Главная страница
Навигация по странице:

  • - дотримання відповідного санітарного стану у відділі

  • - ротація товарних запасів

  • - регулярне технічне обслуговування охолоджуваного обладнання

  • узагальнені рекомендації щодо викладки молочної продукції

  • Опорний конспект лекцій. ОПОРИНИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ_МАЕ. Конспект лекцій галузь знань 0305 Економіка та підприємництво


    Скачать 362 Kb.
    НазваниеКонспект лекцій галузь знань 0305 Економіка та підприємництво
    АнкорОпорний конспект лекцій
    Дата14.09.2021
    Размер362 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаОПОРИНИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ_МАЕ.doc
    ТипКонспект
    #232285
    страница7 из 11
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11

    Мерчандайзинг молока та молочних товарів


    До складу молочних і кисломолочних продуктів входять молоко, вершки, кефір, простокваша, йогурт, ацидофільні напої, ряжанка, кумис, сметана, сир, вироби з кисломолочного сиру, масло, а також морозиво та молочні консерви.

    Відділ молочних продуктів став одним із перших підрозділів магазину, в яких почали застосовувати самообслуговування завдяки представленому в ньому широкому асортименту фасованої продукції. Постійна наявність в асортименті магазину якісних молочних товарів сприяє створенню у покупців приємного враження про магазин.

    Молоко та молочні продукти належать до товарів повсякденного попиту, що входять до складу запланованих покупок. Тому за допомогою гнучкої цінової політики на товари цієї групи можна залучати додаткових покупців, брати участь у формуванні іміджу магазину.

    Разом з тим, у процесі купівлі молочних продуктів виділяють такі категорії покупок:

    - заплановані покупки з чітко визначеними характеристиками молочної продукції (продукт, марка, вид, упаковка); у разі відсутності в магазині зазначених товарів покупець найчастіше купує їх у іншому магазині;

    - частково заплановані покупки з визначенням декількох критеріїв характеристики молочної продукції (наприклад, упаковка, відсоток жирності), але при цьому остаточний вибір покупця буде зроблений безпосередньо в місці продажу залежно від споживацьких переваг, ціни, наявного асортименту молочної продукції;

    - незаплановані (імпульсивні) покупки, рішення про купівлю яких приймається під впливом дії різних імпульсивних факторів на покупця (наприклад, ефективна викладка, спеціальна пропозиція, проведення промо-акції, дегустації тощо).

    Молочні вироби зазвичай споживаються разом з іншими товарами, тому покупець купує разом з ними й інші "парні" товари: наприклад, молоко - печиво, масло - хліб, сир - крекери, молоко - кукурудзяні хлоп'я, молоко - мюслі - печиво, вершки - кава, кондитерські вироби й ін. Рекомендовано регулярно проводити "маркетингові наступи" на ту чи іншу пару, розміщуючи прямо в молочному відділі ті чи інші парні продукти. Таким чином, використовуючи крос-мерчандайзинг, можна впливати на зростання обсягів продажу як у молочному відділі, так і в магазині в цілому. Також застосування спеціальних цін (регулярних акцій) на такі ходові товари, як сир, яйця, молоко, масло, маргарин, можуть слугувати ефективним засобом формування позитивного іміджу магазину в очах споживачів.

    В організації роботи молочного відділу необхідно акцентувати увагу на таких аспектах:

    - дотримання відповідного санітарного стану у відділі:молочні продукти належать до швидкопсувних товарів, що можуть утворювати неприємний запах, у тому числі через порушення цілісності упаковки. Тому всі полиці торговельного обладнання, що використовуються для викладення молочної продукції, слід утримувати в чистоті, регулярно і ретельно прибирати;

    - ротація товарних запасів:відбувається в усіх відділах магазину, але особливого значення вона набуває у відділах, де продаються швидкопсувні товари;

    - регулярне технічне обслуговування охолоджуваного обладнання,відсутність сторонніх запахів, рівномірний ступінь завантаження молочною продукцією охолоджуваних ємностей.

    Перед продажем молокопродукти попередньо сортують за видами і ґатунками, перевіряють штучні та фасовані товари, зокрема стан упаковки, вагу, наявність маркування. Банки, пляшки й упаковки протирають від мастил і пилу. Вагові та штучні товари звільняють від тари і пакувальних матеріалів. Лотки з яйцями викладають з коробів і відбирають пошкоджені та ті, що не підлягають продажу. Штучні товари (одиниці розфасовки) перевіряють за такими критеріями: наявність етикеток, міцність закупорювання, цілість пакетів (відсутність протікання), повнота наповнення (для рідких) і вага.

    Терміни й умови реалізації молока, молокопродуктів, сирів, морозива, харчових жирів, майонезу, яєць курячих харчових повинні відповідати вимогам нормативних документів.

    Останнім часом супермаркети використовують викладку стерилізованої молочної продукції у додаткових місцях продажу на палетах або спеціальних дискетах. При цьому нижні ряди продукції можуть не розпаковуватися, а верхні один - два яруси повинні бути викладені так, щоб покупцеві не доводилося самостійно витягувати молоко з пластика. Штабель з молочною продукцією повинен бути оптимальної висоти, щоб споживач не тягнувся або нахилявся за пакетом чи пляшкою. Розміщувати поза холодильними вітринами молоко на підлозі неприпустимо.

    Основні принципи розміщення молочної продукції у торговельному залі магазину, незалежно від того, як вона представлена в місці продажу (за виробниками, ціною, продуктовою групою), ґрунтуються на забезпеченні зручності вибору покупцями продукції, а саме:

    - орієнтації на збільшення обсягів продажу всіх марок і упаковок молочної продукції;

    - забезпеченні імпульсивних покупок;

    - максимально ефективному використанні поличного простору;

    - створенні максимальних зручностей покупцям у процесі купівлі.

    Молоко та молочні продукти традиційно розміщують вглибині торговельного залу у зручному для покупців місці. Під молочну продукцію рекомендовано виділяти окремі місця в торговельному залі, уникаючи контакту з іншими товарами. Молочна продукція повинна бути розділена на два блоки відповідно до технології консервування та умовами зберігання. Пастеризовані продукти, що потребують зберігання при зниженій температурі, повинні бути викладені окремо від стерилізованих.

    Для розміщення молока та молочної продукції використовують різноманітне холодильне обладнання (охолоджувані секції, горизонтальні та вертикальні холодильники та ін.), яке зображено на рис.2.

    Дієтичну молочну продукцію викладають у секції здорових товарів або виділяють окреме місце серед традиційних молочних продуктів. В окрему групу виділяють молоко для грудних дітей. Його виставляють або у відділах з дитячою продукцією, або за молоком.

    Найбільш узагальнені рекомендації щодо викладки молочної продукціїполягають у такому:

    - розміщувати молочні продукти у вершині "золотого трикутника" поряд з м'ясною гастрономією або сирами;

    - викладати категорії у міру зростання проценту жирності відповідно до напряму руху покупців, розпочинаючи з молока з відсотком жирності від 0,5 до 6-8%; продовжуючи кисломолочними продуктами (ряжанка, кефір, простокваша, сметана); завершуючи вершками (також з урахуванням відсотку жирності - для кави 11%; для приготування страв та соусів - 23%; для кулінарії - 35%);

    - всередині категорії розміщувати товар від нежирних сортів до жирних (дієтичні, в тому числі кефір, іноді рекомендують викладати за убуванням відсотку жирності);

    - розміщувати продукти за товарними категоріями: найбільш "ходові" - на рівні очей; підвищеного цінового сегмента - на верхніх полицях;

    - групувати молочну продукцію за виробниками та товарними марками; викладати з урахуванням ціни (від дешевої до дорогої) і напрямом руху покупців;

    - молочні консерви розміщують залежно від їхнього призначення: в консервному відділі, в дитячому, в молочному, в кондитерському (сухі вершки можна викладати поряд із розчинною кавою);

    - доцільно використовувати для викладки молочної продукції спеціальну викладку (на палетах і дисплеях у додаткових місцях продажу).
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


    написать администратору сайта