Главная страница

Педиатрия. Педиатрия 8. Многих предметов, понимает запрет. Неопрятен. Начинает самостоятельно есть ложкой. Какому возрасту соответствует психомоторное развитие этого ребенка


Скачать 87.87 Kb.
НазваниеМногих предметов, понимает запрет. Неопрятен. Начинает самостоятельно есть ложкой. Какому возрасту соответствует психомоторное развитие этого ребенка
АнкорПедиатрия
Дата07.10.2021
Размер87.87 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаПедиатрия 8.docx
ТипДокументы
#242912
страница10 из 10
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10

A. Синдром Картагенера

B. Алергічний бронхіт

C. Тетрада Фалло

D. Дефіцит α1-антітрипсіна

E. Фіброзуючий альвеоліт

323. Із анамнезу 5 річної дитини відомо, що вона з 8 місяців часто хворіє запаленням легенів, синуситами, отитами. При обстеженні виявлено різке зниження мукоциліарного кліренсу, а при бронхологічному обстеженні - бронхоектази. У дитини мають місце хронічні синусити, декстрокардія. Назвіть найбільш вірогідний діагноз:

A. Синдром Картагенера

B. Хвороба Вільямса-Кемпбеля

C. Синдром Мак-Леода

D. Синдром Хамена-Річа

E. Синдром Аерса

324. У 13-річного хлопчика раптово виникли втрата свідомості, генералізовані клоніко-тонічні судоми, зіниці розширені, фотореакція відсутня, виражений ціаноз обличчя, прикусування язика, виділення білої піни з рота, мимовільне сечовипускання і дефекація. З анамнезу відомо, що дані приступи відбуваються з трирічного віку декілька разів на рік, дитина постійно приймає седативні і протисудомні препарати. Бригадою швидкої медичної допомоги діагностований епілептичний статус. Оберіть препарат для купування нападу:

A. Сібазон

B. Хлоралгідрат

C. Натрію вальпроат

D. Карбамазепін

E. Фенобарбітал

325. Ребенок 7 лет, заболел остро, повысилась температура тела до 38 °С, появился насморк, кашель, пятнистая сыпь на коже. Слизистая зева отечна, гиперемированная, пятнистая энантема на слизистой ротовой полости, на слизистой щек на фоне гиперемии мелкие белесоватые пятна, не снимающиеся шпателем. Воспаление какого характера лежит в основе изменения слизистой оболочки щек?

A. Серозное

B. Гнойное

C. Фибринозное

D. Катаральное

E. Геморрагическое

326. У ребенка 3-х лет на фоне переносимой ОРВИ, по поводу которой получал аспирин и ампициллин появились высыпания на конечностях, ягодицах, отечность и болезненность лучезапястных и коленных суставов, боли в животе, однократная рвота. Сыпь симметрично расположена, паулезно-геморрагическая. В анамнезе пищевая аллергия. Какое исследование необходимо для назначения патогенетической терапии развившегося заболевания?

A. Свертываемость крови по Ли‑Уайту

B. Определение фибриногена сыворотки

C. Острофазовые показатели

D. Протромбиновый индекс

E. Циркулирующие иммунные комплексы

327. Ребенку 7 месяцев. БЦЖ проведено в роддоме. Масса тела 11 кг. В 5-ти месячном возрасте перенес ОРВИ, осложнившуюся острым обструктивным бронхитом, после чего удерживается длительный субфебрилитет. Вял, капризен, бледность кожи, на щеках участки гиперемии, папулезные высыпания. Пастозность тканей, мышечная гипотония. Шейные лимфоузлы до 1 см в диаметре. На рентгенограме органов грудной полости легочные поля без инфильтративно-очаговых теней. Верхнеее средостение расширено, ТТИ – 0,43 (N – 0,32). Установите предварительный диагноз:

A. Лимфатико-гипопластичекая аномалия конституции

B. Туберкулез внутригрудных лимфатических узлов

C. Лимфогранулематоз

D. Экссудативно-аллергическая аномалия конституции

E. Нарушение терморегуляции

328. Родители 3-х летнего мальчика жалуются на снижение аппетита, плохую прибавку массы тела у ребенка. Накануне после употребления в пищу шоколада и бисквитов отмечалась повторная неукротимая рвота со схваткообразными болями в животе. В анамнезе такие состояния уже отмечались трижды. При обследовании: сахар крови – 3,5 ммоль/л, мочевая кислота крови – 0,25 мкмоль/л, диастаза крови – 13 г/ч.л. Реакция мочи на ацетон резко положительная. У отца и деда мальчика – подагра. Поставьте предварительный диагноз:

A. Нервно-артритическая аномалия конституции

B. Хронический панкреатит, обострение

C. Острый панкреатит

D. Дизметаболическая нефропатия

E. Нарушение толерантности к углеводам

329. Дівчинка 16-и років раптово відчула гострий інтенсивний біль в правому боці, який іррадіював у праве плече. З'явилося блювання, що не приносить полегшання. При огляді живіт напружений. Відмічається розлита болючість, м'язневий захист. Який з методів невідкладної допомоги протипоказаний такій хворій?

A. Теплові процедури

B. Введення анальгетиків

C. Введення спазмолітиків

D. Введення холінолітиків

E. Введення антибіотиків

330. Семирічний хлопчик протягом 2-х років хворіє на хронічний гломерулонефрит, гематуричну форму. Спостерігається стійка гематурія. При черговому обстеженні було виявлено зміни в крові і діагностовано хронічну постгеморагічну анемію легкого ступеня. Який із перелічений методів лікування найдоцільніше призначити хворому?

A. Призначення фероплепсу

B. Переливання крові

C. Переливання еритроцитарної маси

D. Введення ціанокобаламіну

E. Введення ферковену

331. У поліклініці хлопчику 6 років проведена вакцинація АДС. Напередодні дитина була здорова, в день проведення вакцинації стан задовільний. Через 20 хвилин після внутрішньом'язової вакцинації дитина знепритомніла. Об'єктивно: блідість, кінцівки холодні, акроціаноз, експіраторна задишка до 60/хв, сухі хрипи. Тони серця глухі, тахікардія – 140 уд/хв., АТ - 60/20 мм. рт.ст. Чим зумовлено порігшення стану дитини?

A. Анафілактичний шок

B. Спазмофілія

C. Гостра серцева недостатність

D. Гостра дихальна недостатність

E. Епілептичний синдром

332. Підліток 17-ти років, хворий на цироз печінки, як наслідок хронічного вірусного гепатиту С, знаходиться у лікарні з приводу асциту. На 3-тю добу перебування в стаціонарі стан різко погіршився: виникла фебрильна лихоманка, повторне блювання, біль в животі, наросли явища асциту. Який стан найбільш вірогідніше за все розвинувся у даному випадку?

A. Спонтанний бактеріальний перитоніт

B. Гепаторенальний синдром

C. Гостра кишкова інфекція

D. Гостра кишкова непрохідність

E. Гепатодистрофія

333. Дівчинка 10 років скаржиться на інтенсивний ниючий біль в епігастрії після прийому їжі, періодичну нудоту, здуття живота, нестійкі випорожнення. При об'єктивному обстеженні виявляється помірний м'язовий дефанс верхньої половини черевної стінки, болючість в точках Мейо-Робсона, Дежардена, позитивні симптоми Шофара, Грота. Про яке захворювання можна думати?

A. Хронічний панкреатит

B. Хронічний холецистит

C. Хронічний ентероколіт

D. Хронічний дуоденіт

E. Гострий мезаденіт

334. Дитина 8 років поступила по невідкладній допомозі з скаргами на приступоподібні болі в животі оперізуючого характеру, блювоту. Визначається болючість в т. Дежардена. Рівень діастази в сечі 420 од. Поставити діагноз:

A. Панкреатит

B. Гострий апендицит

C. Пієлонефрит

D. Печінкова колька

E. Виразкова хвороба

335. У дитини 2 років спостерігається тривала діарея, блідість шкірних покровів, відставання в масі тіла, рецидивуючі бронхо-легеневі інфекції. В крові: еритроцити – 3,2 Т/л, лейкоцити – 3,0 Г/л, тромбоцити – 110 Г/л. В копрограмі: нейтральний жир ++++, мила ++. Який препарат слід призначити?

A. Панкреатин

B. Смекта

C. Алохол

D. Симбітер

E. Ентерол

336. Хлопчик 15 років. На протязі останніх 4-х років турбують біль у животі, нудота, рідкі випороженя, які виникають періодично. При обстеженні у стаціонарі діагностовано загострення хронічного панкреатиту. З метою пригничення больового синдрому найбільш доцільно призначити?

A. Соматостатін

B. Преднізолон

C. Спазмолітики

D. Панкреатичні ферменти

E. Анальгін

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


написать администратору сайта