Главная страница

База КРОК-2 – 2003. Крок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія


Скачать 2 Mb.
НазваниеКрок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія
Дата15.07.2022
Размер2 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаБаза КРОК-2 – 2003.doc
ТипДокументы
#631176
страница16 из 42
1   ...   12   13   14   15   16   17   18   19   ...   42
1   ...   12   13   14   15   16   17   18   19   ...   42



У 18-річної жінки виявляється вузол діаметром 1,5 см у надключичній ділянці. Після видалення вузла при гістологічному дослідженні виявляється нормальна добре диференційована тканина щитовидної залози в середині лімфатичного вузла. Вкажіть найбільш імовірний діагноз.

Метастаз диференційованого раку щитовидної залози

Бокова аберантна щитовидна залоза

Низькодиференційований рак

Тиреоідит Хашимото

Варіант норми



У 32-річної жінки під час операції по видаленню оваріальної кісти виявили маленьку пухлину вище лівої нирки, при пальпації якої відзначено значне підвищення артеріального тиску. Ваші рекомендації:

Зашити рану і готуватися до повторної операції на наднирнику у плановому порядку

Біопсія пухлини і подальші дії у відповідності з діагнозом, встановленим при дослідженні заморожених зрізів

Видалити лівий наднирник

Видалити ліву нирку

Зашити рану і оперувати лише при виникненні ускладнень



У хворого з синдромом Кушинга виявлено підвищення вільного гідрокортизолу в сечі, відсутність супресії гідрокортизолу плазми вранці після перорального прийому 1 мг дексаметазону. Подальше дослідження виявляє зниження АКТГ плазми і відсутність супресії 17-гідрокортикостероїдів сечі після введення 8 мг дексаметазону протягом 24 годин. Вкажіть найбільш імовірну причину.

Пухлина наднирника

Ектопічний АКТГ-синдром

Пухлина гіпофіза

Ідіоматична пухлина

Феохромоцитома



Хворий К. 25 р. скаржиться на кашель із незнач_ною кількістю слизово - гнійного харкотиння, задишку, підвищення t тіла до 38,5 0С, кволість. Хворіє 7 днів після переохолодження. Об-но: над легенями - притуплення перкуторного звуку під лопаткою і в аксилярній зоні справа, там же - ослаблене везикулярне дихання, вологі, звучні дрібнопухирцеві хрипи. Який діагноз у хворого?

Негоспітальна пневмонія

Гострий бронхіт

Правобічний пневмоторакс

Ексудативний плеврит

Хронічний обструктивний бронхіт



Хворий 42 р. поступив зі скаргами на оперізуючі болі в епігастральній ділянці, нудоту, блювоту. Відмічаються позитивні симптоми Керте та Мейо-Робсона. Аналіз крові: лейк. - 10,5х109/л, паличкоядерні - 11\%, сегментоядерні -54\%, еозинофіли - 3\%, базофіли - 1\%, лімфоцити -31\% , ШЗЕ- 23 мм/год; загальний білірубін - 28,5 мкмоль/л, амілаза - 12 мг/с.х.л..; Са2+-1,75 ммоль/л, Na+-139 ммоль/л, К+- 4,3 ммоль/л. Попередній діагноз?

*Гострий панкреатит

Гострий холецистит

Гострий аппендицит

Перфоративна виразка

Гострий перитоніт



Хворий 34 р. скаржиться на постійний тупий біль у правій здухвинній ділянці, який з’явився 4 дні назад в епігастрії і перемістився в праву здухвинну ділянку. Об’єктивно: пульс - 82 за 1 хв., температура - 37,80С. У правій здухвинній ділянці помірна напруга м’язів, пальпується пухлиноподібне утворення, нерухоме, щільне, помірно болюче. Аналіз крові: лейкоцити - 12,9х109/л, паличкоядерні нейтрофіли - 10\%. Який найбільш ймовірний діагноз?

*Апендикулярний інфільтрат

Хвороба Крона

Параапендикулярний абсцес

Пухлина сліпої кишки

Гострий апендицит



У курсанта мореходного коледжу в перианальній ділянці на 2-х годинах виявлена безболісна щільна виразка розмірами 1,5 на 0,5 см, дно якої має вигляд “старого сала”.:

* Твердий шанкр (сифілис) прямої кишки..

Розщілена прямої кишки.

Нориця прямої кишки.

Рак анального відділу прямої кишки.

Нагноєння крипти прямої кишки.



Хворий 65 років, йдучи зимою вранці по слизькій дорозі, впав, сильно забився потилецею, була короткочасна втрата свідомості. Додому повернувся самостійно з помірним головним болем. Під вечір головний біль значно посилився, була блювота, хворий став сонливим, з’явилась слабкість та оніміння в правих кінцівках, спостерігався Джексонівський судомний напад. Госпіталізований в нейрохірургічне відділення, де діагностована гостра субдуральна гематома. Яке лікування в даному випадку слід провести в терміновому порядку, щоб урятувати життя хворому.

* оперативне втручання из видаленням гематоми

дегідратаційна терапія

призначити гемостатики

суворий ліжковий режим

Протисудомні препарати



Згідно сучасних уявлень про етіологію і патогенез загальної неспецифічної інфекції під терміном сепсис розуміють стан рганізму, зумовлений:

* Розвитком синдрому системної запальної відповіді на доведену інфекцію

Травматичним ендотоксикозом

Бактеріємією

Піємією

Уремією



Одним з найсильніших пускових моментів розвитку сепсису є:

* Ліпополісахарид клітинної стінки грамнегативних бактерій, позначений як ендотоксин

Екзотоксини бактерій

Капсула бактерій

Активація нейтрофільних лейкоцитів

Серотонін



Одним із ключових моментів розвитку шоку є:

* Пригнічення скоротливої здатності міокарду

Порушення тканинного дихання

Респіраторний дистрес-синдром дорослих

Розмноження бактерій в крові

Гіпоглікемія



Для септичного шоку характерними є:

* Розвиток синдрому поліорганної недостатності

Гіперглікемія

Гіпоглікемія

Анемія

Утворення віддалених гнійних осередків



У хворого 35 років на 8 добу після хірургічної обробки гнійного осередку рана очистилась від гнійно-некротичного вмісту, з’явились грануляції. Проте, на фоні антибактеріальної терапії температура тіла тримається на рівні 38,5-39,5 градусів С, озноби, пітливість, ейфорія, частота пульсу 120 в хвилину. Про яке ускладнення місцевого гнійно-запального процесу можна думати?

* Сепсис

Гнійно-резорбтивна лихоманка

Тромбофлебіт

Менінгіт

Запалення легень



Хворий на протязі 5 діб скаржиться на загальну слабкість, озноби, пітливість, тахікардію, постійну температуру тіла на рівні 38-39 градусів С. В анамнезі за 10 днів до цього на ступні була інфікована ранка, яка самостійно очистилась і загоїлась. Про яке захворювання перш за все необхідно подумати?

* Сепсис

Правець

Малярія

Грип

СНІД



У хворого, оперованого з приводу гострого парапроктиту, на протязі 5 діб на фоні антибактеріальної та детоксикуючої терапії, при позитивній динаміці місцевого перебігу захворювання, спостерігаються озноби, гіпертермія, тахікардія, ейфорія. Лікар запідозрив, що у хворого розвинувся сепсис. Яке дослідження може підтвердити діагноз?

* Висів крові на наявність збудника

Рентгенографія легень

УЗД печінки

Визначення ступеню мікробного обсеменіння тканин у рані

Визначення рівня молекул середньої маси



Якщо у хворого з карбункулом спини, Ви запідозрили сепсис, то програма лікування полягатиме в:

* радикальній хірургічній обробці гнійного осередку, антисептико- і антибіотикотерапії, корекції порушень гомеостазу, комплексній детоксикації

радикальній хірургічній обробці гнійного осередку, активному дренуванні рани, антибіотикотерапії

інтенсивній антибактеріальній детоксикуючій та імунокоригуючій терапії

антибактерільній та десенсибілізуючій терапії

радикальній хірургічній обробці осередку



Хворий 40 років скаржиться на відчуття неповного спорожнення прямої кишки після дефікації. При огляді відхідника – поверхневі радіальні тріщини. Пальцове дослідження прямої кишки на рівні гребінцевої лінії виявлене ущільнення 12 см завтовшки 4 мм, молоболюче при пальпації. Слизова кишки над ущільненням рухома.

* Пектіноз.

Низько розташований підшкірно-підслизовий абсцас.

Рак анального відділу прямої кишки.

Низько розташований міжм'язовий абсцесс.

Криптит.



В приймальному відділенні хірургічної клініки поступив хворий 56 років з защемленою килою. Хворів на протязі 3 років. Защемлення виникло за 2 години до поступлення. Хворий госпіталізований в хірургічне відділення для оперативного лікування. В палаті кила самостійно вправилась. Тактика хірурга ?

* Спостереження. При наявності ознак перитоніту негайна операція – лапаротомія. Якщо скарг немає через 3 доби планове грижесічення.

Негайна операція – грижесічення.

Негайна лапаротомія.

Конснрвативна терапія.

Застосування бандажу.



Хворий, 26 років, прооперований з приводу гострого флегмонозного апендициту. На 5 добу після операції стан різко погіршився. Загальна слабкість, втрата апетиту, головний біль. З'явилась іктеричність шкіри. Температура тіла підвищилась до 39 градусів, супроводжується ознобом. Пульс – 110 за 1 хв. Живіт помірно здутий. Симптоми подразнення очеравини негативні. Підвищився лейкоцитоз, зсув формули вліво. Про яке ускладнення гострого апендициту треба подумати ?

* Пілефлебіт.

Гнійник малої миски.

Піддіафрагмальний абсцесс.

Вірусний гепатит.

Дифузний перитоніт.



Хворий, 65 років поступив зі скаргами на болі в правому підребір'ї, нудоту, блювоту, наростаючу жовтяницю, зуд шкіри. Знебарвлений кал, темна сеча. Жовтяниця на протязі тижня. Подібний приступ 4 раз, але тоді жовтяниця проходила на 3-4 добу після консервативного лікування.Який імовірний діагноз у хворого ?

* Жовчно-кам'яна хвороба, вентільний камінь холедоха, механічна жовтяниця.

Гострий панкреатит.

Рак головки підшлункової залози.

Вірусний гепатит.

Гемолітична жовтяниця.



Жінка, 72 роки хворіє на протязі 20 років хронічним калькульозним холециститом, підтвердженим на УЗД. Від оперативного лікування відмовлялась. Поступила з постійним болем в правому підребір'ї, жовтяницею, температура тіла 40 градусів, морозить. Симптоми подразнення очеревини негативні. Печінка + 4 см. Лейкоцитів 18х 10 Г/Л, біллірубін крові 80 ммоль/л, переважно прямий. Клініка якого захворювання у хворого.?

* Холедохолітіаз, гострий холангіт.

Вірусний гепатит.

Гострий панкреатит.

Емпієма жовчного міхура.

Цирроз печінки.



Хворий 67 років зі скаргами на переймоподібний біль в лівій половині живота, нудоту, затримку випорожнення та газів. Хворіє 6 місяців, стан погіршився останні 3 доби. Операцій не було. На протязі останніх 2 років закрепи, домішкі слизу та крові в калі , схуд на 10 кг . Пульс 84 за 1 хв. Язик помірно вологий. Живіт різко здутий з асиметрією за рахунок збільшення лівої половини. Визначається шум плескотіння. Перистальтичні шуми періодично підсилюються. На оглядовій рентгенограмі органів черевної порожнини чаші Клойбера в лівій половині живота з роздутою петлню товстої кишки над ними. Ректально - симптом Обухівської лікарні. Найбільш вирогідний діагноз ?


написать администратору сайта