Главная страница

База КРОК-2 – 2003. Крок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія


Скачать 2 Mb.
НазваниеКрок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія
Дата15.07.2022
Размер2 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаБаза КРОК-2 – 2003.doc
ТипДокументы
#631176
страница18 из 42
1   ...   14   15   16   17   18   19   20   21   ...   42
1   ...   14   15   16   17   18   19   20   21   ...   42

* Консервативне антибактеріальне лікування.

Спостереження..

Оперативне - розкрити і дренувати медіастиніт

Оперативне радикальне з зашиванням рани стравоходу.

Оперативне -накладання гастростоми.



Хвору 39 років, яка страждає протягом 4 років гострими нападами злукової кишкової непрохідності, взято на операцію. Хірург ліквідував значну частину зрощень, перитонізував десерозовані ділянки кишечника та черевної стінки. Які ще міроприємства необхідно виконати для попередження утворення нових злук?

* Введення в брижу тонкої кишки 0,25\% розчину новокаїну з гідрокортизоном і гепарином, інтубація кишечника зондом

Введення в брижжу тонкої кишки розчину антибіотику..

Виконання ентероплікації по Ноблю.

Інтубація тонкої кишки зондом Зайцева

Виведення підвісної ентеростомії по Житнюку.



Хворого 24 років на протязі року турбують ниючі болі в епігастральній ділянці, наявність сферичної форми утворення, що чітко пальпується в глибині епігастральної області, розміром 15(20 см. Воно дещо пульсує, шум над ним не вислуховується. Об(єм живота поступово збільшується. В анамнезі у хворого була важка тупа травма живота, проте справа обійшлась без операції. Загальний стан хворого особливо не страждає. Диспептичних розладів, розладів стулу та сечопуску нема. Амілаза сечі 256 Од. В загальному клінічному аналізі крові, та інших біохімічних дослідженнях патології не знайдено. Дуоденальне зондування без особливостей. При рентгенологічному дослідженні шлунково–кишкового тракту спостерігається зміщення шлунку наперед за рахунок утворення, що розміщується позаду нього. Який більш імовірний діагноз?

* Справжня кіста підшлункової залози

Несправжня кіста підшлункової залози

Аневризма черевного відділу аорти

Пухлина заочеревинного простору

Пухлина підшлункової залози



Хворий 68 років скаржиться на похудіння, загальну слабкість, слабкий біль в епігастральній ділянці, зниження апетиту. Часто біль має переймоподібний характер. Захворювання ні з чим не пов’язує. Загальний стан середньої тяжкості. Адинамічний. Шкіра і слизові оболонки бліді. Тургор шкіри знижений. Частота пульсу 94 удари за 1 хв. АТ 110/80 мм рт. ст. Відмічається видима перистальтика шлунка. Фіброгастроскопія дає порушення опорожнення вмісту шлунка в дванадцятипалу кишку.Еритроцити крові 3,5 млн в 1 мм3 , ШОЕ – 28 мм/год., Нв – 90 г/л, к.п. – 0,8, Л – 9,8х10 г/л. Цукор крові – 6,7 ммоль/л. Аналіз сечі без змін. Який найбільш імовірний діагноз?

* Злоякісна пухлина шлунка.

Виразка шлунка, ускладнена стенозом початкової частини дванадцятипалої кишки.

Поліп антрального відділу дванадцятипалої кишки.

Пухлина підшлункової залози.

Лімфогрануломатоз.



Хворий 53 років скаржиться на відчуття нудоти, тиску, періодичний біль в епігастральній ділянці, черевній порожнині, блювання вчорашньою їжею, похудіння за останні 2 місяці на 8 кг. Захворювання пов’язує з захворюванням шлунка, яке супроводжувалось печією, більше в нічний час. Загальний стан середньої тяжкості. Пульс 88 уд. за 1 хв. АТ 140/80 мм рт. ст. На R-скопії шлунка з прийманням барію – останній не проходить в дванадцятипалу кишку. Лейкоцити крові 8,8х109/л, цукор – 5,2 ммоль/л. Діастаза сечі – 8 од.. Еритроцити. – 4,5 млн.в1мм3. Нв – 120 г/л. Який найбільш імовірний діагноз?

* Стеноз воротаря.

Виразка дванадцятипалої кишки.

Рак шлунка.

Поліп шлунка.

Пухлина головки підшлункової залози.



Хворий, 52 років, скаржиться на різкий приступоподібний біль по всьому животу, на періодичне блювання, відсутність випорожнень і затримку газів. Живіт збільшений в об’ємі. Захворювання пов’язує з хронічним панкреатитом, оскільки декілька разів лікувався в хірургічному відділенні. Хворий неспокійний. Загальний стан тяжкий. Язик сухий. Вислуховується посилена перистальтика кишечника. Позитивні симптоми подразнення очеревини. Частота пульсу 98 уд. за 1 хв., АТ – 110/80 мм рт. ст. На оглядовій рентгенограмі органів черевної порожнини – „чаші Клойбера”. Лейкоцити крові 13х109/л. Який найбільш імовірний діагноз?

* Механічна кишкова непрохідність.

Гострий панкреатит.

Динамічна непрохідність кишечника.

Лімфогрануломатоз.

Спайкова непрохідність.



Хвора 64 років без свідомості. Поступила 9 діб назад з діагнозом тяжкий гострий панкреатит, нагноєння несправжньої кісти підшлункової залози. На протязі всього часу хворій проводилась інтенсивна терапія. Загальний стан важкий. Температура тіла 35,8°С. Частота дихання 26 за хвилину. Частота пульсу 94 за хвилину. АТ 60/0 мм рт.ст. Лейкоцити крові - 17,8 х 109 /л, незрілі форми 16\%. В крові висіяний Proteus morganii. Діастаза сечі 512 од. Олігурія. Який найбільш імовірний діагноз?

* Септичний шок

Гіпотензія

Гостра ниркова недостатність

Тяжкий гострий панкреатит

Синдром поліорганної недостатності



Хвора 46 років загальмована, дезорієнтована. Поступила 12 діб назад з діагнозом тяжкий гострий панкреатит, який ускладнився нагноєнням несправжньої кісти підшлункової залози. На протязі всього часу хворій проводилась інтенсивна терапія. Загальний стан важкий. Температура тіла 39,8°С. Частота дихання 29 за хвилину. Частота пульсу 114 за хвилину. АТ 70/40 мм рт.ст. Лейкоцити крові - 18,3 х 109 /л, незрілі форми 14\%. В крові висіяний Staphylococcus aureus. Діастаза сечі 512 од. Олігурія. Який найбільш імовірний діагноз?

* Сепсис

Гіпотензія

Гостра ниркова недостатність

Тяжкий гострий панкреатит

Синдром поліорганної недостатності



Хвора 42 років скаржиться на різкий пекучий оперізуючий біль в епігастральній ділянці живота. На фоні постійного болю виникають приступи його посилення, що супроводжується печією, багаторазовим блюванням жовчю з прожилками крові. Захворювання пов’язує з прийняттям напередодні значної кількості жирної гострої їжі . Хвора неспокійна. Загальний стан середньої важкості. Частота пульсу 94 за 1 хвилину. АТ 150/90 мм рт.ст. На оглядовій рентгенограмі органів черевної порожнини пневматоз поперечно-ободової кишки. Лейкоцити крові - 10,8 х 109 /л. Цукор крові – 4,3 ммоль/л. Діастаза сечі 512 од. Який найбільш імовірний діагноз?

* Легкий гострий панкреатит

Рецедив виразкової хвороби

Перфоративна виразка шлунка

Гострий холецистит

Рецидив сечокам’яної хвороби



Хворий 57 років поступив на другу добу після початку захворювання зі скаргами на різкий, дуже сильний ріжучий оперізуючий біль в мезогастральній ділянці живота, який супроводжується збільшенням об’єму живота, задишкою, тахікардією, постійним блюванням, порушенням відходження газів. Захворювання пов’язує з прийомом гострої жирної їжі із значною кількістю алкоголю. Хворий ейфоричний. Загальний стан важкий. Частота пульсу 140 за 1 хвилину, дихання - 27. АТ. 170/100 мм рт.ст. На оглядовій рентгенограмі органів черевної порожнини виражений пневматоз шлунка та кишечника. Лейкоцити крові - 17,8 х 109 /л. Цукор крові – 12 ммоль/л. Діастаза сечі 1024 од. Який найбільш імовірний діагноз?

* Тяжкий гострий панкреатит

Перфоративна виразка шлунка

Гострий холецистит

Гостра кишкова непрохідність

Тромбоз мезентеріальних судин



Хвора С., 46 років, скаржиться на приступоподібні болі в правому підребер’ї; на висоті приступу з’явилось жовте забарвлення шкіри, склер, потемніння сечі, світлий кал, зуд шкіри. При пальпації виражений біль в правому підребер’ї, позитивний симптом Курвуазьє. Імовірний діагноз?

* Механічна жовтяниця.

Вірусний гепатит В.

Цироз печінки.

Ехінококоз печінки.

Лептопіроз.



Хвора Т., 24 років, скаржиться на сильний біль в правій молочній залозі, що постійно посилюється, виражений набряк залози, гіперемію шкіри, підвищення температури тіла до 39,30 С, озноб. Об’єктивно: права молочна залоза напружена, шкіра гіперемована, особливо в ділянці зовнішньо-нижнього квадранту, з наявністю флюктуації. В аналізі крові – підвищений лейкоцитоз, лейкоцитарний зсув формули вліво, прискорення ШОЕ. З анамнезу - перші строкові пологи 3 тижні тому. Імовірний діагноз?

* Гострий гнійний лактаційний мастит.

Туберкульоз молочної залози.

Сифіліс молочної залози.

Фіброаденома молочної залози.

Ліпома молочної залози.



Які проби дозволяють визначити стан клапанів комунікантних вен?

* Шейніса.

Троянова-Тренделенбурга.

Мейо-Пратта.

Дельбе-Пертеса.

Гаккенбруха.



При профогляді у чоловіка 39 років, який не подає скарг, виявлено варикозне розшерення підшкірних вен на передньо-внутрішній поверхні лівої гомілки, що виникло 4 – 5 років тому. Ваш діагноз?

* Варикозна хвороба в стадії компенсації.

Варикозна хвороба в стадії субкомпенсації.

Варикозна хвороба в стадії декомпенсації.

Посттромботична хвороба.

Синдром Паркс-Вебера-Рубашова.



Хвора, 53 років, скаржиться на інтенсивний біль в правій підреберній ділянці з іррадіацією в праву надключичну ділянку. Шкіра і склери іктеричні. При пальпації напруження і болючисть в правому підребіррі. Температура тіла – 38,80, лихоманка. Лейкоцитоз – 11,2х109. Біллірубін: загальний 112 мкмоль/л (прямий 86 мкмоль/л, непрямий 26 мкмоль/л). Найбільш ймовірна патологія?

* Холангіт.

Гострий панкреатит.

Гострий аппендицит.

Інфаркт міокарду.

Проривна дуоденальна виразка.



Хворий 54 років скаржиться на біль в лівій половині грудної клітки, затруднене ковтання. Три місяці назад запідозрена пухлина. Спостерігається зниження больової чутливості на рівні Д2-Д3-хребців. Рентгенологічно виявлена тінь овальної форми з чіткими контурами, округла, розмірами 3,0х4,0 см, розташована зліва біля хребта. Виставте найбільш ймовірний діагноз.

* Невринома середостіння.

Туберкулома.

Рак легенів.

Загрудинний зоб.

Пневмонія.



Хвора 32 років, відмічає на передній поверхні шиї пухлиноподібне утворення, яке з’явилось два роки тому назад. Останні три місяці пухлина швидко збільшується, з’явились перешкоди при ковтанні, розмові, відчуття тиску пухлиною. Об’єктивно: шкіра звичайної вологості, пульс 80 за хв., ритмічний, АТ 130/80. В правій долі щитовидної залози визначається вузол 3,0х3,5 см, щільний, горбистий, зміщується під час ковтання. На сканограмі в щитовидній залозі – “холодний вузол”. Назвіть попередній діагноз.

* Рак щитовидної залози.

Аденома щитовидної залози.

Кіста щитовидної залози.

Вузловий зоб.

Аутоімунний тиреоїдит.



Хворий 69 років, поступив в ургентну клініку з помірно болючою пухлиною в правій здухвинній ділянці та з підозрою на апендикулярний інфільтрат. Клінічним обстеженням діагностована псевдозапальна злоякісна пухлина сліпої кишки з помірно вираженим подразненням очеревини. Який метод спеціального лікування необхідно провести хворому?

* Консервативну та антибактеріальну терапію.

Хірургічну екстирпацію сліпої кишки.

Операційну правобічну геміколонектомію.

Хірургічне накладання ілео-трансверзоанастомозу.

Лапаротомію з дренуванням черевної порожнини.



У хворої 65 років протягом двох років на шкірі правої щоки росте екзофітно, сіроватого кольору, щільна горбиста пухлина із виразкуванням к центрі, діаметром 1,5 см. Регіонарні лімфовузли не збільшені. Найбільш вірогідний діагноз:

* Базаліома.

Папілома шкіри.


написать администратору сайта