Главная страница
Навигация по странице:

  • **Завдання для індивідуальної самостійної роботи.

  • ЗАНЯТТЯ 2 (4 години)

  • методичка. Розділ 1. Методичні вказівки для підготовки до практичних занять. Методичні вказівки для підготовки до практичних занять


    Скачать 0.7 Mb.
    НазваниеМетодичні вказівки для підготовки до практичних занять
    Анкорметодичка
    Дата21.10.2022
    Размер0.7 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаРозділ 1. Методичні вказівки для підготовки до практичних занять.doc
    ТипМетодичні вказівки
    #745722
    страница4 из 11
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11

    Практичне значення роботи. Вивчення загальних властивостей є необхідним для підбору оптимальних умов дії ферментів при визначенні їх активності в наукових та клінічних дослідженнях. Невірно підібрані стандартні умови призводять до помилок при діагностиці захворювань та контролі за якістю ферментативних лікарських засобів.

    **Завдання для індивідуальної самостійної роботи.

    1. Підготувати реферативне повідомлення на тему: «Виникнення гіперамілаземії та гіперамілазурії при порушенні функціонування підшлункової залози».

    2. Підготувати реферат на тему: «Рібозими – біологічні каталізатори небілкової природи».

    ЗАНЯТТЯ 2 (4 години)

    ТЕМА 3 (2 години): Механізм дії та визначення активності ферментів. Кінетика ферментативного каталізу. Визначення специ-фічності дії ферментів.

    АКТУАЛЬНІСТЬ. Сучасна біохімія характеризується широким застосуванням методів визначення активності ферментів в біологічних рідинах та тканинах. Це дозволяє встановити патогенез багатьох захворювань і запропонувати методи їх лікування з використанням сучасних лікарських засобів.

    МЕТА. Вивчити та вміти аналізувати механізми дії ферментів та кінетику ферментативних реакцій. Ознайомитися з методами якісного та кількісного визначення активності ферментів у біологічних об’єктах, що дозволяють не тільки вивчити властивості ферментів, особливості їхньої дії та регуляції, але й складають основу діагнозу та прогнозу багатьох захворювань. Визначити специфічність дії ферментів α-амілази слини та сахарази дріжджів.
    ТЕОРЕТИЧНІ ПИТАННЯ

    1.

    Сучасні положення про механізм дії ферментів: поняття про енергію активації реакції; утворення фермент-субстратного комплексу і механізми отримання продуктів ферментативної реакції (ковалентний та кислотно-лужний каталіз). Значення робіт Е.Фішера і Д.Кошленда.

    2.

    Активність ферментів. Одиниці виміру ак­­­тивності та кількості ферментів: міжнародні одиниці, катал, питома активність ферменту.

    3.

    Фактори, що впливають на активність ферментів: концентрація субстрату, ферменту та продуктів реакції, температура, рН середовища.

    4.

    Методи виділення ферментів з біооб'єктів, їх фракціонування (ультрацентрифугування, гель- та іонообмінна хроматографія, афінна хроматографія, електрофорез) і аналіз активності ферментів.

    5.

    Методи визначення активності ферментів: за кількістю продукту, який утворюється за умов дії ферменту за одиницю часу, за кількістю витраченого субстрату за одиницю часу. Спектрофотометричні методи визначення активності ферментів та візуалізація результатів ферментативної реакції.

    *6.

    Кінетика ферментативних реакцій: вплив концентрації субстрату і ферменту на швидкість ферментативної реакції (графічні залеж-ності). Рівняння Міхаеліса-Ментен. Константа Міхаеліса, її визначення і значення.

    Орієнтувальна картка для опрацювання теоретичних питань

    для самостійного вивчення

    Зміст

    Вказівки до навчальних дій

    1. Кінетика ферментативних реакцій – розділ хімічної кінетики, що займається вивченням впливу різних хімічних та фізико-хімічних факторів на швидкість реакції.

    1.1. Залежність швидкості ферментативної реакції від концентрації ферменту, субстрату, рН і температури середовища, дії активаторів та інгібіторів.

    1.2. Загальне рівняння ферментативної реакції.

    1.3. Теорія Міхаеліса-Ментен: константа дисоціації та константа Міхаеліса; їх визначення та значення.

    1.4. Рівняння Міхаеліса-Ментен - залежність швидкості реакції від концентрації субстрату.

    1.5. Рівняння Лайнуівера-Берка.
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


    написать администратору сайта