Главная страница
Навигация по странице:

  • Правила мерчандайзингу групи "Організація ефективного запасу" ("Запас") 1.1. Правило асортименту.

  • 1.2. Правило торгового запасу

  • 1.3. Правило наявності.

  • 1.4. Правило строків зберігання та ротації товару на полицях

  • Група 2. Ефективне розміщення ("Розміщення").

  • Правила мерчандайзингу групи 2 "Ефективне розміщення". 2.1. Правило представлення (викладки).

  • Правило "обличчям до покупця".

  • Правило визначення місця на полиці.

  • Правило пріоритетних місць.

  • Група 3 "Ефективна презентація товару".

  • Принцип оптимальності.

  • Принцип KISS (Keep It short and simple)

  • Правила розміщення цінників.

  • Спільними для груп 2 та 3 є: Правила комфорту сприйняття.

  • Правило чистоти та акуратності.

  • Опорний конспект лекцій. ОПОРИНИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ_МАЕ. Конспект лекцій галузь знань 0305 Економіка та підприємництво


    Скачать 362 Kb.
    НазваниеКонспект лекцій галузь знань 0305 Економіка та підприємництво
    АнкорОпорний конспект лекцій
    Дата14.09.2021
    Размер362 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаОПОРИНИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ_МАЕ.doc
    ТипКонспект
    #232285
    страница3 из 11
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11

    Поняття про трирівневу концепцію мерчандайзингу


    Мерчандайзинг - це не тільки планування торговельного залу та викладки товару на полицях торговельного обладнання, але й образ магазину, у тому числі його візуальні елементи. Тому на практиці виділяють трирівневу концепцію мерчандайзингу (рис. 2): І рівень - зовнішній вигляд магазину і прилеглої території; II рівень - планування торговельного залу; III рівень - викладка товару на полицях.

    4. Інструменти та правила мерчандайзингу


    Правила й інструменти мерчандайзингу (рис. 3) стосуються трьох його основних складових: запасу, розміщення та представлення. Саме в такій послідовності необхідно розглядати інструменти мерчандайзингу. Якщо в торговельному залі недостатня кількість асортименту, будь-які заходи із забезпечення його розміщення та представлення товару не дозволять збільшити обсяги продажу.

    Правила мерчандайзингу групи "Організація ефективного запасу" ("Запас")

    1.1. Правило асортименту.Для кожного типу підприємства роздрібної торгівлі постачальник визначає показники щодо мінімального набору асортиментних позицій.

    Серед факторів, що впливають на формування оптимального асортиментного набору товарів у магазині, є такі: попит, можливості виробництва, зона діяльності магазину, стан матеріально-технічної бази тощо.

    1.2. Правило торгового запасуполягає у створенні рівня запасу, достатнього для безперервної наявності асортименту в торговельному підприємстві.

    1.3. Правило наявності.Необхідний асортимент продукції повинен бути представлений у торговому залі (якщо ви замовили у постачальника нові позиції асортименту, то їх необхідно одразу виставити в торговельному залі), а також позиції, що представлені на вітрині, повинні бути доступні у продажу. На полицях у першу чергу необхідно представити ті товари, які покупці очікують знайти в даному магазині. Марки й упакування, які користуються найбільшим попитом у покупців, необхідно завжди мати на полицях, отже, закупівлі в постачальників повинні провадитися пропорційно до обсягів продажу.

    1.4. Правило строків зберігання та ротації товару на полицях -"Першим прийшов, першим пішов" (Правило ФІФО - First In - First Out). Поповнюючи запас у торговому залі (на полицях і прилавках), необхідно пам'ятати, що товар, який надійшов зі складу, слід розміщувати позаду вже розміщеного на полиці товару. Відповідно, товари, термін реалізації яких закінчується, виставляють уперед.

    Група 2. Ефективне розміщення ("Розміщення"). Ефективне розміщення - це оптимальне розміщення товарів у торговому просторі та грамотна викладка товарів. Основні та додаткові точки продажу необхідно розміщувати відповідно до руху покупців у торговельному залі. Продукція повинна бути викладена так, щоб пошук потрібного товару був максимально полегшений. Для цього на полицях створюють видимі блоки за маркою, упакуванням, продуктовою групою. Поличний простір необхідно розподілити між товарними групами, окремими видами та марками товарів відповідно до їх обсягів продажу та вкладу в прибуток. Викладення товарів також має впливати на підвищення популярності слабких марок за рахунок більш сильних.

    Правила мерчандайзингу групи 2 "Ефективне розміщення".

    2.1. Правило представлення (викладки).Якщо група товарів одного виробника становить велику частку в загальному товарообороті, то такі товари групують у корпоративний блок.

    2.2. Правило "обличчям до покупця".Товар повинен бути розміщений фронтально, з урахуванням кута зору покупця. Основна інформація на упаковці повинна легко читатися, не перекриватися іншими упаковками та цінниками.

    2.3. Правило визначення місця на полиці.Під час визначення місця, яке відводиться для різних товарів на полицях, необхідно знайти оптимальну комбінацію з погляду загального прибутку та індивідуальності магазину. Під час вибору місця розміщення товару на полиці необхідно враховувати його прибутковість, розмір упаковки, обсяги запасів, сезонні коливання та піки продажу, концепцію викладки, можливі акценти, кут огляду покупцем полиці тощо. Під час розподілу торгових площ спеціалісти починають з того, що кожному товару виділяють місце, враховуючи очікуваний обсяг продажу. Якщо, наприклад, передбачається, що продукція буде забезпечувати 5% загального обороту, то цій продукції виділяють біля 5% торгової площі.

    2.4. Правило пріоритетних місць.Товари, які приносять найбільший прибуток і мають найкращі показники продажу, слід розміщувати у кращих місцях торговельного залу та торговельного обладнання.

    Проте якщо надавати кращі місця тільки сильним маркам, то можна виникнути залежність від виробника. Магазин унаслідок цього може втратити свою індивідуальність, стати схожим на інші магазини. Щоб цього уникнути, необхідно постійно підтримувати баланс пропозиції різних марок у своєму магазині.

    Група 3 "Ефективна презентація товару".

    Презентація і реклама всередині магазину - це сукупність засобів і методів, які використовуються для об'єктивного інформування покупців про товари, які є в продажу, їх властивості та якості, форми обслуговування. До правил групи 3 "Ефективна презентація товару" відносять:

    3.1. Принцип оптимальності.Внутрішньо-магазинна реклама повинна застосовуватися не більше як до 15-20% товарів.

    3.2. Принцип допомоги покупцеві.Метою внутрішньо-магазинної реклами є забезпечення зустрічі покупця з товаром. Інформація в магазині повинна бути подана таким чином, щоб покупцям, які мають різні індивідуальні характеристики, було легко її отримати та зрозуміти.

    3.3. Принцип KISS (Keep It short and simple)- дотримуйся стислості та простоти - передбачає розуміння інформації, яка доводиться до клієнта, 14-річною дитиною та покупцем з середньою освітою та інтелектом.

    3.4. Правила розміщення цінників.На кожному ціннику повинна міститися інформація про найменування товару, його ціну, дату оформлення цінника, а також підпис матеріально відповідальної особи або печатка організації. Цінники повинні бути розміщенні так, щоб покупцю було абсолютно зрозуміло, який цінник до якого товару відноситься; враховувати кут зору

    Класичний цінник ділиться на зони, кожна з яких містить певну інформацію. Верхній правий квадрат - це завжди назва товару, нижній правий - вартість. А все інше - рекламна площа.

    3.5. Правила розміщення рекламних матеріалів.Вибір рекламних матеріалів і засобів залежить від можливостей магазину загалом, його торговельного обладнання, площі торговельного залу та завдань, які повинна виконувати внутрішньо-магазинна реклама. При цьому слід уникати таких розповсюджених помилок: розміщувати рекламні матеріали там, де відсутні рекламовані товари; використовувати старі та пошкоджені рекламні матеріали; перевантажувати торговельну точку рекламними матеріалами; розміщувати рекламний матеріал таким чином, щоб він заважав або продавцю, або покупцю.Спільними для груп 2 та 3 є:

    Правила комфорту сприйняття.Під час розміщування та викладання товару, розміщуванні реклами та інформації важливо усунути можливість виникнення дискомфорту сприйняття у покупця. Дискомфорт сприйняття - це неусвідомлене відчуття незадоволеності, тривоги, відчуженості та інших негативних емоцій, причину яких покупець часто не може або не вважає за необхідне пояснити.

    Правило чистоти та акуратності.Полиці, товари, рекламні матеріали повинні утримуватися в чистоті та непошкодженому стані. Від дотримання цього правила залежить не тільки рівень продажу певного товару в конкретному магазині, але й імідж магазину загалом.

    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


    написать администратору сайта