Главная страница

В. Л. Стахневич особиста бойова зброя підготовка, організація та методика проведення тренувань і занять із практичним виконанням вправ підготовчих та навчальних стрільб із пістолета Макарова Навчальнометодичний посібник


Скачать 1.45 Mb.
НазваниеВ. Л. Стахневич особиста бойова зброя підготовка, організація та методика проведення тренувань і занять із практичним виконанням вправ підготовчих та навчальних стрільб із пістолета Макарова Навчальнометодичний посібник
Дата27.10.2022
Размер1.45 Mb.
Формат файлаpdf
Имя файлаOsobysta_boiova_zbroia_PM.pdf
ТипНавчально-методичний посібник
#756833
страница5 из 10
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10
Тема: Стрілецьке тренування з використанням навчальних
пістолетів і патронів по підготовці до виконання 1-ої вправи
навчальних стрільб із пістолета Макарова
Навчальна та виховна мета:
1. Підготувати курсантів (студентів) до виконання вправи на- вчальних стрільб із пістолета Макарова.
2. Вдосконалювати практичні навички курсантів (студентів) у виконанні прийомів та правил стрільби із пістолета Макарова.
3. Виконати вправу підготовчих стрільб із пістолета Макарова з використанням навчальних патронів (до 1-ої вправи навчальних стрільб).
4. Вдосконалити уміння та практичні навички курсантів (сту- дентів) у неповному розбиранні пістолета та його збиранні після неповного розбирання. Відпрацювати нормативи № 13 та № 14 із ПМ.
5. Виховувати у курсантів (студентів) впевненість у діях з осо- бистою зброєю. Виробляти командирські, методичні, практичні та професійні навички.
Час: 80 хвилин.
Місце проведення: стрілецький тир (стрілецьке вогневе містеч- ко) інституту.
Форма організації: практичне заняття.
Метод проведення: розповідь, показ, тренування.
Навчально-матеріальне забезпечення:
– навчальні пістолети – 16 штук;
– кобури – 10 штук;
– 9-мм навчальні патрони – 50 штук;
– мішені, стенди, плакати.

58
Література:
1. Настанова зі стрілецької справи. 9-мм пістолет Макарова
[Текст]. – К. : МОУ, 2004.
2. Вогнева підготовка [Текст]. – К. : Ліра-К, 2009. – С. 80–90.
3. Курс стрільб зі стрілецької зброї і бойових машин (КС СЗ і
БМ-2009) [Текст].
4. Збірник нормативів бойової підготовки Сухопутних військ
Збройних Сил України [Текст]. – К. : МОУ, 2002.
Хід заняття
І. Організація заняття – 10 хвилин
1. Перевірити наявність особового складу, його зовнішній ви- гляд та готовність до заняття.
2. Отримати навчальну зброю та перевірити на незарядженість.
3. Перевірити наявність та стан навчально-матеріального забез- печення.
4. Оголосити тему заняття, навчальну мету, схему організації навчальних місць та порядок їх заміни.
5. Провести контроль засвоєння раніше вивчених (у тому числі і в часи самостійної підготовки) навчальних питань, які мають відно- шення до поточного заняття: а) основні бойові характеристики та загальну будову пісто- лета (ПМ); б) на чому базується напівавтоматична дія пістолета; в) умови 1-ої вправи навчальних стрільб із ПМ.
6. Довести заходи безпеки на кожному навчальному місці.
ІІ. Основна частина – 60 хвилин
Заняття організувати на трьох навчальних місцях.
Навчальне місце № 1
Навчальне
питання
Вивчення загальної будови та основних бойо- вих характеристик пістолета Макарова.
Час
15 хвилин.
Навчально-
матеріальне
забезпечення
– навчальні пістолети – 1 шт.;
– плакат по загальній будові ПМ.;
–таблиця з основними бойовими характеристи- ками ПМ.
Керівник заняття викладач (курсант-стажер).

59
Навчальне місце № 2
Навчальне
питання
Виконання неповного розбирання пістолета та його збирання після розбирання.
Відпрацювання нормативів № 13 та № 14 із ПМ.
Час
15 хвилин.
Навчально-
матеріальне
забезпечення
– навчальні пістолети – 5 шт.;
– збірник нормативів;
– секундомір.
Керівник заняття викладач (курсант-стажер).
Навчальне місце № 3
Навчальне
питання
Виконання вправи підготовчої стрільби із піс- толета Макарова з використанням навчальних патронів (для 1-ої вправи навчальних стрільб).
Час
30 хвилин.
Навчально-
матеріальне
забезпечення
– навчальні пістолети в кобурах – 10 шт.;
– навчальні 9-мм патрони – 50 шт.;
– мішені № 4 – 10 шт.
Керівник заняття викладач (керівник тренування).
Розподіл навчальної групи (взводу) по навчальних місцях та заміну на них, тих хто навчається, провести за наступною схемою:
Перед тим, як приступити до заняття (стрілецького тренування), переконуюся, що курсанти (студенти) правильно зрозуміли порядок заміни на навчальних місцях.
Навчальне місце № 1.
Час: 15хв.
Навчальне місце № 2.
Час: 15 хв.
Навчальне місце № 3.
Час: 30 хв.

60
Після цього навчальна група ділиться на дві рівні частини.
Перша половина навчальної групи (взводу) навчається на головному навчальному місці № 3 під моїм керівництвом протягом 30 хвилин, а друга половина навчальної групи (взводу) ділиться ще на дві рівні підгрупи, кожна з яких навчається по 15 хвилин на навчальних місцях
№ 1 та № 2 під керівництвом курсантів-стажерів і контролем одного
із викладачів.
Через 30 хвилин проводиться зміна навчальних місць: тих хто навчався на третьому навчальному місці, відправити для занять на перше і друге навчальні місця, а тих, хто навчався на першому і другому навчальних місцях – на третє навчальне місце.
ІІІ. Заключна частина – 10 хвилин
1. Вишикувати навчальну групу в одну шеренгу та перевірити наявність особового складу.
2. Перевірити наявність та стан навчальних боєприпасів, на- вчальних пістолетів та їх незарядженість.
3. Нагадати тему та мету заняття.
4. Дати оцінку стану військової і навчальної дисципліни та на- скільки досягнута мета заняття.
5. Відмітити кращих та заохотити їх, вказати на недоліки, їх причини та способи усунення.
6. Оголосити оцінки.
7. Відповісти на запитання.
8. Оголосити тему наступного заняття та поставити завдання для підготовки до нього в часи самостійної роботи.
9. Організувати та проконтролювати здачу навчальної зброї та боєприпасів.
10. Окремо провести розбір із керівниками занять на навчальних місцях.
Керівник заняття підполковник
О.С. АВТУШЕНКО
Такий індивідуальний план проведення заняття (стрілецького тренування) буде достатнім для досвідченого викладача (керівника

61 тренування), але для викладача-початківця його може бути недо- статньо. Це залежить від багатьох факторів, які були детально роз- глянуті в І-му розділі.
Тому в наступному підрозділі буде запропонований варіант
розгорнутого плану-конспекту для проведення заняття (стрілецького тренування) по підготовці до виконання 1-ої вправи навчальних стрільб із пістолета Макарова.

62
3.3. Проведення тренування – підготовки до виконання вправ
Методику проведення заняття (стрілецького тренування) по підготовці курсантів (студентів) до виконання 1-ої вправи навчальних стрільб із пістолета Макарова та розробку розгорнутого плану його проведення розглянемо на прикладі індивідуального плану проведен- ня такого заняття, варіант якого був запропонований вище.
Чим відрізняється індивідуальний план проведення заняття
(стрілецького тренування) від розгорнутого плану його проведення?
Перш за все тим, що індивідуальний план у своїй основній час- тині передбачає лише навчальні місця, питання які планується відпра- цювати на них, час, який відводиться для цього, та схему заміни на навчальних місцях тих, хто навчається. Цього цілком достатньо для правильної організації заняття (стрілецького тренування), та прове- дення його на належному рівні з високою ефективністю майстру своєї справи – досвідченому викладачу. Але малодосвідченому, викладачу- початківцю виходити на заняття з таким планом не можна! Він має уважно вивчити настанови, керівництва, інструкції зі стрілецької справи, Курс стрільб, навчально-методичні посібники, досвід викла- дацького складу кафедри з питань, які планується відпрацьовувати на занятті (стрілецькому тренуванні), вивчити та врахувати особливості тих, хто буде навчатися. І тільки після цього можна приступати до розробки не індивідуального плану проведення заняття, а розгорну- того плану з розкриттям змісту навчальних питань та методики їх відпрацювання на кожному навчальному місці.
Розроблений план необхідно надати начальнику кафедри чи його заступнику (старшому викладачу з навчальної дисципліни) для затвердження не пізніше, ніж за два-три дні до проведення заняття.
Під час затвердження плану старший начальник може щось підка- зати, порекомендувати, висловити свої побажання чи зауваження, для врахування яких і потрібні будуть оті два-три дні до проведення заняття.
Так звана “шапка” розгорнутого плану проведення заняття, його вступна та заключна частини практично нічим не відрізняються від
індивідуального плану проведення заняття. А от його основна части- на, як уже було зазначено, суттєво відрізняється. Залишаються без зміни лише навчальні питання та час на їх відпрацювання, загальний час, який відводиться для проведення тренування, навчальні місця та порядок розподілення тих, хто прибув на заняття, по навчальних міс- цях, а також схема заміни на них.

63
Тому детально розглянемо саме основну, другу частину розгор- нутого плану проведення заняття (стрілецького тренування) по темі:
“Прийоми та правила стрільби із пістолета Макарова. Підготовка до виконання 1-ої вправи навчальних стрільб із ПМ”.
Варіант розгорнутого
плану проведення стрілецького тренування
ІІ. Основна частина – 60 хвилин
Проведення заняття організувати на трьох навчальних місцях із наступною схемою заміни на них тих, хто прибув для навчання:
Навчальне місце № 1
Тема: Вивчення основних бойових характеристик та загальної будови пістолета Макарова.
Час – 15 хвилин.
Керівник заняття – курсант-стажер (викладач).
Зміст навчального питання та методика його відпрацювання
Дії керівника на навчальному місці
Дії тих, хто
навчається
Вишикувати навчальну групу в одну шеренгу,
оголосити навчальне питання та порядок його
відпрацювання.
Слухають.
Основні бойові характеристики пістолета:
Використати таблицю з основними бойовими
характеристиками пістолета Макарова
Слухають.
Навчальне місце № 1.
Час: 15хв.
Навчальне місце
№ 2.
Час: 15 хв.
Навчальне місце № 3.
Час: 30 хв.

64
– калібр – 9 мм;
– початкова швидкість польоту кулі – 315 м/с;
– прицільна дальність стрільби – 50 м;
– забійна сила кулі зберігається до 350 м;
– бойова скорострільність – 30 пострілів/хв.;
– вага ПМ зі спорядженим магазином – 810 г;
– вага ПМ з порожнім магазином – 730 г;
– ємність магазина – 8 патронів.
Задати питання, при необхідності – пояснити:
– Що таке калібр?
Калібр у зброї, яка має нарізи в каналі ствола, – це відстань між двома протилежними полями.
– Для чого існують нарізи в каналі ствола?
Нарізи в каналі ствола необхідні для надання кулі не тільки поступального руху, а й обер- тального.
- Що таке початкова швидкість польоту кулі
(V
0
) та її практичне значення?
Початкова швидкість польоту кулі – це швид- кість, яка виникає біля дульного зрізу каналу ствола. Це одна з найбільш важливих бойових характеристик будь-якої зброї тому, що від неї залежить прицільна дальність стрільби, макси- мальна дальність польоту кулі, на якій зберіга- ються: забійна сила, зупиняюча та пробивна дії, дальність прямого пострілу.
Відповідають на поставлені запи- тання.
Доповнюють та виправляють не- точні чи непра- вильні відповіді.
Шляхом опитування перевірити засвоєння ос-
новних бойових характеристик пістолета.
Відповідають на поставлені запи- тання.
Загальна будова пістолета Макарова
Під час пояснення з показом основних частин
та механізмів використати пістолет у розі-
браному стані та плакат з його основними
частинами й механізмами. Дати правильну наз-
ву кожної частини й механізму та пояснити їх
призначення.
Пістолетна рамка зі стволом та спусковою
скобою
Слухають і спо- стерігають.

65
Ствол служить для направлення польоту кулі та надання їй поступального й обертального руху.
Рамка служить для з’єднання всіх частин пісто- лета. Рамка з основою рукоятки складає одне ціле.
Основа рукоятки служить для кріплення руко- ятки, бойової пружини та розміщення магазина.
Спускова скоба служить для запобігання випад- кового натискання на спусковий гачок.
Затвор служить для подавання патрона із мага- зину в патронник, запирання каналу ствола під час пострілу, утримання гільзи та поставлення курка на бойовий звід. Зверху затвор має муш- ку та цілик для прицілювання; із правого боку – вікно для викидання гільзи (патрона) та вики- дач; із лівого боку – запобіжник із двома виїм- ками для його фіксації: верхня – положення прапорця “запобігання”, а нижня – “вогонь”. На задньому кінці затвора – паз для проходу курка.
Усередині затвор має: канал для розміщення ствола із зворотною пружиною; чашечку для розміщення дна гільзи; досилальник для доси- лання патрона із магазина в патронник; канал для розміщення ударника.
Зворотна пружина служить для повернення затвора в переднє положення після пострілу.
Крайній виток на одному із кінців пружини має менший діаметр у порівнянні з іншими вит- ками. Звернути увагу курсантів на те, що саме
цим витком пружина при збиранні пістолета
надягається на ствол.
Ударно-спусковий механізм (УСМ) служить для спуску курка з бойового зводу, утримання його на бойовому та запобіжному зводі, нане- сення удару курком по ударнику. УСМ склада-
ється із курка, шептала з пружиною, спускової тяги з важелем зведення, спускового гачка, бо- йової пружини та запобіжника.
Показати частини УСМ на розібраному пісто-
леті та на плакаті.

66
Затворна затримка служить для утримання затвора в задньому положенні після витрачання всіх патронів із магазину.
Магазин служить для розміщення восьми пат- ронів та подачі їх на лінію захоплення зат- вором. Він складається із корпуса, подаваль- ника, пружини подавальника та кришки.
Коротко підвести підсумок заняття на на-
вчальному місці. Шляхом проведення контроль-
ного опитування з’ясувати, як засвоєний на-
вчальний матеріал. Відповісти на запитання.
Слухають. Від- повідають на за- питання. Задають запитання.
Згідно з установленою схемою за командою
загального керівника заняття відправити групу
на навчальне місце № 2.
Стройовим кро- ком у колону по одному рухають- ся на навчальне місце № 2.
Навчальне місце № 2
Тема: Виконання неповного розбирання пістолета Макарова та його збирання після неповного розбирання. Виконання нормативів
№ 13 та № 14.
Час – 15 хвилин.
Керівник заняття – курсант-стажер (викладач).
Зміст навчального питання та методика його відпрацювання
Дії керівника на навчальному місці
Дії тих, хто
навчається
Вишикувати навчальну групу в одну шерен-
гу, оголосити навчальне питання та поря-
док його відпрацювання
Слухають
Виконання неповного розбирання пісто-
лета
Показати й коротко пояснити порядок
та послідовність неповного розбирання
пістолета.
Слухають та уважно спостерігають за діями керівника заняття на навчальному місці.

67
1. Вилучити магазин із основи рукоят-
ки, зняти пістолет із запобіжника, відвести затвор у заднє положення та поставити йо- го на затворну затримку, переконатися у відсутності патрона в патроннику, зняти затвор із затворної затримки та зробити контрольний спуск.
Перед виконанням необхідно зауважити,
що при розбиранні будь-якої зброї в першу
чергу необхідно від’єднати джерело
подачі патронів (магазин), переконатися у
відсутності патрона в патроннику та
зробити контрольний спуск. Показати, як
це все правильно виконати.
Слухають та спостері- гають.
Наказати курсантам взяти навчальні пі-
столети в руки та вилучити магазин із
основи рукоятки, дотримуючись показа-
ного порядку та послідовності виконання.
Для цього подавати відповідні команди та
уважно слідкувати за їх правильним вико-
нанням.
Беруть в руки навчаль- ні пістолети;
– вилучають магазин
із основи рукоятки;
– знімають пістолет із запобіжника;
– відводять затвор у заднє положення та ставлять його на затворну затримку;
– переконуються у відсутності патрона в патроннику;
– знімають затвор із затворної затримки;
– роблять контрольний спуск.
2. Відокремити затвор від рамки.
Пояснити та показати, що перед тим як
відокремлювати затвор, треба відтягну-
ти спускову скобу вниз і, перекосивши її
вліво, уперти в рамку так, щоб вона ут-
римувалась у цьому положенні. При по-
дальшому розбиранні утримувати її в цьо-
му положенні вказівним пальцем правої
руки.
Слухають та спостері- гають.

68
З метою запобігання порушення заходів
безпеки та недопущення травмування се-
бе чи тих, хто знаходиться поруч, необ-
хідно підкреслити, що під час відведення
затвора в крайнє заднє положення для від-
окремлення його від рамки треба надійно
утримувати затвор лівою рукою за його
задню частину з насічками так, щоб він
під дією зворотної пружини не міг вислиз-
нути з руки (варто пам’ятати, що зат-
вор у пістолета Макарова доволі масив-
ний). Після відокремлення затвора від рамки поставити спускову скобу на своє місце.
Дати команду відокремити затвор від
рамки, уважно контролюючи її виконання
по елементах. Для цього подавати від-
повідні команди.
Відокремлюють
затвор від рамки:
– лівою рукою відтягу- ють спускову скобу вниз та, перекосивши її вліво, упирають у рам- ку так, щоб вона утри- мувалася в цьому поло- женні;
– лівою рукою відво- дять затвор у крайнє заднє положення і, трохи піднявши його задній кінець, дають можливість затвору переміститися вперед під дією зворотної пружини;
– відокремлюють затвор від рамки;
– ставлять спускову скобу на місце.
3. Зняти зі ствола зворотну пружину.
Пояснити та показати як треба правиль-
но знімати зі ствола зворотну пружину:
Слухають та спостері- гають.

69
з метою недопущення її деформації та
можливого надмірного розтягування, не-
обхідно не тягнути її лівою рукою за пе-
редній кінець, а обертально-поступальним
рухом ліворуч та вперед задньої частини
пружини, зняти її зі ствола.
Наказати зняти зворотну пружину зі
ствола та контролювати правильність
дій.
Утримуючи рамку пра- вою рукою за рукоятку
і обертаючи зворотну пружину на себе лівою рукою, знімають її зі ствола.
Неповне розбирання пістолета закінчено.
Після неповного розбирання частини на столі (стелажі, підстильці) не повинні тор- катися одна одної.
Поставити контрольні запитання, пере-
вірити засвоєння порядку та послідовнос-
ті неповного розбирання пістолета.
Відповісти на запитання.
Відповідають на постав- лені запитання.
Задають запитання.
Виконання збирання пістолета після
його неповного розбирання.
Показати і коротко пояснити порядок та
послідовність збирання пістолета після
його неповного розбирання.
Збирання пістолета після його неповного розбирання виконувати у зворотному порядку.
Слухають та спостері- гають.
1. Надіти на ствол зворотну пружину.
Показати та звернути увагу курсантів на
те, що зворотну пружину надягати на
ствол необхідно обов’язково тим кінцем, в
якому крайній виток має менший діаметр
у порівнянні з іншими витками.
Дати команду надягти на ствол зворотну
пружину. Проконтролювати дії.
Надягають на ствол
зворотну пружину:
взявши пістолетну рам- ку за рукоятку в праву

70 руку, лівою рукою надя- гають зворотну пружи- ну на ствол обов’язко- во тим кінцем, в якому крайній виток має мен- ший діаметр у порівнян- ні з іншими витками.
2. Приєднати затвор до рамки.
Пояснити та показати, що перед тим як
приєднувати затвор, треба лівою рукою
відтягнути спускову скобу вниз та уперти
в рамку так, щоб вона утримувалася в цьо-
му положенні. Після приєднання затвора
спускова скоба опускається на своє місце.
Під час приєднання затвора, як і під час
його відокремлення від рамки, треба на-
дійно так само утримувати затвор, щоб
він не міг вислизнути з руки.
Пояснити та показати, що після набуття
необхідних навичок в приєднанні затвора
при відтягнутій спусковій скобі у подаль-
шому можна буде не обов’язково відтягу-
вати її вниз та перекошувати. При цьому,
відвівши затвор у крайнє заднє положен-
ня, необхідно підняти його задній кінець
вгору до кінця так, щоб не відбулося ути-
кання нижньої передньої стінки затвора в
гребінь спускової скоби, який обмежує рух
затвора назад.
Після приєднання затвора поставити пі- столет на запобіжник (прапорець уверх).
Слухають та спостері- гають.
Наказати приєднати затвор та прокон-
тролювати дії.
Приєднують затвор
до пістолетної рамки:
– відтягують та переко- шують спускову скобу;
– утримуючи пістолет- ну рамку за рукоятку в правій руці, а затвор в лівій, вводять вільний

71 кінець зворотної пру- жини в канал затвора й відводять його в край- нє заднє положення так, щоб дульна части- на ствола пройшла крізь канал затвора і виступила назовні;
– опускають задній кі- нець затвора на рамку так, щоб його поздов- жні виступи розмісти- лися в пазах рамки,
– притиснувши затвор до рамки, відпускають його;
– ставлять пістолет на запобіжник (підніма- ють прапорець уверх).
3. Вставити магазин в основу рукоятки.
Показати та пояснити як треба правиль-
но вставляти магазин в основу пістолет-
ної рукоятки. Оскільки защіпкою магазина
служить нижній кінець бойової пружини,
то вставляти магазин в основу рукоятки
треба натисканням великого пальця лівої
руки на кришку магазину, а не ударом по
магазину долонею. Удари долонею по ма-
газину не допускаються, тому що це мо-
же привести до виходу із ладу бойової
пружини!
Слухають та спостері- гають.
Наказати вставити магазин в основу
рукоятки та проконтролювати дії.
Вставляють магазин
в основу рукоятки:
– утримуючи пістолет в правій руці, великим та вказівним пальцями лівої руки вставляють магазин в основу руко- ятки;

72
– натискають на криш- ку магазина великим пальцем так, щоб за- щіпка (нижній кінець бойової пружини) заскочила за виступ на стінці магазина (при цьому має почутися клацання).
Після цього необхідно пояснити та пока-
зати, як перевіряється правильність про-
веденого збирання пістолета після його
неповного розбирання.
Слухають та спостері- гають.
Наказати перевірити правильність прове-
деного збирання пістолета.
Знімають пістолет із запобіжника (опустити прапорець у нижню фіксуючу виїмку);
– відводять затвор у крайнє заднє положен- ня і відпускають його.
Затвор, перемістившись дещо вперед, стає на затворну затримку і залишається в задньо- му положенні;
– натискають великим пальцем правої руки на затворну затримку до- низу і відпускають зат- вор, який під дією зво- ротної пружини пови- нен енергійно поверну- тися в переднє поло- ження, а курок має сто- яти на бойовому зводі;
– ставлять пістолет на запобіжник (підняти прапорець у верхню фіксуючу виїмку).

73
Курок повинен зірва- тися з бойового зводу й заблокуватися.
Надати час для самостійного тренування
неповного розбирання пістолета та його
збиранні після неповного розбирання.
Вимагати з кожним разом поступово
зменшувати час на виконання кожного
елемента неповного розбирання та зби-
рання пістолета.
Контролювати роботу та надавати, за
необхідності, допомогу.
Суворо дотримуючись порядку, послідовності та заходів безпеки тре- нуються в неповному розбиранні пістолета та його збиранні після неповного розбирання.
Виконання нормативів № 13 та № 14.
Пояснити, що нормативи вважаються ви-
конаними, якщо під час роботи дотримані
умови їх виконання й не було допущено по-
рушень вимог статутів, порадників, інст-
рукцій, керівництв і заходів безпеки.
Звернути увагу на те, що, якщо під час від-
працювання нормативу тими, хто навча-
ється, допущена хоча б одна помилка, яка
може привести до травми або поломки
зброї, виконання нормативу припиняється
і оцінюється “незадовільно”. Слід також
мати на увазі, що за порушення послідов-
ності виконання нормативу, яке не при-
зводить до поломки зброї, а також за кож-
не порушення умов виконання нормативу,
вимог Бойового статуту, керівництва, п-
орадника, інструкції, технологічної кар-
ти, оцінка знижується на один бал.
Довести умови (порядок) виконання нор-
мативів та оціночні показники за часом.
Слухають.
Норматив № 13 – неповне розбирання
ПМ.
Умови (порядок) виконання нормативу.
Зброя на підстильці. Той, хто навчається, знаходиться біля зброї.

74
Час відраховується від команди “До не-
повного розбирання пістолета присту-
пити” до доповіді: “Готово”.
Оціночні показники за часом:
– “відмінно” – 7 сек.
– “добре” – 8 сек.
– “задовільно” – 10 сек.
Норматив № 14 – збирання ПМ після
його неповного розбирання.
Умови (порядок) виконання нормативу.
Зброя розібрана. Частини акуратно розкла- дені на підстильці. Той, хто навчається, знаходиться біля зброї.
Час відраховується від команди: “До зби-
рання пістолета приступити” до допо- віді: “Готово”.
Оціночні показники за часом:
– “відмінно” – 9 сек.
– “добре” – 10 сек.
– “задовільно” – 12 сек.
Показати зразкове виконання нормативівСпостерігають.
Прийняти нормативив кожного з тих,
хто навчається, при цьому в одного кон-
тролювати порядок виконання нормативу
з фіксацією часового показника, а решта в
цей час, готуючись до здачі нормативів,
відпрацьовують їх без фіксації часу.
Один здає нормативи, а решта в цей час, го- туючись до здачі нор- мативів, відпрацьову- ють їх без фіксації часу керівником заняття.
Вишикувати навчальну групу в одну ше-
ренгу, коротко підвести підсумок, кожно-
му оголосити оцінку за виконання норма-
тивів та, за необхідності, аргументувати.
Згідно з установленою схемою, відправи-
ти групу на навчальне місце № 1.
Стройовим кроком в колону по одному ру- хаються на навчальне місце № 1.

75
Навчальне місце № 3
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


написать администратору сайта