Главная страница
Навигация по странице:

  • Підставами для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи є

  • Державна реєстрація фізичної особи, яка має намір стати підприємцем

  • Підставами для відмови у проведенні державної реєстрації фізичної особи - підприємця є

  • 5. Ліцензування туристичної діяльності Ліцензування

  • Ліцензіат

  • Рішення про видачу або відмову у видачі ліцензії

  • Відомості, які містить ліцензія

  • Плата за видачу ліцензій

  • Переоформлення ліцензії

  • Правове регулювання туристської. Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів


    Скачать 1.59 Mb.
    НазваниеНавчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів
    АнкорПравове регулювання туристської.pdf
    Дата19.01.2018
    Размер1.59 Mb.
    Формат файлаpdf
    Имя файлаПравове регулювання туристської.pdf
    ТипНавчальний посібник
    #14590
    страница6 из 18
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   18
    Строк державної реєстрації юридичної особи не повинен перевищувати три робочих дні з дати надходження документів для проведення державної реєстрації юридичної особи.
    Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи повинно бути оформлено і видано (надіслано рекомендованим листом за описом вкладення) засновнику або уповноваженій ним особі державним реєстратором не пізніше наступного робочого дня з дати державної реєстрації юридичної особи. Разом із свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи засновнику або уповноваженій ним особі видається
    (надсилається рекомендованим листом) один примірник оригіналу установчих документів з відміткою державного реєстратора про проведення державної реєстрації юридичної особи.
    Підставами для відмови у проведенні державної реєстрації
    юридичної особи є:
    - невідповідність відомостей, які вказані в реєстраційній картці на проведення державної реєстрації юридичної особи, відомостям, які зазначені в документах, що подані для проведення державної реєстрації юридичної особи;
    - невідповідність установчих документів вимогам закону;
    - порушення порядку створення юридичної особи, який встановлено законом;
    - наявність в Єдиному державному реєстрі найменування, яке тотожне найменуванню юридичної особи, яка має намір зареєструватися;
    - використання у найменуванні юридичної особи приватного права повного чи скороченого найменування органу державної влади або органу

    105
    місцевого самоврядування, або похідних від цих найменувань, або
    історичного державного найменування, перелік яких встановлюється
    Кабінетом Міністрів України.
    Відмова у проведенні державної реєстрації юридичної особи з інших підстав не допускається.
    За наявності підстав для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи державний реєстратор зобов'язаний не пізніше трьох робочих днів з дати надходження документів для проведення державної реєстрації видати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) засновнику або уповноваженій ним особі повідомлення про відмову в проведенні державної реєстрації із зазначенням підстав для такої відмови та документи, що подавалися для проведення державної реєстрації юридичної особи, відповідно до опису. У разі відмови в проведенні державної реєстрації юридичної особи реєстраційний збір не повертається. Після усунення причин, що були підставою для відмови в проведенні державної реєстрації юридичної особи, засновник (засновники) або уповноважена ними особа можуть повторно подати документи на проведення державної реєстрації юридичної особи.
    Державна реєстрація фізичної особи, яка має намір стати
    підприємцем
    Для проведення державної реєстрації фізична особа, яка має намір стати підприємцем і має ідентифікаційний номер, або уповноважена нею особа (далі - заявник) повинна подати особисто (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) або через уповноважену особу державному реєстратору за місцем проживання такі документи:
    - заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця;

    106
    - копію довідки про включення заявника до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів;
    - документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця;
    - нотаріально посвідчену письмову згоду батьків
    (усиновлювачів) або піклувальника, або органу опіки та піклування, якщо заявником є фізична особа, яка досягла шістнадцяти років і має бажання займатися підприємницькою діяльністю.
    Державному реєстратору забороняється вимагати додаткові документи для проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця.
    Державний реєстратор зобов'язаний перевірити документи на відсутність підстав для відмови у проведенні державної реєстрації фізичної особи – підприємця.
    За відсутності підстав для відмови у проведенні державної реєстрації фізичної особи - підприємця державний реєстратор повинен внести до
    Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця на підставі відомостей реєстраційної картки на проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця. Дата внесення до Єдиного державного реєстру запису про проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця є датою державної реєстрації фізичної особи - підприємця.
    Строк державної реєстрації фізичної особи - підприємця не повинен перевищувати два робочих дні з дати надходження документів для проведення державної реєстрації фізичної особи – підприємця.
    Свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця повинно бути оформлено державним реєстратором і видано (надіслано рекомендованим листом) заявнику не пізніше наступного робочого дня з дати державної реєстрації фізичної особи - підприємця.

    107
    Підставами для відмови у проведенні державної реєстрації фізичної
    особи - підприємця є:
    - невідповідність відомостей, які вказані в реєстраційній картці на проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця, відомостям, які зазначені в документах, що подані для проведення державної реєстрації;
    - наявність обмежень на зайняття підприємницькою діяльністю, які встановлені законом, щодо фізичної особи, яка має намір стати підприємцем;
    - наявність в Єдиному державному реєстрі запису, що заявник є підприємцем.
    Після усунення причин, що були підставою для відмови в проведенні державної реєстрації фізичної особи - підприємця, фізична особа може повторно подати документи на проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця.
    5. Ліцензування туристичної діяльності
    Ліцензування - видача, переоформлення та анулювання ліцензій, видача дублікатів ліцензій, ведення ліцензійних справ та ліцензійних реєстрів, контроль за додержанням ліцензіатами ліцензійних умов, видача розпоряджень про усунення порушень ліцензійних умов, а також розпоряджень про усунення порушень законодавства у сфері ліцензування.
    Ліцензія - документ державного зразка, який засвідчує право ліцензіата на провадження зазначеного в ньому виду господарської діяльності протягом визначеного строку за умови виконання ліцензійних умов.
    Ліцензіат - суб'єкт господарювання, який одержав ліцензію на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню.

    108
    Орган ліцензування - орган виконавчої влади, визначений Кабінетом
    Міністрів України, або спеціально уповноважений виконавчий орган для ліцензування певних видів господарської діяльності.
    Згідно з п. 50 ст. 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» туроператорська й турагентська діяльність відноситься до видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню.
    Суб'єкт господарювання, який має намір провадити певний вид господарської діяльності, що ліцензується, особисто або через уповноважений ним орган чи особу, звертається до відповідного органу ліцензування із заявою встановленого зразка про видачу ліцензії.
    У заяві про видачу ліцензії повинні міститися такі дані:
    1) відомості про суб'єкта господарювання - заявника:
    - найменування, місцезнаходження, банківські реквізити,
    ідентифікаційний код - для юридичної особи;
    - прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані (серія, номер паспорта, ким і коли виданий, місце проживання), ідентифікаційний номер фізичної особи - платника податків та інших обов'язкових платежів - для фізичної особи;
    2) вид господарської діяльності, вказаний згідно із ст. 9 Закону України
    «Про ліцензуваня певних видів господарської діяльності» (повністю або частково), на провадження якого заявник має намір одержати ліцензію.
    У разі наявності в заявника філій, інших відокремлених підрозділів, які провадитимуть господарську діяльність на підставі отриманої ліцензії, в заяві зазначається їх місцезнаходження.
    До заяви про видачу ліцензії додається копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності або копія довідки про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій
    України, засвідчена нотаріально або органом, який видав оригінал документа.

    109
    Для окремих видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, до заяви про видачу ліцензії також додаються документи, вичерпний перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України за поданням спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування.
    Органу ліцензування забороняється вимагати від суб'єктів господарювання інші документи.
    Заяву про видачу ліцензії і документи, що додаються до неї, приймають за описом, копія якого видається заявнику з відміткою про дату прийняття документів органом ліцензування та підписом відповідальної особи.
    Заява про видачу ліцензії залишається без розгляду, якщо:
    - заява подана (підписана) особою, яка не має на це повноважень;
    - документи оформлені з порушенням вимог встановлених
    Законом України «Про ліцензуваня певних видів господарської діяльності».
    Про залишення заяви про видачу ліцензії без розгляду заявника повідомляють у письмовій формі із зазначенням підстав залишення заяви про видачу ліцензії без розгляду у строки, передбачені для видачі ліцензії.
    Після усунення причин, що були підставою для винесення рішення про залишення заяви про видачу ліцензії без розгляду, заявник може повторно подати заяву про видачу ліцензії, яка розглядається в порядку, встановленому Законом України «Про ліцензуваня певних видів господарської діяльності».
    У разі запровадження ліцензування нового виду господарської діяльності суб'єкт господарювання, який здійснює цей вид господарської діяльності, зобов'язаний подати протягом 30 робочих днів з дня визначення органу ліцензування заяву й відповідні документи, для отримання ліцензії на провадження цього виду господарської діяльності.
    Відсутність ліцензійних умов на провадження певного виду господарської діяльності, щодо якого запроваджується ліцензування, не є підставою для відмови у видачі ліцензії.

    110
    Рішення про видачу або відмову у видачі ліцензії
    Орган ліцензування приймає рішення про видачу ліцензії або про відмову в її видачі у строк не пізніше десяти робочих днів з дати надходження заяви про видачу ліцензії та документів, що додаються до заяви, якщо спеціальним законом, що регулює відносини у певних сферах господарської діяльності, не передбачений інший строк видачі ліцензії на окремі види діяльності.
    Повідомлення про прийняття рішення про видачу ліцензії або про відмову у видачі ліцензії надсилається (видається) заявникові в письмовій формі протягом трьох робочих днів з дати прийняття відповідного рішення.
    У рішенні про відмову у видачі ліцензії зазначаються підстави такої відмови.
    Підставами для прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії є:
    - недостовірність даних у документах, поданих заявником, для отримання ліцензії;
    - невідповідність заявника згідно з поданими документами ліцензійним умовам, встановленим для виду господарської діяльності, зазначеного в заяві про видачу ліцензії.
    У разі відмови у видачі ліцензії на підставі виявлення недостовірних даних у документах, поданих заявником про видачу ліцензії, суб'єкт господарювання може подати до органу ліцензування нову заяву про видачу ліцензії не раніше ніж через три місяці з дати прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії.
    У разі відмови у видачі ліцензії на підставі невідповідності заявника ліцензійним умовам, встановленим для виду господарської діяльності, вказаного в заяві про видачу ліцензії, суб'єкт господарювання може подати до органу ліцензування нову заяву про видачу ліцензії після усунення причин, що стали підставою для відмови у видачі ліцензії.
    Рішення про відмову у видачі ліцензії може бути оскаржено в судовому порядку.

    111
    Відомості, які містить ліцензія
    На території України органи ліцензування використовують бланки ліцензії єдиного зразка. Бланк ліцензії єдиного зразка затверджується
    Кабінетом Міністрів України.
    Бланки ліцензій є документами суворої звітності, мають облікову серію
    і номер.
    У ліцензії зазначають:
    - найменування органу ліцензування, який видав ліцензію;
    - вид господарської діяльності, вказаний згідно із ст. 9 Закону
    України «Про ліцензуваня певних видів господарської діяльності» (в повному обсязі або частково), на право провадження якого видається ліцензія;
    - найменування юридичної особи або прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності;
    -
    ідентифікаційний код юридичної особи або ідентифікаційний номер фізичної особи - платника податків та інших обов'язкових платежів;
    - місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності;
    - дата прийняття і номер рішення про видачу ліцензії;
    - строк дії ліцензії;
    - посада, прізвище та ініціали особи, яка підписала ліцензію;
    - дата видачі ліцензії;
    - наявність додатка (із зазначенням кількості сторінок).
    Ліцензію підписує керівник органу ліцензування або його заступник, вона засвідчується печаткою цього органу.

    112
    Видача ліцензії
    Орган ліцензування повинен оформити ліцензію не пізніше ніж за три робочі дні з дня надходження документа, що підтверджує внесення плати за видачу ліцензії.
    Орган ліцензування робить відмітку про дату прийняття документів, що підтверджують внесення заявником плати за видачу ліцензії, на копії опису, яку було видано заявнику при прийомі заяви про видачу ліцензії.
    Якщо заявник протягом тридцяти календарних днів з дня направлення йому повідомлення про прийняття рішення про видачу ліцензії не подав документа, що підтверджує внесення плати за видачу ліцензії, або не звернувся до органу ліцензування для отримання оформленої ліцензії, орган ліцензування, який оформив ліцензію, має право скасувати рішення про видачу ліцензії або прийняти рішення про визнання такої ліцензії недійсною.
    Строк дії ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності встановлюється Кабінетом Міністрів України за поданням спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування, але не може бути меншим ніж три роки.
    Господарська діяльність на підставі ліцензії, виданої органом ліцензування, яким є центральний орган виконавчої влади, здійснюється на всій території України.
    Господарська діяльність на підставі ліцензії, виданої органом ліцензування, яким є місцевий орган виконавчої влади або спеціально уповноважений виконавчий орган, здійснюється на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.
    Для кожної філії, кожного відокремленого підрозділу ліцензіата, які провадитимуть господарську діяльність на підставі отриманої ним ліцензії, орган ліцензування видає ліцензіату засвідчені ним копії ліцензії, які реєструються в журналі обліку заяв і виданих ліцензій. Засвідчена органом ліцензування копія ліцензії є документом, що підтверджує право філії або

    113
    іншого структурного підрозділу ліцензіата на провадження певного виду господарської діяльності на підставі отриманої ліцензії.
    За видачу копії ліцензії справляється плата в розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Плата за видачу копії ліцензії зараховується до Державного бюджету України.
    У разі створення в ліцензіата нової філії, іншого нового відокремленого підрозділу, які провадитимуть вид господарської діяльності, згідно з отриманою ліцензією, ліцензіат повинен подати до органу ліцензування заяву встановленого зразка про видачу копії ліцензії.
    У разі ліквідації філії, іншого відокремленого підрозділу ліцензіата, які провадили господарську діяльність згідно з отриманою ліцензією, або в разі припинення провадження філією, іншим відокремленим підрозділом ліцензіата господарської діяльності згідно з отриманою ліцензією ліцензіат зобов'язаний протягом семи робочих днів з дати ліквідації такої філії або
    іншого відокремленого підрозділу або з дати припинення діяльності такою філією або іншим відокремленим підрозділом подати до органу ліцензування відповідне повідомлення в письмовій формі. Орган ліцензування повинен внести відповідні зміни до ліцензійного реєстру не пізніше наступного робочого дня з дати надходження такого повідомлення.
    У разі, коли ліцензіат має намір провадити зазначений в ліцензії вид господарської діяльності після закінчення строку її дії, він повинен отримати нову ліцензію в порядку, встановленому законодавством України.
    Нова ліцензія видається органом ліцензування не раніше ніж в останній робочий день дії попередньо виданої ліцензії.
    Ліцензіат не може передавати ліцензію або її копію іншій юридичній або фізичній особі для провадження господарської діяльності.

    114
    Плата за видачу ліцензій
    За видачу ліцензії справляється плата, розмір і порядок зарахування якої до Державного бюджету України встановлюються Кабінетом Міністрів
    України.
    Плата за видачу ліцензії вноситься після прийняття рішення про видачу ліцензії.
    Переоформлення ліцензії
    Підставами для переоформлення ліцензії є:
    - зміна найменування юридичної особи (якщо зміна найменування не пов'язана з реорганізацією юридичної особи) або прізвища, ім'я, по батькові фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності;
    - зміна місцезнаходження юридичної особи або місця проживання фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності;
    - зміни, пов'язані з провадженням ліцензіатом певного виду господарської діяльності, вказаного в ст. 9 Закону України «Про ліцензуваня певних видів господарської діяльності».
    У разі виникнення підстав для переоформлення ліцензії ліцензіат зобов'язаний протягом десяти робочих днів подати органу ліцензування заяву про переоформлення ліцензії разом з ліцензією, що підлягає переоформленню, та відповідними документами або їх нотаріально засвідченими копіями, які підтверджують зазначені зміни.
    Орган ліцензування протягом трьох робочих днів з дати надходження заяви про переоформлення ліцензії та документів, що додаються до неї, зобов'язаний видати переоформлену на новому бланку ліцензію з урахуванням змін, зазначених у заяві про переоформлення ліцензії.
    У разі переоформлення ліцензії у зв'язку із змінами, пов'язаними з провадженням ліцензіатом певного виду господарської діяльності, зазначеного у ст. 9 Закону України «Про ліцензуваня певних видів

    115
    господарської діяльності», якщо ця зміна пов'язана з намірами ліцензіата розширити свою діяльність, ліцензія переоформляється в порядку і в строки, передбачені для видачі ліцензії.
    Одночасно з переоформленою на новому бланку ліцензією орган ліцензування на підставі даних ліцензійного реєстру безкоштовно видає ліцензіату засвідчені ним копії такої ліцензії.
    У разі переоформлення ліцензії орган ліцензування приймає рішення про визнання недійсною ліцензії, що була переоформлена, з внесенням відповідних змін до ліцензійного реєстру не пізніше наступного робочого дня.
    Строк дії переоформленої ліцензії не може перевищувати строку дії, зазначеного в ліцензії, що переоформлялася.
    За переоформлення ліцензії справляється плата в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Плата за переоформлення ліцензії зараховується до Державного бюджету України.
    Ліцензіат, який подав заяву та відповідні документи про переоформлення ліцензії, може провадити свою діяльність на підставі довідки про прийняття заяви про переоформлення ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, яка видається органом ліцензування у разі подання заяви про переоформлення ліцензії.
    Не переоформлена в установлений строк ліцензія є недійсною.
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   18


    написать администратору сайта