Главная страница
Навигация по странице:

  • Основна точка продажів

  • Додаткова точка продажів

  • МЕРЧАНДАЙЗИНГ ТОВАРІВ ПРОДОВОЛЬЧОЇ ГРУПИ

  • Опорний конспект лекцій. ОПОРИНИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ_МАЕ. Конспект лекцій галузь знань 0305 Економіка та підприємництво


    Скачать 362 Kb.
    НазваниеКонспект лекцій галузь знань 0305 Економіка та підприємництво
    АнкорОпорний конспект лекцій
    Дата14.09.2021
    Размер362 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаОПОРИНИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ_МАЕ.doc
    ТипКонспект
    #232285
    страница5 из 11
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11

    3. Основні і додаткові точки продажу товарів


    Існує поняття точки продажів - місця в торговельному залі, де споживач може побачити товар і прийняти рішення про вибір і купівлю, тобто торговельне устаткування (конструкція), призначене для демонстрації і відбору товарів. Це можуть бути: стійки, гірки, прилавки, прилавки-вітрини, вішала, шафи, підлогові дисплеї, стелажі, різні види холодильного устаткування.

    Основна точка продажів - це місце в торговельному залі, де представлений увесь асортимент конкретної товарної групи (соки, пиво, мінеральна вода, рибні консерви і інші).

    Додаткова точка продажів - це місце, де продукція, представлена в основній точці продажів, розміщується окремо.

    Для додаткового розміщення товару в торговельному залі є наступні причини:

    • об’ємне представлення товару. Великий об’єм викладеного товару створює враження підвищеного попиту на цей товар і викликає асоціацію порівняно низьких цін. Підлогові дисплеї, використовувані для об’ємного викладки товару, традиційно розташовуються в проходах по ходу руху потоку покупців, і в секції, де розташована основна категорія цього товару. Рідше застосовується розміщення об’ємно представлених товарів біля кас, оскільки великі розміри дисплеїв створюють незручності для покупців при розрахунку за товар;

    • розміщення супутніх товарів поряд з основними, що дозволяє збільшувати об’єм продажів і тих і інших;

    • рекламне викладки або інформація про нові товари. В цьому випадку окреме розташування товарів в найбільш помітних для огляду місцях поєднується із застосуванням рекламних і інформаційних матеріалів;

    • розташування товарів, для яких проводяться спеціальні акції (дегустації, роздача зразків, консультації, лотереї і ін.).

    4. Ефективне представлення товару покупцеві


    Існує безліч способів ефективного представлення товару покупцям. Вибираючи, який з них слід використовувати в конкретній ситуації, фахівці з організації торговельних комплексів і підкомплексів виходять з наступних міркувань.

    По-перше, комерційне представлення товару має бути тісно пов’язане з іміджем і позиціонуванням магазину. Кожен магазин повинен диференціювати себе від своїх конкурентів, створюючи власний візуальний імідж. Споживачі завжди відкликаються на сукупний імідж магазину, який відбиває його позицію на ринку, широту асортименту товарів, ціни, торговельне обслуговування, рівень сервісу, фірмовий стиль, рекламу, атмосферу продажів, регіон і те, як товар представлений в магазині.

    По-друге, слід враховувати природу товару, тобто особливості продовольчих і непродовольчих товарів, їх збережуваність, товарне сусідство, насичення торговельного залу тонером, розподіл фронту викладки між окремими Товарними групами. Зокрема, розподіл фронту викладки для окремих груп продовольчих товарів може бути наступним: м’ясо - 13, птахи - 5, риба - 2, гастрономія - 23, молоко 10, сири - 22, соки - 7, яйце - 4, бісквіти - 5, інші товари - 5%.

    В процесі викладки товарів для ходових товарів виділяється більше торговельної площі і простору, інакше продавець не устигатиме їх вивозити і викладати, що може привести до незадоволеного попиту, втрати покупців. При цьому викладки має бути насиченою.

    По-третє, спосіб представлення товару частенько визначається його упаковкою: розглянемо основні критерії оцінки варіантів упаковки товарів. Зокрема, цілісність образу товару пов’язана з виявленням поєднань зображень на упаковці і назви товару, зображень і виду товару, обмеженням кольорів і елементів (написи, малюнки). "Чесність" упаковки - відповідність розмірів і зображення самому продукту. Наприклад, велика упаковка і маленький виріб (продукт).

    Індивідуальність упаковки - виділення упаковки товару із загального ряду на основі наявності контрастних кольорів до визначених елементів. Приміром, використання принципу кольорової плями на тлі інших товарів.

    Інформація на упаковці - з урахуванням виділення головної інформації і її можливості читати з відстані.

    Принцип концентрації уваги покупця, - що відбиває єдність образотворчої і інформаційної насиченості.

    По-четверте, представлення товару залежить від прибутковості і іміджу торговельної марки. Так, низько прибуткові і такі, що швидко реалізовуються товари, зокрема шкільне приладдя, не потребують складних і дорогих дисплеїв для їх комерційного представлення в порівнянні з авторучками фірми Parker.

    Імідж торговельної марки - посланець доброї волі, вісник, обіцянка, це те, з чим споживач стикається в магазині в процесі вибору і купівлі товару. Раніше більшість товарів продавалися без фірмової упаковки. Сьогодні дуже небагато товарів реалізуються без написів і фірмових знаків.

    Торговельні марки - це назви, під якими фірми рекламують і продають свою продукцію. Ім’я наділяє товари характером, індивідуальністю і відмінностями, робить їх привабливими і навіть бажаними для покупців. Покупець в першу чергу звертається до товарної марки як до гарантії якості товару.

    МЕРЧАНДАЙЗИНГ ТОВАРІВ ПРОДОВОЛЬЧОЇ ГРУПИ

    1. Поняття про товарні категорії

    2. Мерчандайзинг молока та молочних товарів
    3. 1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


    написать администратору сайта