Главная страница

Мод.Тесты. Мод. Тести для заключного заняття Кардіологія Питання n 1


Скачать 1.44 Mb.
НазваниеТести для заключного заняття Кардіологія Питання n 1
АнкорМод.Тесты.doc
Дата15.09.2017
Размер1.44 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаМод.Тесты.doc
ТипДокументы
#8528
страница9 из 20
1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   ...   20

Питання N 418

Хворий 58 років зі скаргами на давлючий біль за грудиною був доставлений до лікарні. Стан важкий. Пульс аритмічний, АТ - 80/50 мм рт.ст. Яке дослідження необхідно призначити у першу чергу для уточнення діагнозу?

A. Загальний аналіз крові

*B. ЕКГ

C. ЕхоКС

D. Рентгенографія органів грудної клітки

E. Визначення рівню АСТ, АЛТ
Питання N 419

Хворий 53 років поступив у відділення невідкладної терапії з вираженим больовим синдромом за грудниною, з відчуттям страху смерті. На ЕКГ - ознаки гострого дрібновогнищевого інфаркту міокарду в задній стінці лівого шлуночка. Які додаткові методи дослідження слід призначити для підтвердження діагнозу?

A. Загальний холестерин, тригліцериди

*B. Тропоніни, МВ фракція КФ

C. Ехокардіографія

D. Велоергометрія

E. Ренгенологічне обстеження грудної клітки
Питання N 420

У пацієнта, який 2 тижні тому переніс інфаркт міокарда, діагностовано синдром Дресслера з характерною тріадою: перикардит, плеврит, пневмонія. Що є причиною формування синдрому Дресслера з сучасних позицій?

A. Зниження резистентності до інфекційних агентів

*B. Сенсибілізація організму антигенами міокарда

C. Активація сапрофітної мікрофлори

D. Інтоксикація організму продуктами некрозу

E. Викид у кров міокардіальних ферментів
Питання N 421

Хворий доставлений до лікарні зі скаргами на біль у загрудинній ділянці, що триває більше 60 хв. При огляді хворого стан задовільний. АТ - 130/85 мм рт. ст., ЧСС - 82 у хв. ЕКГ: ритм синусовий, правильний. Ознаки повної блокади лівої ніжки пучка Гіса. Визначення якого біохімічного показника підтверджує діагноз «Гострий інфаркт міокарду»?

A. Тропоніни

B. Міоглобін

C. КФК

D. МВ КФК

*E. Все перераховане
Питання N 422

Чоловік 45 років поступив у відділення інтенсивної терапії з приводу стискаючих болів за грудиною та задишки. Болі почалися 2 години тому. Об’єктивно: над легенями, в нижніх відділах - вологі хрипи. АТ - 110/70 мм рт. ст., пульс – 92 уд./хв. На ЕКГ - підйом ST в V1-4 відведеннях, депресія ST в II, III, aVF. Яку медикаментозну терапію слід призначити?

A. Анальгін

*B. Стрептокіназа

C. Атропін

D. Морфін

E. Еуфілін
Питання N 423

Хворий 64 років переніс інфаркт міокарду. При виписці: пульс - 88 уд./хв., поодинокі екстрасистоли; при аускультації перший тон на верхівці ослаблений, акцент II тону на аорті. АТ - 140/90 мм рт. ст. На ЕКГ - патологічний зубець Q у III відведені та аVF. Який препарат необхідно призначити з метою профілактики повторного інфаркту міокарда?

A. Мілдронат

B. Нітросорбіт

C. Амлодипін

*D. Метопролол

E. Молсидомін
Питання N 424

Хворий 37 років скаржиться на інтенсивний біль за грудниною, що супроводжується почуттям страху, задишкою у спокої, запамороченням. Об’єктивно: збуджений, ціаноз губ, акроціаноз. АТ - 80/60 мм рт. ст. Пульс – 110 уд./хв., ритмічний. На ЕКГ: патологічний зубець Q і куполоподібний сегмент ST у V1-V4. Яку медикаментозну терапію слід призначити?

A. Еналаприл, анаприлін

B. Преднізолон, ніфедипін

*C. Морфін, добутамін

D. Кофеїн, еуфилін

E. Кордарон, дигоксин
Питання N 425

Хворий 52 років в зв`язку зі скаргами на інтенсивний стискаючий біль за грудниною тривалістю 4 години госпіталізований у кардіологічне відділення. На ЕКГ – горизонтальна депресія ST у відведенні III, aVF до 2 мм, високий зубець Т і елевація ST у V1-V4 до 3 мм. На ЕКГ через 3 години вище вказані зміни зберігалися. На який день після госпіталізації хворому може бути дозволено піднятися з ліжка та ходити по палаті?

*A. Зі 2-го дня

B. На 4-5 день

C. На 10-12-й день

D. На 13-14-й день

E. На 15-16-й день
Питання N 426

Xворий 58 років доставлений в приймальне відділення з болями у лівій половині грудної клітки. При клінічному обстеженні, крім тахікардії (102 уд./хв.), відхилень не виявлено. На ЕКГ - патологічний зубець Q у І, aVL; QS у V1, V2, V3 відведеннях та куполоподібний підйом ST. Який найбільш імовірний діагноз?

*A. Гострий інфаркт передньої стінки лівого шлуночку

B. Розшарування аорти

C. Варіантна стенокардія

D. Ексудативний перикардит

E. Тромбоемболія легеневої артерії
Питання N 427

У хворого 45 років після значного фізичного напруження з’явився різкий, стискуючий загрудинний біль, який віддає в ліву лопатку При огляді: загальмований, шкіра бліда, волога, губи ціанотичні. ЧД - 24 у хв. В легенях дихання жорстке, хрипів немає. Тони серця глухі, пульс - 115 уд./хв., слабкого наповнення. АТ - 95/75 мм рт. ст. На ЕКГ: підвищення ST у відведеннях І, aVL, V5-V6, зниження ST у відведеннях ІІІ, V1-V2. Ваш імовірний діагноз?

A. Передній розповсюджений інфаркт міокарду

B. Тромбоемболія легеневої артерії

C. Задньодіафрагмальний інфаркт міокарду

*D. Передньобоковий інфаркт міокарду

E. Передньоперетинковий інфаркт міокарду
Питання N 428

Як слід розцінювати виникнення інтенсивного стискуючого білю за грудниною у хворого з гострим інфарктом міокарда на 4-му тижні хвороби, появу негативної динаміки на ЕКГ та збільшення активності АСТ, АЛТ, КФК – МВ?

A. Повторний інфаркт міокарда

B. ТЕЛА

*C. Рецидивуючий інфаркт міокарду

D. Розвиток синдрому Дресслера

E. Варіантна стенокардія
Питання N 429

Xворий 54 років, рік тому переніс інфаркт міокарду, скаржиться на напади болю за грудиною, перебої у роботі серця. Об-но: пульс - 90 уд./хв., АТ - 180/90 мм рт.ст. На ЕКГ передсердна екстрасистолія, гіпертрофія лівого шлуночка, рубцеві зміни міокарда передньо-перетинкової ділянці. Який найбільш оптимальний засіб для лікування даного хворого?

A. Коринфар

*B. Метопролол

C. Тріампур

D. Еналаприл

E. Спазмалгон
Питання N 430

У хворого в анамнезі - перенесений інфаркт міокарду рік тому. Вкажіть локалізацію інфаркту міокарду при наявності зубців QS у відведеннях VI-V3, І, ІІ:

*A. Перетинка + передня стінка

B. Передньобокова ділянка

C. Передня стінка

D. Нижня стінка

E. Задньобокова ділянка
Питання N 431

Хвора 67 років скаржиться на напади задухи. Рік тому перенесла інфаркт міокарда. Під час нападу займає сидяче положення. Відзначається периферичний ціаноз. Пульс - 105 уд./хв. Розміри серця збільшенні вліво на 2 см. Тони глухі. У нижніх відділах легень безліч глухих вологих хрипів. Кашель з виділенням пінистого харкотиння рожевого кольору. Який тип задухи має місце?

А. Напади бронхоспазму

В. Бронхіальна астма

*С. Кардіальна астма

D. Неврогенна (істерична) астма

Е. Змішана астма
Питання N 432

Які з нижчеперелічених ліків недоцільно призначати хворому з гострим інфарктом міокарда, ускладненим серцевою астмою та набряком легенів?

А. Морфін гідрохлорид

*В. Строфантин

С. Лазікс

D. Таломонал

Е. Нітрогліцерин
Питання N 433

Хворий 68 років скаржиться на сильний стискаючий біль за грудниною на протязі 3 годин, що не знімається нітрогліцерином та задишку, що досягла ступеню задухи. У нижніх відділах легень - вологі хрипи, пінисте рожеве харкотиння. Тони глухі. На ЕКГ – патологічний Q і монофазна крива у відведеннях ІІІ та аVF. Ваш діагноз?

*А. Гострий інфаркт міокарду задньої стінки

В. Гострий інфаркт міокарду передньої стінки лівого шлуночка

С. Варіантна стенокардія Принцметалла

D. Напад стенокардії напруги

Е. Тромбоемболія великої гілки легеневої артерії
Питання N 434

Хворий 70 років скаржиться на сильний стискаючий біль за грудниною на протязі 3 годин, що не знімається нітрогліцерином, задишку, що досягла ступеню задухи. У нижніх відділах легень - вологі хрипи. Тони глухі. На ЕКГ – патологічний Q і монофазна крива у відведеннях І і aVL, V1-V4. Який препарат не доцільно призначати?

*А. Строфантин

В. Нітрогліцерин

С. Морфіну гідрохлорид

D. Лазікс

Е. Таломонал

Питання N 435

У хворого на гострий інфаркт міокарда на 15 добу підвищилась температура, з’явився кашель, постійний біль у ділянці серця, геморагічне висипання на шкірі. У крові: лейкоцитів – 14,5 г/л., еозинофілів – 10%, ШЗЕ – 40 мм/год., α-глобуліни – 14%, γ-глобуліни – 25%, СРБ – (+++). Яке ускладнення розвилось у даного хворого?

А. Повторний інфаркт міокарду

В. Рецидив інфаркту міокарду

С. Тромбоемболія

*D. Синдром Дресслера

Е. Кардіогенний шок
Питання N 436

У хворої 69 років - гострий великовогнищевий інфаркт міокарда, ускладнений гострою лівошлуночковою недостатністю. Пульс - 110 уд./хв. АТ – 190/125 мм. рт. ст. Котра з приведених нижче схем лікування найбільш оптимальна?

*А. В/в – пентамін, морфін, фуросемід, нітрогліцерин

В. В/в – преднізолон, строфантин, калію хлорид, морфін

С. В/в - преднізолон, строфантин, обзідан, морфін

D. В/в – дроперідол, морфін, нітрогліцерин, строфантин

Е. В/в – морфін, допамін, фуросемід, нітрогліцерин

Питання N 437

Хворий 54 років поступив до клініки з діагнозом: повторний передній розповсюджений інфаркт міокарду. При огляді: стан важкий, блідий, холодний липкий піт, акроціаноз. В легенях – поодинокі незвучні дрібнопухирчасті хрипи в нижньозадніх відділах. Пульс -110 уд./хв. Частота дихання – 24 у хв. АТ – 80/60 мм. рт. ст. Олігурія. Хворий збуджений, неадекватний. Ваш діагноз?

А. Гостра ниркова недостатність

*В. Кардіогенний шок

С. Набряк легень, що починається

D. Транзиторна гіпотензія

Е. Гострий соматогенний психоз

Питання N 438

Хвора 55 років госпіталізована зі скаргами на біль за грудниною, який не знімається після прийому нітрогліцерину. Стан середньої важкості, шкіра бліда. Тони серця приглушені, аритмія. Пульс - 96 уд./хв. АТ – 110/70 мм рт. ст. Під час огляду раптово втратила свідомість, захрипіла, з`явилися тонічні судороги. Дихання відсутнє, пульс не визначається. На ЕКГ – хвилєподібна крива. Яку невідкладну допомогу необхідно надати?

А. Введення норадреналіну

В. Ендокардіальна електростимуляція

С. Непрямий масаж серця

D. Введення адреналіна й кальцію хлорида внутрішньо-серцеве

*Е. Електроімпульсна терапія
Питання N 439

Хворий 47 років поступив до клініки з діагнозом: гострий задній інфаркт міокарду. На протязі доби спостереження раптово втратив свідомість. Пульс та артеріальний тиск не визначаються. На ЕКГ - ритм синусовий, з переходом в асистолію шлуночків. Тактика лікаря?

А. Кордарон в/в

В. Індерал в/в

С. Гангліоблокатори в/в

D. Лідокаїн в/в

*Е. Кардіостімуляція
Питання N 440

Хворий 68 років госпіталізований з діагнозом: гострий задній інфаркт міокарду. Під час огляду втратив свідомість, вкрився холодним пітом. Стан важкий. Шкіра бліда, холодна. Тони серця глухі, ритм серцевих скорочень правильний. Пульс - 180 уд./хв., АТ – 110/70 мм рт. ст. На ЕКГ: поширені шлуночкові комплекси по 0,18 сек., неправильної форми. Яке ускладнення інфаркту міокарда виникло у хворого?

А. Вузлова тахікардія

В. Фібриляція шлуночків

С. Шлуночкова екстрасистолія

*D. Шлуночкова тахікардія

Е. Часткова атріовентикулярна блокада
Питання N 441

Хворий 45 років поступив до клініки з симптоматикою гострого передньо-перетиночного інфаркту міокарда. Через 10 годин відчув “завмирання” у роботі серця, посилилась слабкість, з’явилося запаморочення. На ЕКГ: ритм синусовий, ЧСС - 78 у хв. Періодичне з´являються по 2-3 поширених шлуночкових комплексу тривалістю більш 0,12 сек., неправильної, поліморфної форми, після яких відмічаються повні компенсаторні паузи. Яке ускладнення інфаркту міокарда виникло у хворого?

*А. Шлуночкова екстрасистолія

В. Суправентрикулярна тахікардія

С. Вузлова екстрасистолія

D. Шлуночкова тахікардія

Е. Повна атріовентрикулярна блокада
Питання N 442

У хворого 52 років з гострим переднім інфарктом міокарда з´явився напад задухи. При огляді: дифузний ціаноз. В легенях - велика кількість вологих різнокаліберних хрипів. ЧСС – 100 у хв. АТ - 120/100 мм рт. ст. Яке ускладнення найбільш вірогідно в даному випадку?

А. Жодне з перерахованого

В. Кардіогенний шок

С. Тромбоемболія легеневої артерії

D. Розрив міжшлуночкової перетинки

*Е. Набряк легень
Питання N 443

Хворий 50 років поступив до клініки з діагнозом: розповсюджений передній інфаркт міокарда. Після двох діб лікування у блоці інтенсивної терапії почав скаржитися на відчуття недостачі повітря, сухий кашель. При обстеженні було виявлено систолічний шум на верхівці серця та в точці Боткіна, який раніше не вислуховуйся. Ваш вірогідний діагноз?

А. Постінфарктний перикардит

В. Тромбоемболія легеневої артерії

С. Крупозна пневмонія

*D. Відрив сосочкового м´язу

Е. Синдром Дреслера
Питання N 444

Хвора 59 років скаржиться на нападоподібний стискаючий давлючий біль за грудниною, що виникає після навантаження. Біль іррадіює у ліве плече, руку, припиняється прийманням нітрогліцерину через 2 хв. Характер перебігу захворювання не змінився на протязі останніх місяців. Ваш попередній діагноз?

А. ІХС. Варіантна стенокардія

B. ІХС. Нестабільна стенокардія

*C. ІХС. Стабільна стенокардія

D. Ревматизм

E. Міокардіодистрофія
Питання N 445

Хвора страждає на стенокардію напруження III ФК, хронічний обструктивний бронхіт на протязі 10 років. Який з наведених препаратів протипоказаний цій хворій?

A. Нітросорбид

B. Сіднофарм

*C. Анаприлін

D. Коринфар

E. Рибоксін
Питання N 446

Хворий 52 років, на диспансерному обліку з приводу стабільної стенокардії, II ФК. На протязі останніх 5 днів загруднинні болі стали більш інтенсивними, тривалими, виникають при незначних фізичних навантаженнях, прийом нітрогліцерину малоефективний. Ваш діагноз?

А. ІХС. Стабільна стенокардія, II ФК

*B. ІХС. Прогресуюча стенокардія

C. Вертеброгенна кардіалгія

D. Міокардит

E. Міокардіодистрофія
Питання N 447

Хворий 50 років знаходиться на диспансерному обліку з приводу стабільної стенокардії, III ФК. На протязі останніх 3 днів загруднинний біль став інтенсивнішим, більш тривалим, виникає при найменшому фізичному навантаженні, прийом нітрогліцерину малоефективний. Яка має бути лікувальна тактика?

A. Додати до терапії анальгетики

B. Додати до терапії антиоксиданти

C. Додати до терапії седативні засоби

D. Залишити хворого вдома

*E. Госпіталізувати хворого у стаціонар
Питання N 448

Хвора 63 років, на диспансерному обліку з приводу стабільної стенокардії, II ФК. На протязі останніх 5 днів загруднинний біль став інтенсивним, тривалим, виникає при незначних навантаженнях, прийом нітрогліцерину малоефективний. Яке дослідження необхідно приначити хворій у першу чергу?

А. Загальний аналіз крові

B. Загальний аналіз сечі

*C. ЕКГ

D. ЕхоКС

E. Рентгенографія органів грудної клітки
Питання N 449

Хвору непокоїть стискаючий, давлячий біль за грудниною, задишка, що виникають при бистрій ходьбі, бігу. Біль припиняється нітрогліцерином через 2 хв. Вкажіть функціональний клас стабільної стенокардії напруги:

*A. I ФК

B. II ФК

C. III ФК

D. IV ФК

E. Неможливо вказати ФК

Питання N 450

Хвору непокоїть стискаючий біль за грудниною, задишка при ходьбі по рівній місцевості на відстань більш за 500 м, підйомі на 3 поверх. Біль припиняється нітрогліцерином через 2 хвилини. Яку пробу необхідно провести хворій для уточнення функціонального класу стенокардії?

*А. ВЕМ

B. ЕКГ, проба з нітрогліцерином

C. ЕКГ, проба з атропіном

D. ЕКГ, проба з обзиданом

E. Ортокліностатична проба
Питання N 451

Чоловік 58 років скаржиться на стискаючий біль за грудниною, що виникає при ходьбі до 150-200 метрів, інколи у спокої. Такі напади спостерігаються на протязі останнього року. Лікування у терапевтичному відділенні і застосування ліків, призначених кардіологом, не допомагають. Об-но: межі серця не змінені, тони звичайної сили, ЧСС - 78 у хв., АТ -140/90 мм рт. ст. ЕКГ – без патології. Який метод дослідження необхідно призначити для визначення подальшої тактики лікування хворого?

A. Ехокардіографія

*B. Холтеровський моніторинг

C. УЗД органів черевної порожнини

D. Реовазографія

E. Рентгеноскопія ОГП
Питання N 452

У жінки 73 років став частіше виникати біль в ділянці груднини з іррадіацією до лівої руки, приймає по 3-4 табл. нітрогліцерину. Вночі прокидається в зв`язку з відчуттям стискання за грудниною і задишкою. Три роки тому перенесла інфаркт міокарду. Пульс - 63 уд./хв. Тони серця ослаблені. Який механізм загострення захворювання у цьому випадку?

A. Порушення цільності атеросклеротичної бляшки

B. Масивна інфільтрація атеросклеротичної бляшки холестерином

C. Підвищення активності фібринолітичної системи крови

D. Розвиток аутоімунного процесу

*E. Все вище перераховане
Питання N 453

Хворий 42 років звернувся до дільничного лікаря зі скаргами на задишку і стискаючі болі за грудниною, що віддають у ліву лопатку, нижню щелепу і ліве плече, виникають при незначному фізичному навантаженні, тривають 3-5 хв., проходять після припинення навантаження або прийому нітрогліцерину. Дані скарги з’явились тиждень тому. Об-но: пульс – 86 уд./хв., ритмічний, АТ – 130/85 мм рт. ст. Яке дослідження необхідно провести в умовах поліклініки?

*A. ЕКГ

B. УЗД серця

C. Коронароангіографія

D. Рентгеноскопія грудної клітки

E. Бронхоскопія
Питання N 454

У хворої 47 років періодичне - 1-2 рази на місяць - рано вранці виникають напади стискаючого болю за грудниною, тривалістю до 10 хвилин, що проходить після прийому коринфару. Вдень хвора почуває себе здоровою, добре переносить фізичні навантаження. Об’єктивно: пульс - 78 уд./хв., АТ – 130/70 мм рт. ст. На ЕКГ в стані спокою та при фізичному навантаженні (ВЕМ) – змін не виявлено. При проведенні холтерівського моніторингу рано вранці було зареєстровано елевацію сегменту ST у V2-V6 відведеннях, тривалістю близько 5 хв. Ваш попередній діагноз?

A. Нестабільна стенокардія

B. Стабільна стенокардія навантаження

*C. Варіантна стенокардія

D. Інфаркт міокарду

E. Нейроциркуляторна дистонія, кардіальний тип

Питання N 455

У хворого на ІХС, стабільну стенокардію IV ФК, СН І ст. тони серця приглушені, ЧСС – 82 у хв., ритм правильний, АТ – 160/85 мм рт. ст. Набряків немає. Яку схему антиангінальної терапії доцільно призначити?

A. Нітрати, діуретики, бета-адреноблокатори

B. Нітрати, антагоністи кальцію, діуретики

*C. Нітрати, антагоністи кальцію, бета-адреноблокатори

D. Бета-адреноблокатори, антагоністи кальцію, серцеві глікозиди

E. Бета-адреноблокатори, нітрати, серцеві глікозиди
Питання N 456

У пацієнта почастішали напади стенокардії, прийом нітратів малоефективний. Які препарати необхідно додатково призначити хворому, якщо він отримував атенолол, аспірин, нітрати?

*A. Еналаприл

B. Курантил

C. Фраксипарин

D. Дібазол

E. Папаварин
Питання N 457

Хворий 60 років скаржиться на біль в ділянці серця, який виникає як під час фізичного навантаження та часом у спокої. Які зміни ЕКГ можуть спостерігатися у цього хворого під час таких нападів?

A. Високий загострений зубець Т

B. Негативний зубець Т

C. Горизонтальне чи косонизхідне зміщення сегменту ST

D. Підняття сегменту ST на 1 мм і більше

*E. Все наведене
Питання N 458

Хвора 48 років скаржиться на біль давлючого характеру у передсерцевій ділянці тривалістю від 20-30 хв. до 2-3 годин, не пов’язану з фізичним навантаженням. АТ - 130/80 мм рт. ст. На ЕКГ у V1-V3 негативний зубець Т глибиною 4-5 мм. Яке дослідження слід провести у якості першого кроку для уточнення діагнозу?

A. Ехокардіоскопія

B. Коронарографія

*C. Калій-обзиданова проба

D. Проба з атропіном

E. Ортостатична проба
Питання N 459

Чоловік 47 років на протязі 2-х місяців скаржиться на стискаючий біль за грудниною при ходьбі в середньому темпі через 500 м чи при підйомі по сходах на 3-й поверх. Даний випадок стенокардії можна класифікувати як:

A. Кардіалгія

B. Стенокардія, що виникла вперше

*C. Cтабільна стенокардія напруження

D. Bаріантна стенокардія

E. Hестабільна стенокардія
Питання N 460

Чоловік 49 років на протязі 4-х місяців скаржиться на стискаючий біль за грудниною, що виникає при ходьбі в прискореному темпі через 500 м або при підйомі на 3-й поверх. Стенокардію в цього хворого можна віднести до функціонального класу:

A. I ФК

*B. II ФК

C. III ФК

D. IV ФК

E. Функціональний клас визначити неможливо
Питання N 461

Чоловік 51 року на протязі 2-х місяців скаржиться на стискаючий біль за грудниною, що виникає при ходьбі на відстань 100-200 м по рівній місцевості або при підйомі на 1-2-й поверх. Стенокардію в цього хворого можна віднести до функціонального класу:

A. I ФК

B. II ФК

*C. III ФК

D. IV ФК

E. Функціональний клас визначити неможливо
Питання N 462

Чоловік 55 років скаржиться на стискаючий біль за грудниною, виникає при незначному фізичному навантаженні, навідь в покої. Стенокардію в цього хворого можна віднести до функціонального класу:

A. I ФК

B. II ФК

C. III ФК

*D. IV ФК

E. Функціональний клас визначити неможливо
Питання N 463

Хворий 50 років за останній рік скаржиться на нічну біль у ділянці верхньої треті груднини, яка триває біля 15 хв. та проходить самостійно чи після прийому нітрогліцерину. АТ – 120/80 мм рт. ст., пульс - 62 уд./хв. Проба з фізичним навантаженням негативна, з високою толерантністю до навантаження. На ЕКГ під час нападу болі - елевація ST у грудних відведеннях. ЕКГ у спокої – без патологічних змін. Який діагноз є найбільш імовірним?

A. Kардіалгія

B. Cтенокардія напруги

*C. Bаріантна стенокардія

D. Hейроциркуляторна дистонія

E. Oбструктивна кардіоміопатія
Питання N 464

Xвора 65 років, скаржиться на стискуючий біль в ділянці серця, який виникає при найменшому фізичному навантаженні, триває до 10 хв., зникає через 2-3 хв. після прийому 1-2 табл. нітрогліцерину. Неодноразово лікувалась з приводу ІХС, перенесла інфаркт міокарду. Об-но: PS – 60 уд./хв., ритмічний, АТ – 140/90 мм рт. ст. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Варіантна стенокардія

B. Нестабільна стенокардія

*C. Стабільна стенокардія напруги IV ФК

D. Рецидивуючий інфаркт міокарду

E. Аневризма аорти
Питання N 465

Хворий 50 років, скаржиться на стискуючий біль за грудниною, який виникає при ходьбі в швидкому темпі до 500 м, що проходить після відпочинку на протязі 10 хв. Біль почав турбувати 2 тижні тому. Медикаментозного лікування не приймав. Об-но: PS – 78 уд./хв, ритмічний, АТ – 130/80 мм рт. ст. ЕКГ - варіант норми. Який найбільш імовірний діагноз?

*A. Стенокардія, що виникла вперше

B. Стабільна стенокардія напруги II ФК

C. Прогресуюча стенокардія

D. Стенокардія Принцметала

E. Інфаркт міокарду
Питання N 466

Xворий 45 років, скаржиться на стискуючий біль за грудниною, який виникає під час сну в передранкові години. На ЕКГ, під час нападу болю в відведеннях V1-V2 - елевація сегменту ST на 3 мм. ЕКГ у спокою - без патологічних змін. Лабораторні дані без змін. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Стенокардія, що виникла вперше

B. Прогресуюча стенокардія

C. Інфаркт міокарду

D. Стенокардія напруги III ФК

*E. Стенокардія Принцметала
Питання N 467

Чоловік 48 років, колишній спортсмен, скаржиться на стискаючий біль за грудниною, що виникає при ходьбі понад 500 метрів, у спокої скарг немає. Такі напади стенокардії спостерігаються у нього останній рік. Об-но: межі серця не змінені, тони ясні, ЧСС - 68 уд./хв., АТ - 140/80 мм рт.ст. ЕКГ – без патології. Наступним кроком для визначення діагнозу та подальшої тактики лікування хворого є:

A. Ехокардіографія

B. Реовазографія

C. Коронарографія

*D. Холтеровський моніторинг

E. Проба з курантилом
Питання N 468

У пацієнта зі стабільною стенокардією напруги, ІІІ ФК, не зважаючи на інтенсивне лікування нітратами, бета-блокаторами, дезагрегантами продовжуються ангінозні напади при незначному фізичному навантаженні. Який метод лікування показаний для покращення стану хворого?

A. Призначення інгібіторів АПФ

B. Призначення статинів

C. Призначення блокаторів кальцієвих каналів

D. Призначення антиоксидантів

*E. Аорто-коронарне шунтування
Питання N 469

У хворого 36 років о четвертій годині ранку розвився інтенсивний напад роздираючого білю в ділянці серця, який супроводжувався слабкістю, холодним потом, страхом смерті. Лікар “швидкої допомоги” на ЕКГ зареєстрував куполоподібний підйом сегменту ST у відведеннях II, III, aVF, V5-V6. Після того, як біль було припинено, ЕКГ повернулася до норми. Який попередній діагноз ?

*A. Варіантна стенокардія

B. Стенокардія напруги

C. Гострий інфаркт міокарду в ділянці задньобокової стінки лівого шлуночку

D. Дилатаційна кардіоміопатія

E. Гострий перикардит
Питання N 470

Хвора 55 років хворіє на стенокардію напруги близько 10 років. 2 роки тому почав підвищуватися артеріальний тиск. Об-но: серцева діяльність ритмічна, ЧСС - 100 у хв., АТ - 160/100 мм рт.ст. Загальні аналізи крові та сечі - без змін. З якого препарату необхідно починати лікування?

A. Дібазол

B. Клофелін

*C. Карведилол

D. Допегіт

E. Резерпін
Питання N 471

Xвора скаржиться на нестерпний стискаючий біль за грудниною тривалістю 15 хв., що виникає 2-3 рази на місяць, частіше вранці. Об-но: Рs - 75 уд./хв., тони серця приглушені. При реєстрації ЕКГ у спокої зміни не виявлено. Однак під час загрудинного болю було зареєстровано підвищення сегменту ST у відведеннях I, II, аVL, V2-V6. Яка потрібна невідкладна допомога?

*A. Нітрогліцерин під язик

B. Кордарон per os

C. Атропін п/шкірно

D. Ізадрин в/в

E. Строфантин в/в
Питання N 472

Хворий 52 років знаходиться на диспансерному обліку з приводу стабільної стенокардії, II ФК. Протягом останніх 5 днів загрудинні болі стали інтенсивними, тривалими, виникають при незначних фізичних навантаженнях, прийом нітрогліцерину малоефективний. Ваш діагноз?

*A. ІХС. Прогресуюча стенокардія

B. ІХС. Стабільна стенокардія, ІІІ функціональний клас

C. Вертеброгенна кардіалгія

D. Міокардит

E. Міокардіодистрофія
Питання N 473

Хворий 65 років, скаржиться на періодичні болі в нижній щелепі. Їх виникнення пов’язано з фізичним чи емоційним навантаженням. Стоматолог при огляді не знайшов причини цих болей. Який з препаратів найвірогідніше буде ефективним в цьому випадку?

A. Анальгін

*B. Нітрогліцерин

C. Парацетамол

D. Папаверин

E. Ортофен
Питання N 474

Хворий 38 років, поступив у кардіологічне відділення лікарні з попереднім діагнозом: "Остеохондроз грудного відділу хребта". Скарги на періодичні, тупі болі в лівій половині грудної порожнини, які пов’язані зі змінами погоди, психоемоційними навантаженнями. Яку функціональну пробу треба провести хворому з метою диференціальної діагностики?

*A. Пробу на велоергометрі

B. Пробу з присіданнями

C. Пробу із зміною положення тіла

D. Холодову пробу

E. Пробу з β-блокаторами
Питання N 475

Xворий 37 років, звернувся в поліклінічне відділення із скаргами на біль за грудниною, яка віддає у лопатку. Загальний стан хворого задовільний. ЧСС - 74 у хв., АТ – 130/90 мм рт. ст. З боку інших внутрішніх органів патології не виявлено. Пацієнту призначено велоергометричне дослідження з реєстрацією ЕКГ під час навантаження. Яка мета цього дослідження?

A. Визначення стадії гіпертонічної хвороби

B. Оцінка фізичного розвитку

C. Уточнення ступеню гіпертрофії міокарду

*D. Виявлення ступеню вінцевої недостатності

E. Оцінка ступеню недостатності кровообігу
Питання N 476

Який препарат слід використовувати в першу чергу для лікування артеріальної гіпертонії у хворого ІХС, постінфарктним кардіосклерозом при порушенні систолічної функції лівого шлуночка (фракція вигнання < 45%)?

*A. Еналаприл

B. Гіпотиазид

C. Верапаміл

D. Клофелін

E. Пропранолол
Питання N 477

27-літня хвора скаржиться на задишку, серцебиття і втомлення під час підйому на 3-й поверх. Акроціаноз. Пульс нерегулярний, 96 уд./хв. ЧД - 24 за хв. Серце збільшено вліво та вверх. Миготлива аритмія. Крепітація над нижніми відділами правої легені. Печінка в нормі. Яка стадія і ФК ХСН?

A. I ст., II ФК

B. II-А ст., II ФК

*C. II-А ст., III ФК

D. II-Б ст., I ФК

E. IIІ ст., III ФК
Питання N 478

Хворий 63 років скаржиться на задишку, серцебиття, іноді напади стенокардії під час незначного фізичного навантаження, нудоту, метеоризм. Ортопное. Акроціаноз. Серце збільшено вліво, вверх та вправо. Тони серця глухі. Пульс - 106 уд./хв., аритмічний. Крепітація над нижніми відділами обох легень. Нижній край печінки на 6 см нижче реберної дуги. Асцит. Значні набряки нижніх кінцівок. Вкажіть стадію і ФК ХСН.

A. I ст., II ФК

B. II-А ст., III ФК

C. II-Б ст., II ФК

*D. II-Б ст., IV ФК

E. IIІ ст., ІII ФК
Питання N 479

Жінка 25 років відчуває себе добре лише у спокої. Страждає на мітральну недостатність з 6 років життя. Під час підйому на 3-й поверх з'являються задишка і серцебиття. Пульс - до 102 уд./хв. ЧД - 22 за хв. Яка стадія і ФК ХСН?

А. 0 ст., 0 ФК

*B. I ст., II ФК

C. II А ст., I ФК

D. II Б ст., III ФК

E. III ст., IV ФК
Питання N 480

52-річний хворий на протязі 12 років лікується у зв’язку з гіпертонічною хворобою, але не регулярно. Ортопное. Ціаноз. Тяжка задишка, кашель, іноді кровохаркання, набряки нижніх кінцівок. Над обома легенями - вологі хрипи. Миготлива аритмія близько 115 уд./хв., АТ - 170/100 мм рт. ст. Асцит, правобічний гідроторакс. Лікування діуретиками, дігоксином, нітратами, панангіном і метаболітними засобами неефективне. Які стадія і функціональний клас ХСН?

А. 0 ст., 0 ФК

B. I ст., I ФК

C. IIА ст., II ФК

D. IIБ ст., III ФК

*E. III ст., IV ФК
Питання N 481

47-річна жінка скаржиться на біль у серці, серцебиття, задишку і кашель при фізичному навантаженні. Акроціаноз. Крепітація над нижніми відділами обох легень. Серце збільшене вверх. Миготлива аритмія близько 98 уд./хв. Гучний I тон, тон відкриття мітрального клапану, акцент II тону над легеневою артерією. Печінка не збільшена. Ваш діагноз та вкажить стадію й ФК ХСН.

A. Мітральна недостатність. ХСН II-А ст., II-ФК

B. Мітральна недостатність. ХСН II-Б ст., III-ФК

*C. Мітральний стеноз. ХСН II-А ст., III-ФК

D. Мітральний стеноз. ХСН II-Б ст., II-ФК

E. Аортальний стеноз. ХСН. II-Б ст., III-ФК
Питання N 482

Хворий скаржиться на загруднинний біль під час повільної ходьбі на відстань більш 300 м. Три дні тому з'явився більш сильний біль під час відпочинку, припинився через 45 хв. після в/в введення анальгетиків і 2 таблеток нітрогліцерину під язик. Акроціаноз. Дихання жорстке - 25 за 1 хв., крепітація над обома легенями. АТ - 130/90 мм рт. ст. Нижній край печінки на 3 см нижче реберної дуги. Пастозність нижніх кінцівок. ШЗЕ - 21 мм/год. АСТ – 1,2 ммоль/л, ЕКГ: депресія сегменту ST і негативний зубець Т в I, II, aVL, V4-V6 відведеннях. Ваш попередній діагноз?

A. ІХС. Не Q інфаркт міокарда. ХСН II-Б ст., III ФК

*B. ІХС. Не Q інфаркт міокарда. ХСН II-Б ст., IV ФК

C. ІХС. Стабільна стенокардія III ФК. ХСН II-A ст., II ФК

D. ІХС. Нестабільна прогресуюча стенокардія. ХСН II- А ст., III ФК

E. ІХС. Вазоспастична стенокардія. ХСН II-Б ст., III ФК
Питання N 483

У хворого 64 років під час клінічного обстеження виявлено обличчя Корвізара, пастозність ніг, змішана задишка. Вкажіть основну причину, яка може призвести до такого стану:

*A. Хронічна серцева недостатність

B. Кахексія

C. Перитоніт

D. Тиреотоксикоз

E. Стеноз мітрального отвору
Питання N 484

Xвора 72 років скаржиться на задишку при незначному фізичному навантаженні, серцебиття, набряки гомілок. Протягом 30 років страждає на гіпертонічну хворобу. Об’єктивно: температура - 36,5С, ЧД – 22 за 1 хв., пульс – 86 уд./хв., ЧСС – 96 за хв., АТ – 140/85 мм рт. ст. Акроціаноз. Помірні набряки гомілок. Ліва межа серця на 1,5 см назовні від лівої середньо-ключичної лінії. Під час виконання 6-хвилинного тесту з ходінням зупинялась із-за виникнення задишки. Назвіть функціональний клас серцевої недостатності хворої?

A. I ФК

B. II ФК

*C. III ФК

D. IV ФК

E. V ФК
Питання N 485

Xворий 45 років страждає на ІХС, стабільну стенокардію напруження, ІІ ФК. Регулярно приймає аспірин, нітросорбід, анаприлін. На цьому фоні з’явилися ознаки декомпенсації кровообігу (набряки на ногах). Які медикаменти не варто додати до лікування?

A. Молсидомін + сечогінні

B. Верапаміл + сечогінні

*C. Дігоксин + сечогінні

D. Інгібітори АПФ + сечогінні

E. Ніфедипін + сечогінні
Питання N 486

Xворий 62 років, доставлений зі скаргами на виражену задишку в спокої, запаморочення, серцебиття, набряки нижніх кінцівок. Об'єктивне: ортопное, ціаноз губ і крил носа, набряки нижніх кінцівок і передньої черевної стінки. ЧД - 32 за хв. У нижніх відділах легень - вологі дрібнопухирчасті хрипи. Верхівковий поштовх зміщений ліворуч на 5 см. Акцент II тону на легеневій артерії. АТ - 145/80 мм рт. ст. Нижній край печінки на 6 см нижче краю реберної дуги. На ЕКГ - тахісистолічна форма миготливої аритмії. На ЕхоКГ – дилатація порожнини лівого шлуночка. Препарат якої групи необхідно призначити для лікування даної форми миготливої аритмії?

A. Антагоністи кальцію

*B. Серцеві глікозиди

C. Діуретики

D. β-адреноблокатори

E. Вазодилататори
Питання N 487

Xворій 62 років, госпіталізованій з приводу ІХС, постінфарктного кардіосклерозу, СН ІІБ стадії, призначено дігоксин. Через день стан погіршився, з'явилась значна слабкість, запаморочення. Об-но: пульс - 40 уд./хв., аритмічний. Серцеві тони ослаблені. Печінка виступає з-під краю реберної дуги на 2 см, набряки нижніх кінцівок. ЕКГ: періодичне випадіння QRS, коритоподібна депресія інтервалу ST. Яке ускладнення виникло у хворої?

A. Анафілактичний шок

B. Набряк легень

*C. Дигіталісна інтоксикація

D. Кардіогенний шок

E. Колапс
Питання N 488

Xворий 62 років скаржиться на задишку у спокої, біль в серці. Ортопноє. Акроціаноз. Набряки шийних вен. Пульс - 92 уд./хв. Серце розширене в усі сторони. Печінка - +7см. Набряки гомілок. На ЕКГ - рубцеві зміни міокарду. Через тиждень лікування стан хворого покращився. Визначте стадію хронічної серцевої недостатності?

A. ХСН-0

B. ХСН-1

C. ХСН-II А

*D. ХСН-II Б

E. ХСН III стадія
Питання N 489

У хворого 50 рокiв, який перенic iнфаркт мiокарду, спостерiгається задишка при прискореннi темпу ходьбі та при ходьбi пiд гору. Об’ективно: межi серця в нормi, тони дещо приглушенi. Пульс - 72 в хв., АТ - 120/80 мм рт. ст. При аускультацii легень - везикулярне дихання. Печiнка не збiльшена. Набрякiв немає. Який у хворого ФК серцевоi недостатностi за класифiкацiєю NYHA?

A. I клас

*B. II клас

C. IV клас

D. Ш клас

E. V клас
Питання N 490

Xворому 60 рокiв пiсля обстеження у стацiонарi виставлено дiагноз: «IXC: постiнфарктний кардiосклероз. Стенокардiя напруги, III ФК. Серцева недостатнiсть II А ст.» Який з перерахованих критерiїв є найбiльш достовiрним в дiагностицi серцевоi недостатностi внаслідок систолічної дисфункції?

A. Збiльшення печiнки

B. Набряки нижнiх кiнцiвок увечерi

C. Задишка при навантаженнях

D. Вологi хрипи в нижнiх дiлянках легенiв

*E. Фракцiя викиду < 40%
Питання N 491

У хворого 76 років, який страждає на артеріальну гіпертензію на протязі 25 років, при обстеженні виявлено зниження фракції викиду лівого шлуночка до 40%. Про яке ускладнення гіпертонічної хвороби можна думати?

A. Гостра серцева недостатність

B. Хронічна серцева недостатність, діастолічний варіант

*C. Хронічна серцева недостатність, систолічний варіант

D. Метаболічна кардіоміопатія

E. Ознак ускладнень немає

Питання N 492

В хворого 80 рокiв пiсля обстеження у стацiонарi виставлений дiагноз: «IXC: Стенокардiя напруги, III ФК. Серцева недостатнiсть II Б ст.». Які основні принципі лікування серцевої недостатності в даному клінічному випадку?

А. Нормалізація серцевого викиду, боротьба з підвищенною затримкою рідини в організмі

В. Зниження периферійного судинного тонусу

С. Боротьба з підвищенною затримкою рідини в організмі

D. Зниження симпато-адреналових впливів на серце

*Е. Все перераховане
Питання N 493

Хворий 64 рокiв знаходиться в стаціонарі з діагнозом: «IXC: постінфарктний (2000 р.) кардіосклероз. Стенокардiя напруги, ІІІ ФК. Серцева недостатнiсть II Б ст.» Які немедикаментозні методи лікування ХСН доцільно застосувати в даному клінічному випадку?

A. Обмеження фізичних навантажень

В. Водно-сольовий режим (обмеження вживання рідини і солі)

С. Дієтичний режим (5-6-разове харчування з легкозасвоюваною, вітамінізованою їжею)

D. Зниження ваги при ожирінні

*Е. Все перераховане
Питання N 494

У хворого, що страждає на дифузний вірусний міокардит, спостерігаються тахікардія, глухі тони серця, незвучні хрипи над нижніми відділами легень, збільшення печінки, ціаноз, набряки ніг. Який вид серцевої недостатності у даного хворого?

А. Гостра правошлуночкова недостатність

B. Гостра лівошлуночкова недостатність

*C. Гостра тотальна серцева недостатність

D. Хронічна СН IIА стадії

E. Хронічна серцева недостатність IIБ стадії
Питання N 495

Хвора 62 років скаржиться на задишку при незначному фізичному навантаженні. Три роки тому перенесла трансмуральний інфаркт міокарду. Об’єктивно: ортопное, акроціаноз, набряки ніг. Пульс – 82 уд./хв., миготлива аритмія. ЧСС – 108 за хв. АТ – 140/80 мм рт. ст. Тони серця ослаблені, над верхівкою систолічний шум. ЧД – 22 за 1 хв. Дихання жорстке, в нижніх відділах - незвучні дрібнопухирчасті хрипи. Нижній край печінки на 4 см нижче правої реберної дуги. Яке лікування доцільно призначити?

A. Нітросорбід, аспірин, інгібітор АПФ

B. Фуросемід, мілдронат, АТФ, пропранолол

C. Інгібітори АПФ, препарати калію, бета-блокатори

*D. Дігоксин, фуросемід, нітросорбід, інгібітор АПФ

E. Пропранолол, фуросемід, нітросорбід

Питання N 496

У хворого 60 років, який переніс 2 місяці тому великовогнищевий інфаркт міокарду, спостерігається незначна задишка при ходьбі у помірному темпі через 300 метрів. Фракція викиду лівого шлуночка за даними ехокардіоскопії склала 46%. Що необхідно призначити для корекції даного ускладнення?

A. Аспірин

B. Метопролол

C. Ділтіазем

D. Дігоксин

*E. Еналаприл
Питання N 497

Хворий 62 років на протязі останніх 20 років страждає на стабільно підвищений артеріальний тиск (180/100 – 200/120 мм рт. ст.). Антигіпертензивні ліки вживає не регулярно. При обстеженні виявлено зниження фракції викиду лівого шлуночку до 40%. Про яке ускладнення гіпертонічної хвороби можна думати?

*A. Хронічна серцева недостатність, систолічний варіант

B. Хронічна серцева недостатність, діастолічний варіант

C. Посткапілярна легенева гіпертензія

D. Метаболічна кардіоміопатія

E. Гіпертензивне серце
Питання N 498

У хворого 52 років, що страждає на гіпертонічну хворобу, виник напад задухи, який супроводжувався частим кашлем з рожевим пінистим мокротинням. АТ - 220/115 мм рт. ст., Ps – 110 уд./хв. У нижніх відділах легень - розсіяні вологі хрипи. Що не призначається для невідкладного лікування даного ускладнення?

A. Лазикс в/в

*B. Строфантин в/в

C. Метопролол в/в

D. Морфін в/в

E. Нітрогліцерин в/в
Питання N 499

Хворий 66 років скаржиться на задишку, серцебиття, набряки ніг. Хворіє 7 років, симптоми наростали поступово. Ліва межа серця зміщена вліво на 1 см, тони глухі, аритмічні, акцент II тону на аорті. Печінка виступає з-під реберної дуги на 3 см, набряки на гомілках. ЕКГ: миготлива аритмія, ЧСС – 110 за хв., зміни в фазі реполяризації. Яке лікування доцільно призначити?

A. Новокаїнамід

B. Анаприлін

C. Етмозин

D. Гіпотіазид

*E. Дігоксин
Питання N 500

Хворий 57 років протягом останніх 15 років хворіє на хронічний обструктивний бронхіт. Місяць тому посилилась задишка, з’явились тупі болі в правому підребер’ї, набряки на ногах. Тони серця ослаблені, ритмічні. Пульс - 84 уд./хв. Акцент ІІ тону над легеневою артерією. Печінка - +5см. ЗАК: Нв - 120 г/л; л. - 6,4 Г/л; ШЗЕ – 4 мм/год. ЗАС: пит. вага - 1015; білок - 0,033; лейкоцити – 4-6 в п/з; ериторцити - 1-3 в п/з. Яке лікування слід призначити з урахуванням основного захворювання?

A. Еуфілін, корглікон, метопролол

B. Лазікс, неграм, клофелін

C. Курантил, АТФ, рибоксін

D. Есенціале, фуросемід, АТФ

*E. Енап, метопророл, верошпирон
Питання N 501

Хворий скаржиться на аритмічну діяльність серця, задишку. Аускультативно: діяльність серця аритмічна, ЧСС - 125 у хв., пульс – 92 уд./хв.. На ЕКГ замість зубця Р - хвилеподібна лінія, інтервал R-R різний. Хворому почата терапія гепарином. Яке порушення серцевого ритму спостерігається у хворого?

А. Синусова тахікардія

В. Синусова аритмія

С. Суправентрикулярна екстрасистолія

*D. Миготлива аритмія

Е. Шлуночкова екстрасистолія

Питання N 502

Хворий скаржиться на аритмічну серцеву діяльність, задишку. Аускультативно: діяльність серця аритмічна, ЧСС - 130 у хв., пульс – 95 уд./хв. На ЕКГ замість зубця Р – хвилеподібна лінія, інтервал R-R різний. Хворому призначена терапія гепарином. Які лабораторні дослідження слід провести для контролю гепаринотерапії?

*А. Визначення часу згортання крові

В. Визначення числа тромбоцитів

С. Визначення трансаміназ крові

D. Визначення протромбінового індексу

Е. Загальний аналіз крові
Питання N 503

Хвора 48 років, яка страждає на ревматизм, комбіновану мітральну ваду серця, звернулась за медичною допомогою в зв`язку з раптовою появою серцебиття після фізичного навантаження. Об-но: АТ - 130/80 мм рт. ст., ЧСС – 112 у хв., пульс – 82 уд./хв., ритм неправильний. На ЕКГ: Р відсутній, QRS - без змін, рiзнi вiдстанi мiж R-R, хвилі f. Яке ускладнення виникло у хворої?

A. Надшлуночкова екстрасистолія

*B. Пароксизм миготіння передсердь

C. Шлуночкова екстрасистолія

D. Пароксизмальна надшлуночкова тахікардія

E. Пароксизмальна шлуночкова тахікардія

1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   ...   20


написать администратору сайта