Главная страница

Модуль. Внутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3. Назва наукового напрямку (модуля)


Скачать 3.29 Mb.
НазваниеНазва наукового напрямку (модуля)
АнкорМодуль
Дата10.04.2022
Размер3.29 Mb.
Формат файлаrtf
Имя файлаВнутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3.rtf
ТипДокументы
#460755
страница68 из 68
1   ...   60   61   62   63   64   65   66   67   68





C. *

Для тромбоцитопенічної пурпури


D.

Для гіпергепаринемії.


E.

Для гемодилюційної коагулопатії.


914.

15. Назвіть найбільш ймовірну патологію:Hb - 150 г/л, ер. - 5,0 *10^12/л, к.п. - 1,0 л. - 1,0 *10^9/л, п. -1%, с. - 2%, е. -3, б. - 1%, мон. - 6%, лімф. - 84%, плазмат. кл. - 3%, тр. 180 *10^9/л, ШОЕ - 50 мм/г.


A.

Системний червоний вовчак


B.

Лімфолейкоз


C. *

Апластична анемія


D.

Агранулоцитоз.


E.

Лейкемоїдна реакція


915.

Хвора Ж., 46 р., страждає на протязі 6 років хронічним гломерулонефритом. На протязі 1 місяця відмічає погіршення стану, що проявилось вираженою загальною слабістю, швидкою втомою, поганим сном, болем в ділянці серця, задишкою, спрагоюю, сухістю в роті, головним болем, головокружінням. Лікар діагностував наявність синдрому хронічної ниркової недостатності. Який з показників біохімічного аналізу крові є найінформативнішим в даному випадку?


A.

Загальний білок.


B.

Глюкоза.


C.

С. Білірубін.


D.

Сечова кислота.


E. *

Е. Сечовина, креатинін


916.

У хворої на хронічний гломерулонефрит погіршення загального стану. При дослідженні сечі питома вага в пробі за Зимницьким від 1004 до 1008, ніктурія, олігурія. Креатинін крові 0,702, сечовина – 80 ммоль/л. про розвиток якого синдрому це свідчить?


A.

А. Гіпертензивного.


B.

Анемічного.


C.

С. Сечового.


D. *

Хронічної ниркової недостатності.


E.

Е. Нифротичного.


917.

Жінка, 28 р., що хворіє на цукровий діабет з 8 – річного віку, поступила в нефрологічне відділення із значними набряками на ногах, обличчі, руках. АТ – 220/115 мм.рт.ст. креатинін крові – 0,490 ммоль/л, білок сечі – 1,7 г/л, низька щільність сечі. Що можна запідозрити у хворої?


A.

А. Гострий пієлонефрит.


B.

Хронічний гломерулонефрит.


C.

С. Хронічний пієлонефрит.


D. *

Хронічну ниркову недостатність.


E.

Е. Серцеву недостатність.


918.

Хворий Н., 30 р.. поступив у лікарню з приводу загострення хронічного гломерулонефриту, ниркової недостатності. Яке із досліджень буде найбільш інформативним для визначення функціональної здатності нирок?


A.

А. Загальний аналіз сечі.


B.

Аналіз сечі за Нечипоренком.


C.

С. Аналіз сечі за Зимницьким.


D.

Аналіз сечі за Адісом – Каковським.


E. *

Е. Визначення швидкості клубочковоъ фільтрації.





919.

У хворої А., 43 р., при поступленні в нефрологічне відділення відмічаються набряки на обличчі та нижніх кінцівках, набряки м’які, при натискуванні утворюється глибока ямка, шкіра бліда, суха. АТ – 150/80 мм.рт.ст. В аналізі крові: зменшенні кількості гемоглобіну, еритроцитів. В біохімічному аналізі крові: гіпопротеїнемія, гіперліпідемія, гіперхолестеринемія. В аналізі сечі: виражена протеїнурія, олігурія, гіперстенурія. Добовий діурез 500 мл. Для якого синдрому характерні такі зміни?


A.

А. Гіпертензивного.


B.

Сечового


C. *

С. Нефротичного.


D.

Ниркової недостатності


E.

Е. Нефритичного.


920.

Хвора П., 36 р., скаржиться на раптовий напад сильного болю, переймистого характеру в поперековій ділянці, болі іррадіють в пахову ділянку, статеві органи, турбує частий болючий сечопуск, наявність крові в сечі. Об’єктивно: хворий збуджений, не може знайти собі місця. Біль походу сечоводу зліва. Різкопозитивний симптом Пастернацького зліва. В сечі еритроцитурія. Яке з наведених досліджень найбільш доцільне для діагностики ниркової коліки?


A.

А. Загальний аналіз крові.


B.

Загальний аналіз сечі.


C.

С. Біохімічний аналіз крові: білки, сечовина, креатинін.


D.

Проба за Зимницьким.


E. *

Е. УЗД.


921.

Хворий О., 37 р., скаржиться на головний біль, загальну слабкість, швидку втому, підвищення температури тіла до 37, 8 0С. Об’єктивно: блідість шкіри, набряки під очима. АТ 180/100 мм.рт.ст., Р – 99 за хв. Сеча кольору “ м’ясних помиїв”. Для якого захворювання характерні ці симптоми?


A.

А. Гострий пієлонефрит.


B.

В. Хронічний пієлофрит.


C.

С. Сечокам’яна хвороба.


D.

Цистит.


E. *

Е. Гострий гломерулонефрит.


922.

Хворий М., 27р., скаржиться на головний біль, підвищення температури тіла до 37,8 0С, виражену загальну слабкість, набряки під очима. 16 днів тому переніс ангіну. Об’єктивно: блідий, набряки під очима. АТ – 160/100 мм. рт.ст.. В сечі протеїнурія, гематурія, циліндрурія. Про яке захворювання слід подумати?


A.

А. Гострий пієлонефрит.


B.

В. Хронічний пієлонефрит.


C. *

С. Гострий гломерулонефрит.


D.

Гіпертонічну хворобу.


E.

Е. Амілоїдоз нирок.


923.

У пацієнтки А., 19 р., діагностовано гострий гломерулонефрит після перенесеної ангіни. Які із скарг найбільш характерні для даного захворювання?


A.

А. Переймоподібний біль у поперековій ділянці.


B.

В. Озноб, гарячка.


C.

С. Частий, болісний сечопуск.


D.

Біль в ділянці серця.


E. *

Е. Набряки під очима, сеча кольору “м’ясних помиїв”.





924.

Хворий С., 47 р., скаржиться на біль у поперековій ділянці, виражену загальну слабкість, підвищення температури тіла до 38 0С., зміну забарвлення сечі, колір “ м’ясних помиїв”. Хворіє 8 років хронічним гломерулонефритом. У нього виявлено сечовий синдром. Які з перерахованих змін свідчать про це?


A.

А. Збільшення добового діурезу.


B.

В. Зменшення добового діурезу.


C.

С. Мікроальбумінурія.


D.

Глюкозурія.


E. *

Е. Протенурія, гематурія, циліндрурія.


925.

У пацієнта П., що страждає на хронічний гломерулонефрит, збільшились набряки. Йому зроблено аналіз сечі, визначено добовий діурез. В аналізі сечі: густина 1030, велика кількість білка (15 г/л), добовий діурез – 300 мл. В осаді сечі: гіалінові, зернисті, воскоподібні циліндри, клітини ниркового епітелію. Про наявність якого синдрому свідчать ці зміни?


A.

А. Сечового.


B.

В. Гіпертензивного.


C. *

С. Нефротичного


D.

Нефритичного.


E.

Е. Нирковій недостатності


926.

Пацієнт А., 40 р., скаржиться на тупий біль у поперековій ділянці зліва, болючість і почащення сечопуску до 6 – 8 р. на добу, підвищення температури тіла до 38 0С. Захворювання пов’язує з переохолодженням. При обстеженні позитивний синдром Пастернацького зліва. В загальному аналізі сечі: лейкоцити 18 – 25 в полі зору, еритроцити 4 – 5 в полі зору, білок – 0,033 г/л. Для якого захворювання це характерно?


A.

А. Гломерулонефриту.


B.

Циститу.


C. *

С. Пієлонефриту.


D.

Сечокам’яної хвороби.


E.

Е. Ниркової недостатності

1   ...   60   61   62   63   64   65   66   67   68


написать администратору сайта