Главная страница

База КРОК-2 – 2003. Крок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія


Скачать 2 Mb.
НазваниеКрок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія
Дата15.07.2022
Размер2 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаБаза КРОК-2 – 2003.doc
ТипДокументы
#631176
страница40 из 42
1   ...   34   35   36   37   38   39   40   41   42
1   ...   34   35   36   37   38   39   40   41   42

На 10 часов

На 3 часа

На 5 часов

На 24 часа

На 48 часов



Больная И.,47 лет, жалуется на боли в левой молоч-ной железе, втянутость соска, кровянистые выделе-ния из соска. У верхненаружном квадранте плотный узел до 2 см в диаметре. Кожа над ним втянута, сосок втянут. Регионарные лимфоузлы не пальпируются. Диагностирован рак левой молочной железы. Какая стадия?

Па стадия

1 стадия

Пб стадия

Ша стадия

Шб стадия



Больная И.,49 лет, направлена в онкодиспансер по поводу рака левой молочной железы. Размеры опухо-ли 6 см в диаметре, кожа над ней втянута, регионар-ные лимфоузлы увеличены, кровянистые выделения из соска. Какая стадия заболевания?

Стадия Ша

Стадия 1

Стадия Па

Стадия Пб

Стадия Шб



Больная Д., 49 лет, готовится к операции по поводу рака левой молочной железы Па стадии. Какая опера-ция показана больной?

Сегментарная резекция железы с удалением региона-рных лимфоузлов, лучевая терапия.

Мастэктомия

Подкожная мастэктомия

Тотальная мастэктомия

Химиотерапия, лучевая терапия



Больная Ж., 21 года, жалуется на пульсирующие бо-ли в области заднего прохода, затруднения дефека-ции, повышение температуры тела до 39,5?С с озно-бами. В области заднего рохода слева болезненный инфильтрат, флюктуация, покраснение кожи. Ваш диагноз?

Острый подкожный парапроктит

Острый подслизистый парапроктит

Острый ишиоректальный парапроктит

Острый пельвеоректальный парапроктит

Хронический парапроктит



Больной П.,32 лет, жалуется на боли в животе, тош-ноту, рвоту. Заболел остро 6 часов тому с “кинжаль-ной боли” в эпигастрии. Состояние больного тяже-лое, в сознании, язык сухой, Р 110 уд в мин., АД 120\80 мм рт ст. Живот запавший в дыхании не учас-твует, напряжение мышц передней брюшной стенки, симптом Щеткина –Блюмберга положительный. При рентгеноскопии живота полоска газа под куполом диафрагмы. Ваш диагноз?

Острый разлитой перитонит, перфорация полого ор-гана

Острый дифузный перитонит

Местный ограниченный перитонит

Местный неограниченный перитонит

Острый общий перитонит



У больного Д.,17 лет, оперированного по поводу острого аппендицита, выявлен ограниченный перито-нит. Какие дальнейшие действия хирурга?

Брюшную полость дренировать трубчатым дрена-жем, местное введение антибиотиков

Наладить перитонеальній лаваж

Подвести тампон к ложу отростка

Тубчатый дренаж полости молого таза

Трубчатый дренаж правого подреберья



Больной В., 55 лет, оперирован по поводу перфора-тивной язвы желудка.Диагностирован общий расп-ространенный перитонит с нарастающими призна-ками интоксикации, уменьшением диуреза. Какие способы экстракорпоральной детоксикации целесо-образно применить в данном случае?

Плазмаферез, гемосорбция

Энтеросорбция, форсированный диурез

Гемосорбция, форсированный диурез

Перитонеальный диализ, гемодиализ

Лимфосорбция, форсированный диурез



Батьки хлопчика 10 місяців привезли його до лікарні у зв’язку з порушенням ковтання та дихання особливо у лежачому стані. Хворіє шість днів, температура підвищилась до 390С, почав зростати стеноз, дитина відмовлялась від їжі. Під час фарингоскопії слизова оболонка задньої стінки ротоглотки гіперемійована, інфільтрована, набрякла, випинає вперед. При пальцевому дослідженні випинання, визначилась флуктуація. Який діагноз?

Гострий заглотковий абсцес

Гострий паратонзиліт

Бічний горловий абсцес

Туберкульозний спондиліт

Гострий фарингіт



Якій локалізації стороннього тіла дихальних шляхів притаманні такі ознаки: скорочення перкуторного звуку, ослаблене дихання зправа, ретгенологічно - ателектаз легені з правої сторони?

Стороннє тіло правого бронха

Стороннє тіло глотки

Стороннє тіло трахеї

Стороннє тіло гортані

Стороннє тіло лівого бронха



Хлопчик 5 років їв кавун і раптом закашлявся, зблід, став задихатись. Розгублені батьки почали трусити дитину, стукати по спині, після чого задишка пройшла, але ввечері з’явився кашель, а на другий ранок підвищилась температура до 37,80С. Дільничний лікар-педіатр опреділив симптом „хлопання” під час дихання і негайно направив дитину в ЛОР-клініку. Який діагноз?

Стороннє тіло трахеї

Стороннє тіло глотки

Стороннє тіло гортані

Стороннє тіло бронхів

Гострий стенозуючий ларинготрахеїт



Якому виду закупорки бронхів стороннім тілом притаманні такі симптоми: при перкусії – притуплення перкуторного звуку зліва; при аускультації – ослаблене дихання, сухі, грубі хрипи зліва; при рентгеноскопії – симптом гойдання; на рентгенограмі – ателектаз легенів зліва?

Обтураційна закупорка лівого бронха

Обтураційна закупорка правого бронха

Клапанна закупорка правого бронха

Клапанна закупорка лівого бронха

Сквозна закупорка бронха



Під час профілактичного огляду у юнака 17 років, який скарг не пред’являв, при фарингоскопії були виявлені зміни піднебінних мигдаликів. Вони були атрофічні, зпаяні з передніми дужками. При натисненні шпателем на передні дужки з крипт мигдаликів виділявся гнійний детрит та казеозні пробки. Края піднебінних дужок були валикоподібно стовщені, гіперемійовані. Який діагноз?

Хронічний компенсований тонзиліт

Хронічний декомпенсований тонзиліт

Хронічний фарингіт

Фарингомікоз

Хронічний періодонтит



Дівчина 19 років, звернулась до лікаря оториноларинголога зі скаргами на неприємний запах із рота, загальну слабкість, нездужання, субфебрилітет, часті ангіни. При фарингоскопії: мигдалики збільшені (ІІ ступінь), в криптах мигдаликів казеозні пробки та рідкий гній. Позитивні ознаки: ознака Гізе (стійка гіперемія передніх дужок), ознака Преображенського (валикоподібне стовщення країв піднебінних дужок), визначались „валики Корицького”. Який діагноз?

Хронічний декомпенсований тонзиліт

Хронічне захворювання зубів

Хронічний компенсований тонзиліт

Хронічний гіпертрофічний фарингіт

Гіпертрофія піднебінних мигдаликів



Хвора 67 років, гіперстенік, страждає варикозною хворобою обох ніг на протязі 18 років. За останні 2 роки тричі перенесла тромбофлебіт підшкірних вен правої ноги. 4 місяці тому в нижній третині правої гомілки виникла трофічна виразка. Який метод дослідження найбільш інформативний для уточнення діагнозу?

*Ультразвукове дуплексне сканування.

Функціональні проби на визначення стану клапаного апарату.

Флебографія.

Доплерографія глибоких вен.

Ізотопна флебографія



Хвора 52 років, госпіталізована до судинного відділення із значним набряком та болями розпираючого характеру у правій гомілці та стегні, що підсилюються при пасивних рухах. Об'єктивно: права нога від стопи до пахової зв'язки різко набрякла, шкіра ціанотична. . Про який діагноз слід думати?

*Гострий венозний ілеофеморальний тромбоз.

Бешихове запалення правої ноги.

Гострий тромбофлебіт підшкірних вен.

Лімфостаз.

Флегмона правої гомілки.



Хворий 48 років, страждає на післятромбоф-лебітичний синдромом лівої ноги на протязі 2 років. Об'єктивно: різко виражений варикоз підшкірних вен лівого стегна та гомілки, а також надлобкової області, значний набряк лівої ноги. Незначне фізичне навантаження викликає підсилення болю. Який вид лікування слід рекомендувати хворому?

*Реконструктивну операцію на глибоких венах лівого стегна.

Консервативну терапію.

Компресійне лікування.

Флебектомію варикозно розширених підшкірних вен.

Флебосклероблітерацію.



Хвора 73 років, госпіталізована з діагнозом “Пухлина черевної порожнини”.Об(єктивно: у правій половині живота пальпується пухлиноподібне пульсуюче утворення 10х15 см. Хвора страждає ішемічною хворобою серця, гіпертонічною хворобою ІІ – ІІІ А стадії. Запідозрена аневризма аорти Для верифікації діагноза треба виконати:

(Аорто-артеріографію.

Оглядову рентгеноскопію органів черевоної порожнини.

Діагностичну пункцію.

Лапароцентез.

Іригоскопію.



Хворий 32 років, доставлений у стаціонар,у тяжкому стані із скаргами на різкий розпи-раючий біль за грудиною, з ірадіацією у спину. Шкіра та слизові бліді, t –38,80С. Відмічається підшкірна емфізема м'яких тканин шиї, одутловатість обличчя. Напередодні їв рибу. При рентгенографії знайдено розширенна тіні межистіння. Який найбільш ймовірний діагноз?

*Медіастиніт.

Інфаркт міокарду.

Абсцес легені.

Пневмоторакс.

Пневмонія.



Хворий 45 років, доставлений у клініку у тяжкому стані. До госпіталізації хворів на протязі 3-х тижнів пневмонією. Об?єктивно: шкіра та слизові темно-землистого кольору, t 380 С, задишка у спокої, дихання зліва різко ослаблено. Відмічається кашель з рясним харкотанням. Рентгенологічно - затемнення лівого геміторакса. Який діагноз наймовір- ний ?

*Емпієма плеври.

Бронхіт.

Плеврит.

Пневмонія.

Пневмоторакс.



Хворий К., 19 років доставлений з діагнозом “Травма груді” із скаргами на неможливість вдоху та видиху. Хворий блідий. АТ 90/50 мм.рт.ст. Аускультативно - зліва дихання не вислуховується. Рентгенологічно: органи середостіння зміщені вправо, ателектаз лівої легені. Ваш діагноз?

*Напружений лівобічний пневмоторакс.

Перелом ребер.

Забиття грудної клітки.

Забиття серця.

Гемоторакс.



Хворий Д.,36 років звернувся із скаргами на задишку, запаморочення.2 дні тому отримав тупу травму грудей. Об'єктивно: ліва половина грудної клітки відстає у акті дихання. Рентгенологічно - ліва легеня колабована на 1/3 об?єма. Перелом 4-6 ребер зліва. Яке ускладнення розвилося у хворого?

* Пневмоторакс.

Післятравматичний гемоторакс.

Емпієма плеври.

Плеврит.

Післятравматична пневмонія.



Хворий 40 років доставлений у приймальне відділення з різаною раною грудей відмічається кровотеча. Об'єктивно: хворий у свідомості; АТ 120/80 мм.рт.ст.., пульс – 100 в/хв. Який з нижчеперелічених методів дозволяє з найбільшою точністю визначити характер поранення?


написать администратору сайта