Главная страница

Пат физ ситуационные задачи. Морфологической


Скачать 0.7 Mb.
НазваниеМорфологической
АнкорПат физ ситуационные задачи
Дата17.01.2022
Размер0.7 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаPatfiz zadaci(2sem) ZADACI (1).docx
ТипЗадача
#334018
страница63 из 89
1   ...   59   60   61   62   63   64   65   66   ...   89

Задача 110.


Хвора К., 14 років. Надійшла до лікарні зі скаргами на загальну слабкість, біль у правому підребер'ї. З дитинства у хворої відзначалася невелика жовтушність шкірних покривів при загальному задовільному стані. Три місяці тому з'явився біль в правому підребер'ї, посилилася жовтяниця. При клініко-лабораторному дослідженні виявлено жовтушність шкірних покривів, вміст білірубіну в сироватці крові 51 мкмоль/л, реакція з диазореактивом Ерліха непряма. Сеча темна. Кал інтенсивно забарвлений.

  1. Вкажіть тип жовтяниці і можливу причину розвитку даного типу жовтяниці?

  2. Підвищення якого типу білірубіну може бути найбільш імовірним в даному випадку і чому?

  3. Які причини і механізми змін в сечі і калі?

  1. Гемолітична жовтяниця. При посиленому гемолізі еритроцитів в зірчастих ендотеліоцитів печінки, макрофагах селезінки, кісткового мозку утворюється така велика кількість вільного (непрямого, некон'югованого) білірубіну, що гепатоцити печінки виявляються не в змозі повністю витягти його з крові і зв'язати з урідіндіфосфоглкжуроновой кислотою (відносна печінкова недостатність).

  2. Непрямого білірубіну. На це вказує реакція з диазореактивом Ерліха непряма.

  3. При гемолітичній жовтяниці в печінці, жовчних шляхах і кишечнику синтезується надлишкова кількість глюкуронідів білірубіну, уробіліногену, стеркобилиногена (гіперхолія - збільшена екскреція жовчі в кишечник), що призводить до підвищеного виділення стеркобилина і уробіліну з калом і сечею

Задача 111.


Хвора А., 12 років, під час надходження до клініки пред'являє скарги на нудоту, блювоту, свербіж шкіри. Захворіла 8 днів тому. При огляді: склери і шкірні покриви жовтушні, печінка і селезінка збільшені. АТ - 100/60 мм.рт.ст., пульс - 60 на хвилину, ритмічний. Загальний вміст в сироватці білірубіну - 76 мкмоль / л, з них непрямого - 20,5 мкмоль / л. У сечі присутні білірубін, уробілін. Кал світлий.

  1. Визначити тип жовтяниці і стадію розвитку.

  2. Який вид білірубіну визначається в сечі хворий? Обґрунтуйте відповідь.

  3. Яка можлива причина свербежу при даному типі жовтяниці?

  1. Паренхіматозна жовтяниця. Жовтушна стадія

  2. Ураження клітин печінки призводить до підвищення їх проникності і саме тому спостерігається зворотна дифузія прямого (кон’югованого) білірубіну з жовчних в кровоносні капіляри. У сечі з’являється кон’югований білірубін та підвищується кількість уробіліну, тому сеча набуває темного кольору

  3. Подразнення чутливих нервових закінчень шкіри жовчними кислотами призводить до шкірного свербежу.

Задача 112.


Хвора Д., 39 років. Захворювання розвинулося гостро, після охолодження. Раптово з'явилася різка слабкість, задишка, короткочасна втрата свідомості, помірна жовтушність шкіри та склер. При лабораторному дослідженні виявлено: білірубін сироватки крові - 70 мкмоль / л. У сечі і калі міститься збільшена кількість уробіліну і стеркобіліну. Білірубін в сечі не визначається.

  1. Визначити тип жовтяниці.

  2. Який білірубін визначається в сироватці крові у хворої?

  3. Чим можна пояснити розвиток задишки і короткочасної втрати свідомості в даному випадку?

  1. Гемолітична

  2. Непрямий білірубін

  3. Причиною виникнення гемолітичної жовтухи є посилений гемоліз еритроцитів при гемолітичних анеміях. Анемія може призвести до задишки та втрати свядомості.
1   ...   59   60   61   62   63   64   65   66   ...   89


написать администратору сайта