Главная страница

Модуль. Внутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3. Назва наукового напрямку (модуля)


Скачать 3.29 Mb.
НазваниеНазва наукового напрямку (модуля)
АнкорМодуль
Дата10.04.2022
Размер3.29 Mb.
Формат файлаrtf
Имя файлаВнутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3.rtf
ТипДокументы
#460755
страница62 из 68
1   ...   58   59   60   61   62   63   64   65   ...   68
1   ...   58   59   60   61   62   63   64   65   ...   68

Хронічний холангіт


826.

Хворий 40 років скаржиться на ниючий біль в правому підребер'ї протягом трьох місяців, свербіння шкіри, підвищення температури до 39 С надвечір, пропасницю, загальну слабість. Півроку тому перенесла холецистектомію з приводу жовчнокам'яної хвороби.


A. *

Цироз печінки (біліарний)


B.

Хронічний холангіт на фоні рубцевої стриктури


C.

Рак печінки


D.

Хвороба Жильбера


E.

Підпечінковий абсцес


827.

При обстеженні пацієнта 20 років, направленого в клінічну лікарню медичною комісією військомату, встановлено діагноз "синдром Жильбера". Якою може бути тактика лікаря при лікуванні цього хворого


A. *

Фенобарбітал


B.

Вітамінотерапію


C.

Дезінтоксикаційну терапію


D.

Все вищезазначене


E.

Лікування можна не призначати


828.

Хвора 43 років скаржиться на відчуття важкості в правому підребер'ї, схуднення, постійну нудоту, кровоточивість ясен, різку загальну слабість, сонливість. З анамнезу відомо, що з 18 років зловживає алкоголем. Наведені скарги з'явились рік тому. Об-но: стан середньої важкості; пониженого відживлення; шкіра суха; іктеричність шкіри і склер; на шкірі обличчя -"судинні зірочки". Набряків немає. Печінка виступає на 5 см з-під краю реберної дуги, ущільнена, край її заокруглений, болючий, поверхня гладка. Селезінка пальпується на 2 см нижче від лівої реберної дуги. Які з наведених методів дослідження гратимуть вирішальну роль у верифікації діагнозу ?


A.

Лапароскопія


B.

Ультразвукове дослідження


C.

Біопсія печінки


D. *

Все перераховане


E.

Біохімічний аналіз крові


829.

Хвора 52 років потрапив до реанімаційного відділення у вкрай важкому стані. Непритомний.


A.

Глюкокортикоїди


B. *

Антибіотики широкого спектру дії


C.

Все перераховане


D.

Гепатопротектори


E.

Натрію гідрокарбонат





830.

Хвора 43 роки була доставлена у відділення бригадою "швидкої допомоги". Об-но: свідомість відсутня; "печінковий" запах з рота; велике і гучне дихання (типу Куссмауля). Пульс - 120 за 1 хвилину. АТ-90/50 мм рт.ст. Температура - 39 С Шкіра і слизові оболонки жовті, з петехіями. Язик малиновий, сосочки згладжені. Живіт збільшений, "жаб'ячий". Асцит. Печінка - на 9 см нижче від реберної дуги, щільна, край - гострий. Селезінка збільшена. Ан.крові:ер-2,5хЮл12/л; лейк-15,2х10л9/л, ШЗЕ-10 мм/год. Глюкоза - 2 ммоль/л. Протромбіновий індекс-40%, білірубін загальний-120 мкмоль/л, АсАТ-3,2 мкмоль/лхгод, АлАТ - 5,2 мкмоль/лхгод. Ваш діагноз :


A.

Уремічна кома


B.

Гіперглікемічна кома


C.

Гіпоглікемічна кома


D. *

Печінкова кома


E.

Алкогольна кома


831.

Хворий 45 років скаржиться на різку слабість, значне схуднення, посилене випадіння волосся, кровоточивість ясен, порушення менструального циклу, біль в кістках і м'язах, рідкий стілець (5-Ю раз на добу), здуття живота, бурчання. Хворіє з дитинства, коли вперше після вживання недоброякісної їжі з'явився рідкий стілець зі слизом, метеоризм. Об-но:хвора пониженого відживлення; блідість шкіри, знижений її тургор, тонус м'язів знижений. Язик вологий, сосочки згладжені; живіт помірно здутий, більше навколо пупка. Ан.крові: ознаки вираженої гіпохромної анемії. Дані копрограми: виявлено багато жирних кислот, мила, сполучнотканинні волокна, помірна кількість неперетравлених волокон, клітковини. Ваш діагноз:


A.

Хронічний коліт


B.

Хвороба Крона


C. *

Хронічний ентерит


D.

Хвороба Уїпла


E.

Неспецифічний виразковий коліт


832.

Хвора 28 років скаржиться на збільшення живота. З анамнезу відомо, що 2 роки тому її вдарили в живіт. Через 8 місяців звернувся до лікаря з наведеними скаргами. При фізичному обстеженні було виявлено асцит, в зв'язку з чим двічі лікувалась в стаціонарі із застосуванням сечогінних засобів. Лікування ефекту не дало. Об-но: шкіра звичайного кольору. Вени шиї набряклі. Значне збільшення живота, на витонченій передній черевній стінці просвічуються виражені колатералі. Печінка збільшена, неболюча. Симптом Плеша негативний. Перкуторно в черевній порожнині визначається вільна рідина. Ан.крові те сечі без особливостей. Ваш діагноз:


A. *

Хвороба Бадда-Кіарі


B.

Цироз печінки


C.

Пухлина печінки


D.

Карциноматоз очеревини


E.

E.Серцева недостатність по правошлуночковому типу


833.

?Хвора Н., 38 років, скаржиться на давлячий біль в епігастрії через 1 годину після прийому їжі, печію, кислу відрижку. Хворіє протягом 3 років. При пальпації живота відмічена помірна болісність у пілородуоденальній зоні. При фіброгастродуоденоскопії виявлений антральний гастрит. Яке дослідження уточнить природу захворювання?


A. *

Виявлення хеликобактерної інфекції в слизовій шлунку


B.

Нічого з перерахованого


C.

Визначення рівня гастрину крови


D.

Дослідження шлункової секреції


E.

Дослідження моторної функції шлунку


834.

Хворий А., 48 років страждає на виразкову хворобу шлунку протягом 10 років. За останні 6 місяців схуд на 15 кг, посилилась слабкість, з’явилась анорексія, відраза до м’ясної їжі, блювота, відчуття порушення прохідності їжі. Яке найбільш вірогідне ускладнення протягом хвороби розвинулось у хворого?





A. *

Малігнізація


B.

Нічого з перерахованого


C.

Перфорація


D.

Пенетрація


E.

Кровотеча


835.

Хвора Т., 45 р. скаржиться на біль у епігастрії після фізичного навантаження, печію, тривалу гикавку, посилену салівацію. Об-но: ознаки гіпохромної анемії, позитивна реакція на приховану кров. Рентгенографія шлунка у положені хворого вниз головою - йде поступлення барієвої суміші у кардіальний відділ шлунка. Який діагноз є найбільш ймовірним?


A. *

Кила стравохідного отвору діафрагми.


B.

Гастрит з підвищеною кислотоутворюючою функцією шлунка


C.

Піддіафрагмальний абсцес


D.

Діафрагмальний плеврит


E.

Нічого з перерахованого


836.

Хвора М., 35 р., скаржиться на біль в епігастрії, що виникає вночі і зранку натще, та через 2 год. після прийому їжі, блювоту „кавовою гущею”, печію, періодичні запаморочення, загальну слабкість. Об-но: болючість в гастродуоденальній зоні, позитивний с-м Менделя. ЗАК: Нв - 92 г/л; Le - 8,4х109/л; ШЗЕ-22 мм/год; ЕФГДС: слизова шлунка гіперемована, багато слизу, виразковий дефект – 7 мм в цибулині ДПК, дно вкрите фібрином. Чим ускладнився перебіг захворювання?


A. *

Шлунково-кишкова кровотеча


B.

Пенетрація


C.

Перфорація


D.

Стеноз


E.

Нічого з перерахованого


837.

Хв. М., 39 р. Скарги на відчуття важкості, розпирання, ниючий біль в епігастрії після вживання їжі, відрижку повітрям, відсутність апетиту, схильність до проносів, загальну слабість. Об-но: живіт м’який, болючий в епігастрії. Кал рідкий, без домішок. ЕФГДС: слизова оболонка шлунка бліда, з ділянками гіперемії, стоншена. Морфологічно: лімфоцитарна інфільтрація з формуванням фолікулів, атрофія слизової оболонки дна шлунка. Найбільш ймовірний діагноз?


A. *

Хронічний гастрит типу А


B.

Хронічний гастрит типу В


C.

Хронічний гастрит типу С


D.

Рак шлунка


E.

Нічого з перерахованого


838.

Хворий М., 33 роки, знаходився на лікуванні в ревмовідділенні. Під час рентгенологічного обстеження серця з контрастованим стравоходом при тугому заповненні в середній третині стравоходу на задній стінці виявлений крайовий дефект наповнення з чітким овальним контуром розміром 1,7х1,2 см. Складки слизової оболонки збережені, огинають вказаний дефект, перистальтика і еластичність стінок не змінені. Скарг з боку травного каналу не пред'являв. Ваш діагноз.


A. *

Доброякісна пухлина стравоходу


B.

Нічого з перерахованого


C.

Опік стравоходу


D.

Дивертикул


E.

Пухлина середостіння


839.

Хворий С. скаржиться на відчуття важкості за грудиною та періодичне відчуття зупинки їжі, дисфагію. При рентгенологічному обстеженні барієвий контраст виявляє поодиноке мішкоподібне випинання передньоправої стінки стравоходу з рівними контурами та чітко окресленою шийкою. Ваш діагноз.


написать администратору сайта