Главная страница

БМ. БМ-406-Ремонт-машин-Місайло_03-17.04 (1). Прочитати, законспектувати. Розділ Ремонт вузлів машин Тема 14 Ремонт вузлів машин План ремонт основних деталей трансмісії ремонт


Скачать 1.41 Mb.
НазваниеПрочитати, законспектувати. Розділ Ремонт вузлів машин Тема 14 Ремонт вузлів машин План ремонт основних деталей трансмісії ремонт
Дата14.04.2022
Размер1.41 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаБМ-406-Ремонт-машин-Місайло_03-17.04 (1).docx
ТипЗакон
#473100
страница10 из 16
1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   ...   16

Ремонт гальм з гідравлічним приводом


Насамперед, варто усунути відхилення від норм у роботі гальм регулюван- ням вільного ходу педалі, а якщо потрібно – прокачуванням гідравлічного при- воду.

В автомобілів ВАЗ вільний хід педалі гальма регулюють у межах 3...5 мм переміщенням вмикача стоп-сигналу разом з буфером вмикача стоп-сигналу. За- зор між колодками і барабаном повинен бути 0,10...0,15 мм. Регулюють величину зазору за допомогою ексцентрика. Для цього ексцентрики за допомогою гайок під- водять до контакту з колодками. Потім гайку ексцентрика провертають у зворот- ному напрямку приблизно на 10°. Якість регулювання перевіряють різким нати- ском 3...4 рази на педаль. При недопустимому зношуванні гальмівних накладок зазор між гальмівною накладкою і барабаном буде значно більшим. У цьому випадку необхідно замінити накладки.

Прокачування гальмівної системи роблять до повного видалення повітря із системи. Щоб виключити потрапляння додаткового повітря в процесі про- качування в головному циліндрі або бачку необхідно підтримувати номінальний рівень гальмівної рідини. Для цього другий кінець гумового шланга, надітого на головку клапана, опускають у посудину із чистою гідравлічною рідиною. Прокачування гальмівної системи виконують при відверненому на 1,5...2 оберти гвинті клапана різким натисканням і плавним відпусканням педалі гальма до припинення виходу пухирців повітря з гумового шланга та на поверхні рідини в посудині. Закручують клапан випуску повітря при натиснутій педалі гальма.

Прокачування виконують при максимальній чистоті деталей. Після про- качування із зовнішніх деталей видаляють сліди рідини, а на клапан надягають захисний гумовий ковпак. Якщо ж у процесі прокачування пухирці повітря з'явля- ються з колишньою інтенсивністю, це вказує на постійне надходження повітря в систему. У цьому випадку варто знайти та усунути негерметичність в системі штуцерах, трубопроводах, манжетах головного і колісних циліндрів). При про- качуванні гальмівної системи, в якій рідина працювала тривалий час, варто заповнити систему свіжою рідиною. Рідину, що була у вживанні, можна повторно використовувати тільки після ретельної фільтрації.

Ручне гальмо автомобіля ВАЗ регулюють за допомогою натяжного при- строю при пересуненому нагору важелі на один або два зубці сектора. Послаблю- ють контргайку натяжного пристрою, а регулюючу гайку підкручують доти, поки натягнеться трос, тобто коли автомобіль можна загальмувати переміщенням рукоя- тки на три зубці. Після закінчення регулювання затягують контргайку ручного га- льма.

При неможливості відновити працездатність гальм регулюванням і про- качуванням гідравлічної системи, роблять їх розбирання і заміну несправних деталей. В автомобіля ВАЗ перед зняттям головного циліндра гальма закупо- рюють отвір штуцерів гнучких шлангів, виключаючи цим витік рідини з бач-

ків. Манжети головного циліндра замінюють при кожному розбиранні. Деталі головного циліндра промивають чистою рідиною, яка використовується для гі- дравлічних гальм. Мінеральне масло, бензин, гас, дизельне паливо руйнує ма- нжети, тому застосовувати їх для промивання не можна.

При розбиранні супорта зі зняттям поршня рекомендується замінити ущільнююче кільце в канавках циліндра та пилозахисний ковпачок. Гальмівні накладки автомобілів ВАЗ, зношені до товщини 1,5 мм, замінюють новими. Гнуч- кі шланги гальм замінюють на нові в обов'язковому порядку через 100 тис. км пробігу та не пізніше 5 років експлуатації при будь-яких умовах.

Діаметр гальмівних барабанів автомобілів ВАЗ повинен бути не більше 251 мм (на 1 мм більший номінального). Биття гальмівного диска допускається не більше 0,15 мм (усувають шліфуванням), якщо остаточна товщина не менш 9,5 мм. При зношуванні більше 0,5 мм на сторону диски заміняють.

Установку та регулювання регулятора тиску виконують за допомогою прис- тосування.

        1. 1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   ...   16


написать администратору сайта