Главная страница

База КРОК-2 – 2003. Крок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія


Скачать 2 Mb.
НазваниеКрок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія
Дата15.07.2022
Размер2 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаБаза КРОК-2 – 2003.doc
ТипДокументы
#631176
страница13 из 42
1   ...   9   10   11   12   13   14   15   16   ...   42
1   ...   9   10   11   12   13   14   15   16   ...   42

Заворот товстої кишки

Забій лівої нирки



Хворий 58 років надійшов для хірургічного лікування варикозного розширення вен правої нижньої кінцівки. Страждає на протязі 5 років. Об'єктивно: набряку кінцівок немає, але з'являється наприкінці дня. Виявляються поширені варикозні вузли на гомілці та в підколінній зоні, а також поширена велика підшкірна вена стегна. Пігментація шкіри в нижній третині гомілки. Супутньої патології нема. Яке дослідження необхідне для оцінки покаазань до операції.

*Проба Дельбе-Пертеса

Капіляроскопія

Проба Тренделенбурга

Лімфографія

Реовазографія



Хворий 42 років скаржиться на біль в нижніх кінцівках, особливо при ходінні, перемежаючу хромоту, почуття знеміння в пальцях ступнів, похолодоння кінцівок, неспроможність пройти більше 100 м. Спить з опущеною ногою. Пацієнт палить з 16 років, зловживає алкоголем, стрждає на ІХС, 5 років тому переніс відмороження лівої ступні. Ліва нижня кінцівка холодніша за праву, виявляється сухість шкіри кінцівок, пульсація на артеріях ступнів не визначається, на стегнових артеріях збережена.

*Облітеруючий ендартеріїт

Діабетична ангіопатія

Синдром Леріша

Хвороба Рейно

Глибинний трмбофлебіт



Хвора 76 років доставлена КШП в тяжкому стані зі скаргами на різкий біль в лівій нижній кінцівці, який з'явився на протязі години і зростає. При ходінні відчуває відсутність твердої опори, похолодання ступні. Страждає на ІХС, цукровий діабет. При огляді ліва нижня кінцівка бліда до коліна, гомілка та ступня холодні, під шкірою простежуються дрібні судини. Больова чутливість порушена на гомілці та ступні зліва. Пульсація на ступні та в підколінній ямці відсутня зліва, на стегнових артеріях послаблена.

*Тромбоз підколінної артерії

Починаючася діабетична гангрена лівої нижньої кінцівки

Облітеруючий атеросклероз

Хвороба Рейно

Тромбофлебіт



Хворий 66 років лікується з приводу ексудативного перикардиту ревматичного походження. Стан хворого різко погіршився, розвинулась тахікардія, артеріальний тиск знизився до 90/70 мм рт. ст., набрякли вени на шиї та кінцівках, венозний тиск - 220 мм вод.ст. Збільшилась печінка, стала болючою. Який лікувальний засіб необхідний для полегшення стану хворого.

*Пункція перикарду

Призначення сечогонних препаратів

Перикардектомія

Призначення дофаміну та антибіотиків

Протиревматичне лікування



У хворого 33 років ознаки шлунково-кишкової кровотечі в вигляді блювоти "кавовою гущиною" та мелени. Мав місце ортостатичний колапс. Виявляються ознаки крововтрати тяжкого ступеню. "Шлунковий" анамнез відсутній, пацієнт відмічає носові кровотечі без явної причини, виникнення дрібних крововиливів на шкірі. При екстреній ЕФГДС на задній стінці шлунку виявлена на фоні незміненої слизової оболонки судина, що кровоточить (синдром Делафуа). Пілорус та дванадцятипала кишка без змін. Кровотеча зупинена ендоскопічно. Нв - 84г/л, лейк. - 26*109/л. Найбільш ймовірна причина ШКК.

*Хвороба Шенляйн-Геноха

Синдром Меллорі - Вейсса

Портальна гіпертензія

Аневрізма черевної аорти

Гіперацидний гастрит



Хворий Ш., 72 років доставлений в приймальне відділення у важкому стані із скаргами на вздуття черева, біль у череві без чіткої локалізації на протязі трьох діб. Загальний стан важкий, шкіра та видимі слизові бліді. Язик сухий. Пульс 98, артеріальний тиск 100/60 мм рт. ст. Живіт здутий, болісний в усіх ділянках, визначаються нечіткі ознаки подразнення очеревини. При акускультації - перистальтичні шуми не вислуховуються. Рer rectum - ампула прямої кишки порожня, на рукавичці - сліди кров(янисто-слизових виділень. Найбільш вірогідний попередній діагноз?

*Тромбоз мезентеріальних судин

Перфорація порожнинного органа.

Гостра кишкова непрохідність

Гострий панкреатит.

Загострення виразкової хвороби



Хворий Ц. 35 років доставлений КСП із скаргами на загальну слабкість, запаромочення , тимчасову втрату свідомості.З даних анамнезу стало відомо, що періодично на протязі трьох років турбує біль у епігастральній ділянці, особливо у нічний час, печія для зменшення якої вживав соду. За иедичною допомогою не звертався, не обстежувався. На протязі двох тижнів перед поступленням відмічає посилення болю, який самостійно пройшов два дні тому. В день поступлення з(явилась сильна слабкість, нудота головокружіння, двічі був чорний, дьогтьоподібний стілець. Із слів супроводжуючих двічі втрачав свідомість. Загальний аналіз крові: гемоглобін 96 г/л. лейкоцитів 16*109/л. Найбільш вірогідний попередній діагноз.

*Гострокровоточива виразка дванадцятипалої кишки.

Рак шлунка.

Гострий панкреатит.

Інфаркт міокарду.

Кровотеча з флебєктазій стравоходу



Хвора А., 50 років звернулась із скаргами на підвищення температури до 37,8, жовтушне забарвлення шкіри, яке вона помітила два дні тому. На протязі двох років відмічає виникнення болю у правому підребір(ї з іррадіацією у поперек при прийомі гострої або смаженої їжі. Не обстежувалась. П(ять днів тому після вживання такої їжі виник подібний біль. Після прийому но-шпи біль вщух, але в подальшому виникли означені скарги. При об(єктивному дослідженні: шкіра та склери жовтого забарвлення, язик вологий, з коричневим нальотом, аускультативно в легенях везікулярне дихання; пульс 90 в 1 хв. АТ 140/90 мм рт. ст.; живіт м(який, помірно болісний у правому підребір(ї, ознак подразнення очеревини немає, пальпується дещо збільшена печінка. Лабораторні дані: загальний аналіз крові гемоглобін 122 г/л, лейкоцитів 12.2 *109/л, загальний білірубін 110 мкмоль/л, 75 мкмоль прямого. Найбільш вірогідний попередній діагноз:

*Гострий холецистіт, ускладнений механічною жовтяницєю.

Інфекційний гепатит.

Загострення хронічного гепатиту

Цироз печінки.

Гострий панкреатит.



Вагітна М. (вагітність 22 тижня), 26 років, доставлена до лікарні ургентно зі скаргами на біль в животі, підвищення температури до 37,60, нудоту. Захворіла добу тому гостро, біль спочатку виник в епігастральній ділянці, потім - в правій половині черева, була одноразово блювота. Живіт відповідає терміну вагітності болісний вище правої здухвинної ділянки, напружений. слабопозитивні. Дізурічних явищ немає. Лейкоцитоз - 21х109/л. Найбільш вірогідний попередній діагноз:

*Гострий апендицит у вагітної.

Перекрут кісти яєчника у вагітної.

Загроза переривання вагітності.

Токсикоз вагітності.

Гострий холецистит.



Хвора П., 23 років, доставлена ургентно зі скаргами на біль внизу живота, більше зправа, з іррадіацією в пряму кишку, запаморочення. Вищезазначені скаргі з’явилися раптово вночі. Остання менструація 2 тижні тому. Об’єктивно: шкіряні покрови бліді, пульс - 92 в1 хв., t- 36,60, артеріадьний тиск 100/60 мм рт. ст. Живіт дещо напружений, незначно болісний в нижніх відділах, симптоми подразнення очеревини слабопозитивні. Гемоглобін 98 г/л. Найбільш вірогідний попередній діагноз:

*Апоплексія яєчника.

Гострий апендицит.

Кишкова непрохідність

Позаматкова вагітність.

Ниркова коліка.



Хворий К 54 років звернувся в приймальне відділення з скаргами на різкий біль в ділянці правого плечового суглоба За 10 хвилин до того впав на вулици на витягнуту рукуПри огляді лікаря травматологічного пункту виявлена різка деформація контурів правого плечового суглобу неможливість активних рухів правою кінцівкою при виконанні рентгенологічного дослідження виявлено неспівпадіння суглобових поверхонь Лікарем травматологічного пункту поставленодіагноз

* Вивих ключиці

Вивих плеча

Забій плеча

Вивих лопатки

Перелом плеча



Хворий 34 років при катанні на лижах при фіксованій стопі упав Зразу після падіння відчувая різкий біль в ділянці правого колінного суглоба неможливість наступати на хвору ногу При рентгенологічному дослідженні виявлена бокова девіація гомілки на 18\% (симптом Миронової) Діагностовано повний розрив боковий звязок правого колінного суглоба Хворому призначно:

*Зшивання ушкоджених звязок

Скелетний витяг

Новокаїнова блокада

Ауто пластика ушкодженої звязки

Ендопротезування



Хвора 65 років під час ожеледиці посковзнулась на вулиці і упала на витягнуту ліву верхню кінцівку в положенні тильного згинання після чого виник різкий біль в ділянці китиці при огляді багнетообразна деформація і ділянці промене-китицевого суглоба При осьовому навантаженні різкий біль Для уточнення діагнозу необхідно:

*Перевірити рухливість уламків

Перевірити крепітацию

Виконати рентгенологічне дослідження в двох проекціях

Виконати ручну репозицію

Компютерну томографію



Хворий 35 років при фарбуванні даху зірвався і упав на сідницю піся чого актині рухи практично неможливі відчуваеться різкий біль в ділянці тазу Лікар швидкої допомоги що прибу ла за викликом зобовязаний:

*Знечулити хворого і в умовах транспортної імобілізації транспортувати до лікарні

Накласти шину Дітеріхса і траспортувати хворого в лікарню

Хворго самотужки довести до машини і транспортувати до лікарні

Транспортувати хворого в положенні на спині після проведення новокаїнової блокади

Знечулити та транспортувати до районної полікліники



Хворий 46 років одержав травму плеча і був доставлений в травматологічне відділення лікарні в умовах транспортноі імобілізаціі.При рентгенологічному дослідженню виявлено вколочений перелом плеча в ділянці хірургічноі шийки. Ваша тактика щодо подальшого лікування

*Імобілізація на тиждень з подальшою реабілітацією.

Накладення апарату Ілізарова.

Хірургічна репозиція на 3 місяці

Віконання оперативного остеосінтезу.

Імобілізація на 1,5 місяці з одночасним призначенням антикоагулянтів.



При виконанні планової операції хворому 60 років з приводу жовчнокам’яної хвороби, холедохолітіазу, хронічного холангіту встановлено, що гепатикохоледох розширений до 2,5 см, не напружений, містить багато конкрементів. Головка підшлункової залози помірно ущільнена.Як необхідно закінчити оперативне втручання?

*Холецистектомія. Холедоходуоденоанастомоз.

Подвійне дренування холедоха

Черезшкірне черезпечінкове дренування жовчновивідних шляхів

Зовнішнє дренування холедоха Т-подібним дренажем за Кером

Холедохолітотомія з глухим швом холедоха



Хвору 40 р. турбує розпирання у правому підребер(ї, кволість. Об-но: печінка на 3 см виступає з підребір(я, м(яка, неболюча. Загальний холестерин -_9,7 ммоль/л,, АЛТ - 0,3 мкмоль/год.л., ГГТП - 300 нмоль/л.с, УЗД - вертикальний розмір правої частки печінки - 160 мм., контур рівний, край заокруглений, паренхіма дрібнозерниста, гомогенно підвищеної ехо_ген_ності. Який діагноз є найбільш ймовірним?

Жировий гепатоз печінки.

Цироз печінки.

Безжовтянична форма гепатиту.

Кіста печінки.

Метастатичне ураження печінки.



Хворий 38 р., скаржиться на часті випорожнення (до 4 разів), з домішками крові та слизу, переймоподібний біль по ходу товстої кишки. Об-но: зниженого живлення, виражена пальпаторна болючість в ділянці сиг_мо_подібної кишки. Ер-3,2х1012/л, Нв-100 г/л, ШЗЕ-28 мм/год, заг.білок - 65 г/л, колоноскопія - дифузна гіперемія СО, ерозії, поодинокі поверхневі виразки. Який діагноз є найбільш імовірним ?

Неспецифічний виразковий коліт

Хвороба Крона

Дизентерія

Хронічний дискінетичний коліт


написать администратору сайта