Главная страница

Модуль. Внутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3. Назва наукового напрямку (модуля)


Скачать 3.29 Mb.
НазваниеНазва наукового напрямку (модуля)
АнкорМодуль
Дата10.04.2022
Размер3.29 Mb.
Формат файлаrtf
Имя файлаВнутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3.rtf
ТипДокументы
#460755
страница60 из 68
1   ...   56   57   58   59   60   61   62   63   ...   68
1   ...   56   57   58   59   60   61   62   63   ...   68

ІХС, трансмуральний задній інфаркт міокарда, найгостріша стадія, кардіогенний шок, післяінфарктний кардіосклероз, СН І ст.


801.

Хворий Р. 43 років доставлений каретою швидкої допомоги в БРІТ кардіологічного відділення із скаргами на різку слабість. Захворів гостро, за 4 години до поступлення в стаціонар. В анамнезі - перенесений 2 роки тому інфаркт міокарда. Об'єктивні дані. Загальний стан дуже важкий, шкіра блідо-ціанотична, холодна, вкрита потом. Пульс 130 за хв, нитковидний, АТ - 80 і 60 мм рт.ст. І тон серця над верхівкою послаблений, ритм галопу. ЧДР - 32 за 1 хв, при аускультації легень - дихання послаблене. Живіт м'який, не болючий, печінка не збільшена. На електрокардіограмі: рубцеві післяінфарктні зміни в задній стінці, трансмуральний інфаркт в ділянці передньої стінки, перегородки, верхівки. Запитання: Виберіть оптимальний лікувальний комплекс.


A.

Патогенетична терапія інфаркту міокарда (ПТІМ) + мезатон, строфантин, преднізолон.


B.

ПТІМ + внутрішньоаортальна балонна контрпульсація.


C.

ПТІМ + внутрішньоаортальна балонна контрпульсація, допамін, преднізолон, реополіглюкін, добутрекс.


D.

ПТІМ + корглікон, преднізолон, реополіглюкін.


E. *

ПТІМ + добутрек, допамін, гідрокортизон.





802.

Хворий Р. 43 років доставлений каретою швидкої допомоги в БРІТ кардіологічного відділення із скаргами на різку слабість. Захворів гостро, за 4 години до поступлення в стаціонар. В анамнезі - перенесений 2 роки тому інфаркт міокарда. Об'єктивні дані. Загальний стан дуже важкий, шкіра блідо-ціанотична, холодна, вкрита потом. Пульс 130 за хв, нитковидний, АТ - 80 і 60 мм рт.ст. І тон серця над верхівкою послаблений, ритм галопу. ЧДР - 32 за 1 хв, при аускультації легень - дихання послаблене. Живіт м'який, не болючий, печінка не збільшена. На електрокардіограмі: рубцеві післяінфарктні зміни в задній стінці, трансмуральний інфаркт в ділянці передньої стінки, перегородки, верхівки. Запитання: При благоприємному перебігу хвороби пацієнту показано.


A.

Фізична реабілітація в амбулаторних умовах.


B.

Фізична реабілітація в умовах кардіологічного стаціонару.


C. *

Направлення в спеціалізований санаторій.


D.

Фізична реабілітація в умовах місцевого санаторію.


E.

Фізична реабілітація в домашніх умовах.


803.

Хвора С. 70 років доставлена в кардіологічне відділення із скаргами на пекучий біль за грудиною, задишку при незначному фізичному навантаженні. Захворіла 6 години тому. Протягом 15 років відмічає підвищення артеріального тиску до 200/100 мм рт. ст. Об'єктивні дані: загальний стан важкий, спостерігається ціаноз губ. Пульс - 100 за хв, ритмічний. АТ - 130 і 90 мм рт. ст., І тон серця над верхівкою послаблений, акцент ІІ тону над аортою. ЧДР - 24 за 1 хв. При аускультації легень - застійні хрипи в нижніх відділах. Живіт м'який, печінка біля реберного краю. Пастозність гомілок. На електрокардіограмі: ознаки гіпертрофії лівого шлуночка з систолічним перевантаженням та трансмуральний задній діафрагмальний і передній перегородковий ІМ, гостра стадія. Запитання: Визначте найбільш ймовірний клінічний діагноз.


A.

ІХС, трансмуральний передньо-перегородково-верхівковий ІМ з поширенням на бокову стінку, підгостра стадія, артеріальна гіпертензія, СН ІІ А ст.


B.

ІХС, задній трансмуральний інфаркт, рубцева стадія, артеріальна гіпертензія, СН І ст.


C.

ІХС, передній поширений і боковий великовогнищевий ІМ, підгостра стадія, артеріальна гіпертензія, СН ІІ Б ст.


D. *

ІХС, великовогнищевий задній поширений ІМ, гостра стадія, артеріальна гіпертензія, СН ІІ А ст.


E.

ІХС, трансмуральний передньо-перегородково-верхівковий з поширенням на бокову стінку ІМ, підгостра стадія, артеріальна гіпертензія, СН ІІ Б ст.


804.

Хвора С. 70 років доставлена в кардіологічне відділення із скаргами на пекучий біль за грудиною, задишку при незначному фізичному навантаженні. Захворіла 6 години тому. Протягом 15 років відмічає підвищення артеріального тиску до 200/100 мм рт. ст. Об'єктивні дані: загальний стан важкий, спостерігається ціаноз губ. Пульс - 100 за хв, ритмічний. АТ - 130 і 90 мм рт. ст., І тон серця над верхівкою послаблений, акцент ІІ тону над аортою. ЧДР - 24 за 1 хв. При аускультації легень - застійні хрипи в нижніх відділах. Живіт м'який, печінка біля реберного краю. Пастозність гомілок. На електрокардіограмі: ознаки гіпертрофії лівого шлуночка з систолічним перевантаженням та трансмуральний задній діафрагмальний і передній перегородковий ІМ, гостра стадія. Запитання: Виберіть найбільш доцільне обстеження для верифікації діагнозу.


A.

Коагулограма.


B.

Ліпідограма.


C.

Холтерівське моніторування.


D. *

Ехокардіоскопія.


E.

Визначення ферментів крові.





805.

Хвора С. 70 років доставлена в кардіологічне відділення із скаргами на пекучий біль за грудиною, задишку при незначному фізичному навантаженні. Захворіла 6 години тому. Протягом 15 років відмічає підвищення артеріального тиску до 200/100 мм рт. ст. Об'єктивні дані: загальний стан важкий, спостерігається ціаноз губ. Пульс - 100 за хв, ритмічний. АТ - 130 і 90 мм рт. ст., І тон серця над верхівкою послаблений, акцент ІІ тону над аортою. ЧДР - 24 за 1 хв. При аускультації легень - застійні хрипи в нижніх відділах. Живіт м'який, печінка біля реберного краю. Пастозність гомілок. На електрокардіограмі: ознаки гіпертрофії лівого шлуночка з систолічним перевантаженням та трансмуральний задній діафрагмальний і передній перегородковий ІМ, гостра стадія. Запитання: Виберіть адекватний лікувальний комплекс при поступленні.


A.

Нітрогліцерин, морфін, клофелін.


B. *

Фуросемід, ізокет, гепарин.


C.

Нітросорбід, строфантин, лазикс.


D.

Верошпірон, анаприлін, нітрогліцерин.


E.

Клофелін, ізокет, анаприлін.


806.

Хвора С. 70 років доставлена в кардіологічне відділення із скаргами на пекучий біль за грудиною, задишку при незначному фізичному навантаженні. Захворіла 6 години тому. Протягом 15 років відмічає підвищення артеріального тиску до 200/100 мм рт. ст. Об'єктивні дані: загальний стан важкий, спостерігається ціаноз губ. Пульс - 100 за хв, ритмічний. АТ - 130 і 90 мм рт. ст., І тон серця над верхівкою послаблений, акцент ІІ тону над аортою. ЧДР - 24 за 1 хв. При аускультації легень - застійні хрипи в нижніх відділах. Живіт м'який, печінка біля реберного краю. Пастозність гомілок. На електрокардіограмі: ознаки гіпертрофії лівого шлуночка з систолічним перевантаженням та трансмуральний задній діафрагмальний і передній перегородковий ІМ, гостра стадія. Запитання: Визначте основні покази до тромболітичної терапії.


A.

Гострий ІМ з зубцем Q, від початку якого пройшло менше 30 хвилин.


B. *

Гострий ІМ з зубцем Q, від початку якого пройшло не менше 30 хвилин і не більше 6 годин.


C.

Гострий інфаркт тривалістю більше 12 годин за умови ліквідації ішемічного болю.


D.

Виникнення недостатності кровобігу.


E.

Розвиток синдрому Дреслера.


807.

Хвора С. 70 років доставлена в кардіологічне відділення із скаргами на пекучий біль за грудиною, задишку при незначному фізичному навантаженні. Захворіла 6 години тому. Протягом 15 років відмічає підвищення артеріального тиску до 200/100 мм рт. ст. Об'єктивні дані: загальний стан важкий, спостерігається ціаноз губ. Пульс - 100 за хв, ритмічний. АТ - 130 і 90 мм рт. ст., І тон серця над верхівкою послаблений, акцент ІІ тону над аортою. ЧДР - 24 за 1 хв. При аускультації легень - застійні хрипи в нижніх відділах. Живіт м'який, печінка біля реберного краю. Пастозність гомілок. На електрокардіограмі: ознаки гіпертрофії лівого шлуночка з систолічним перевантаженням та трансмуральний задній діафрагмальний і передній перегородковий ІМ, гостра стадія. Запитання: Призначте лікування хворій при виписці із стаціонару.


A.

Нітросорбід, лізиноприлн, аспірин.


B.

Корінфар, верошпірон, аспірин.


C. *

бісопролол, аспірин, нітрогліцерин.


D.

Клофелін, нітросорбід, аспірин.


E.

Периндоприл, гіпотіазид, аспірин.


808.

?У хворого 49 років, о 5-й годині ранку з’явився напад сильного болю за грудиною, який супроводжувався кволістю, холодним потом. На ЕКГ – куполоподібний під’єм сегмента ST у відведеннях ІІ, ІІІ, avF, V5-V6. Після вщухання болю показники ЕКГ повернулись до норми. Який діагноз є найбільш імовірним?


A. *

Спонтанна стенокардія типу Prinzmetal.


B.

Гострий інфаркт міокарда в задньобоковій ділянці лівого шлуночка


C.

Дилатацій на кардіоміопатія





D.

Міокардит


E.

Перикардит


809.

Протягом останніх 3 місяців хвору, 68 років, при найменшому фізичному навантаженні турбує біль в ділянці серця тривалістю до 10 хвилин. Неодноразово лікувалася з приводу ІХС, перенесла інфаркт міокарда. АТ періодично підвищується до 160/80 мм рт.ст. На ЕКГ - рубцеві зміни в області задньої стінки лівого шлуночка. Ваш діагноз?


A. *

Стабільна стенокардія напруги ФК IV


B.

Рецидивуючий інфаркт міокарда


C.

Нестабільна стенокардія


D.

Аорталгія на фоні атеросклерозу аорти


E.

Розшаровуюча аневризма аорти


810.

Чоловік, 39 років, скаржиться на періодичний біль в ділянці серця в нічний час, що триває до 15 хв., нітрогліцерин помітного ефекту не дає. ЕКГ, знята сьогодні в поліклініці, - без змін. На ЕКГ, знятої раніше, у момент приступу, зафіксований підйом сегмента ST на 3 мм. Ваш діагноз?


A. *

Стенокардія Принцметала


B.

Міжреберна невралгія


C.

Стабільна стенокардія ФК I


D.

Діафрагмальна кила


E.

Прогресуюча стенокардія


811.

Хворий, 45 років, скаржиться на короткочасні, інтенсивні болі в ділянці в серці у нічний час. Нітрогліцерин малоефективний. Толерантність до навантаження 100 Вт. На ЕКГ - короткочасний підйом ST у відведеннях V1-V4. Холестерин крові не підвищений. Ваш попередній діагноз?


A. *

Стенокардія Принцметала


B.

Стенокардія напруги І ФК




написать администратору сайта