Главная страница

База КРОК-2 – 2003. Крок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія


Скачать 2 Mb.
НазваниеКрок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія
Дата15.07.2022
Размер2 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаБаза КРОК-2 – 2003.doc
ТипДокументы
#631176
страница36 из 42
1   ...   32   33   34   35   36   37   38   39   ...   42
1   ...   32   33   34   35   36   37   38   39   ...   42



Хвора, 27-и років, поступила у важкому стані зі скаргами на біль, набряк та почорніння шкіри нв лівій молочній залозі, загальну слабість, підвищення температури тіла 39-40(С, що розвинулися на третій тиждень після пологів, після других пологів, після спроб масажу молочної залози з метою зменшити застій молока. Діагноз?

*Бешиха

Гострий гнійний мастит

Мастопатія

Гострий серозний мастит

Рак молочної залози



Хвора, 32-х років, поступила у край важкому стані зі скаргами на біль, набряк та почорніння шкіри на лівій молочній залозі, загальну слабість, запаморочення, підвищення темпеатури тіла до 39-40(С, що розвинулася на третій тиждень після других пологів, після спроб масажу молочної залози з метою зменшити застій молока. Діагноз?

*Гострий гангренозний мастит

Гострий гнійний мастит

Бешиха

Гострий серозний мастит

Рак молочної залози



Хвора, 24-х років, поступила зі скаргами на збільшення лівої молочної залози, біль у лівій половині грудної клітки, що посилюється при спробі піднімання лівої руки, підвищення температури тіла до 38-39(С, пропасницю, що розвинулася на третій день після пологів та через тиждень після гострої респіраторної інфекції. Діагноз?

*Гострий ретромамарний мастит

Гострий гнійний мастит

Гострий серозний мастит

Мастопатія

Рак молочної залози



У хворого 45 років, що знаходиться в кардіологічному відділі розвинулась гостра зупинка серця. Почато серцево-легеневу реанімацію. Налагодити введення медикаментів в переферичну вену не вдалося. Препарати слід вводити:

* Інтратрахеально

Дом?язево

Підшкірно

Під язик

В центральну вену



Дівчина 18 років, під час збору ягід в лісі була вкушена змією за китицю правої руки. Що з перерахованого буде найбільш доцільним?

* Іммобілізаіця руки

Розтин місця укусу

Накладання жгута

Відсмоктування яду

Припікання місця укусу



Хворий, 42 роки, доставлений в приймальне відділення районної лікарні. Об’єктивно: загальмований, виражений міоз, реакція на світло не визначається, шкіра покрита рясним потом, гіперсалівація. Спостерігається фібриляції мімічних м’язів. В легенях вологі крупнопухирчасті хрипи. АТ 250/160 мм.рт.ст. Пульс 120 уд.хв Мимовільний рідкий стілець.Яке лабораторне дослідження буде сприяти встановленню діагноза ?

*Визначення активності холінестерази

Визначення рівня алкоголю

Визначення метгемоглобіну

Визначення рівня трансаміназ

Визначення карбоксигемоглобіну



Хвора, 46 років,зріст 160 см., вага 36кг.,оперована з приводу великої вентральної грижі.Через добу у хворої з?вилась задишка, біль в грудній клітці, АТ 80?60 мм.рт. ст., пульс 120 уд.хв., в легенях вологі хрипи, на ЕКГ: глибокі S 1 , Q3 ,від'ємний T3 ,електрична вісь відхилена вправо,P2 високий, гострий. Який з перерахованих діагнозів найбільш ймовірний?

* Тромбоемболія

Інфаркт міокарда

Жирова емболія

Атріовентрикулярна блокада

Плевропневмонія



Хворий 42 роки поступив у хірургічний відділ з діагнозом гострий деструктивний панкреатит. Після проведеного лікування: інгібітори протеаз, сандостатин, інфузійна терапія, стан хворого стабілізувався. Через тиждень стан погіршився: тахіпное 34/хв,ціаноз,аускультативно ослаблене дихання, дрібнопухирчасті хрипи,рентгенологічно множинна плямистість легеневих полів. Який з наведених тестів є необхідним для встановлення діагнозу?

* PА O2/Fi O2

PА CO2

PА O2

PА H

PальвO2/PA O2



Хвора, 35-и років, скаржиться на біль в задньому проході, що посилюється під час акту дефекації, запори. Стілець відбувається раз у 2-3 дні. Біль докучає на протязі 3-х місяців. При пальцевому дослідженні діагностована анальна тріщина по задній стінці прямої кишки з м’якими краями. Який найкращий метод консервативного лікування?

*Ліквідація і подальша профілактика запорів

Лікувальні олійні клізми

Ванни

Грязьові ректальні тампони

Лазерна терапія



Пацієнт, 45-и років, на протязі останніх 5-ти місяців має затримку стільця (запори, проноси), виділення з калом слизу з домішками крові, втратив вагу біля 20 кг. Нудоти і блювоти немає. Яке дослідження треба виконати в першу чергу, щоб поставити діагноз?

*Пальцеве дослідження прямої кишки

Фіброколоноскопія

R–скопія шлунково–кишкового тракту

Ірігоскопія

Ретороманоскопія



У хворої 30-ти років, через 6 місяців після розкриття гострого парапроктиту, утворилась нориця з гнійними виділеннями в перианальній ділянці справа від анального оствору на відстані 2,0 см. Назвіть найбільш часту причину утворення нориць прямої кишки.

*Гострий парапроктит

Туберкульоз

Актиномікоз

Четверте венеричне захворювання (хвороба Нікола Фавра)

Анальна тріщина



Хворий, 30-ти років, звернувався до лікаря зі скаргами на біль в задньому проході, що з’явився добу тому. На протязі 5-ти років страждає гемороєм. При огляді: зовнішні гемороїдальні вузли різко набряклі, синюшнього кольору, різко болючі. Температура 39(С. У хворого гострий тромбоз гемороїдальних вузлів. Який метод лікування Ви застосуєте?

*Новокаїнова блокада + мазьова пов’язка

Виравлення вузлів

Оперативне лікування

Новокаїнова блокада + вправлення вузлів

Ванни



Хворий, 74-х років, скаржиться на сильний біль у прямій кишці, підвищену температуру тіла, озноб, виділення гною із прямої кишки, загальну слабість. Хворіє 12 днів. Раніше 8 разів оперований з приводу гострого парапроктиту. Ліва сідниця збільшена, гіперемована, різко болюча при пальпації. Perrectum: зразу за сфінктером болюче випинання слизової у просвіт кишки на задній і лівій бокових стінках. На задньо-правій стінці є отвір, що пропускає кінчик пальця. Діагноз: гострий пальвіоректальний парапроктит з некрозом стінки прямої кишки.

*Розтин, некректомія і сигмостомія

Консервативна терапія

Розтин і дренування парапроктиту.

Розчин і некректомія

Сигмостомія



Хворий скаржиться на болі за грудиною, задишку. Захворів гостро – 12 годин тому, коли з’явилися дуже сильні болі за грудиною, котрі поступово перемістилися між лопатки, а потім на поперекову ділянку. Вислуховується систолічний і протяжний діастолічний шуми на аорті та в точці Боткіна, АТ = 120/40 мм рт. ст. Яка патологія?

*Розшаровуюча аневризма аорти

Інфекційний ендокардит аортального клапана

Аневризми синуса Вальсальви

Боталова протока

Ревматична аортальна вада серця



У 45 річного чоловіка протягом року діагностують хронічну розшаровуючу аневризму аорти тип I за Де Беки. Аортальна недостатність середнього ступеня, виявлено аневризму несправжнього каналу низхідної аорти діаметром більше 10 см. Загроза якого ускладнення виглядає найімовірнішою?

*Розрив аневризми несправжнього каналу

Набряк легень

Тампонада серця

Розрив визхідної аорти

Оклюзія вісцеральних гілок черевної аорти



Хворого 44 років турбують наростаючі роздираючі болі в ділянці шиї та в правій підключичній ділянці, де пальпується пульсуючий утвір округлої форми, діаметром над правою ключицею більше 10 см. Утвір збільшувався в розмірах протягом останніх 2 років, останні 6 місяців з’явилися набряк і синюха обличчя та шиї. Діагноз?

*Аневризма висхідної аорти

Бокова киста шиї

Пухлина передньо-верхнього середостіння

Аневризма плечеголовного стовбура

Каротидна хемодектома



У хворого 28 років з помірною артеріальною гіпертензією та зниженням зору виникла клініка гострого розшарування аорти. Хворий високого зросту, з арахнодактилією, паралітичною грудною кліткою, кіфосколіозом, підвивихом кришталика. Яка найімовірніша причина розшарування аорти?

*Синдром Марфана

Атеросклероз

Гіпертонічна хвороба

Кистозний медіонекроз

Синдром Рейтера



У чоловіка 45 років розвинулася клініка гострого розшарування аорти. Які симптоми найхарактерніші для даного захворювання?

*Синдром Марфана

Атеросклероз

Гіпертонічна хвороба

Кистозний медіонекроз

Синдром Рейтера



Пацєнт 48 років через 1,5 години після бужування стравоходу з причини рубцевої стриктури, вічув різку біль в животі. Раніше хворів виразковою хворобою 12-палої кишки. При огляді: живіт різко напружений, болючий; температура тіла 39,8(С, пульс 110 на хв. Болюче ковтання слини. Блідість шкірного прокрову. Який найбільш вірогідний діагноз?

*Перфорація нижньої третини стравоходу

Гострий інфакт міокарда

Защемлення діафрагмальної грижі

Перфорація виразки 12-палої кишки

Тромбоз мезентеріальних судин



У новонародженої дитини спостерігається значне накопичення слини і слизу в роті, які після кожного відсмоктування швидко з’являються. Живіт дещо здутий, тимпаніт. При диханні хрипи чути на відстані. Який вірогідний діагноз?

*Атрезія стравоходу з нижньою езофаготрахеальною фістулою

Пілороспазм

Ехофагоспазм

Діафрагмальна гріжа

Вроджена езофаготрахеальна нориця



Чоловік, 65 років, проковтнув фрагмент зламаного зубного протезу. При спробі ендоскопічного видалення пошкоджено стінку стравоходу. При рентгеноконтрастному дослідженні виявлено депо барію поза контурами стравоходу, в верхній третині. Який доступ потрібно використати для дренування заднього середостіння при перфорації верхньої третини стравоходу?

*Шийна медіастінотомія за Разумовським (зліва)

Правобічну торакотомію

Лівобічну торакотомію

Позаплевральний доступ за Насіловим

Шийний доступ справа



Пацієнтка, 48-и років, поступила зі скаргами на різке затруднене проходження їжі по стравоходу. Останній місяць прохідність затруднена навіть для рідини. Перед тим майже три роки скаржилась на часті приступи печії, болі за грудиною. Страждає 10 років виразковою хворобою 12-ти палої кишки. Рентгенологічно на рівні нижньої третини стравоходу стеноз з помірним супрастенотичним розширенням стравоходу. Якого характеру цей стеноз?

*Пептичний стеноз

Ахалазія


написать администратору сайта