Главная страница

Пат физ ситуационные задачи. Морфологической


Скачать 0.7 Mb.
НазваниеМорфологической
АнкорПат физ ситуационные задачи
Дата17.01.2022
Размер0.7 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаPatfiz zadaci(2sem) ZADACI (1).docx
ТипЗадача
#334018
страница62 из 89
1   ...   58   59   60   61   62   63   64   65   ...   89

Задача 108.


Хвора Д., 38 років. Протягом 5 років страждає на сечокам'яну хворобу та хронічний холецистит. Загострення захворювання настало 2 доби тому після порушень в харчуванні і проявилося больовим синдромом в області правого підребер'я і епігастральній ділянці. Через добу після больового синдрому з'явилося жовтяничне фарбування шкіри і склер. При клініко-лабораторному дослідженні виявлено: печінка дещо збільшена, чутлива і болюча при пальпації. У крові виявлено 25 мкмоль / л некон'югованого (вільного) і 147 мкмоль / л кон'югованого (зв'язаного) білірубіну. Сеча темного забарвлення, кал безбарвний.

  1. Вкажіть тип і причину жовтяниці, що є у даної хворої. Обґрунтуйте відповідь.

  2. Чим обумовлена зміна кольору сечі в даному випадку і чому?

  3. Який механізм виявлених змін калу?

  1. Механічна жовтяниця виникла через обтурацію жовчних шляхів. До цього призвів хронічний холецистит. Проявами механічної жовтяниці є: У крові виявлено 25 мкмоль/л некон'югованого (вільного) і 147 мкмоль/л кон'югованого (зв'язаного) білірубіну. Сеча темного забарвлення, кал безбарвний.

  2. При розпаді білірубіну, в сечу виходе стеркобілін і саме він спричинює забарвлення сечі в колір темного пива.

  3. Кал знебарвлений відсутність стеркобіліну, який не утворюється в кишках через припинення екскреції глюкуронідів білірубіну

Задача 109.


У хворого Р., 2 років, протягом останнього тижня визначалися катаральні явища, слабкість, головний біль, субфебрильна температура. День тому з'явилися жовтушність склер, темна сеча, в зв'язку з чим був госпіталізований в інфекційне відділення. При обстеженні в крові виявлено: прямий білірубін - 27,4 мкмоль / л, непрямий - 51,3 мкмоль / л. Сеча темно-бурого кольору, каламутна, реакція на білірубін різко позитивна. Кал слабо забарвлений.

  1. Вкажіть тип і механізм жовтяниці, наявній у даного хворого. Обґрунтуйте відповідь.

  2. Який механізм підвищення прямого і непрямого білірубіну в крові?

  3. Чим обумовлена зміна кольору сечі і калу в даному випадку і чому?

  1. Паренхіматозна жовтяниця. Про це свідчить: прямий білірубін - 27,4 мкмоль/л, непрямий - 51,3 мкмоль/л. Сеча темно-бурого кольору, каламутна, реакція на білірубін різко позитивна. Кал слабо забарвлений.

  2. Ураження гепатоцитів призводить до порушення процесів:

  1. транспорту некон’югованого білірубіну в клітини печінки;

  2. кон’югації з глюкуроновою кислотою;

  3. виведення кон’югованого білірубіну в жовчі капіляри.

Таким чином, зменшується інтенсивність захоплення і зне-шкодження білірубіну гепатоцитами. Результатом є підвищення концентрації загального білірубіну (до 50 - 200 мкмоль/л), але не лише за рахунок непрямого білірубіну.

  1. Ураження клітин печінки призводить до підвищення їх проникності і саме тому спостерігається зворотна дифузія прямого (кон’югованого) білірубіну з жовчних в кровоносні капіляри. У сечі з’являється кон’югований білірубін та підвищується кількість уробіліну, тому сеча набуває темного кольору. Кал знебарвлюється за рахунок зменшення вмісту стеркобіліну. Виникає жовтяничне забарвлення шкіри та слизових оболонок.
1   ...   58   59   60   61   62   63   64   65   ...   89


написать администратору сайта