Главная страница

Педиатрия. Педиатрия 8. Многих предметов, понимает запрет. Неопрятен. Начинает самостоятельно есть ложкой. Какому возрасту соответствует психомоторное развитие этого ребенка


Скачать 87.87 Kb.
НазваниеМногих предметов, понимает запрет. Неопрятен. Начинает самостоятельно есть ложкой. Какому возрасту соответствует психомоторное развитие этого ребенка
АнкорПедиатрия
Дата07.10.2021
Размер87.87 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаПедиатрия 8.docx
ТипДокументы
#242912
страница6 из 10
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10

E. Мікційна цистоуретерографія

193. Дівчина 4 років поступила зі скаргами на болі в животі і поперековій ділянці, підвищення температури, блювоту, зниження апетиту. Симптом Пастернацького позитивний. В загальному аналізі сечі – білок - 0,066 г/л, лейкоцити - 30-40, еритроцити - 1-2 в полі зору, бактерії – скрізь. Півроку тому перенесла гострий пїєлонефрит. Що найбільш вирогідно лежить в основі повторного захворювання?

A. Прирождена вада розвитку сечовивідної системи

B. Природжений імунодефіцит

C. Набутий імунодефіцит

D. Дисметаболічна нефропатія

E. Дисбактеріоз

194. У хлопчика 3 років діагностований полікістоз нирок. Мати дитини скаржиться на його затримку в рості, зниження апетиту, блювання. Шкіра бліда, тургор м'яких тканин знижений, ЧСС – 120 за хв., аускультативно – жорстке дихання, живіт увеличений, м'який. Мочевина - 14 ммоль/л, креатинин – 0,130 ммоль/л, загальний білок – 58 г/л. Який стан розвився у дитини?

A. Хронічна ниркова недостатність

B. Гостра ниркова недостатність

C. Енцефалопатія

D. Інтерстиціальний нефрит

E. Пїєлонефрит

195. У дитини 15 років з дизметаболічною нефропатією та циститом раптово вночі З'явився гострий біль у правій половині черевної порожнини з ірадіацією в пахвину ділянку. Об'єктивно: стан тяжкий, шкіра бліда, t° – 37,2 °С, біль за ходом правого сечоводу при пальпації, симптом Пастернацького позитивинй справа, олігурія, гематурія. Вкажіть яке ускладнення виникло у хворого?

A. Ниркова коліка

B. Жовчо-кам'яна хвороба

C. Хронічна ниркова недостатність

D. Геморагічний цистит

E. Гостра ниркова недостатність

196. Дівчина 12 років після переохолодження напередодні поступила зі скаргами на біль в надлобковій ділянці, часті болісні сечовипускання малими порціями, підвищення температури до 37,8°. Симптом Пастернацького негативний. В загальному аналізі сечі - білок - 0,033 г/л, лейкоцити – 20-25, еритроцити – 1-2 в полі зору. Який діагноз найбільш вирогідний?

A. Гострий цистит

B. Дисметаболична нефропатія

C. Гострий гломерулонефрит

D. Гострий пїєлонефрит

E. Сечокам'яна хвороба

197. Сімейний лікар складає реабілітаційну програму для дівчинки 16 років, яка спостерігається з діагнозом хронічний цистит. Рекомендований питний режим повинен включати?

A. Все перераховане

B. Лужну мінеральну воду

C. Морси, чаї

D. Компоти з сухофруктів

E. Чисту воду

198. Дівчинка 12 років з частими болісними сечовипусканнями без ознак інтоксікації. Температура 36,6 °С. Клінічний аналіз крові без відхилень від норми. В кл. ан. сечі діагностована лейкоцитурія. Найбільш ймовірним діагнозом є?

A. Гострий цистит

B. Гострий пієлонефрит

C. Інтерстиціальний нефрит

D. Нецукровий діабет

E. Нейрогенна дисфункція сечового міхура

199. У дівчинки 10 років з нейром'язовою дисфункцією сечового міхура за гіпотонічним типом на тлі ГРВІ спостерігається гостра затримка сечі. Який з методів обстеження найбільш обгрунтований для підтвердження діагнозу та причини затримки сечі?

A. УЗД органів сечовидільної системи

B. Пальпація сечового міхура

C. Внутрішньовенна екскреторна урографія

D. Мікційна цистографія

E. ЯМРТ внутрішніх органів

200. У хлопчика віком 8 років при обстеженні у клінічному аналізі сечі виявлені зміни: вилужені еритроцити 10-15 у полі зору, добова екскреція солей оксалатів з сечею становить 64 мг. Діагностовано оксалатну нефропатію. Батько дитини страждає на сечокам'яну хворобу. Яка дієта є раціональною для запобігання формування сечокам'яної хвороби у дитини?

A. Картопляно-капустна

B. Молочно-рослинна

C. Фруктово-ягідна

D. М'ясо-молочна

E. Гіпоалергенна

201. Мати хлопчика 13 років, після його одужання від грипу відмічає повторне підвищення температури до 38-39 °С на протязі 5 днів, головний біль, нудоту, слабкість, в поперековій області постійні тягнучі болі, часті позиви до сечовипускання, особливо в ночі, сеча каламутна, артеріальний тиск 138/80 мм. рт. ст. Симптом Пастернацького позитивний зліва, та негативний справа. Попередній діагноз: пієлонефрит. Який метод променевої діагностики найбільш інформативний для виявлення ступеню порушення функції нирок?

A. Динамічна реносцинтиграфія

B. УЗД

C. МРТ

D. КТ

E. Ангіографія

202. При профілактичному ультразвуковому обстеженні органів черевної порожнини в середній школі у учениці 5-го класу (11 років), ліва нирка візуалізується на 3 см нижче за норму, нормальних розмірів, форми та структури, контрлатеральна нирка в типовому місті не виявлена. Попередній діагноз: уроджена аномалія розвитку нирок, дістопія лівої нирки, відсутність правої нирки або її тазова дістопія. Який метод променевої діагностики доцільно застосувати для встановлення остаточного діагнозу та визначення функціональній здатності обох нирок?

A. Динамічна реносцинтиграфія

B. Радіоіммуний аналіз

C. Радіонуклідна ренографія

D. Термографія

E. Екскреторна урографія

203. Больной С. 5лет заболел, когда появилась общее недомогание, повысилась температура тела до 37,5°С, голос стал осиплым. Объективно: миндалины увеличены, умеренный цианоз, покрыты налетом серого цвета, выходящего за пределы миндалин. Налет с трудом снимается, после его удаления слизистая кровоточит. АД - 110/70 мм. рт. ст. Отеков нет. В анализе мочи альбуминурия, цилиндрурия, единичные эритроциты. Какой патологический процесс в почках?

A. Токсический нефрит

B. Пиелонефрит

C. Гломерулонефрит

D. Паранефрит

E. Нефроз почек

204. Хлопчик 10 років хворіє на хронічний гломерулонефрит з 5-річного віку. Протягом останнього місяця – блідість, багато "сінців" на руках і ногах, підвищена збудливість. При огляді стан тяжкий, дитина в сопорі, шкіра з жовтушним відтінком, пастозність на нижніх кінцівках, з рота – запах аміаку. Дихання глибоке, шумне, 22 з 1 хв. АТ – 160/90 мм рт. ст. Тони серця приглушені, 110 за 1 хв., аритмія, на верхівці і в 5 точці – систолічний шум. Печінка на 3 см виступає з-під краю реберної дуги. За останню добу сечовипускання 1 раз, виділив 180 мл сечі. Які біохімічні показники допоможуть уточнити діагноз?

A. Залишковий азот, сечовина, креатинін; К, Са, Мg, Р сироватки крові

B. Білірубін сироватки крові, АлАТ, АсАТ, тимолова проба

C. С-реактивний протеїн, сіалові кислоти

D. Дослідження хлоридів поту

E. Рівень екскреції з сечею 17-КС та 17-ОКС

205. У дівчинки 6 років відмічаються дизуричні явища. В аналізі сечі: Ле – 30-40 в п/з, бактерії та слиз - в великій кількості. При УЗО виявлено потовщення стінки сечового міхура до 10 мм. Який засіб слід призначити?

A. Цефадроксіл

B. Левоміцетин

C. Метронідазол

D. Канаміцин

E. Пеніціцилін

206. 12-річна дитина після перенесеного гломерулонефриту 2 роки тому скаржиться на швидку втомлюваність, слабкість, зниження апетиту, головний біль, нудоту, спрагу, поліурію. Дитина пониженого відживлення. Об'єктивно: шкірні покриви бліді, сухі. ЧД - 30/хв, ЧСС - 108/хв. Зі сторони легень, серця – без особливостей. Живіт – м'який болючий в епігастрії, печінка +1,5 см, болюча. Симптом Пастернацького слабопозитивний з обох сторін. Лабораторні дослідження: нормохромна анемія, вміст сечовини в сироватці крові – 8,8 ммоль/л, креатиніну – 0,18 ммоль/л, гіперкаліємія, гіпермагніємія, гіпокальціємія. Вкажіть вірогідний діагноз:

A. Хронічна ниркова недостатність

B. Гостра ниркова недостатність

C. Хронічний пієлонефрит

D. Нефросклероз

E. Цукровий діабет

207. У медичній амбулаторії в сільський місцевості відсутня бактеріологічна лабораторія. На прийомі дівчинка у віці 13 років, яка скаржиться на біль у попереку, підвищення температури тіла до 37,8 °С. При виконанні загального аналізу сечі: еритроцити 2–3 в полі зору, лейкоцити 20–40 в полі зору. Яке діагностичне значення наведеного аналізу у хворої?

A. Вказує на ймовірну інфекцію сечовидільних шляхів

B. Немає діагностичного значення

C. Підтверджує інфекцію сечовидільних шляхів

D. Підтверджує постстрептококовий гломерулонефрит

E. Вказує на ймовірний постстрептококовий гломерулонефрит

208. Дівчинка, 13 років, після купання в річці почала скаржитись на болісні сечовипускання, біль в животі, підйом температури до субфібрильних цифр. При огляді бліда. За даними фізикального обстеження серцево-судинної та дихальної системи патологічні зміни не виявлені. Симптом Пастернацького негативний з обох сторін, нирки не пальпуються. За даними загального аналізу сечі: лейкоцити - 80-100 в полі зору, еритроцити – до 10 в полі зору (не змінені). За даними УЗД‑обстеження патологія нирок не виявлена. Яке дослідження є найбільш інформативним для диференційної діагностики даної патології?

A. Бактеріологічний посів сечі

B. Екскреторна урографія

C. Аналіз сечі за Зимницьким

D. Аналіз сечі за Нечипоренком

E. Визначення в крові рівнів сечовини та креатиніну

209. Дівчинка 14 років. Знаходиться на диспансерному обліку у нефролога протягом 9 років. Діагноз "Хронічний гломерулонефрит, змішана форма. Хронічна ниркова недостатність ІІб ст." Об'єктивно: стан середньоважкий, бліда, активність зберігається, фізичний розвиток нижчий за середній, гармонійний, психо-емоційний стан відповідає віку, з боку внутрішніх органів - без особливостей, АТ - 135/95 мм рт. ст. Загальний аналіз крові: Ер – 2,9 Т/л, Нb – 85 г/л, КП - 0,84, Л – 6,4 Г/л, е - 2%, п - 1%, с - 72%, л - 19%, м - 6%, ШОЕ – 12 мм за год. Який чинник анемії у даному випадку найбільш вагомий?

A. Зменшення продукції еритропоетину

B. Порушення всмоктування заліза

C. Дефіцит білку

D. Гемоліз

E. Дефіцит вітамінів

210. У дитини з нефротичним синдромом з мінімальними змінами, на фоні високої протеінурії рівень протеінемії знизився до 40 г/л та розвинулися явища гострої ниркової недостатності. Яка причина ГНН в даному випадку:

A. Гіповолемія, пов‘язана з падінням онкотичного тиску плазми

B. ДВЗ-синдром

C. Тубулорексис

D. Дія медикаментів

E. Серцева недостатність

211. Маша, 8 лет, поступила в стационар с жалобами на плохое самочувствие, отеки на лице и туловище, редкое мочеиспускание. Объективно: кожа бледная, периферические и полостные отеки (асцит). Биохимические показатели: белок - 47 г/л, ?2-глобулины - 29%, холестерин - 12,6 ммоль/л. В анализе мочи: белок - 3,2 г/л, цилиндры гиалиновые 2-4 в п/зрения. Диагностирован нефротический синдром. Первоочередным в патогенетической терапии является:

A. Преднизолон 2 мг/кг/сут

B. Цефуроксим 20 мг/кг/сут

C. Полифепан 1 г/кг

D. Эналаприл 10 мг/сут

E. Зинат 500 мг/сут

212. Дівчина 5 років була госпіталізована зі скаргами на генералізовані набряки на обличчі, передній черевній стінці, нижніх кінцівках, зниження добового діуреза до 300 мл, зниження апетиту. В загальному аналізі сечі: білок - 3 г/л, еритроцити – 1-2, лейкоцити – 6-7 в полі зору, питома вага – 1027. Загальний аналіз крові - гемоглобін – 110 г/л, лейкоцити – 10 Г/л. Найбільш вирогідний діагноз:

A. Гострий гломерулонефрит с нефротичним синдромом

B. Інтерстиціальний нефрит

C. Пієлонефрит

D. Полікістоз нирок

E. Гострий гломерулонефрит с нефритичним синдромом

213. Дитина протягом 8 тижнів отримувала базисну кортикостероїдну терапію преднізолоном у зв'язку з нефротичним синдромом гострого гломерулонефрита. Регресія симптомів відмічена за перші 2 тижні лікування. На 3 тижні після переходу на підтримуючу дозу, добова протеінурія 2,5 г/л. Інтеркурентних захворювань не відмічалось. Яка форма нефротичного синдрому має місце?

A. Стероїдозалежна

B. Стероїдочутлива

C. Пізня стероїдорезистентна форма

D. Часткова стероїдорезистентна форма

E. Відносна стероїдорезистентна форма

214. Дівчинці 7 років, 2 тижні тому проведена трансплантація ділянки плечової кістки у зв'язку із вродженою кистозною дисплазією. Іммуносупресивну терапію не отримувала. Батьки звернули увагу на поступову появу набряків обличчя, ніг, живота, зменшення діурезу. При обстеженні: в ан. крові: лейк. - 9,8×109/л, ШОЕ - 22 мм/год.; загальний білок - 49 г/л, альбуміни - 32 г/л; холестерин - 4,6 ммоль/л. В ан. сечі: відносна щільність - 1031; білок - 4,5 г/л, лейк. - 5-6 в поле зору, ер. - 1-2 в поле зору, циліндри – 1-2 в поле зору. Добовий діурез – 350 мл. Який стан має місце?

A. Неповний нефротичний синдром

B. Токсико-алергічна нефропатія

C. Нефротичний синдром

D. Ниркова недостатність

E. Алергічна реакція

215. Дитина 3 років аспірувала часточку волоського горіха. Розвинулась неповна обтурація бронха справа. На рентгенівському знімку буде видно:

A. Емфізему справа, зміщення середостіння вліво

B. Тінь стороннього тіла

C. Зміщення середостіння вправо

D. Ателектаз нижньої долі справа

E. Зміщення середостіння вліво

216. Хлопчик 3-х років захворів гостро. Під час їжі насіння дитина закашлялася, з'явився ціаноз, піднялась субфебрильна температура. При огляді виявлено ознаки дихальної недостатності, тахікардія, зміщення серцевої тупості з правого боку, у тому ж місці вкорочення легеневого звука та ослаблене дихання при відсутності хрипів. На рентгенограмі - ателектаз частки правої легені. На вашу думку причиною ателектазу є:

A. Стороннє тіло

B. Пневмонія

C. Плеврит

D. Природна аномалія розвитку легень

E. Пухлина середостіння

217. Хлопчик 3 років надійшов до стаціонару з нападоподібним кашлем, який супроводжувався ціанозом і блювотою. Під час кашлю аускультативно над трахеєю визначалося ляпання (балотування) стороннього тіла, а також сухі та вологі розсіяні хрипи. Температура тіла підвищена. Який попередній діагноз може поставити лікар приймального відділення?

A. Стороннє тіло трахеї

B. Стеноз гортані

C. Гострий рініт

D. Гострий сінусіт

E. Коклюш

218. Під час гри в дитячому садку у дитини 3 років раптово з'явилася задишка, приступоподібний, сухий нав'язливий кашель. Обличчя ціанотичне, із сльозами на очах. Відзначалися кількаразова блювота, праворуч над усією половиною грудної клітки послаблене дихання. Який попередній діагноз?

A. Стороннє тіло

B. Обструктивний бронхіт

C. Бронхіальна астма

D. Приступ істерії

E. Стенозуючий ларинготрахеїт

219. До хлопчика 4-х років був викликаний дільничний педіатр. Дитина хворіє 2 дні. Спостерігали підвищення температури до 38 °С, нежить, зниження апетиту. На 3-й день хвороби вночі з'явилися скарги на важке дихання з утрудненим вдихом, охриплість голосу, "гавкаючий" сухий кашель. При огляді: стан дитини середньої тяжкості, шкіра бліда чиста, ціаноз носо-губного трикутника. Слизова зіву гіперемовано. Дихання шумне, з втягненням податливих місць грудної клітки, роздування крил носу. Частота дихань 54 за 1 хв., частота серцевих скорочень – 118 за 1 хв. В легенях перкуторно без змін, аускультативно – жорстке дихання. По іншим органам та системам – без особливостей. Поставте попередній діагноз:

A. Гострий стенозуючий ларинготрахеїт; Сторонне тіло трахеї

B. Гострий обструктивний бронхіт

C. Сторонне тіло трахеї

D. Дифтерійний круп

E. Бронхіальна астма

220. Хлопчик 4-х років. Скаржиться на кашель, що триває понад місяць, періодичні епізоди задишки. З анамнезу відомо, що трохи більше місяца хлопець бешкетував під час їжі та вдавився, що спричинило кашель. Перкуторно – притуплення у базальних відділах справа. Дихання у відповідній зоні не проводиться. На рентгенограмі: в області нижньої долі правої легені гомогенне затемнення у формі трикутника. Яка терапія є етіотропною?

A. Санаційна бронхоскопія

B. Призначення антибіотиків

C. Призначення муколітиків

D. Призначення бронходилятаторів

E. Виконання прийому Геймліца

221. Ребенок 1 год 2 месяца, проснулся ночью от приступа удушья. Был немедленно госпитализирован. При осмотре: грубый лающий кашель, осиплость голоса, инспираторная одышка, шумное дыхание, втяжение податливых мест грудной клетки, температура 37,8 °C, зев гиперемирован, небольшой насморк. Заподозрен ложный круп. Ваш диагноз?

A. Парагрипп

B. Риновирусная инфекция

C. Энтеровирусная инфекция

D. Аденовирусная инфекция

E. Грипп

222. Ребенок 2 года, заболел остро, когда появилась вялость, температура тела 39 °C, заложенность носа, повторная рвота. При осмотре: состояние тяжелое, единичные геморрагии на шее, слизистой неба, склерит. Зев цианотичен, зернист по задней поверхности глотки. Из носа – скудные слизистые выделения. Дыхание жесткое, 46 дых. в мин., П – 156 уд. в мин., тоны сердца ритмичные, приглушенные. Заподозрен грипп. Какие неотложные мероприятия в первую очередь необходимо провести?

A. Дезинтоксикацию

B. Ввести сердечно-сосудистые препараты

C. Ввести иммуноглобулин 3,0 мл

D. Назначить противовоспалительные препараты

E. Назначить десенсибилизацию

223. Ребенок 10 мес. заболел остро с повышения температуры t - 39,2 °C, повторной рвоты. Беспокоен. В зеве - застойная гиперемия. Тремор конечностей. Повышение сухожильных рефлексов. Ригидность затылочных мышц, сомнительный симптом Кернига. Ликвор: белок - 0,36, цитоз - единичные клетки. На 4-й день болезни состояние улучшилось, исчезли менингеальные знаки. Ваш диагноз:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


написать администратору сайта