Главная страница

Пат физ ситуационные задачи. Морфологической


Скачать 0.7 Mb.
НазваниеМорфологической
АнкорПат физ ситуационные задачи
Дата17.01.2022
Размер0.7 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаPatfiz zadaci(2sem) ZADACI (1).docx
ТипЗадача
#334018
страница64 из 89
1   ...   60   61   62   63   64   65   66   67   ...   89

Задача 113.


У хворої Т., 47 років, до тривало існуючого диспепсичного синдрому приєдналася швидко наростаюча жовтяниця. При клініко-лабораторному дослідженні виявлено: печінка збільшена, жовчний міхур доступний пальпації. У крові міститься 342 мкмоль / л білірубіну, реакція з діазореактивом Ерліха пряма. У сечі визначається білірубін у великій кількості. Кал знебарвлений.

  1. Визначити тип жовтяниці.

  2. Який тип білірубіну визначається в даному випадку?

  3. Які механізми підвищення вмісту білірубіну в крові при даному типі жовтяниці?

  1. Механічна жовтяниця

  2. Прямий білірубін. Доказом цього є реакція з діазореактивом Ерліха пряма

  3. Підвищення тиску жовчі в протоках, розташованих вище місця обструкції. В результаті ці протоки розширюються в діаметрі, а в кров з жовчі, що перебуває під підвищеним тиском, проникають білірубін, жовчні кислоти і інші складові частини жовчі. Оскільки в жовчних протоках знаходиться білірубін, що вже пройшов через печінкову клітку і приєднав до себе залишок глюкуронової кислоти (прямий білірубін), то і в кров при жовчної гіпертензії потрапляє в більшій мірі прямий білірубін.

Задача 114.


Хворий С, 50 років, знаходиться в клініці з діагнозом хронічного гепатиту, ускладненого цирозом печінки. Хворий скаржиться на різке зниження працездатності, апетиту, втрату маси тіла на 10 кг протягом 2 місяців, шкіра бліда, з жовтуватим відтінком, суха, лущиться. При обстеженні виявлено збільшення живота, наявність асциту, виражений малюнок підшкірних венозних судин на передній стінці черевної порожнини («голова медузи»), дрібні крововиливи на шкірі, кровоточивість ясен, в крові визначається гіпоальбумінемія (29,7 г/л).

  1. Яка патологія розвинулася у хворого?

  2. Що є причиною і який патогенез цієї патології?

  3. Який механізм асциту при даній патології? Чи є патогенетичний зв'язок між гіпоальбумінемією і асцитом? Якщо так, то який саме.

  4. Про розвиток якого процесу свідчать розширені підшкірні вени і чи є він компенсаторним?

  1. Портальна гіпертензія - це стан, для якого характерне стійке підвищення тиску у басейні ворітної вени на 25-30 мм рт. ст. (норма – 7-10 мм рт. ст.), зумовлене анатомічною або функціональною обструкцією кровотоку у системах ворітної вени, печінкових вен, нижньої порожнистої вени

  2. Причиною її виникнення є цирроз.( перешкода на рівні внутрішньопечінкових розгалужень ворітної вени, тобто у самій печінці.)

  3. Асцит безпосерденьо пов’язаний з гіпоальбумінемією, до якої призводить порушення білоксинтезуючої функції печінки внаслідок цирозу. Виникає також диспротеїнемія. Зниження онкотичного тиску плазми призводить до асциту.

  4. Колатеральний кровообіг. Це компенсаторний механізм, оскільки воротна вена має багату кількість порто-кавальних анастамозів с верхньою і нижньою полими венами.
1   ...   60   61   62   63   64   65   66   67   ...   89


написать администратору сайта