передньої черевної стінки. Напруження м’язів живота не відмічено ,печінка не пальпується, селезінка виступає на 10 см, щільна, безболісна. Визначається вільна рідина в черевній порожнині. Ваш діагноз?

* Портальна гіпертензія

Виразка шлунку

Тромбоцитопенічна пурпура

Грижа діафрагми стравоходного отвору

Перитоніт



П’ятирічна дитина захворіла гостро 7 днів тому. Жаліється на постійні пульсуючі болі в верхній третині гомілки.Сон поганий,апетит відсутній, температура тіла 38,7 (С. Верхня третина гомілки різко набрякла, шкіра гіперемована, м’які тканини напружені, позитивний синдром флюктуації. В крові лейкоцитоз 12400, РОЄ-31 мм/год. Ваш діагноз?

* Гострий гематогенний остеомієліт

Туберкульоз кісток гомілки

Перелом кісток гомілки

Бешиха гомілки

Флегмона гомілки



В інфекційне відділення госпіталізований хворий з підозрою на дизентерію: (частий стілець з домішками крові,схожий на желе з червоної смородини) . Через добу встановлений кінцевий діагноз- інвагінація, хворий переведений в спеціалізоване відділення. Які методи лікування можна використати?


написать администратору сайта