Главная страница

Педиатрия. Педиатрия 8. Многих предметов, понимает запрет. Неопрятен. Начинает самостоятельно есть ложкой. Какому возрасту соответствует психомоторное развитие этого ребенка


Скачать 87.87 Kb.
НазваниеМногих предметов, понимает запрет. Неопрятен. Начинает самостоятельно есть ложкой. Какому возрасту соответствует психомоторное развитие этого ребенка
АнкорПедиатрия
Дата07.10.2021
Размер87.87 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаПедиатрия 8.docx
ТипДокументы
#242912
страница3 из 10
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10

D. Призначення біциліну-3 щомісяця протягом 1 року

E. Призначення біциліну-3 щомісяця протягом 3 років

103. Хворий 11 років скаржиться на тривалі, більше трьох місяців, болі та припухлість обох колінних та правого ліктьового суглобів, вранішню скутість, затруднення в поверненні голови, виражену загальну слабкість на фоні тривалого підвищення температури. Додатково при обстеженні виявлено: порушення зору, анемію з нейтрофільним лейкоцитозом, підвищення ШОЕ. Рентгенологічно: ознаки випоту в суглоби. Виставте діагноз?

A. Ревматоїдний артрит

B. Ревматизм

C. Системний червоний вовчак

D. Вузликовий периартеріїт

E. Інфекційно-алергічний артрит

104. Хворий 8 років скаржиться на болі спочатку в правому, а через 5-6 днів лівому колінному суглобах. Три тижні тому переніс ангіну. Об'єктивно: зниження АТ, кільцеподібні висипи на тілі, припухлість лівого колінного суглобу, підшкірні вузлики над суглобами та по ходу сухожиль, розширення меж серця, тахікардія, приглушеність тонів. Лабораторно: підвищення С-реактивного білку, серомукоїду, титру АСЛ-О. ЕКГ: АВ блокада I-ступеню. Виставте діагноз:

A. Ревматизм

B. Ревматоїдний артрит

C. Системний червоний вовчак

D. Склеродермія

E. Вузликовий периартеріїт

105. У хлопчика 13 років при обстеженні в школі виявлено дуючий систоличний шум над ділянкою серця, який проводитьься в ліву аксилярну ділянку. В анамнезі: часті ангіни, хронічний компенсований тонзіліт. При ЕХОКС дослідженні – сепеарація і ущільнення стінок мітрального клапана. В крові та сечі без патології. Про яке захворювання необхідно подумати?

A. Ревматизм, латентний перебіг

B. Неревматичний кардит

C. Вегето-судинна дисфункція

D. Дефект міжшлуночкової перетинки

E. Тонзилогенна кардіоміопатія

106. Дівчинка 10 років скаржиться на біль та припухлість колінних суглобів, підвищення температури тіла до 38,5 °С, кволість. 3 тижні тому перенесла скарлатину. Об'єктивно: загальний стан тяжкий, бліда, квола. Колінні суглоби припухлі, рухи в них болючі, обмежені. Перкуторно – межі серця зміщені вліво на 1,5 см, тони ослаблені, аритмія, систолічний шум на верхівці. Аналіз крові: ШОЕ – 48 мм/год, СРБ 2 мм, АСЛО 413 АЕ. Яке захворювання найбільш вірогідне у дівчинки?

A. Ревматизм

B. Неревматичний кардит

C. Ювенільний ревматоїдний артрит

D. Реактивний артрит

E. Вегетативни дисфункція

107. Хлопчик 12 років, який знаходиться на обліку у кардіолога з приводу ревматизму, звернувся із скаргами на підвищену втому, задишку та серцебиття при фізичному навантаженні. При об'єктивному обстеженні: помірна блідість шкірних покривів, пульс 80 в 1 хв.; ритмічний, дещо напружений, межі серця у віковій нормі, діяльність ритмічна, над верхівкою грубий систолічний шум, який проводиться в аксілярну ділянку, І тон помірно ослаблений, ЕхоКГ – стулки мітрального клапана ущільнені, нерівні, рухливість їх зменшена, помірна регургітація в ліве передсердя. Яка мінімальна тривалість ревматичного процесу у хворого?

A. 6-8 місяців

B. 4-5 місяців

C. 3-5 місяців

D. 2-3 місяці

E. 3-4 місяці

108. У хлопчика 12 років скарги на задишку, іноді напади ядухи. Стан середньої важкості. Блідий, рум'янець з цианотичним відтінком, зниженого харчування. Над легенями дихання жорстке, розсіяні сухі хрипи. Межі серця не змінені, тони дещо підсилені (І – на верхівці, ІІ – над легеневою артерією), інтенсивний діастоличний шум на верхівці та в V точці. Найбільш вірогідний механізм виникнення такої вади серця:

A. Ревмокардит

B. Септичний ендокардит

C. Сифіліс

D. Дія патогенних чинників внутрішньоутробно

E. Неревматичний кардит

109. Дівчинці 6 років, госпіталізованій з приводу підвищення температури тіла до 38 °С, болей у колінних та променево-зап'ясних суглобах, загальної слабкості, втомлюваності, після обстеження був виставлений діагноз: ревматоїдний артрит, суглобно-вісцеральна форма з ураженням серця (міокардит), активність II ступеню. Який механізм лежить в основі патогенезу захворювання?

A. Аутоімунний

B. Інфекційно-токсичний

C. Інфекційно-алергічний

D. IgE-реагиновий

E. Травматичне запалення

110. Дитина 14 років з гострою ревматичною лихоманкою у важкому стані без свідомості та з судомами. Об‑но: акроціаноз, набряки. Пульс - 36 уд/хв. Правильний. АТ - 90/40 мм рт. ст. Межі серця розширені вліво. На верхівці I тон ослаблений, акцент II тону в II міжребер'ї праворуч від грудини, систолічний дуючий шум на верхівці серця. У легенях дихання жорстке, у нижніх відділах помірна кількість застійних дрібно-пухирчастих хрипів. На ЕКГ – передседні та шлункові комплекси виникають незалежно, кількість шлункових комплексів 36/хв, передсердних - 105. З яким із перелічених патологічних станів доцільно проводити диференціальний діагноз?

A. Атріовентрикулярна блокада 3 ступеня

B. Атріовентрикулярна блокада 2 ступеня

C. Шлуночкова екстрасистолія

D. Тріпотіння шлуночків

E. Миготлива аритмія

111. У хлопчика 13 років, що хворіє ревматизмом, з'явились набряки нижніх кінцівок, блювання, акроціаноз. Частота дихання 38 за хв., частота серцевих скорочень 110 за хв., АТ - 110/60 мм рт. ст. Печінка виступає з-під ребревої дуги на 3 см. Який препарат слід призначити для лікування:

A. Дігоксин

B. Еуфілін

C. Мілдронат

D. Лідокаїн

E. Анаприлін

112. Хлопчик 9 років знаходиться під спостереженнням кардіоревматолога з приводу ревматизма, остання атака – півроку тому. Поступив зі скаргами на задишку, акроціаноз, кашель. Фізікально – межі серцевої тупості розриширені вверх, гучний 1 тон, акцент 2 тону у 2 міжребір'ї зліва, діастоличний шум на верхівці серця. Розвиток якого стану найбільш вірогідний?

A. Мітральний стеноз

B. Недостатність митрального клапану

C. Стеноз клапанів аорти

D. Недостаточність клапанів аорти

E. Ділатаційна кардіоміопатія

113. Хлопчика 8 років впродовж 6 міс турбують болі та вранішнє обмеження рухів у колінних суглобах, очний біль. Об'єктивно: збільшення підщелепних лімфовузлів, t 37,2°С, збільшені у об'ємі колінні суглоби, рухи в них обмежені, печінка +2 см, селезінка не пальпується. Гострий іридоцикліт. ЗАК: Hb - 86 г/л, КП - 0,8, ШЗЕ - 18 мм/год. Яке першочергове дослідження для встановлення діагнозу в дитини?

A. Рентгендослідження суглобів

B. Дослідження крові на LE-клітини

C. Морфологічне дослідження кісткового мозку

D. Визначення циркулюючих імунних комплексів

E. Визначення титру антистрептококових антитіл

114. До лікарні поступила дитина 12 р. зі скаргами на біль у м'язах, суглобах, підвищення t° до 38,5 °C, задишку. При огляді: дитина квола, пітлива, плямисто-папульозний висип на переніссі та щоках, кардіомегалія, глухість тонів серця. Додаткове обстеження: анемія, прискорення ШОЕ, еритроцитурія, СРП (+++), виявлені LE-клітини, антинуклеарні антитіла, РФ - 1/100. Вірогідний діагноз:

A. Системний червоний вовчак

B. Ревматизм

C. Ювенільний ревматоїдний артрит

D. Сепсис-синдром

E. Дерматоміозит

115. Хвора 10 років госпіталізована в зв'язку з тривалою гіпертермією, болями в суглобах. При обстеженні відмічено: висип на обличчі у вигляді "метелика", заїди, збільшення та болючість колінних та ліктьових суглобів, розширення меж та приглушеність тонів серця, гепатомегалія. Лабораторно виявлено: анемію з лейко- і тромбоцитопенією, значне підвищення ШОЕ, протеїн- та циліндрурію. Наявність LE-клітин. Виставте діагноз:

A. Системний червоний вовчак

B. Ревматоїдний артрит

C. Ревматизм

D. Дерматоміозит

E. Вузликовий периартеріїт

116. Хворий К. 13 років скаржиться на відчуття в'ялості, ломоти в тілі, болі в скронях, нестачі повітря, болей в животі, нудоту яка періодично закінчується блювотою. При обстеженні відмічено зниження АТ, брадикардію, холодні, синюшні, підвищеної вологості кисті рук. На ЕКГ відмічається високий зубець Т. Ваш попередній діагноз?

A. Пароксизмальна вегетативна недостатність

B. Вегето-вісцеральна дисфункція

C. Нейроциркуляторна дисфункція

D. Менінгіт

E. Кардит

117. Дитина 14 років скаржиться на підвищену втомлюваність, часті цефалгії, запаморочення, кардіалгії, відчуття серцебиття, біль у ногах, біль у животі, схильність до закрепів. Об'єктивно: шкіра помірно бліда, гіпергідроз дистальних відділів кінцівок, червоний стійкий дермографізм. Полімікроаденія, гіпертрофія мигдаликів. Межі серця в нормі. ЧСС - 60 уд/хв, тони аритмічні, короткий систолічний шум на верхівці серця. АТ - 90/65 мм рт.ст. ЕКГ: брадіаритмія, порушення процесів реполя-ризації міокарда шлуночків. Вкажіть найбільш вірогідний діагноз:

A. Синдром вегетативної дисфункції

B. Неревматичний міокардит

C. Вроджена аномалія провідної системи серця

D. Вроджена вада серця

E. Гостра ревматична лихоманка

118. Хлопчик 14 років скаржиться на запаморочення, біль в ділянці серця, головний біль. Об'єктивно: шкіра бліда з мармуровим малюнком, кисті рук холодні, вологі. Пульс – 68/хв., артеріальний тиск – 90/50 мм рт. ст. Тони серця приглушені. Межі відносної серцевої тупості не змінені. Який вірогідний діагноз?

A. Судинна дистонія по гіпотонічному типу

B. У дитини есенціальна гіпертензія

C. У дитини ревматичний кардит

D. Судинна дистонія по гіпертонічному типу

E. Тонзилогенна міокардіодистрофія

119. У дівчинки 10 місяців, яка страждає тривалим, з частими рецидивами кашлем, клінічно було виявлено легеневу форму муковісцидозу. Який діагностичний метод доцільно використати для його підтвердження?

A. Потова проба по Гібсону

B. Уреазний тест

C. Меконіальний тест

D. Рентгенографія

E. Протеїнограма

120. У дівчинки 8 років, що тривало хворіє на легеневу форму муковісцидозу, при обстеженні виявлено акроцианоз, тахікардію, акцент 2-го тону над легеневою артерією. Запідозрено синдром хронічного легеневого серця. Який метод дослідження буде вирішальним у підтвердженні цього ускладнення?

A. Допплерехокардіографія

B. Електрокардіографія

C. Реографія легеневої артерії

D. Рентгенографія легень

E. Ангіопульмонографія

121. У мальчика 12 лет с недостаточностью аортального клапана ревматической этиологии наблюдаются одышка, сердцебиения, кардиалгии. Пастозность голеней. Частота дыхания 32 в минуту. В легких ослабленное дыхание единичные влажные хрипы. Пульс высокий 124 в минуту. АД - 150/20 мм рт. ст. Верхушечный толчок разлитой, приподнятый. Границы сердца расширены влево. При аускультации дующий диастолический шум во ІІ межреберье справа. Печень +2 см. Диагностирована хроническая сердечная недостаточность ІІА ст. Уточните ведущий патогенетический механизм развития тахикардии:

A. Активация симпато-адреналовой системы

B. Коронарная недостаточность

C. Артериальная гипертензия

D. Гипоксия

E. Гиперволемия в легких

122. У хлопчика 14 років скарги на тривалі періодичні напади інтенсивного розпираючого головного болю після психоемоційних навантажень з гіперемією обличчя, почуттям тривоги, страху, нудотою, шумом у вухах та парестезією у кінцівках. Наразі скарг немає. Рік тому хворів на гломерулонефрит. АТ - 150/110 мм рт. ст., ліва межа серця по середньо ключичній лінії, ЧСС - 86 на хв., ЗАС – білок 1,6 г/л. Який найімовірніше синдром спричиняє кризи в хлопчика:

A. Артеріальної гіпертензії

B. Панічної атаки

C. Гіпертиреозу

D. Мігрені

E. Депресивний

123. Хлопчика 14 років турбує погіршення самопочуття, підвищена втомлюваність, подразливість, зниження уваги, біль в ділянці серця, болі в кінцівках уночі. За останній рік зріст хлопчика збільшився на 14 см. При аускультації серця виявляється тахікардія, акцент II тону над аортою, м'який дуючий постійний систолічний шум над верхівкою. Якого генезу найвірогідніше цей шум?

A. Функціональний шум

B. Стеноз аортального клапана

C. Позасерцевий шум

D. Нейровегетативна дисфункція

E. Пролапс мітрального клапана

124. Хлопчик 5 років оглянутий педіатром. Скарг не виявлено. Межі відносної серцевої тупості: права – на 0,5 см до середини від парастернальної лінії, верхня – II міжребір'я, ліва – 0,5 см назовні від соскової лінії. Аускультативно – ніжний систолічний шум над верхівкою, який не проводиться в інші ділянки і зникає у вертикальному положенні. Який ймовірний діагноз?

A. Функціональний систолічний шум

B. Інфекційно-алергічний міокардит

C. Бактеріальний ендокардит

D. Ексудативний перикардит

E. Гіпертрофічна кардіоміопатія

125. Дитина 10 міс. переносить ГРВІ. На 3 добу захворювання стан значно погіршився, з'явилась млявість, задишка, тахікардія, дрібнопухирчасті хрипи в легенях. При рентгенологічному дослідженні виявлено посилення легеневого малюнка, кардіо-торакальний індекс 65%. ЕХОКГ: різке збільшення порожнин серця, особливо лівого шлуночка, фракція викиду лівого шлуночка – 30%. Яке захворювання є причиною розвитку серцевої недостатності у дитини?

A. Ділятаційна кардіоміопатія

B. Гострий бронхіт

C. Гостра пневмонія

D. Природжена вада серця

E. Набута вада серця

126. Хлопець 9 років з природженою мітральною недостатністю на протязі 3-х місяців скаржиться на задишку, серцебиття, втомлюваність, покашлювання. Об'єктивно: ЧСС - 120 уд. за хв., акроцианоз, поширення межвідносної серцевої тупості вліво, систолічний шум над верхівкою, помірна гепатомегалія, акроцианоз, ЕХОКГ: значне збільшення порожнини лівого шлуночка і передсердя, мітральна регургітація II ст, ФВ лівого шлуночка – 45%. Розвинення якого ускладнення має місце у данному випадку?

A. Хронічна серцева недостатність

B. Гостра серцева недостатність

C. Септичний ендокардит

D. Висока легенева гіпертензія

E. Аритмія серцевої діяльності

127. Дитина 1,5 років, хворіє на полісегментарну пневмонію, раптово посилився кашель, який став нав'язливий, виснажливий. Губи сині. В легенях дихання послаблене. Дифузно крепітація. Тахікардія. Тони серця глухі. ЧД – 76/хв. Рs. – 200/хв, pО2 – 42%, рСО2 – 70%. Діурез зменшений. Який попередній діагнгоз?

A. Гостра серцева недостатність (по лівошлуночковому типу) II ступеня

B. Пневмоторакс

C. Гостра серцева недостатність (тотальна) II ступеня

D. Синдром бронхообструкції

E. Гостра серцева недостатність (по правошлуночковому типу) II ступеня

128. У 11 міс. дитини, що поступила до лікарні з приводу пневмонії в тяжкому стані на фоні прогресування погіршення стану з'явилося набухання шийних вен. При огляді виражений ціаноз, пастозність гомілок, тахікардія, порушення ритму, акцент II тону на легеневі артерії. Межі серця різко збільшені (більш вправо), печінка +4 см. На ЕКГ ознаки правограми. Про яке ускладнення можна думати?

A. Гостра серцева недостатність

B. Гостра коронарна недостатність

C. Дистрофія міокарда

D. Міокардит

E. Нейротоксикоз

129. У хлопчика 13 років з набутою вадою серця, комбінованим аортальним пороком, погіршився загальний стан, скаржиться на швидку втомлюваність, відчуття посиленого серцебиття, задишку при фізичному навантаженні. При проведенні ультразвукового дослідження виявлено ділятацію лівого шлуночка, зниження амплітуди руху його стінок; фракція викиду лівого шлуночка – 40%. Показники трансмітрального кровоплину в межах норми. Про порушення якої функції серця свідчать наведені дані?

A. Систолічної функції лівого шлуночка

B. Діастолічної функції лівого шлуночка

C. Систолічної функції правого шлуночка

D. Діастолічної функції правого шлуночка

E. Систолічної функції передсердь

130. Ребенок 2,5 лет, заболел неделю назад вирусной инфекцией. В настоящее время приступы цианоза и одышки, навязчивый кашель при перемене положения тела. Состояние тяжелое. Акроцианоз на фоне общей бледности. Пастозность стоп, голеней. Частота дыхания 44 в минуту. В легких ослабленное дыхание, разнокалиберные влажные хрипы. Пульс – 140 в минуту, слабого наполнения. АД - 80/50 мм рт. ст. Верхушечный толчок ослаблен. Границы сердца смещены в поперечнике. Тоны сердца аритмичные, глухие, короткий систолический шум на верхушке. Печень +4 см. Диурез снижен. Укажите ведущий препарат для оказания неотложной помощи:

A. Сердечные гликозиды

B. Кардиотрофики

C. Дыхательные аналептики

D. Кортикостероиды

E. β2-агонисты

131. У ребенка 10 лет после перенесенной ОРВИ внезапно появились резчайшие боли в области сердца, одышка, лихорадка до 39 °С. При осмотре выбухание шейных вен, значительное расширение границ относительной сердечной тупости, резко ослабленный верхушечный толчок, аускультативно глухость тонов. Доставлен с предположением об остром гнойном перикардите. Укажите первоочередные мероприятия в данном случае:

A. Пункция перикарда

B. Перикардэктомия

C. Назначение антикоагулянтов

D. Назначение ингибиторов протеолиза

E. Кислородотерапия

132. У дитини 7 років, яка проходила лікування в кардіологічному відділенні раптово розвинулась втрата свідомості, генералізовані клонічні судоми. Шкіра блідо-ціанотична, дихання поверхневе, нерегулярне, аускультативно хрипів немає. Пульс визначається лише на сонній артерії з частотою 36 ударів за хвилину, серцеві тони вкрай глухі. На електрокардіограмі – уповільнення серцевого ритму, незалежні один від одного зубець Р і комплекс QRS, комплекси QRS розширений і деформований. Виберіть оптимальну комбінацію препаратів для надання невідкладної допомоги:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


написать администратору сайта