Главная страница
Навигация по странице:

  • .Үй тапсырмасын тексеру "Айналмалы бекет

  • Кері байланыс «Идеялар себеті»

  • Нені білдім,нені үйрендім

  • Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: №36 Күні

  • Қатысқандар: Қатыспағандар: Сабақтың тақырыбы

  • Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

  • Сабақтың мақсаты Барлық оқушылар

  • Сабақ соңы Бағалау

  • Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: №37 Күні: Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні

  • Сынып: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар

  • 8сын алг 2ток. за мерзімді жоспарды тарауы Кні 09. 11


    Скачать 2.73 Mb.
    Названиеза мерзімді жоспарды тарауы Кні 09. 11
    Дата14.09.2022
    Размер2.73 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла8сын алг 2ток.docx
    ТипДокументы
    #676149
    страница4 из 11
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11

    Сабақтың барысы

    Сабақтың кезеңі

    Педагогтың әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    Оқушылармен амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа

    дайындау, оқу құралдарын алу.

    Үй тапсырмасын тексеру:–Үйге қандай тапсырам берілді?-Үйге берілген

    тапсырманы кім оқып , талдап береді?

    • Ұйымдастыру

    • Оқушыларды топқа бөлу

    Оқушылар сыныпқа билетпен кіреді, әр билетте квадрат теңдеудің түрлеріне мысалдар жазылған. Сол бойынша әрбір оқушы өз тобын табуы керек.

    ах2+вх+с=0 ах2+вх=0 ах2+с=0 ах2=0

    Өткенді қайталау

    . Оқушылар кв. теңдеу түбірлерін табудың екі формуласын есте сақтағандарын көрсетеді.

    Ассоциациялау – топтастыру әдісі

    ах2+вх+с=0 - квадрат теңдеу

    Д=в2-4ас - дискриминант

    х1= - бірінші түбір

    х2= - екінші түбір

    .Үй тапсырмасын тексеру

    "Айналмалы бекет" әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру. Оқушылар бір-бірімен дәптерлерін ауыстырып,үй тапсырмасын тексереді.

    Ой қозғау: Кестедегі графаны толтырып, өткен сабақ бойынша білімдерін тиянақтайды.

    Желкенді қайық» әдісі бойынша суреттегі желкеннің 1-ші бөлігін жасыл, сары,қызыл түстердің бірімен бояйды. Жасыл-түсіндім,сары-аздап түсіндім, қызыл- түсінген жоқпын.


    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

    Презентация

    Сабақ ортасы

    Теңдеу

    а

    в

    с

    х1

    х2

    х 2 –6х +8 = 0
















    х 2 + 2х -3= 0
















    х 2 – 5х + 6 = 0



















    Оқушылар оқулықтағы есептерді кезектесіп тақтаға орындайды
    134 Теңдеуді шешіңдер:

    1) 2х(5х-7) ═2х2-5

    2) (х+4)2 ═4х2+5

    3) (х-5)2 ═3х2-х+14

    4) 9х(4х-1) ═3х-1

    135 Теңдеуді шешіңдер:

    1) 1,3х+0,2═0,7х2

    2) 0,09-4х2 ═1,6х

    3) 9х2+2х - ═0

    4) 0,1х2 -14═-0,4х

    шығып қорғайды.




    х2+рх+q=0 (1) - келтірілген квадрат теңдеу (2)

    немесе (3) - келтірілген квадрат теңдеу түбірлерінің жалпы формуласы

    Виет теоремасы: Келтірілген квадрат теңдеудің түбірлерінің қосындысы қарама-қарсы таңбамен алынған екінші коэффициентке, ал көбейтінділері бос мүшеге тең.

    х1 және х2 квадрат теңдеудің түбірлері болсын, онда

    х1= және х2=

    олай болса

    х12= + =

    х1*х2= * = =

    яғни х12=- және х12=

    Мысалы:5х 2- 48х - 20=0, х12 = және х1/*х2 =

    ах2+вх+с=0 -нің екі жағын да а-ға бөлсек

    -келтірілген квадрат теңдеуін аламыз.

    х2+рх+q=0 (1) - келтірілген квадрат теңдеу


    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.




    Сабақ соңы

    Мағынаны ашу:


    Ерекше тор көзден француз математигінің фамилиясын оқисыз. Ол тұлға бүгінгі сабағымыздың кейіпкері. Ол кім?

    Көлдеңенінен:

    1. Барлық қабырғалары тең төртбұрыш.

    2. Теңдеудің түбірлерінің бар, жоғын анықтайтын белгі қалай аталады?

    3. Құрамында айнымалысы бар теңдік?

    4. Бірінші коэффициенті 1- ге те теңдеу?




    Кері байланыс

    «Идеялар себеті» оқушылар сабақтан алған әсерлерін , идеяларын стикерлергежазып,себетке салады.




    • Нені білдім,нені үйрендім?

    • Нені толық түсінбедім?

    • Келесі сабақта не білгім келеді?




    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.




    Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: №36

    Күні:

    Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні:

    Сынып: 8


    Қатысқандар:

    Қатыспағандар:

    Сабақтың тақырыбы

    Квадрат үшмүше


    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    8.2.1.1

    квадрат үшмүшенің түбірі ұғымын меңгеру;

    8.2.1.2

    үшмүшеден екімүшенің толық квадратын бөлу;

    8.2.1.3

    квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктеу;

    Сабақтың мақсаты

    Барлық оқушылар:

    квадрат теңдеудің анықтамасымен, толымсыз квадрат теңдеулер және оларды шешу жолдарымен, келтірілген квадрат теңдеудің анықтамасымен танысады. 

    Сабақтың барысы

    Сабақтың кезеңі

    Педагогтың әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    Үш топқа үш түрлі тапсырма беріледі, әр топ жауабын сәйкестендіріп табады. Алма кезек топ жұмыстарын тексереді және бағалайды.



    Тапсырма: Берілген теңдеулерді шешпей-ақ түбірлерін анықта.

    Виет теоремасына кері теореманы тұжырымдау.

    .Үй тапсырмасын тексеру

    "Айналмалы бекет" әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру. Оқушылар бір-бірімен дәптерлерін ауыстырып,үй тапсырмасын тексереді.

    Ой қозғау: Кестедегі графаны толтырып, өткен сабақ бойынша білімдерін тиянақтайды.

    Желкенді қайық» әдісі бойынша суреттегі желкеннің 1-ші бөлігін жасыл, сары,қызыл түстердің бірімен бояйды. Жасыл-түсіндім,сары-аздап түсіндім, қызыл- түсінген жоқпын.


    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

    Презентация

    Сабақ ортасы

    X2-5x+4=0 -1;-4

    X2+5x+4=0 -1;4

    X2-3x-4=0 1;4

    X2+3x-4=0 1;-4

    (тапсырманы ауызша орныдату)
    Оқулықпен жұмыс.

    Әр есептің жауабын таңдау.

    • А) х2 – 2х – 35 = 0 1) х1= 1, х2= 7

    • Ә) х2 + 4х + 3 = 0 2) х1= -11, х2= 1

    • Б) х2 – 8х + 7 = 0 3) х1= -1, х2= -3

    В) х2 + 10х – 11 = 0 4) х1= -5, х2=

               Қорытынды .

    Виет теоремасы

    Кері теорема

    Егер   теңдеуінің х1 және х2сандары түбірі болса, онда х12=-р, х12=q болады.

    Қандай да бір сан берілсін. Олар: х1, х2, р, q болсын. Онда   теңдеуінің х1, хсандары түбірі болады.




    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.




    Сабақ соңы

    Бағалау: Желкенді қайықтың 3-ші бөлігін бояу арқылы оқуды бағалайды, сабаққа белсенді қатысқан оқушылар бағаланады. Желкенді қызылмен және сарымен бояған оқушыларға кері байланыс орнатып, қалыптастырушы бағалау жүргіземін.


    .Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе?

    2.Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?


    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.






    Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: №37

    Күні:

    Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні:

    Сынып: 8


    Қатысқандар:

    Қатыспағандар:

    Сабақтың тақырыбы

    Квадрат үшмүше


    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    8.2.1.1

    квадрат үшмүшенің түбірі ұғымын меңгеру;

    8.2.1.2

    үшмүшеден екімүшенің толық квадратын бөлу;

    8.2.1.3

    квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктеу;

    Сабақтың мақсаты

    Барлық оқушылар:

    квадрат теңдеудің анықтамасымен, толымсыз квадрат теңдеулер және оларды шешу жолдарымен, келтірілген квадрат теңдеудің анықтамасымен танысады. 
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


    написать администратору сайта