ВМ ОПС Литвина. Харківський університет Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба Кафедра Вища математика
Скачать 1.15 Mb.
|
Система рейтингових (вагових) балів та критерії оцінювання 1. Відповідь на практичних заняттях (або експрес-контроль «літучка») Ваговий бал – 3.
2. Захист РГР Ваговий бал - 10. – правильно і повністю виконані всі завдання РГР і дані правильні відповіді на усні запитання 10 – правильно і повністю виконані всі завдання РГР і при відповіді на усні запитання допущені несуттєві помилки 9-5 – завдання РГР виконані з помилками 4-1 – завдання РГР не виконані 0 3. Компютерне тестування Ваговий бал- 10 – за чотирибальною шкалою одержана оцінка 5 10 – за чотирибальною шкалою одержана оцінка 4 9-6 – за чотирибальною шкалою одержана оцінка 3 5-3 – за чотирибальною шкалою одержана оцінка 2 0 4. Контрольна робота. Ваговий бал – 10. – правильно і повністю виконані всі завдання контрольної роботи 10 – частково виконані завдання контрольної роботи 9-5 – завдання контрольної роботи виконані з помилками 4-1 – завдання контрольної роботи не виконані 0 Розрахунок шкали (R) рейтингу в першому семестрі: Тематичний план вивчення дисципліни в першому семестрі містить 9 змістових модулів і для перевірки отриманих знань виконується 3 модульних контролі. Максимальна кількість балів, яка може бути набрана за перший модульний контроль - 23 бали, і складається з 3 балів, набраних при відповіді на практичних заняттях або при експрес-контролі та з 20 балів, набраних при захисті РГР № 1,2 . Максимальна кількість балів, яка може бути набрана за другий модульний контроль – 23 бали і складається з 3 балів, набраних при відповіді на практичних заняттях, з 20 балів, набраних при захисті РГР №,3 і за виконання контрольної роботи №1. Максимальна кількість балів, яка може бути набрана за третій модульний контроль – 29 балів, і складається з 9 балів, набраних при відповіді на практичних заняттях, з 10 балів, набраних при захисті РГР № 4 та з 10 балів, набраних при комп’ютерному тестуванні. Отже рейтингова оцінка в першому семестрі складає = 23+23+29=75 балів. Рейтингова оцінка може коректуватисяґ шляхом додавання заохочувальних балів і віднімання штрафних. Штрафні балиможуть бути передбачені за несвпєчасне виконання індивідуального семестрового завдання або захист РГР, списування, відмову від відповіді тощо. За виконання творчих робіт з дисципліни (нароиклад, участь в олімпіадах з дисципліни,виконання завдань із удосконалення дидактичних матеріалів з дисципліни тощо) курсантам можуть нараховуватися додаткові, заохочувальні бали. Сума як штрафних, так і заохочувальних балів не може перевищувати 0.1, тобто 8 балів. Складова екзамену складає 25 балів. Таким чином, рейтингова шкала з дисципліни в першому семестрі складає: Виходячи з розміру шкали балів критеріями оцінювання на екзамені є:
– правильно і у повному обсязі розв’язано два приклади екзаменаційного білета 16
– повна відповідь на теоретичне питання білету 8
Розрахунок шкали (R) рейтингу в другому семесрі: Тематичний план вивчення дисципліни в другому семестрі містить 10 змістових модулів і для перевірки отриманих знань виконується 3 модульних контролі. Максимальна кількість балів, яка може бути набрана за перший модульний контроль - 23 бали, і складається з 3 балів, набраних при відповіді на практичних заняттях та з 20 балів, набраних при захисті РГР № 5,6. Максимальна кількість балів, яка може бути набрана за другий модульний контроль – 33 бали, і складається з 3 балів, набраних при відповіді на практичних заняттях, з 10 балів, набраних за виконанная контрольної роботи № 2 , 10 балів, набраних при захисті РГР № 7 та 10 балів набраних при комп`ютерному тестуванні. Кількіть балів, яка може бути набрана за третій модульний контроль 19 балів і складається з 9 балів, набраних при відповіді на практичних заняттях (або експрес-контролях) та 10 балів, набраних при комп`ютерному тестуванні. Отже рейтингова оцінка в другому семестрі складає = 23+33+19=75 балів. Рейтингова оцінка мшже коректуватисяґ шляхом додавання заохочувальних балів і віднімання штрафних. Штрафні бали можуть бути передбачені за несвоєчасне виконання індивідуального семестрового завдання або захист РГР, списування, відмову від від відповіді тощо. За виконання творчих робіт з дисципліни (нароиклад, участь в олімпіадах з дисципліни,виконання завдань із удосконалення дидактичних матеріалів з дисципліни тощо) курсантам можуть нараховуватися додаткові, заохочувальні бали. Сума як штрафних, так і заохочувальних балів не иоже перевищувати 0.1, тобто 8 балів. Складова екзамену складає 25 балів. Таким чином, рейтингова шкала з дисципліни складає: Виходячи з розміру шкалибалів критеріями оцінювання на екзамені є:
Умови допуску до екзамену Умовами допуску студента до екзамену є:
- задовільна атестація з дисципліни. Календарна атестація курсантів з дисципліни проводиться викладачами за значенням поточного рейтингу курсанта на час атестації . Якщо значення цього рейтингу не менше 50% від максимально можливого на час атестації , курсант вважається задовільно атестованим. В іншому випадку в атестаційній відомості виставляється "незадовільно". Підвищення стартового рейтингу студента з дисципліни відбувається у спеціально відведений для цього час шляхом перескладання експрес-контролів, модульної контрольної роботи, виконання та захисту розрахунково-графічних робіт, а також шляхом набору заохочувальних балів.
Порядок застосування РСО - положення про рейтингову систему оцінки успішності доводиться на першому занятті з дисципліни; - попередня рейтингова оцінка з кредитного модуля (дисципліни) доводиться до курсантів на останньому занятті. Напередодні екзамену викладач виставляє її в екзаменаційну відомість. Після оцінювання відповіді курсанта на екзамені викладач записує цей рейтинг до екзаменаційної відомості, підраховує загальний результат , переводить його згідно з Таблицею 1 в ECTS та традиційну оцінку й вносить її в екзаменаційну відомість.
Кількість балів за модуль визначається, як середньоарифметична від суми середньої кількості балів, отриманих курсантом за поточні контролі, та кількості балів за модульно-рейтинговий контроль: де: М-кількість балів за модуль; Пк - середньоарифметична кількість балів поточної успішності курсанта по 100-бальній шкалі; Мрк- кількість балів за модульно-рейтинговий контроль. Результати кожного з модульних контролів (оцінки з поточного контролю, контрольного заходу та модульні оцінки) викладач записує в журнал обліку навчальних занять та доводить до відома курсантів не пізніше ніж на третій робочий день після контрольного заходу. Курсантам, які взяли участь у всіх контрольних заходах та виконали усі обов'язкові види робіт, викладач проставляє в журнал обліку навчальних занять сумарну модульну оцінку (СМО), що визначається як середньоарифметична модульних оцінок (МО) у семестрі. В інших випадках викладач робить запис "не атестований" (н/а). де: См0- сумарна модульна оцінка; Мі- кількість балів за і-й модуль; п - кількість модулів. Письмові відповіді курсантів на завдання контрольних заходів зберігаються на кафедрах до закінчення наступного семестру. Сумарна модульна оцінка за модульні контролі переводиться у підсумкову (семестрову) оцінку відповідно до наступної шкали: „відмінно" - якщо отримано від 90 до 100 балів; „добре" - якщо отримано від 75 до 89 балів; „задовільно" - якщо отримано від 60 до 74 балів; „незадовільно" - якщо отримано від 00 до 59 балів. Таблиця 1
Співставлення оцінок в різних шкалах наведено в таблиці 1. Критерії оцінювання знань і вмінь курсанта за результатами вивчення навчального матеріалу модуля (навчальної дисципліни) наступні: А - оцінка "відмінно" (90-100 балів) виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу модуля, що міститься в основних і додаткових рекомендованих джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв'язку і розвитку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення при розв'язанні практичних завдань; В - оцінка "дуже добре" (85-89 балів) виставляється за знання навчального матеріалу модуля вище середнього рівня, включаючи розрахунки, аргументовані відповіді на поставлені запитання (можлива невелика кількість неточностей), вміння застосовувати теоретичні положення під час розв'язанні практичних завдань; С - оцінку "добре" (75-84 балів) виставляється в цілому за правильне розуміння навчального матеріалу модуля, включаючи розрахунки, аргументовані відповіді на поставлені питання, які, однак, містять певні (несуттєві) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення при розв'язанні практичних завдань; В - оцінка "задовільно" (65-74 балів) виставляється за посередні знання навчального матеріалу модуля, малоаргументовані відповіді, слабке застосовування теоретичних положень під час розв'язання практичних завдань; Е - оцінка "достатньо задовільно" (60-64 балів) виставляється за слабкі знання навчального матеріалу модуля, неточні або малоаргументовані відповіді, з порушенням послідовності його викладення, за слабке застосовування теоретичних положень під час розв'язанні практичних завдань; - оцінка "незадовільно" (30-59 балів) з можливістю повторного складання екзамену, виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу модуля, суттєві помилки у відповідях на питання, невміння застосовувати теоретичні положення при розв'язанні практичних завдань; Б- оцінка "незадовільно" з обов'язковим повторним вивченням модуля (навчальної дисципліни) (00-29 балів) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу модуля, суттєві помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися при розв'язанні практичних завдань, незнання основних фундаментальних положень. 9. Методичне забезпечення 1. Олександрова А.О. Математичний аналіз. Частина 1. Диференціальне та інтегральне числення функції однієї змінної: навч.посіб. Харків: ХУПС, 2011.-352с.: іл., табл. 2. Олександрова А.О. Математичний аналіз. Частина 2. Диференціальне та інтегральне числення функції декількох змінних. Навчальний посібник. Харків: ХУПС, 2012.- 327с. 3. Олександрова А.О. Математичний аналіз . Частина 3. Числові та функціональні ряди. Степеневі ряди та ряди Фурьє . Харків: ХУПС, 2009; – 96 с. 4. Нацик Л.Д., Першина Л.В. Основи лінійної алгебри і аналітичної геометрії. Харків: ХВУ, 1999 – 241с. 10. Рекомендована література Базова 1. Олександрова А.О. Математичний аналіз. Частина 1. Диференціальне та інтегральне числення функції однієї змінної: навч.посіб. Харків: ХУПС, 2011.-352с.: іл., табл. 2. Олександрова А.О. Математичний аналіз. Частина 2. Диференціальне та інтегральне числення функції декількох змінних. Навчальний посібник. Харків: ХУПС, 2012.- 327с. 3. Олександрова А.О. Математичний аналіз . Частина 3. Числові та функціональні ряди. Степеневі ряди та ряди Фурьє . Харків: ХУПС, 2009; – 96 с. 4. Нацик Л.Д., Першина Л.В. Основи лінійної алгебри і аналітичної геометрії. Харків: ХВУ, 1999 – 241с. 5. Пискунов Н. С. Дифференциальное и интегральное исчисления для ВТУЗов. Ч.I и II. М.: Наука., 1976. – ч.І. – 456с., ч.ІІ. – 576с. 6. Берман Г. Н. Сборник задач по курсу математического анализа. М.: Наука, 1975. – 416с. 7. Ефимов Н.В. Краткий курс аналитической геометрии. М.: Наука, 1962. – 130с. Допоміжна 8. Данко П.Е., Попов А.Г., Кожевникова Т.Я. Высшая математика в упражнениях и задачах, Москва, «Высшая школа», 1986, ч. 1-304с. 9. Яковлев И.А. Линейная алгебра и аналитическая геометрия. Харьков: ХВВКИУ, 1983. – 203с. 10. Слепушенко В.Н., Яковлев И.А. Линейная алгебра и аналитическая геометрия. Харков. ХВВКУ им. Н.И. Крылова, 1979. – 162с. 11. Цубербиллер О.Н. Задачи и упражнения по аналитической геометрии. М.: Наука, 1963. – 168с. 11. Інформаційні ресурси
|