Главная страница

Мод.Тесты. Мод. Тести для заключного заняття Кардіологія Питання n 1


Скачать 1.44 Mb.
НазваниеТести для заключного заняття Кардіологія Питання n 1
АнкорМод.Тесты.doc
Дата15.09.2017
Размер1.44 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаМод.Тесты.doc
ТипДокументы
#8528
страница7 из 20
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   ...   20

А. Кокарбоксилаза


*В. Індометацин

С. Калію оротат

D. Рібоксин

Е. Предуктал
Питання N 348

Хвора 35 років скаржиться на задишку, набрякі ніг. Місяць тому у відповідь на введення антирабічної сироватки (була покусана собакою) з’явилась кропивниця. Це супроводжувалось задишкою, тахікардією, ниючими болями в серці. Три тижні зберігався субфебрилітет. На ЕКГ подовження інтервалу PQ. Зубець Т у відведеннях V1-V6 був негативним. Був виставлений діагноз: «Гострий міокардит алергічного генезу». Яка група препаратів з перелічених застосовується для лікування міокардитів?

А. Ферментні засоби

В. Транквілізатори

С. Блокатори Н2-рецепторів

*D. Глюкокортикоїди

Е. Цитостатики



Питання N 349

Хвора 34 років, захворіла під час епідемії грипу, скаржиться на біль в ділянці серця, підвищення температури до 390С. Ліва межа відносної тупості серця зміщена на 2 см. Тони приглушені, на верхівці та в п’ятій точці вислуховується систолічний шум. На ЕКГ – блокада лівої ніжки пучка Гіса, вогнищеві зміни лівого шлуночка, на ФКГ – систолічний, низько амплітудний шум у всіх точках. Був виставлений діагноз: «Гострий інфекційний міокардит». У лікувальну програму був включений вольтарен. До якої групи препаратів відноситься вольтарен?

А. Стероїдний протизапальний засіб

*В. Нестероїдний протизапальний засіб

С. Імуномодулятор

D. Сечогінний засіб

Е. Антиаритмічний засіб
Питання N 350

Хвора 29 років, 15 діб тому була прооперована з приводу парапроктиту. Скаржиться на загальну слабкість, задишку, субфебрилітет, ниючі болі в серці, серцебиття. Розміри серця збільшені у поперечнику. На ЕКГ - екстрасистолічна аритмія. Був поставлений діагноз: «Гострий інфекційний міокардит». Естрасистолічна аритмія, СН-1. Який препарат призначається при екстрасистолічній аритмії?

А. Сиднофарм

В. Аспаркам

С. Нітросорбід

D. Аспірин

*Е. Кордарон


Питання N 351

Хвора 34 років, лікувалась на протязі 2 місяців з приводу значного опіку. Через 2 тижні після виписки із стаціонару у хворої з’явилась задишка, болі в серці. Межі серця розширені в поперечнику. Тони серця приглушені, I тон над верхівкою ослаблений, вислуховується систолічний шум над верхівкою та в точці Боткіна. Був виставлений діагноз: «Гострий інфекційний міокардит». В програму лікування був включений препарат амінохінолонового ряду. Який з препаратів відноситься до цієї групи?

А. Діклофенак

*В. Делагіл

С. Індометацин

D. Ібупрофен

Е. Аспірин
Питання N 352

У хворої 34 років на гострий інфекційний міокардит має місце підвищення агрегації тромбоцитів та порушення системи мікроциркуляції. Який препарат застосовується для корекції цих порушень?

*А. Трентал

В. Індометацин

С. Ліпоєва кіслота

D. Мілдронат

Е. Вітамін Е
Питання N 353

У хворої 40 років на гострий інфекційний міокардит при лабораторному обстеженні виявлено посилення процесів вільнорадикального окислення. Який препарат використовується для зменшення активності пероксидного окислення ліпідів?

*А. α-токоферол

В. Пармідин

С. Ангинін


D. Продектин

Е. Компламін
Питання N 354

У хворої 29 років на гострий інфекційний міокардит в комплексне лікування призначено гепарин. Який основний ефект цього препарату?

А. Імунодепресивний

В. Протизапальний

*С. Антикоагулянтний

D. Антигіпоксичний


Е. Всі переліковані
Питання N 355

У хворої 25 років на гострий інфекційний міокардит при тяжких проявах застійної недостатності кровообігу необхідно призначити неглікозидні ізотропні засоби. Який препарат відноситься до цієї групи?

А. Неотон

В. АТФ

С. Фосфаден

D. Цитохром


*Е. Допамін
Питання N 356

Хворим, що перенесли міокардит різноманітної етіології, рекомендується призначення такої лікувальної дієти:

А. № 5

В. № 7

С. № 9

*D. № 10

Е. № 15
Питання N 357

Хворому 20 років на інфекційний міокардит легкого ступеню важкості рекомендується:

А. Циклофосфан

В. Атропін

С. Раунатин

*D. Диклофенак натрій

Е. Атенолол
Питання N 358

Хворій 28 років на неревматичний міокардит середнього ступеню важкості показано призначення слідуючого препарату:

А. Дігоксин

В. Циклофосфан

С. Атенолол

*D. Преднізолон в середніх дозах

Е. Еналапріл
Питання N 359

Хворій 32 років, що знаходиться в палаті інтенсивної терапії з діагнозом - гострий інфекційний міокардит, важкий перебіг, - показано лікування:

А. Метаболічні препарати

В. Антибіотики

С. Глюкокортикостероїди

D. Нестероїдні протизапальні засоби

*Е. Все переліковане
Питання N 360

Критеріями для зняття обмежень фізичних навантажень у хворих, що перенесли неревматичний міокардит, є:

А. Зниження активності КФК

В. Повна нормалізація показників ЕКГ

С. Зниження СРБ

D. Нормалізація показників загального аналізу крові

*Е. Все переліковане
Питання N 361

Хвора 52 років, скаржиться на головну біль, приливі крові до голові, набряки рук та обличчя, підвищення АТ до 220/110 мм рт. ст., особливо після прийому солоної їжі. Серце збільшено у розмірах вліво на 1 см., тони приглушені. Акцент ІІ тону над аортою. Яка патогенетична форма гіпертонічної хвороби у пацієнтки?

*А. Об´єм-натрійзалежна

В. Симпато-адреналова

С. Ренінзалежна

D. Гіперкінетична

Е. Гіпокінетична
Питання N 362

У хворої 52 років діагностовано гіпертонічна хвороба 2 стадії з об´єм-натрійзалежною патогенетичною формою. Який з нижче перерахованих препаратів необхідно назначити або у вигляді монотерапії або у комплексі з іншими антигіпертензивними засобами?

А. Дібазол

В. Клофелін

*С. Гіпотіазид

D. Капотен

Е. Ніфедипін
Питання N 363

Хворий 54 років скаржиться на головну біль, біль у ділянці серця. На протязі 8 років АТ коливається в межах 160-95/180-105 мм рт. ст., з рідкими гіпертонічними кризами. Об’єктивно: серце розширене вліво на 1 см. Акцент 2-го тону над аортою. Пульс – 78 уд./хв., АТ – 210/110 мм рт. ст. На ЕКГ – ознаки гіпертрофії лівого шлуночка. Який з перерахованих препаратів не показаний хворому у лікувальній програмі?

А. Фуросемід

В. Анаприлін

С. Ніфедипін

D. Капотен

*Е. Дігоксин
Питання N 364

Хворий 55 років скаржиться на головну біль, тупий біль у ділянці серця. АТ - 160-95/180-105 мм рт. ст. Об’єктивно: пульс - 74 уд./хв., напружений. Серце розширене вліво на 1 см. Акцент 2-го тону над аортою. Яке дослідження не має необхідность проводити хворому для уточнення діагнозу?

А. Загальний аналіз крові

В. Загальний аналіз сечі

С. Дослідження функції нирок (радіоізотопна ренографія, креатинін крові, проба по Зимницькому)

*D. Амілаза крові, діастаза сечі

Е. Гормони щитоподібної залози, вміст катехоламінів (адреналін, норадреналін) у сечі
Питання N 365

Хворий 56 років скаржиться на головний біль, запаморочення, болі у ділянці серця, підвищення АТ до 160-100/180-110 мм рт. ст. Об’єктивно: розширення розмірів серця на 2 см вліво. Акцент II-го тону над аортою. На очному дні – звуження артерій, розширення вен. Сліди білка у сечі. На ЕКГ: зниження інтервалу ST в 1, V5,V6 відведеннях. Ваш діагноз?

А. Гіпертонічна хвороба I стадії

*В. Гіпертонічна хвороба II стадії

С. Гіпертонічна хвороба III стадії

D. Швидко прогресуюча форма гіпертонічної хвороби

Е. Хронічний гломерулонефрит, гіпертензивна форма
Питання N 366

Хворий 50 років на протязі 15 років хворіє на гіпертонічну хворобу, не лікується. АТ - 220/140 мм рт. ст., пульс - 80 уд./хв., ритмічний. Права та верхня межі серцевої тупості перкуторне не змінені, ліва межа серцевої тупості збільшена на 2 см. Назовні від лівої серединно-ключичної лінії, І тон помірно ослаблений. Акцент ІІ тону над аортою. Які зміни будуть виявлені при ультразвуковому дослідженні серця в даному клінічному випадку?

*А. Гіпертрофія та дилатація лівого шлуночка

В. Дилатація лівого передсердя

С. Дилатація і гіпертрофія правого шлуночка

D. Регургітація крові через мітральний клапан

Е. Регургітація крові через аортальний клапан
Питання N 367

Хворий 50 років, скаржиться на часті головні болі, серцебиття. В анамнезі – хронічний обструктивний бронхіт. Пульс - 110 уд./хв., ритмічний, АТ - 180/120 мм рт.ст., І тон помірно ослаблений, акцент ІІ тону на аорті, шумів немає. Дихання жорстке, поодинокі сухі хрипи. Яку антигіпертензивну терапію доцільно призначити хворому?

А. Ніфедипін і метапролол

В. Ніфедипін і атенолол

С. Метапролол і гіпотіазид

D. Клофелін і метапролол

*Е. Енап Н
Питання N 368

До терапевта під час амбулаторного прийому звернулась хвора 58 років, яка на протязі 3-х останніх років хворіє на гіпертонічну хворобу ІІ стадії, з повільно прогресуючим та ускладненим перебігом. Постійно приймала рослинні засоби (настоянку пустирнику, валеріану, мелісу), періодичне - празозин, під час кризів – таблетки фенігідину під язик. Останнім часом кризи почастішали. Яку антигіпертензивну терапію найбільш доцільно призначити хворій?

А. Анаприлін

В. Енап

*С. Енап Н

D. Карведілол

Е. Фозіноприл
Питання N 369

Фармакопрепарати якої групи не відносяться до препаратів першої лінії в лікуванні гіпертонічної хвороби?

А. β-блокатори

В. Інгібітори АПФ

*С. Гангліоблокатори

D. Діуретики

Е. Антагоністи кальцію
Питання N 370

Хворий 54 років скаржиться на тупий головний біль у потилиці, відчуття важкості у голові, іноді – мерехтіння перед очима. Протягом року – підвищений артеріальний тиск – до 150/100 мм рт.ст. Протягом 4-х років страждає на цукровий діабет, приймає манініл. Об´єктивне: ЧСС – 78 за хв., АТ –152/98 мм рт. ст. Дихання везикулярне. Ліва межа серця - по лівій середньо-ключичній лінії. Тони серця приглушені, акцент ІІ тону над аортою, ритм правильний. Печінка - у краю реберної дуги. Препарати якої групи найбільш доцільно призначити в даному клінічному випадку?

А. Бета-блокатори кардіоселективні

В. Бета-блокатори некардіоселективні

*С. Інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту

D. Діуретики тіазидні

Е. Діуретики петльові
Питання N 371

До кардіологічного відділення доставлена хвора 37 років з раптовим підвищенням АТ до 230/120 мм рт. ст., з вираженим головним болем, відчуттям жару, тахікардією. Відмічає часте виникнення кризів без відомої причини. При дослідженні виявлена пухлина надниркової залози. Від операції хвора категорично відмовляється. Препарати якої групи найбільш доцільно призначити в даному клінічному випадку?

А. Антагоністи кальцію

В. Інгібітори АПФ

С. Діуретики

*D. Альфа-адреноблокатори
Питання N 372

Хворий 56 років скаржиться на головний біль, мерехкотіння перед очима, підвищений АТ до 220/130 мм рт. ст. протягом 3 останніх років. Періодичне, при вимірюванні температури - субфебрилітет. При огляді - с-м Пастернацького слабо позитивний з обох сторін. Аналіз крові: лейкоцити - 9,4 Г/л, ШЗЕ - 17 мм/год., креатинін - 0,06 ммоль/л. Аналіз сечі: відносна щільність - 1008, білок - сліди, лейкоцити - 15-20 в п/з., еритроцити - 0-1 в п/з. Хворому була призначена антигіпертензивна терапія. Який препарат доцільно призначити додатково у даному клінічному випадку?

А. Седативні препарати

В. Антагоністи альдостерону

С. Нестероїдні протизапальні препарати

*D. Похідні налідиксової кислоти

Е. Препарати кальцію
Питання N 373

У хворої 28 років протягом 3-х останніх років утримується тиск 170/100-200/120 мм рт.ст. Який діагноз можна виключити?

А. Ендокринна патологія

В. Реноваскулярна гіпертензія

С. Гіпертонічна хвороба

*D. Коарктація аорти

Е. Гломерулонефрит
Питання N 374

Хворий 65 років, на протязі 30 років хворіє на артеріальну гіпертензію з періодичним підвищенням АТ до 180/110 мм рт. ст. 3 роки тому переніс інфаркт міокарда. При обстеженні: АТ – 150/90 мм рт. ст., ЧСС – 68 за хв. Ліва межа відносної тупості серця зміщена вліво, грубий систолічний шум. Артерії очного дна звужені, покручені. На ЕКГ – ознаки перенесеного інфаркту міокарда та гіпертрофії лівого шлуночка. Сформулюйте попередній діагноз.

А. Гіпертонічна хвороба ІІ стадії

*В. Гіпертонічна хвороба ІІІ стадії

С. Набута вада серця (стеноз вустя аорти)

D. Злоякісна АГ

Е. Симптоматична АГ
Питання N 375

У хворого 49 років - хронічний гломерулонефрит, ХНН І ст. 3 роки тому виявлено артеріальну гіпертензію. Об´єктивно: ЧСС - 64 у хв., ритмічна. АТ – 200/110 мм рт. ст. Аналіз крові: Нв – 100 г/л, ШЗЕ – 38 мм/год. Протеїнурія - 0,5 г/л. ЕКГ – гіпертрофія лівого шлуночка. Виберіть найбільш оптимальний із гіпотензивних засобів для початкової терапії?

А. Тріампур

В. Атенолол

С. Гіпотіазид

D. Клофелін

*Е. Лізиноприл
Питання N 376

58-річний хворий страждає на артеріальну гіпертензію. Рік тому переніс інфаркт міокарда, відмічались напади болю за грудниною, перебої у роботі серця. Об´єктивно: ЧСС - 90 у хв., АТ - 180/90 мм рт.ст. ЕКГ – передсердна екстрасистолія, гіпертрофія лівого шлуночка, рубцеві зміни міокарда. PQ - 0,16 с. Виберіть найбільш оптимальний гіпотензивний засіб у даному клінічному випадку?

А. Тріампур

В. Корінфар

С. Еналаприл

D. Клофелін

*Е. Метопролол
Питання N 377

55-річна жінка з надлишковою вагою, що страждає на артеріальну гіпертензію, відмічає рідкі напади задишки при навантаженні. Об´єктивно: ЧСС - 70 у хв., ритм. АТ - 185/95 мм рт.ст. ЕКГ – гіпертрофія лівого шлуночка. PQ - 0,24 с. Виберіть найбільш оптимальний гіпотензивний засіб у даному клінічному випадку?

*А. Лізиноприл

В. Атенолол

С. Верапаміл

D. Клофелін

Е. Раунатин
Питання N 378

48-річний хворий скаржиться на задишку, напади загрудинного болю при фізичному навантаженні, головний біль. Об´єктивно: ЧСС - 92 у хв., АТ - 180/95 мм рт.ст. Систолічний шум на верхівці серця. Ехокардіографія: асиметричне потовщення стінок лівого шлуночка, зменшення порожнини лівого шлуночка. Виберіть найбільш оптимальний гіпотензивний засіб у даному клінічному випадку?

А. Тріампур

*В. Бісопролол

С. Верапаміл

D. Клофелін

Е. Еналаприл
Питання N 379

Хворий 64 років впродовж 14 років хворіє на гіпертонічну хворобу. Об´єктивно: пульс - 84 у хв., ритмичний, АТ - 170/110 мм рт.ст. Цукор крові - 7,2 ммоль/л, холестерин - 8,2 ммоль/л., бета-ліпопротеїди - 65 од., тригліцериди - 2,4 ммоль/л., рівень сечової кислоти - 0,48 ммоль/л. Який із діуретичних засобів найбільш доцільно призначити хворому?

А. Фуросемід

В. Гіпотіазид

*С. Індапамід

D. Клопамід

Е. Хорталідон
Питання N 380

Хвора 55 років хворіє на стенокардію напруги близько 10 років. 2 роки тому почав підвищуватися артеріальний тиск. Об´єктивно: серцеві тони ритмічні, ЧСС - 100 уд./хв., АТ - 160/100 мм рт.ст. Легені в нормі. Загальні аналізи крові та сечі - без змін. З якого препарату необхідно починати лікування?

*А. Метопролол

В. Клофелін

С. Дибазол

D. Допегіт

Е. Резерпін

Питання N 381

Чоловік 52 років звернувся до лікаря зі скаргами на періодичний головний біль, запаморочення, відчуття оніміння кінцівок. В анамнезі - хронічний обструктивний бронхіт. Об´єктивно: ЧСС - 80 у хв., АТ – 170/90 мм рт.ст. Серцеві тони ритмічні, акцент ІІ тону над аортою. Печінка не збільшена, набряків немає. Який препарат найдоцільніше призначити хворому в якості монотерапії?

А. Клофелін

*В. Індапамід

С. Пропранолол

D. Раунатин

Е. Фуросемід
Питання N 382

Жінка 53 років, страждає ГХ І ст. та ожирінням ІІ ст. Який з вказаних методів сприяє достовірному зниженню ризику прогресуванню ГХ?

А. Психотерапія

*В. Лікувальне харчування

С. ЛФК

D. Радонові ванни

Е. Масаж комірцевої зони
Питання N 383

Хворий 56 років, зріст 168 см, вага - 93 кг, зловживає алкоголем, тривалий час страждає на артеріальну гіпертензію. Назвіть не медикаментозні фактори для зниження артеріального тиску:

А. Нормалізація маси тіла

В. Відмова від паління

С. Зменшення вживання солі

D. Обмеження прийому алкоголю

*Е. Усе перераховане
Питання N 384

В кардіологічному відділені знаходиться пацієнт 46 років, що страждає на ГХ ІІ ст., з помірною артеріальною гіпертензією, що супроводжується симпатоадреналовими кризами. Які з не медикаментозних методів слід рекомендувати для профілактики гіпертонічних кризів?

А. Психотерапія

В. Рефлексотерапія

С. Масаж комірцевої зони

D. Йодобромні ванни

*Е. Усе перераховане
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   ...   20


написать администратору сайта