8сын алг 2ток. за мерзімді жоспарды тарауы Кні 09. 11
Скачать 2.73 Mb.
|
Сабақ соңы | Ойлан тап Есептер шығару Әр топ тапсырманы орындап тақтаға шығып көрсетедлі | Сабақты қортындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады.Оқушылар сабақ барысында нені білгенін, қалай жұмыс істегенін ,не қызықты әрі жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады | Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. | |
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: №46 | ||
Күні: | Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: | |
Сынып: 8 | Қатысқандар: Қатыспағандар: | |
Сабақтың тақырыбы | Теңдеулерді шешу | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.2.2.5 түріндегітеңдеулерді шешу; 8.2.2.6 бөлшек-рационал теңдеулерді шешу; 8.2.2.7 квадрат теңдеулерге келтірілетін теңдеулерді шешу; | |
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар: квадрат теңдеудің анықтамасымен, толымсыз квадрат теңдеулер және оларды шешу жолдарымен, келтірілген квадрат теңдеудің анықтамасымен танысады. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы | Сыныпта психологиялық ахуал орнатады. Топқа бөлу Үй тапсырмасын сұрау. «Қытайша диссерт» әдісі . Ой қозғау. а) «Графикалық тест» ә) «Сематикалық карта» Сәлемдесу тренингі: Қазір мен адам мүшелерін айтамын. Мен айтқан мүшемен бір бірімізбен амандасамыз. Қолмен, аяқпен, баспен, көзбен, арқамен. Оқушыларды есептер арқылы топқа бөлінеді. Оқушылар қытайша диссерт әдісімен үй тапсырмасын тексереді. Ауызша жаттығулар 1. Әріптің қандай мәнінде алгебралық өрнектің мағынасы болмайды. (слайд | 3. Теңдеуді шешу. х(х – 5) = 0;х2 – 4х = 0х2 – 4 = 0;х2 + 4 = 0.
| Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. | Презентация | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ ортасы |
| Деңгейлік есептер шығару. №108 1) 6х*(2х-1)-7х=12х2-6х-7х=12х2-13х; 2) 2(5х-4у+1)-3(3х-3у-1) =10х-8у+2-9х+9у+3=х-8у+5; 3) а+в+с-(а-в-с) =а+в+с-а+в+с=2в+2с; 4) 7(2а+5в)-5(3в-4а) =14а+35в-15в+20а=34а+20в. №109 (8х2+9у2+2ху-х)*(-5у) = -40х2у-45у3-10ху2+5ху | Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. | | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ соңы | .Оқулықпен жұмыс Топтық жұмыс І топ. Рационал теңдеудің шешу алгоритмі. ІІ топ. Тақырыптағы 1-мысалды талдау және түсіндіру. ІІІ топ.Тақырыптағы 2-мысалды шешу жолдаын талдау жән түсіндіру. Осы тапсырмалар бойынша әр топ дайындалып, постер қорғайды. | Бекіту кезеңі. Оқушылардан рационал теңдеудің алгоритмдерін сұрау. теңдеуге кіретін бөлшектердің ортақ бөлімін табамыз; теңдеудің екі жақ бөлігін ортақ бөлімге келтіреміз; алымдарын теңестіру арқылы бүтін рационал теңдеуді аламыз; шыққан теңдеуді шешеміз; шыққан түбірлердің ішінен бөгде түбірлерді алып тастаймыз. | Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. | |
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: №46 | ||
Күні: | Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: | |
Сынып: 8 | Қатысқандар: Қатыспағандар: | |
Сабақтың тақырыбы | Теңдеулерді шешу | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.2.2.5 түріндегітеңдеулерді шешу; 8.2.2.6 бөлшек-рационал теңдеулерді шешу; 8.2.2.7 квадрат теңдеулерге келтірілетін теңдеулерді шешу; | |
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар: квадрат теңдеудің анықтамасымен, толымсыз квадрат теңдеулер және оларды шешу жолдарымен, келтірілген квадрат теңдеудің анықтамасымен танысады. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы | Сыныпта психологиялық ахуал орнатады. Топқа бөлу Үй тапсырмасын сұрау. «Қытайша диссерт» әдісі . Ой қозғау. а) «Графикалық тест» ә) «Сематикалық карта» Сәлемдесу тренингі: Қазір мен адам мүшелерін айтамын. Мен айтқан мүшемен бір бірімізбен амандасамыз. Қолмен, аяқпен, баспен, көзбен, арқамен. Оқушыларды есептер арқылы топқа бөлінеді. Оқушылар қытайша диссерт әдісімен үй тапсырмасын тексереді. Ауызша жаттығулар 1. Әріптің қандай мәнінде алгебралық өрнектің мағынасы болмайды. (слайд | 3. Теңдеуді шешу. х(х – 5) = 0;х2 – 4х = 0х2 – 4 = 0;х2 + 4 = 0.
| Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. | Презентация | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ ортасы |
| Деңгейлік есептер шығару. №108 1) 6х*(2х-1)-7х=12х2-6х-7х=12х2-13х; 2) 2(5х-4у+1)-3(3х-3у-1) =10х-8у+2-9х+9у+3=х-8у+5; 3) а+в+с-(а-в-с) =а+в+с-а+в+с=2в+2с; 4) 7(2а+5в)-5(3в-4а) =14а+35в-15в+20а=34а+20в. №109 (8х2+9у2+2ху-х)*(-5у) = -40х2у-45у3-10ху2+5ху | Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. | | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ соңы | .Оқулықпен жұмыс Топтық жұмыс І топ. Рационал теңдеудің шешу алгоритмі. ІІ топ. Тақырыптағы 1-мысалды талдау және түсіндіру. ІІІ топ.Тақырыптағы 2-мысалды шешу жолдаын талдау жән түсіндіру. Осы тапсырмалар бойынша әр топ дайындалып, постер қорғайды. | Бекіту кезеңі. Оқушылардан рационал теңдеудің алгоритмдерін сұрау. теңдеуге кіретін бөлшектердің ортақ бөлімін табамыз; теңдеудің екі жақ бөлігін ортақ бөлімге келтіреміз; алымдарын теңестіру арқылы бүтін рационал теңдеуді аламыз; шыққан теңдеуді шешеміз; шыққан түбірлердің ішінен бөгде түбірлерді алып тастаймыз. | Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. | |