Главная страница
Навигация по странице:

  • Прида́ток- Над’яєчко

  • До складу сім’яного канатика входять: сім’явиносна протока, артерія сім’явиносної протоки, вена сім’явиносної протоки, яєчкова артерія, яєчкова вена

  • Анатомия экзамен. Анатомия. 1. Предмет та зміст анатомії, сучасні напрямки та методи дослідження українська школа анатомії


    Скачать 381.46 Kb.
    Название1. Предмет та зміст анатомії, сучасні напрямки та методи дослідження українська школа анатомії
    АнкорАнатомия экзамен
    Дата24.06.2021
    Размер381.46 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаАнатомия.docx
    ТипДокументы
    #221141
    страница40 из 71
    1   ...   36   37   38   39   40   41   42   43   ...   71

    81. ЯЄЧКА, ПРИДАТОК ЯЄЧКА, ПРОЦЕСС СПУСКАННЯ ЯЄЧКА В КАЛИТКУ. АНОМАЛІЇ ПОЛОЖЕННЯ ЯЄЧКА.СІМ*ЯНИЙ КАНАТИК,ЙОГО СКЛАДОВІ ЧАСТИНИ,ТОПОГРАФІЯ


    Чоловіча статева парна залоза - яєчко (testis) розташоване в калитці. Воно має верхній кінець (extremitas superior), нижній кінець (extremitas inferior), бічну поверхню (facies lateralis), присередню поверхню (facies medialis), передній край (margo anterior) та задній край (margo posterior). Передній край яєчка вигнутий назовні і спрямований вперед і дещо вбік. Задній край зв’язаний з над’яєчком і спрямований назад та присередньо. Бічна поверхня яєчка випукла, присередня – сплощена. Вісь яєчка проходить вертикально з нахилом уперед і вбік. Розміри яєчка: довжина – 4-4,5 см, ширина -2,5-3,5 см, товщина – 2-3 см. На верхньому кінці яєчка, ближче до його заднього краю, міститься привісок яєчка (appendix testis), який є залишком парамезонефральної протоки.

    Прида́ток- Над’яєчко (epididymis) має головку (caput epididymidis), тіло (corpus epididymidis) та хвіст (cauda epididymidis)

    Білкова оболонка яєчка переходить у білкову оболонку над’яєчка, що розташовується вздовж заднього краю яєчка. Головка над’яєчка прилягає до верхнього кінця яєчка, а хвіст розміщений внизу, біля нижнього кінця яєчка. Між яєчком та над’яєчком спереду розташована пазуха над’яєчка (sinus epididymis).

    ПРОЦЕС ОПУЩЕННЯ ЯЄЧКА


    Це вроджена, аномалія розвитку, при якій яєчко залишається в черевній порожнині або в паховому каналі. У нормі процес опускання яєчок відбувається в терміні від 6 місяців внутрішньоутробного розвитку плода до 6 тижнів після народження немовляти. Іноді цей процес затягується до 1 року життя дитини.

    Знаходження яєчок поза очеревини обумовлено важливістю підтримки більш низької, ніж усередині очеревини, температури для спермогенеза. Тому яєчко спускається через пахове кільце вниз. Коли цього не відбувається, це діагноз крипторхізм, але коли яєчко на деякий час з'являється в калитці, а потім мігрує вгору по каналу, то недуга носить найменування – помилковий крипторхізм.

    СІМ*ЯНИЙ КАНАТИК-(funiculus spermaticus)

    – це комплекс органів (сім’явиносна протока, судини, нерви, м’язи, оболонки), які йдуть до яєчка та над’яєчка або відходять від них. Інакше кажучи, це комплекс органів, на яких підвішене яєчко з над’яєчком.

    Сім’яний канатик починається від верхнього кінця яєчка і закінчується біля внутрішнього кільця пахвинного каналу. До складу сім’яного канатика входять: сім’явиносна протока, артерія сім’явиносної протоки, вена сім’явиносної протоки, яєчкова артерія, яєчкова вена, яка починається у вигляді гроноподібного венозного сплетення; автономне симпатичне сплетення сім’явиносної протоки, лімфатичні судини;

    М’яз – підіймач яєчка (m. cremaster); фасція м’яза – підіймача яєчка (fascia cremasterica); внутрішня сім’яна фасція (fascia spermatica interna). М’яз – підіймач яєчка, його фасція та внутрішня сім’яна фасція розглядаються як оболонки сім’яного канатика.

    82.ОБОЛОНКИ ЯЄЧКА, ЇХ ГОМОЛОГИ НА ПЕРЕДНІЙ СТІНЦІ ЖИВОТА. КАЛИТКА, ЇЇ БУДОВА


    Яєчко лежить в оболонках:

    — шкіра (cutis);

    — м'ясиста оболонка (tunica dartos) — похідна підшкірної

    жирової клітковини;

    — зовнішня сім'яна фасція (fascia spermatica externa);

    — підвішуюча фасція (fascia cremasterica);

    — підвішуючий м'яз (musculus cremaster);

    — внутрішня сім'яна фасція (fascia spermatica interna);

    — піхвова оболонка (tunica vaginalis) — відросток очере­вини (серозна оболонка), складається з двох листків: парієтального і вісцерального, в результаті чого яєчко лежить у серозній порожнині.

    Внутрішня будова яєчка. Яєчко — паренхіматозний орган.

    Яєчко вкрите білковою оболонкою (tunica albuginea), яка на задньому краї яєчка потовщується, утворюючи середостін­ня яєчка (mediastinum testis). Від середостіння йдуть перегородочки яєчка (septula testis), які розділяють яєчко на часточки.

    ЇХ ГОМОЛОГИ:????????????????.

    КАЛИТКА

    Кали́тка, також мошо́нка (scrotum) — продовження черевної порожнини, анатомічно відмежоване від неї та розташоване ззовні, в ділянці промежини між статевим членом і анусом.

    Шари калитки та оболонки яєчка відповідають шарам м’яких тканин передньої стінки живота: шкіра(cutis), м’ясиста оболочка (tunica dartos) Наступні шари тканин є оболонками яєчка:зовнішня сім’яна фасція, фасція м’яза підіймача яєчка, м’яз підіймач яєчка, , м’яз підіймач яєчка,внутрішня сім’яна фасція, піхвова оболонка яєчка-вона поділяється на дві пластинки: пристінкову (lamina parietalis) та нутрощеву (lamina visceralis).
    1   ...   36   37   38   39   40   41   42   43   ...   71


    написать администратору сайта