Главная страница
Навигация по странице:

  • 4.3 Вивчення законодавчих та нормативних актів, які регламентують якість лікарських засобів.

  • щоденик фарм. Щоденик. Міністерство охорони здоровя україни національна медична академія післядипломної освіти імені п. Л. Шупика щоденник обліку роботи провізораінтерна


    Скачать 0.51 Mb.
    НазваниеМіністерство охорони здоровя україни національна медична академія післядипломної освіти імені п. Л. Шупика щоденник обліку роботи провізораінтерна
    Анкорщоденик фарм
    Дата07.01.2021
    Размер0.51 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаЩоденик.docx
    ТипДиплом
    #166195
    страница15 из 19
    1   ...   11   12   13   14   15   16   17   18   19

    4. Обладнання робочого місця провізора–аналітика;


    Робоче місце провізора-аналітика обладнують вертушками з реактивами та необхідними матеріалами і приладами для проведення контролю якості ліків, етикетками і сигнатурами для оформлення ліків до відпуску. Робоче місце має бути розміщене так, щоб провізор-аналітика мав можливість постійно наглядати зі свого місця за роботою асистентів (фармацевтів). Стіл провізора-аналітика розташовують ближче до вікна, оснащують реактивами, піпетками, бюретками з титрованими розчинами, приладами (рефрактометром, поляриметром) для проведення фізико-хімічного та хімічного аналізу ліків.

    Шафа з двома поворотними секціями із зробленими вертушками для виготовлення по рецептах ліків, вертушка для готових лікарських форм, шафа для зберігання ліків, які мають медикаменти списку П, холодильник, вмонтованих у стіл рецептора, або який стоїть окремо.

    Для правильної і чіткої роботи провізора повинно бути належно обладнане робоче місце. Повинні бути довідкова література і таблиці, діючий прейскурант цін, послідні дані Державної фармакопеї, таблиці разових вищих і добових доз, таблиця пробірки доз в рідких лікарських формах, таблиця розчинності препаратів, довідкова література по несумісності лікарських препаратів, окремі покази МОЗ України і інструктивні матеріали, регламентуючі роботу провізора, справ очна література по лікарських формах із зазначенням їх синонімів і способів вживання.

    На робочу місці провізора повинно бути також запит для реєстрації не правильно виписаних рецептів, псисько фамілії лікарів з номерами їх телефонів і адресами лікувальних профілактичних закладі, листок обміну відказів, дефектурний листок. У кінці зміни провізор передає усі не виконані рецепти, а також своє робоче місце слідую чому провізору.
    4.2 Посадова інструкція провізора-аналітика. Вивчення нормативних актів, які регламентують роботу провізора-аналітика аптеки.

    ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ’ЯЗКИ. Керується чинним законодавством; України про охорону здоров’я та нормативно-правовими актами, що визначають діяльність органів управління та закладів охорони здоров’я, організацію фармацевтичної служби.

    Здійснює якісний і кількісний аналіз лікарських засобів промислового та аптечного виробництва з урахуванням вимог нормативно-технічної документації. Проводить внутрішньоаптечну заготівлю, розподіляє роботу між фасувальниками, приймає розфасовану продукцію. Слідкує за правильністю оформлення штанглазів із запасами медикаментів. Комплектує замовлення відділів та установ, відпускає ліки та контролює правильність оформлення прописів для індивідуального виробництва ліків. Контролює якість ліків, виготовлених за екстемпоральною рецептурою. Веде поточну і звітну документацію. Проводить цільове фармацевтичне обстеження аптек, інших закладів з метою оцінки стану контролю якості лікарських засобів при їх виготовленні, транспортуванні, зберіганні і відпуску. Керує роботою середнього фармацевтичного персоналу. Постійно удосконалює свій професійний рівень.

    ПОВИНЕН ЗНАТИ: чинне законодавство про охорону здоров’я та нормативні документи, що регламентують діяльність органів управління та установ охорони здоров’я; організацію фармацевтичної служби; основи права в медицині; права, обов’язки та відповідальність провізора-аналітика; організацію системи контролю якості лікарських засобів; на стадіях розробки, виготовлення, розподілу, транспортування, зберігання і споживання; методи контролю якості лікарських засобів, виготовлених за індивідуальними рецептами і часто повторюваними прописами, за вимогами лікувально-профілактичних установ; загальні методи судово-хімічних досліджень речових доказів і лабораторного експрес-аналізу з метою встановлення причин отруєнь та визначення наркотичних та інших речовин, що викликають одурманювання; технологію виготовлення лікарських форм; умови зберігання лікарських препаратів та товарів медичного призначення; методи проведення цільових фармацевтичних обстежень; правила оформлення документації; сучасну літературу за фахом та методи її узагальнення.

    КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ

    Провізор-аналітик вищої кваліфікаційної категорії: повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки “Фармація”, спеціальністю “Фармація”. Проходження інтернатури за спеціальністю “Провізор загального профілю” з наступною спеціалізацією за фахом “Провізор-аналітик”. Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли тощо). Наявність сертифіката провізора-спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) вищої кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 10 років.

    Провізор-аналітик I кваліфікаційної категорії: повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки “Фармація”, спеціальністю “Фармація”. Проходження інтернатури за спеціальністю “Провізор загального профілю” з наступною спеціалізацією за фахом “Провізор-аналітик”. Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли тощо). Наявність сертифіката провізора-спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) I кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 7 років.

    Провізор-аналітик II кваліфікаційної категорії: повна вища освіта спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки “Фармація”, спеціальністю “Фармація”. Проходження інтернатури за спеціальністю “Провізор загального профілю” з наступною спеціалізацією за фахом “Провізор-аналітик”. Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли тощо). Наявність сертифіката провізора-спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) II кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 5 років.

    Провізор-аналітик: повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки “Фармація”, спеціальністю “Фармація”. Проходження інтернатури за спеціальністю “Провізор загального профілю” з наступною спеціалізацією за фахом “Провізор-аналітик”. Наявність сертифіката провізора-спеціаліста. Без вимог до стажу роботи.
    4.3 Вивчення законодавчих та нормативних актів, які регламентують якість лікарських засобів.


    У державному нормуванні виробництва лікарських препаратів велика увага приділяється контролю якості готового продукту.  Якість лікарського засобу - це сукупність властивостей, які надають лікарському засобу здатність задовольняти споживачів у відповідності з його призначенням і відповідають вимогам, установленим законодавством.  Державний контроль якості лікарських засобів здійснюють органи державного контролю за допомогою офіційних НТД (ДФ, діючих наказів, інструкцій і т.п.).  Контроль якості ліків в умовах аптек передбачає комплекс заходів, що забезпечують виготовлення лікарських препаратів належної якості. До них відносяться:  дотримання санітарних норм і правил, санітарно-гігієнічного і протиепідемічного режимів, правил асептики виготовлення ліків, фармацевтичного порядку відповідно до діючих нормативно-методичних документів і наказів;  забезпечення термінів і умов зберігання в аптеці лікарських засобів відповідно до фізико-хімічних властивостей і вимог Державної фармакопеї, діючих наказів та інструкцій;  ретельний перегляд рецептів, що надходять в аптеку, і вимог лікувально-профілактичних установ з метою перевірки правильності їх виписування, сумісності  ліків, що входять до складу лікарських засобів; відповідності прописаних доз віку хворого;  дотримання технології виготовлення лікарських засобів відповідно до вимог Державної фармакопеї, діючих наказів та інструкцій.  Якість і ефективність санітарно-протиепідемічного режиму в аптеках визначається результатами бактеріологічного контролю. Об'єктами бактеріологічного контролю в аптеках є: вода очищена і вода для ін'єкцій, лікарські засоби, аптечний посуд, пробки та інші допоміжні матеріали, інвентар, оснащення; руки й одяг персоналу; повітряне середовище.  Бактеріологічний контроль здійснюють бактеріологічні відділи обласних (міських) державних інспекцій з контролю якості лікарських засобів, лікарі-бактеріологи аптек, бактеріологічні лабораторії лікувально-профілактичних установ, а також санітарно-епідеміологічні станції в порядку державного нагляду.  Бактеріологічний контроль в аптеках проводиться згідно з нормативними документами органів державного санітарного нагляду.  Кратність обстежень аптек з одночасним відбором проб на бактеріологічний контроль повинна бути не менше двох разів у квартал. 
    1   ...   11   12   13   14   15   16   17   18   19


    написать администратору сайта