Главная страница

срьпа. База КРОК-2 – 2002 (4). Крок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія


Скачать 3.09 Mb.
НазваниеКрок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія
Анкорсрьпа
Дата01.11.2022
Размер3.09 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаБаза КРОК-2 – 2002 (4).doc
ТипДокументы
#766390
страница35 из 51
1   ...   31   32   33   34   35   36   37   38   ...   51
1   ...   31   32   33   34   35   36   37   38   ...   51

  • В лісі знайдено труп невідомої людини.При огляді м”які тканини темно – брунатного кольору , сухі, щільні на дотик. За яких умов могла виникнути муміфікація трупа ,якщо не встановлені умови його перебування ?

  • *В сухому грунті / пісок /

    В дерев”яній домовині

    В умовах зачиненої кімнати з температурою повітря 25 градусів С і вологістю 60 \%.

    В вологому цегляному грунті

    В умовах торф’яного болота

    1. У хворої 60 р., яка страждає варикозним розширенням вен ніг, після незначної травми гомілки, через добу, з’явився біль і її набряк, підвищилась температура тіла до 37,50 С. По ходу великої підшкірної вени на гомілці спостерігається гіперемія шкіри і визначається ділянка болючого затвердіння у вигляді тяжа. Ваш діагноз ?

    * Гострий тромбофлебіт

    Гострий флебіт

    Лімфангіт

    Гематома

    Бешихове запалення

    1. У хворого на місці внутрішньом’язової ін’єкції (виконаної вдома) через 2 доби з’явився болючий інфільтрат, підвищилась температура тіла до 37,80 С. Хворий лікувався прикладанням теплої грілки. Покращання не наступило, зберігалась фебрильна температура, шкіра над обмеженим інфільтратом набула багряно-червоного кольору, з’явилось розмякшення в центрі інфільтрату. Про яке ускладнення слід думати у даному випадку ? Тактика лікування ?

    * Абсцес. Розрізати і дренувати

    Гематома. Розрізати і дренувати

    Бешихове запалення. Антибактеріальна терапія

    Флегмона. Розрізати і дренувати

    Ерізіпелоїд. Антибактеріальна терапія

    1. У робітника в правій пахвовій ділянці з’явились 3 щільні болючі вузлики розміром 1х0,6 см , шкіра над ними багряно-червона, температура тіла субфебрильна. Ваш діагноз ?

    * Гідраденіт

    Лімфаденіт

    Тромбофлебіт

    Флебіт

    Фурункул

    1. Хворий 40 років був прооперований з приводу флегмони поперекової ділянки. У нього знову різко підвищилась температура тіла до 380 С, з’явились явища інтоксикації, зросла кількість лейкоцитів в крові. В рані, яка майже очистилась від некротичних тканин і виповнювалась грануляціями з’явились гнилісні виділення, грануляції стали блідими. Яке ускладнення виникло у даного хворого?

    * Сепсис

    Гнилісна флегмона

    Бешихове запалення

    Алергічна реакція

    Ерізіпелоїд

    1. У хворого, який лікувався в амбулаторних умовах з приводу фурункулу стан різко погіршився: з’явився головний біль, пропасниця, на шкірі геморагічні висипання. Про яке ускладнення фурункулу слід думати в даному випадку ? Тактика лікаря ?

    * Сепсис. Негайна госпіталізація

    Фурункульоз. Негайна госпіталізація

    Лімфаденіт. Призначити антибіотикотерапію

    Бешихове запалення. Змінити антибіотик

    Алергічна реакція. Відмінити антибіотикотерапію

    1. У хворого, який прооперований з приводу злоякісної пухлини сигмовидної кишки на 7 добу після операції виник гострий тромбоз лівої здухвинної вени. Після тромбозу пройшло 2 години. Де і як слід лікувати хворого ?

    * У відділенні судинної хірургії, операція тромбектомія

    Постільний режим, антикоагулянтна терапія

    У відділенні судинної хірургії, шунтування

    Лікувальна фізкультура, антикоагулянти, залишити в цьому ж відділенні

    Залишити в цьому ж відділенні, спазмолітична терапія, антикоагулянти

    1. У хворої, яка страждає на ваду серця і меготливу аритмію раптово виник різкий біль в лівій гомілці і стопі. Стопа і нижня третина гомілки бліді холодні на дотик. Пальпація гомілки болюча, тактильна чутливість знижена, рухи обмежені, пульсація на артеріях стопи не визначається. Ваш діагноз ?

    * Тромбоз стегнової артерії

    Гострий тромбофлебіт

    Гострий флебіт

    Бешихове запалення

    Гангрена

    1. Хворий 60 років скаржиться на відсутність апетиту та постійний біль у правій здухвинній ділянці, який виник у нього 16 годин тому, температура тіла субфебрильна, в анамнезі спастичний коліт. Об’єктивно: пульс 92 в одну хвилину, язик обкладений сірими нашаруваннями, живіт помірно вздутий приймає участь в акті дихання. Пальпаторно м’який локально болючий в правій здухвинній ділянці. Позитивні симптоми: Сітковського, Бартом’є-Міхельсона, Ровзінга. Симптом Щоткіна-Блюмберга негативний. Сеча без патологічних змін, випорожнення були добу назад. Лейкоцитоз 7,2 тисячі. Ваш діагноз ?

    * Гострий апендицит

    Загострення коліту

    Гострий пієлонефрит

    Гострий холецистит

    Мезентеріальний тромбоз

    1. Хвора поступила через добу від початку захворювання із скаргами на біль в правій здухвинній і поперековій ділянці живота. Загальний стан задовільний, температура тіла до 37,40 С, пульс 92 в одну хвилину, зветрає на себе увагу змушенне положення хворої (права нога зігнута в кульшовомі суглобі і приведена до живота, лежить на правому боці). Пальпаторно живіт м’який, болючий в правій здухвинній ділянці, а також в проекції трикутника Петі. Позитивні симптоми: Ровзінга, Образцова, Пастернацького. Сеча без патологічних змін, лейкоцитоз 10,2 тисяч. Ваш діагноз, тактика лікування ?

    * Гострий аппендицит, хірургічне лікування

    Гнійний паранефрит, хірургічне лікування

    Ниркова коліка, спазмолітична терапія

    Гострий пієлонефрит, антибактеріальна терапія

    Гострий аднексит, антибактеріальна терапія

    1. Хворий 37 років, після автомабільної катастрофи – різка біль і кровотеча в середній третині правого стегна. Об’єктивно: рана на передній поверхні правого стегна з масивною кровотечею, патологічна рухомість на рівні середньої третини стегна. В якій послідовності здійснювати первинну допомогу ?

    * Виконати пальцеве притиснення стегнової артерії

    Ввести знеболюючі засоби

    Накласти джгут

    Імобілізувати кінцівку транспортною шиною

    Виконати венепункцію і почати внутрішньовенну інфузію поліглюкіну

    1. Хвора 80 років, після падіння з ліжка скаржиться на сильний біль в ділянці правого кульшового суглобу. При об’єктивному і рентгенологічному дослідженнях встановлено перелом шийки правого стегна (внутрішньосуглобовий). Який метод лікування повинен бути застосований ?

    * Протезування кульшового суглобу

    Лікування за допомогою скелетного витяжіння

    Лікування в гіпсовій повязці

    Лікування з застосуванням апарату Ілізарова

    Операція металоостеосіитезу

    1. Хворий 40 років доставлений в лікарню по невідкладній допомозі з явищами шлунково-кишкової кровотечі, гострої анемії з дефіцітом ОЦК – більше ніж 30\%. Хворому необхідно переливання крові. Яка послідовність дій лікаря, що має перелити кров ?

    * Визначити групову належність крові та резус фактор хворого та провести проби на сумісність крові реціпієнта та донора

    Визначити резус належність реціпієнта за допомогою антирезусних сироваток

    Визначити придатність для переливання донорської крові групову належність її

    Визначити індивідуальну і резус-сумістність крові хворого і донора

    Провести біологічну пробу

    1. Хворий 16 років, доставлений в хірургічне відділення з приводу гострого апендициту. З анамнезу стало відомо, що пацієнт страждає на гемофілію. Необхідне невідкладне оперативне втручання. Як запобігти кровотечі під час операції ?

    * Внутрішньовенним переливанням антигемофільної плазми і кріопреціпітату

    Використовування під час операції електрокоагулятора

    Тампонадою рани

    Переливанням ерітроцітарної маси

    Переливанням тромбоцітарної маси

    1. Після падіння з висоти у чоловіка 36 років з’явився сильний біль в правій половині грудної клітини і затруднення в диханні. При об’єктивному дослідженні – різка біль при пальпації в ділянці 6 ребра по аксілярній лінії, перкуторно – тупий звук до 5 ребра, дихальні шуми при аускультації справа не визначаються, при рентгенологічному дослідженні – затемнення правої половини грудної клітини до 5 ребра з горизонтальним рівнем рідини; перелом 6 ребра з невеликим зміщенням. Для уточнення діагнозу, що необхідно виконати ?

    * Плевральну пункцію

    Комп’ютерну томографію

    УЗД

    Загальний аналіз крові

    Торакотомію

    1. В хірургічне відділення доставлений хворий, що скаржиться на різкій біль в лівій половині грудної клітини, біль з’явився під час бійки на вулиці. При об’єктивному дослідженні – наявність підшкірної емфіземи по боковій поверхні грудної клітини зліва, різка болючість в ділянці 3 ребра, перкуторно – “коробочний” звук, дихальні шуми не проводяться. На основі клінічних даних лікар може думати, що у хворого закритий перелом ребра ускладнився:

    * Клапаним (напруженим) пневматораксом

    Гематораксом

    Емпіємою плеври

    Відкритим пневматораксом

    Закритим пневматораксом

    1. У породіллі через 2 тижні після пологів з’явився біль в лівій молочній залозі, підвищилась температура тіла. При об’єктивному дослідженні – набряк лівої молочної залози, гіперемія, болючість і флюктуація в верхньозовнішньому квадранті. Попередній діагноз ?

    * Гострий гнійний лактиційний мастит

    Рак молочної залози

    Малочна кіста

    Фіброзно-кістозна мастопатія

    Туберкульоз молочної залози

    1. Хвора 70 років доставлена в хірургічне відділення з скаргами на постійний тупий біль в правому підребер’ї з розповсюдженням в праву половину шиї і в праве плече, підвищення температури тіла, блювоту. Об’єктивно – 90 в одну хвилину, температура тіла 380 С, живіт при пальпації напружений і болючий під ребром справа, позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга є на цій ділянці. В інших ділянках живіт м’який, безболісний. Симптом Пастернатського негативний. Попередній діагноз ?

    * Гострий холецистит

    Гострий аппендицит

    Правостороння ниркова шпигота

    Загострення виразкової хвороби шлунка

    Кишкова непрохідність

    1. Хворий 70 років доставлена в хірургічне відділення з скаргами на біль в животі, блювоту, підвищення температури тіла. Хворіє 3 добу. Об’єктивно – важкий загальний стан, шкіра і слизові оболонки жовті, пульс 100 в одну хвилину, живіт не приймає участі в диханні, при пальпації напружений і болючий по проекції усіх відділів, але більш всього в правому підребр’ї, позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга на усьому протязі. На УЗД – збільшений жовчний міжур з конкрементами, діагноз деструктивний холецистит, перитоніт. Лікувальна тактика?

    * Лапаротомія з видаленням жовчного міхура і дренуванням черевної порожнини

    Лапароскопічна холецистектомія

    Ендоскопічна папілосфінктеротомія

    Лапароцентез

    Консертавативне лікування

    1. Хворий був прооперований з приводу місцевої гнійної хірургічної інфекції ( флегмони) в ділянці правої сідниці одну добу тому. Який розчин антисептика Ви застосуєте для місцевого лікування?

    * Розчин хлоргексидину 0,5 \%.

    Розчин бриліантово-зеленого 1\% (спиртовий)

    Розчин йоду 5 \% (спиртовий)





    1. Операційна сестра готуючи хірургічні інструменти до слідуючого операційного дня після проведення передстерилізаційної обробки висушила їх і заклала в стерилізаційну камеру автоклава, розпочала стерилізацію. Яку помилку припустила на ваш погляд операційна сестра?

    * Разом з хірургічним інструментом в стерилізаційну камеру автоклава не поклала індикатори стерилізації

    Хірургічні інструменти не замочила в миючий розчин на 45 хвилин

    Помилок не має






    написать администратору сайта