Главная страница
Навигация по странице:

  • Видача дубліката ліцензії

  • Анулювання ліцензії

  • 6. Сертифікація і стандартизація у сфері туристичної діяльності

  • Обов’язкова сертифікація послуг з тимчасового розміщення (проживання)

  • Процедура обовязкової сертифікації послуг з розміщення

  • Розгляд і прийняття рішення за заявкою і визначення схеми сертифікації

  • Проведення комплексу робіт, визначених обраною схемою сертифікації

  • Правове регулювання туристської. Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів


    Скачать 1.59 Mb.
    НазваниеНавчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів
    АнкорПравове регулювання туристської.pdf
    Дата19.01.2018
    Размер1.59 Mb.
    Формат файлаpdf
    Имя файлаПравове регулювання туристської.pdf
    ТипНавчальний посібник
    #14590
    страница7 из 18
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   ...   18
    Зміна даних, зазначених у документах, що додавалися
    до заяви про видачу ліцензії
    Ліцензіат зобов'язаний повідомляти орган ліцензування про всі зміни даних, зазначених у документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії.
    У разі виникнення таких змін ліцензіат зобов'язаний протягом десяти робочих днів подати до органу ліцензування відповідне повідомлення в

    116
    письмовій формі разом з документами або їх нотаріально засвідченими копіями, які підтверджують зазначені зміни.
    На підставі документів, поданих ліцензіатом до органу ліцензування, орган ліцензування може прийняти рішення про анулювання ліцензії у строки, передбачені Законом України «Про ліцензуваня певних видів господарської діяльності».
    Підставою для прийняття рішення про анулювання ліцензії є неможливість ліцензіата згідно з поданими документами забезпечити виконання ліцензійних умов, встановлених для виду господарської діяльності, на який видана ліцензія.
    Видача дубліката ліцензії
    Підставами для видачі дубліката ліцензії є:
    - втрата ліцензії;
    - пошкодження ліцензії.
    У разі втрати ліцензії ліцензіат зобов'язаний звернутися до органу ліцензування із заявою про видачу дубліката ліцензії, до якої додається документ, що засвідчує внесення плати за видачу дубліката ліцензії.
    Якщо бланк ліцензії не придатний для користування внаслідок його пошкодження, ліцензіат подає відповідному органу ліцензування:
    - заяву про видачу дубліката ліцензії;
    - не придатну для користування ліцензію;
    - документ, що підтверджує внесення плати за видачу дубліката ліцензії.
    Строк дії дубліката ліцензії не може перевищувати строку дії, який зазначався у втраченій або пошкодженій ліцензії.
    Ліцензіат, який подав заяву та відповідні документи для видачі дубліката ліцензії замість втраченої або пошкодженої, може провадити свою діяльність на підставі довідки про подання заяви про видачу дубліката ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, яка

    117
    видається органом ліцензування у разі подання заяви про видачу дубліката ліцензії.
    Орган ліцензування зобов'язаний протягом трьох робочих днів з дати одержання заяви про видачу дубліката ліцензії видати заявнику дублікат ліцензії замість втраченої або пошкодженої.
    У разі видачі дубліката ліцензії замість втраченої або пошкодженої орган ліцензування приймає рішення про визнання недійсною ліцензії, що була втрачена або пошкоджена, з внесенням відповідних змін до ліцензійного реєстру не пізніше наступного робочого дня.
    За видачу дубліката ліцензії замість втраченої або пошкодженої ліцензії справляється плата у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Плата за видачу дубліката ліцензії зараховується до
    Державного бюджету України.
    Анулювання ліцензії
    Підставами для анулювання ліцензії є:
    - заява ліцензіата про анулювання ліцензії;
    - акт про повторне порушення ліцензіатом ліцензійних умов;
    - рішення про скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання;
    - нотаріально засвідчена копія свідоцтва про смерть фізичної особи
    - суб'єкта підприємницької діяльності;
    - акт про виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих суб'єктом господарювання для одержання ліцензії;
    - акт про встановлення факту передачі ліцензії або її копії іншій юридичній або фізичній особі для провадження господарської діяльності;
    - акт про встановлення факту неподання в установлений строк повідомлення про зміну даних, зазначених в документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії;

    118
    - акт про невиконання розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов;
    - неможливість ліцензіата забезпечити виконання ліцензійних умов, встановлених для певного виду господарської діяльності;
    - акт про відмову ліцензіата в проведенні перевірки органом ліцензування або спеціально уповноваженим органом з питань ліцензування.
    Орган ліцензування приймає рішення про анулювання ліцензії протягом десяти робочих днів з дати встановлення підстав для анулювання ліцензії, яке вручається (надсилається) ліцензіату із зазначенням підстав анулювання не пізніше трьох робочих днів з дати його прийняття.
    Розгляд питань про анулювання ліцензії на підставі акта про встановлення факту неподання в установлений строк повідомлення про зміну даних, зазначених у документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії; акта про виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих суб'єктом господарювання для одержання ліцензії; акта про встановлення факту передачі ліцензії іншій юридичній або фізичній особі для провадження господарської діяльності; акта про невиконання розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов здійснюється органом ліцензування з обов'язковим запрошенням ліцензіата або його представників.
    Рішення про анулювання ліцензії набирає чинності через десять днів від дня його прийняття. Якщо ліцензіат протягом цього часу подає скаргу до експертно-апеляційної ради, дія даного рішення органу ліцензування зупиняється до прийняття відповідного рішення спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування.
    Запис про дату і номер рішення про анулювання ліцензії вноситься до ліцензійного реєстру не пізніше наступного робочого дня після набрання чинності рішенням про анулювання ліцензії.
    У разі анулювання ліцензії на підставі акта про повторне порушення ліцензіатом ліцензійних умов, акта про встановлення факту неподання в установлений строк повідомлення про зміну даних, зазначених у документах,

    119
    що додавалися до заяви про видачу ліцензії, акта про виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих суб'єктом господарювання для одержання ліцензії, акта про встановлення факту передачі ліцензії іншій юридичній або фізичній особі для провадження господарської діяльності, акта про невиконання розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов суб'єкт господарювання може одержати нову ліцензію на право провадження цього виду господарської діяльності не раніше ніж через рік з дати прийняття рішення органу ліцензування про анулювання попередньої ліцензії.
    Рішення про анулювання ліцензії може бути оскаржено в судовому порядку.
    6. Сертифікація і стандартизація у сфері туристичної діяльності
    Сертифікація товарів, робіт, послуг у сфері туристичної діяльності проводиться з метою:
    - попередження реалізації товарів, робіт, послуг, небезпечних для життя, здоров’я людей, майна і довкілля;
    - сприяння споживачам у свідомому виборі товарів, робіт, послуг;
    - забезпечення дотримання обов’язкових норм, правил, вимог з охорони довкілля, використання природних ресурсів і забезпечення екологічної безпеки;
    - гармонізації стандартів, норм і правил з міжнародними стандартами, рекомендаціями, нормами і правилами, що стосуються вимог до об’єктів відвідування та туристичних послуг, взаємодія туроператорів, використання обмежених туристичних ресурсів, якості й видів туристичних послуг.
    Згідно із ч.1 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів» споживачеві повинна надаватися інформація про сертифікацію послуг, які підлягають обов’язковій сертифікації.

    120
    На території України діє «Перелік продукції, яка підлягає обов’язковій сертифікації в Україні», затверджений наказом Держспоживстандарту
    України від 1 лютого 2005 року № 28. Пункт 30 цього Переліку визначив, що готельні послуги й послуги харчування підлягають обов’язковій сертифікації.
    Обов’язкова сертифікація послуг з тимчасового
    розміщення (проживання)
    Правила обов'язкової сертифікації послуг з тимчасового розміщення
    (проживання) є обов'язковими для виконання органами із сертифікації послуг з тимчасового розміщення (проживання) акредитованими в державній системі сертифікації (Система сертифікації УкрСЕПРО).
    Обов'язкову сертифікацію послуг з тимчасового розміщення
    (проживання) здійснюють органи із сертифікації послуг з тимчасового розміщення, призначені Національним органом України з сертифікації -
    Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики на виконання в Системі робіт із сертифікації таких послуг.
    Об'єктами обов'язкової сертифікації є послуги з розміщення, що нада- ються суб'єктами туристичної діяльності в колективних та індивідуальних засобах розміщення (готелях, молодіжних туристичних базах і гірських притулках, кемпінгах і майданчиках для автофургонів, дитячих і студентських літніх таборах, центрах і будинках відпочинку, санаторних та курортних закладах оздоровчо-профілактичного характеру, в мебльованих приміщеннях, морських і річкових суднах).
    Процедура проведення обов'язкової сертифікації послуг з розміщення передбачає:
    - подання і розгляд заявки на сертифікацію послуг з розміщення;

    121
    - прийняття рішення за заявкою із зазначенням схеми сертифікації;
    - проведення комплексу робіт, визначених обраною схемою сертифікації;
    - аналіз одержаних результатів і прийняття рішення про можливість видачі сертифіката відповідності;
    - прийняття рішення про можливість присвоєння певної категорії (за потреби);
    - видачу сертифіката відповідності, присвоєння певної категорії, занесення сертифікованої послуги з розміщення до Реєстру державної системи сертифікації;
    - технічний нагляд за наданням сертифікованих послуг, відповідністю готелю або аналогічного йому засобу розміщення присвоєній категорії, сертифікованою системою управління якістю щодо надання послуг з розміщення;
    -
    інформування центрального органу виконавчої влади в галузі туризму про результати робіт із сертифікації послуг з розміщення.
    Процедура обов'язкової сертифікації послуг з розміщення:
    Для проведення сертифікації послуг з розміщення у Системі заявник подає заявку до будь-якого з призначених органів із сертифікації, а за відсутності інформації про його наявність - до Національного органу України з сертифікації, який направляє заявку до призначеного органу із сертифікації.
    Заявником на сертифікацію послуг з розміщення може бути фізична або юридична особа - виконавець послуги або уповноважена ним особа.
    Після отримання заявки на сертифікацію орган із сертифікації направляє заявнику опитувальну анкету.
    Заповнена опитувальна анкета з інформацією щодо послуги подається заявником до органу із сертифікації. Зміст наданої інформації є конфіденційним.

    122
    Розгляд і прийняття рішення за заявкою і визначення схеми
    сертифікації:
    Орган із сертифікації розглядає заявку, реєструє її в журналі обліку, а також розглядає заповнену опитувальну анкету і формує окрему справу щодо сертифікації послуг з розміщення, в якій надалі зберігають все листування і внутрішні документи органу із сертифікації щодо послуг з розміщення, які надає виконавець послуги.
    Після отримання від заявника заповненої опитувальної анкети і не пізніше одного місяця після подання заявки орган із сертифікації сповіщає заявника про своє рішення, яке повинно містити основні умови сертифікації.
    У разі прийняття рішення про неможливість проведення наступних етапів робіт із сертифікації заявка повертається заявнику з письмовою аргументацією щодо прийнятого рішення.
    Якщо заявник у десятиденний строк після отримання рішення про відмову в проведенні наступних етапів робіт із сертифікації не повідомив про свої наміри щодо проведення заходів з усунення причин, які спричинили до прийняття органом із сертифікації такого рішення, то роботи за заявкою припиняються.
    На підставі заявки, опитувальної анкети, позитивного рішення щодо заявки орган із сертифікації надсилає заявнику договір про організацію і проведення потрібного комплексу робіт із сертифікації послуг з розміщення
    із зазначенням у ньому вартості проведення цих робіт відповідно до Правил визначення вартості робіт із сертифікації продукції та послуг, затверджених наказом Держстандарту України від 10.03.99 N 100.
    Проведення комплексу робіт, визначених обраною схемою
    сертифікації:
    Орган із сертифікації формує комісію з проведення робіт із сертифікації у складі не більше трьох фахівців органу із сертифікації.
    Головою комісії призначають аудитора із сертифікації послуг з розміщення.
    До складу комісії із сертифікації послуг з розміщення можуть бути залучені

    123
    кваліфіковані фахівці готельного господарства й туризму, представники центрального органу виконавчої влади в галузі туризму й представники структурних підрозділів культури і туризму місцевих державних адміністрацій (за згодою їх керівників). Фахівці, які залучаються до роботи, не повинні бути співробітниками підприємств і організацій, які зацікавлені в результатах сертифікації.
    Склад комісії затверджує керівник органу із сертифікації.
    Голова комісії проводить підготовчі роботи: установлює терміни, визначає програму проведення перевірки, розподіляє обов'язки між членами комісії.
    Для проведення робіт із сертифікації послуг з розміщення заявник зобов'язаний надати комісії всі необхідні матеріали і створити умови для її роботи, в тому числі безперешкодний доступ до всіх приміщень, де надаються такі послуги, доступ до документів.
    Обстеження засобу розміщення здійснюється з метою встановлення відповідності послуг з розміщення обов'язковим вимогам нормативних документів, підтвердження можливості надавати послуги згідно з чинними нормативними документами, надання рекомендацій щодо періодичності проведення технічного нагляду за сертифікованими послугами з розміщення.
    Обстеження засобу розміщення складається з таких етапів:
    - попередня оцінка;
    - перевірка й оцінка послуг, що надаються засобом розміщення;
    - оформлення результатів перевірки.
    На етапі попередньої оцінки комісія направляє заявнику перелік документів щодо послуги, які потрібно надати комісії.
    Після отримання від заявника документів комісія здійснює їх аналіз.
    За результатами попередньої оцінки комісія складає висновок, в якому наводяться результати аналізу даних опитувальної анкети, інших вихідних матеріалів і документів і визначається доцільність (недоцільність)

    124
    проведення подальших етапів робіт. Висновок підписують голова й члени комісії і затверджує керівник органу із сертифікації.
    У разі негативного висновку орган із сертифікації повідомляє про це заявника і на час проведення ним заходів з усунення зауважень, зазначених у цьому висновку, припиняє роботи за заявкою. Роботи за заявкою можуть бути продовжені тільки після надання заявником органу із сертифікації у письмовому вигляді інформації щодо проведення заходів з усунення цих зауважень.
    У разі позитивного висновку комісія складає програму обстеження засобу розміщення. Ця програма затверджується керівником органу із сертифікації. Перевірка й оцінка послуг, що надаються засобом розміщення, включає вступну нараду, обстеження засобу розміщення відповідно до затвердженої програми, заключну нараду.
    Під час проведення перевірки й оцінки послуг з розміщення збирають фактичні дані про засіб розміщення шляхом:
    - аналізу документації, що використовується засобом розміщення;
    - аналізу наявності й стану матеріально-технічної бази, необхідної для надання послуг з розміщення;
    - аналізу наявності й стану загального технічного устаткування;
    - аналізу номенклатури заявлених послуг;
    - повного обстеження членами комісії приміщень загального користування, в яких надаються послуги з розміщення, і обстеження допоміжних приміщень (у тому числі для персоналу) засобу розміщення певної категорії, а також вибіркової перевірки номерного фонду;
    - аналізу наявності кваліфікованого персоналу, знання ним посадових інструкцій і правил обслуговування згідно із сферою діяльності, здійснення спостережень за діяльністю і опитувань персоналу (наприклад, у вигляді співбесід з окремими виконавцями послуг);

    125
    - аналізу заходів щодо забезпечення і системи внутрішнього контролювання безпеки та якості надання послуг з розміщення;
    - опитувань споживачів послуг з розміщення в засобі розміщення (наприклад, у вигляді опитувальних анкет);
    - аналізу інформації територіальних органів Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики щодо наявності претензій і скарг споживачів щодо заявлених на сертифікацію послуг з розміщення.
    Результати перевірки й оцінки, висновки й рекомендації комісії оформлюють у вигляді акта обстеження засобу розміщення
    Акт обстеження складається під керівництвом голови комісії, який відповідає за достовірність викладених у ньому відомостей. Кожний член комісії надає голові комісії матеріал до акта щодо пунктів програми, які він перевіряв. Члени комісії відповідають за достовірність відомостей, що надаються ними в матеріалах до акта.
    Акт обстеження повинен бути підготовлений у термін, що не перевищує п'яти днів з дня проведення заключної наради.
    Акт підписують голова і всі члени комісії і затверджує керівник органу
    із сертифікації. Перший примірник акта обстеження орган із сертифікації направляє керівнику (виконавцю послуги) засобу розміщення. Другий примірник зберігається в органі із сертифікації у справі заявника.
    Термін дії сертифіката відповідності, виданий за схемою, що передбачає обстеження засобу розміщення, не може бути більший, ніж три роки.
    Сертифікація системи управління якістю щодо надання послуг з розміщення проводиться за ініціативи заявника органами із сертифікації систем управління якістю, що призначені на право проведення цих робіт.
    У разі прийняття рішення про проведення сертифікації системи управління якістю щодо надання послуг з розміщення заявник згідно з рішенням органу із сертифікації послуг з розміщення направляє заявку до

    126
    органу із сертифікації систем управління якістю. За позитивними результатами сертифікації системи управління якістю щодо надання послуг з розміщення органом із сертифікації систем управління якістю видається заявнику сертифікат відповідності на систему управління якістю, який надається заявником органу із сертифікації послуг з розміщення для подальшого проведення робіт із сертифікації.
    Термін дії сертифіката відповідності, виданий за схемою, що передбачає сертифікацію системи управління якістю, не може бути більше п'яти років за умови наявності чинного сертифіката на систему управління якістю.
    Категорію засобу розміщення визначають символом - * (зірка).
    Кількість зірок збільшується згідно з підвищенням рівня якості обслуговування. При цьому готелі класифікують за
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   ...   18


    написать администратору сайта