Главная страница
Навигация по странице:

  • Сынып: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар

  • Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

  • Сабақтың мақсаты Барлық оқушылар

  • 2 деңгей тапсырмалары

  • 3 деңгей

  • Теңдеу

  • X2 +px+15=0

  • Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: №40 Күні: Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні

  • 8сын алг 2ток. за мерзімді жоспарды тарауы Кні 09. 11


    Скачать 2.73 Mb.
    Названиеза мерзімді жоспарды тарауы Кні 09. 11
    Дата14.09.2022
    Размер2.73 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла8сын алг 2ток.docx
    ТипДокументы
    #676149
    страница6 из 11
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11



    Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: №39

    Күні:

    Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні:

    Сынып: 8


    Қатысқандар:

    Қатыспағандар:

    Сабақтың тақырыбы

    Квадрат үшмүше


    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    8.2.1.1

    квадрат үшмүшенің түбірі ұғымын меңгеру;

    8.2.1.2

    үшмүшеден екімүшенің толық квадратын бөлу;

    8.2.1.3

    квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктеу;

    Сабақтың мақсаты

    Барлық оқушылар:

    квадрат теңдеудің анықтамасымен, толымсыз квадрат теңдеулер және оларды шешу жолдарымен, келтірілген квадрат теңдеудің анықтамасымен танысады. 

    Сабақтың барысы

    Сабақтың кезеңі

    Педагогтың әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    Оқушылар топ бойынша квадрат теңдеу түбірлерінің формулалары туралы бір- біріне сұрақ қояды.

    1. Квадрат теңдеудің анықтамасын кім айтады?
    2. Қандай теңдеулер толымсыз квадрат теңдеулер деп аталады?
    3. Қандай теңдеулер келтірілген квадрат теңдеулер деп аталады?
    4. Квадрат теңдеулерді шешудің формуласы қалай жазылады?
    5. Дискриминантты табудың үш жағдайын айт
    Ауызша есептер құрастырып, өзара талдайды.



    2)

    3)

    4)

    2)

    3) мынатеңдеулердегі коэффициенттерді ата және квадрат теңдеудің түрін ата

    Квадрат теңдеуді шешіңдер:

    а) X2 +7x+12=0 б) X2 -2x- 35=0в) X2 -8x+ 7=0

    г) X2 +2x-3=0
    Әрбір оқушы тапсырманы жеке- жеке орындайды, жауабы слайдта болады, әркімнің өзін бағалауына жағдай жасалады, оқушылар ұпайларын бағалау парағына енгізеді. 

    2 деңгей тапсырмалары 
    Квадрат теңдеуді шығармай түбірлерінің таңбасын анықтаңдар.
    Жұптық тапсырма (үлестірмелі қағазда).
    Оқушылардың іс-әрекеті жұптасып шығарады, оқушылар бірін- бірі тексереді, бақылайды, бағалайды, оқушы өзінің жинаған ұпай сандарын баға ведомысына енгізеді.
    3 деңгей
    Кестенің бос тор көздерін толтырыңдар.

    Оқытудың ұйымдастыру тұрі жеке- жеке, тексеру 

    интерактивтік тақтада




    Теңдеу


    p


    q


    x1


    x2


    X2 +px+6=0 


     


    6


    -2


     


    X2 +px+6=0


     


    6


    3


     


    X2 +3x+q=0


    3


     


    4


     


    X2 +px+15=0


     


    15


    5


     


    X2 +px-8=0


     




    -2


      4


    X2 -3x+q=0


     


     


    -1






    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

    Презентация

    Сабақ ортасы

    2-тапсырма: Мақал-мәтелдер айтылады оның ішіндегі екі сан есім квадрат теңдеудің түбірлері болады, яғни теңдеу Виет теоремасымен шешіледі. Виет теоремасына кері теорема бойынша теңдеу құру керек. Әр теңдеуге үш ұпай беріледі.

    1. Білімді мыңды жығады,

    Білекті бірді жығады

    X1=1000 x2=1,



    1. Жеті рет өлшеп, бір рет кес.

    X1=7 x2=1



    1. Бір тал кессең, он тал ек

    X1=1 x2=10



    1. Жігіт бір сырлы, сегіз қырлы

    X1=1 x2=8



    1. Жеті жұрттың тілін біл,

    Жеті түрлі білім біл

    X1=7 x2=7



    1. Алтау ала болса ауыздағы кетеді,

    Төртеу түгел болса төбедегі жетеді

    X1=6 x2=4


    3- тапсырма: 1. Теңдеулерді шешіп Виет теоремасы және кері теорема арқылы тексеріңдер:

    а)х2- 9х + 8 = 0,

    б) х2 + 12х + 20 = 0,

    в) х2 - 4х - 21 = 0.

     2. х2 - 12х + с = 0 теңдеуінің бір түбірі х1=5.

    Х1 + х2=12 және х1 · х2=с. с-ны табыңдар.

     3. х2 +рх + 15 = 0 теңдеуінің бір түбірі х1=3.

     х1+ х2= -р және х1 · х2=15. р-ны



    табыңдар.

    Адеңгейі бойынша оқушылар білуі тиіс:

    - квадрат теңдеудің анықтамасын;

    - квадрат теңдеуге мысалдар келтіруді;

    -квадрат теңдеудің түрлерін;

    Вдеңгейі бойынша оқушылар білуі тиіс:

    А деңгейінің білім және білік дағдыларын;

    толымсыз квадрат теңдеуді шешуді білу;

    Сдеңгейі бойынша оқушылар білуі тиіс:

    - А және B деңгейлерінің білім және білік дағдыларын;

    квадрат теңдеудің барлық түрлерінқатыстыра отырып, есептер құрастыра білу дағдыларын;




    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.




    Сабақ соңы

    Шығамын десең биік шыңның басына,

    Адал досың – Біліміңді ал қасыңа.

    Зула, топ жар! Бәйгеге түс, бекем бол,

    Тула, толқы, тебірен бірақ тасыма! §20

    №520,521

    Қорытындылау. Әр топ мына сөйлемді жалғастыру керек: Рефлексия

    Мен таңғалдым ...............

    2. Мен ойланып қалдым..............

    3. Менде сұрақ бар.............


    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.






    Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: №40

    Күні:

    Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні:

    Сынып: 8


    Қатысқандар:

    Қатыспағандар:

    Сабақтың тақырыбы

    Квадрат үшмүше


    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    8.2.1.1

    квадрат үшмүшенің түбірі ұғымын меңгеру;

    8.2.1.2

    үшмүшеден екімүшенің толық квадратын бөлу;

    8.2.1.3

    квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктеу;

    Сабақтың мақсаты

    Барлық оқушылар:

    квадрат теңдеудің анықтамасымен, толымсыз квадрат теңдеулер және оларды шешу жолдарымен, келтірілген квадрат теңдеудің анықтамасымен танысады. 
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


    написать администратору сайта