Главная страница

БМ. БМ-406-Ремонт-машин-Місайло_03-17.04 (1). Прочитати, законспектувати. Розділ Ремонт вузлів машин Тема 14 Ремонт вузлів машин План ремонт основних деталей трансмісії ремонт


Скачать 1.41 Mb.
НазваниеПрочитати, законспектувати. Розділ Ремонт вузлів машин Тема 14 Ремонт вузлів машин План ремонт основних деталей трансмісії ремонт
Дата14.04.2022
Размер1.41 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаБМ-406-Ремонт-машин-Місайло_03-17.04 (1).docx
ТипЗакон
#473100
страница15 из 16
1   ...   8   9   10   11   12   13   14   15   16

Відновлення золотників гідравлічних розподільників


Золотник, що виготовляється зі сталі 15Х с термообробкою до твердості HRC 56…63, зношується по поверхні робочих пасків, що сполучаються з отвором корпуса. Крім того, можуть зношуватися деталі вузла автоматики та фіксації золотника. Зношування пасків золотника визначають важільною скобою (важі- льним мікрометром) або оптиметром.

При невеликих зносах пасків золотників їх можна відновлювати шліфуван- ням, доведенням до виведення зношування. При значних зносах золотників пас- ки нарощують гальванічними способами з наступним шліфуванням і доведенням. Гальванічне покриття можливо способом хромування або осталюванням.

Поверхню пасків шліфують і доводять до одного з ремонтних розмірів. Відновлені золотники розсортовують на розмірні групи у відповідності з технічни- ми умовами з інтервалом через 0,004 мм.

        1. Відновлення деталей перепускного клапана гідравлічних розподіль- ників


Вузол перепускного клапана, що складається із клапана, гнізда (запресо- ваного в корпус розподільника), пружини, що направляє клапан вгору, зношу- ється в результаті взаємодії його деталей при перекладі золотника з нейтрально- го положення в робоче.

Перепускний клапан, виготовлений зі сталі ШХ15 і термічно обробле- ний до твердості HRC 45…50, через велику швидкість його посадки може мати на ущільнювальній конічній поверхні зношування у вигляді кільцевої канавки. Зношується в клапані також хвостовик у спряженні з напрямною клапана та по- верхня поршенька, що сполучається з отвором корпуса. У процесі роботи зменшується висота циліндричної частини грибка клапана.

Припустимий і граничний зазор відповідно в першому спряженні 32 і 40 мкм, у другому - 92 і 110 мкм.

У гнізда, виготовленого зі сталі ШХ-15 з термообробкою до твердості НRС 45…50, зношується ущільнююча кромка в місці спряження з конічною частиною перепускного клапана.

Під час роботи кулька запобіжного клапана розклепує гніздо, у результаті чого порушується регулювання запобіжного пристрою.

Пружини перепускного й запобіжного клапанів втрачають пружність. Зношування конусної ущільнюючої поверхні перепускного клапана виво-

дять різцем при обробці на токарному верстаті або шліфують на верстаті СШК-3. Цю же операцію можна виконати шліфуванням у центрах круглошліфувально- го верстата шліфувальним кругом, спрямованим під кутом 45°, при частоті його обертання 1200 об/хв.

Як і при виготовленні, клапани (по діаметру хвостовика) і їх напрямні ділять на розмірні групи. При незначних зношеннях зазор у спряженні можна відновити перекомплектуванням цих деталей.

При значному зношуванні хвостовик відновлюють хромуванням або ос- талюванням з наступним шліфуванням у центрах шліфувального верстата.

Після шліфування хвостовика клапана і притирання напрямної їх підби- рають у розмірні групи через 4…5 мкм. Клапан з напрямною комплектують із найменшим зазором. Змазана маслом напрямна повинна легко переміщатися по хвостовику клапана.

Напрямну поверхню поршня відновлюють притиранням до виведення слі- дів зношування.

Гніздо перепускного клапана при зношуванні шліфують на плоскошліфу- вальному верстаті до появи гострої кромки. Аналогічно відновлюють гніздо за- побіжного клапана. Відновлене гніздо пропускного клапана після запресування в корпус рекомендують обробити по робочій кромці до одержання фаски шири- ною 0,25 мм під кутом 45°. Клапан варто притерти до гнізда.
        1. 1   ...   8   9   10   11   12   13   14   15   16


написать администратору сайта