Главная страница

Педиатрия. Педиатрия 8. Многих предметов, понимает запрет. Неопрятен. Начинает самостоятельно есть ложкой. Какому возрасту соответствует психомоторное развитие этого ребенка


Скачать 87.87 Kb.
НазваниеМногих предметов, понимает запрет. Неопрятен. Начинает самостоятельно есть ложкой. Какому возрасту соответствует психомоторное развитие этого ребенка
АнкорПедиатрия
Дата07.10.2021
Размер87.87 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаПедиатрия 8.docx
ТипДокументы
#242912
страница4 из 10
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10

A. Оксибутірат натрію, атропін

B. Морфін, фуросемід

C. Сібазон, строфантін

D. Еуфілін, ізоптін

E. Верошпірон, дроперидол

133. Дівчинка 5 років захворіла гостро. Скарги на сухий кашель, виділення з носу, болі в горлі. Два міс. тому діагностовано гострий поствірусний міокардит, тиждень назад припинила амбулаторно отримувати дігоксин у дозі 10 мкг/кг на добу. При огляді t 37,8 °C, ЧД - 34 на хв., ЧСС - 126 на хв., тони серця гучні, печінка +1 см. Показанням для поновлення призначення дігоксину стане поява в дитини:

A. Тахіпное, хрипів в легенях, збільшення печінки

B. Тривалої фебрильної лихоманки

C. Виділення стрептокока з зіву

D. Шлуночкової пароксизмальної тахікардії

E. Гіпокаліемії

134. Дитина 3 місяців поступила в лікарню для встановлення причини серцевого шуму. Скарги батьків на відставання дитини у вазі, ціаноз. Фізікально – розширення меж серцевої тупості вправо, грубий систолічний шум з максимумом у 2-му міжрібір'ї зліва. На ЕКГ – правограма. Який діагноз можно запідозрити у першу чергу?

A. Стеноз легеневої артерії

B. Інфекційний ендокардит

C. Дефект міжжлуночкової перетинки

D. Дефект міжпередсердної перетинки

E. Відкрита артеріальна протока

135. У ребенка 3-х лет отмечается одышка при физической нагрузке, расширение границ сердца вправо. При аускультации – во II межреберье слева от грудины выслушивается грубый систолический шум, усиление I тона на верхушке, ослабление II тона на легочной артерии. Рентгенологически – увеличение правых отделов сердца с обеднением легочного рисунка. На ЭКГ: смещение электрической оси сердца вправо, гипертрофия правого желудочка. Какую патологию следует предположить у ребенка?

A. Изолированный стеноз легочной артерии

B. Дефект межпредсердной перегородки

C. Триада Фалло

D. Стеноз аорты

E. Диспластическая кардиопатия

136. У дівчинки 10 років через два тижні після скарлатини з'явилися раптові напади запаморочення з втратою свідомості, іноді з судомами м'язів обличчя, кінцівок, які тривають від декілької секунд до 1-2 хвилин, частіше вночі, спочатку червоніє обличчя, потім – виражена блідість з цианотичним віддінком, набухають вени шиї, пульс 20-40 уд/хв, дихання глибоке. На ЕКГ – незалежна передсердна та шлуночкова активність, інтервали P-P і R-R постійні (P-P коротші, R-R довші), зубець Р не зв'язаний з QRS, а інтервали P-R різні, QRS розширений і деформований. Який синдром розвинувся у дитини?

A. Синдром Моргані–Адамса–Стокса

B. Синдром слабкості синусового вузла

C. Синдром подовженого інтервалу QT

D. Синдром Вольфа–Паркінсона–Уайта

E. Синдром укорочено інтервалу QT

137. Дівчинка 10 років потрапила у відділення із проявами кардиту. В анамнезі: два тижні тому було загострення хронічного тонзиліту. Який етіологічний фактор кардиту найбільш імовірний у цьму випадку?

A. Стрептокок

B. Стафілокок

C. Пневмокок

D. Клебсієла

E. Протей

138. У 10-річної дівчинки після ГРВІ появилися скарги на біль в серці і задишку при фізичному навантаженні. При огляді: шкіра бліда, підвищено волога. Ліва границя серця зміщена до середньо-ключичної лінії, ослаблення серцевих тонів, ніжний систолікус над верхівкою. ЧСС - 124 на хвилину, АТ - 90/60 мм. рт. ст. Кров: легка анемія, помірний лейкоцитоз, еозинофілія, білки гострої фази в N. ЕКГ: синусова тахікардія, порушення процесів реполяризації, зміщення інтервалу ST нижче ізолінії. Описані симптоми характерні для:

A. Неревматичного кардиту

B. Панкардиту

C. Септичного ендокардиту

D. Фіброеластозу

E. Ревмокардиту

139. Дитина 4 років поступила в клініку у важкому стані: виражена задишка, серцебиття, болі в животі. В анамнезі ГРВІ за 3 місяці до госпіталізації. При огляді ЧСС 148 уд/хв, перкуторно розширення меж відностної серцевої тупості, більше вліво, печінка +4,5 см. На Ехо-КГ розширення всіх порожнин з перевагою лівих. Скоротлива здатність міокарда 28%. Які препарати доцільно призначити з метою нормалізації систолічної та діастолічної функції серця:

A. Інгібітори ангіотензин-перетворюючого фермента

B. Глюкокортикоїди

C. Діуретики

D. Антикоагулянти

E. Нестероїдні протизапальні

140. 8-річна дівчинка знаходиться на лікуванні в кардіологічному відділенні з приводу гострого неревматичного кардиту. На другу добу в стаціонарі стан її різко погіршився: наросла задишка, виник ціаноз носо-губного трикутника, приєднався вологий непродуктивний кашель, шкіра вкрита холодним потом, спостерігається рухове збудження, частота дихання – 42/хв, пульс - 78/хв, аритмічний, слабкого наповнення та напруження; межі серця розширені вліво, тони значно послаболені, акцент II тону над легеневою артерією, над легенями дихання ослаблене, велика кількість дрібноміхурцевих вологих хрипів, АТ - 85/45 мм рт. ст. Про яке ускладнення кардиту можна думати?

A. Гостра лівошлункова недостатність

B. Гостра правошлункова недостатність

C. Гостра пневмонія

D. Астматичний стан

E. Гостра тотальна серцева недостатність

141. Дівчинка 10 років після проведення санації каріозних зубів гостро захворіла. Спостерігається лихоманка гектичного типу, що знижується ввечері з надмірним потовиділенням, слабкість, анорексія, блювання, наявні петехії на шкірі та кон‘юнктивах, що має сіруватий колір, болючі червоні вузлики на долонях і стопах, тони серця глухі, систолічний шум у всіх аускультативних точках, спленомегалія. При УЗД‑дослідженні виявлені вегетації на лівому передсердно-шлуночковому клапані. Попередній діагноз:

A. Інфекційний ендокардит

B. Геморагічний васкуліт, шкірна форма

C. Гострий лейкоз

D. Гостра ревматична гарячка

E. Системний червоний вівчак

142. Дівчинка 12 років скаржиться на задишку, швидку втомлюваність, біль в серці. Об'єктивно: межі серцевої тупості розширені, тони серця приглушені, систолічний шум над верхівкою. Який метод діагностики слід провести для визначення етіологічного фактора захворювання?

A. Титр антистрептококових антитіл

B. Розгорнутий загальний аналіз крові

C. Визначення С-реактивного протеїну

D. Проведення електрокардіографії

E. Визначення лактатгідрогенази

143. Дитина, 5 років. Півроку тому була оперована з приводу УВС. Скарги на лихоманку протягом 3-х тижнів, біль в ділянці серця, м'язах та кістках. При огляді – кожа кольору "кави з молоком", аускультативно – систолічний шум в ділянці серця з шумом в III-IV м/р. На кінцівках пальців встановлено плями Джейнуеля. Ваш попередній діагноз:

A. Інфекційний ендокардит

B. Сепсис

C. Неревматичний кардит

D. Гостра ревматична лихоманка

E. Черевний тиф

144. Ребенку 7 лет, страдающему "синим" пороком сердца, 2 недели назад произведена экстракция зуба, после чего отмечены субфебрилитет, повышенная утомляемость, наросла интенсивность систолического шума. Высказано предположение о развитии инфекционного эндокардита. Какую профилактику эндокардита следовало предусмотреть?

A. Экстракция зуба на фоне двукратного приема амоксициллина

B. Экстракция зуба

C. Амоксициллин в течение 7 дней до экстракции зуба

D. Бициллин-5 в течение 3-х месяцев

E. Амоксициллин в течение 7 дней после экстракции зуба

145. У дівчинки 12 років після респіраторної інфекції з'явилась задишка у стані спокою, блідість шкіри, пульс – 110 за хвилину, АТ - 90/55 мм рт. ст. Тони серця приглушені. Межі відносної серцевої тупості: права – парастернальна лінія, верхня – III ребро, ліва – на 1,0 см назовні від середньоключичної лінії. Який попередній діагноз?

A. Інфекційний міокардит

B. Функціональна кардіопатія

C. Вегето-судинна дистонія

D. Гіпертрофічна кардіоміопатія

E. Ексудативний перикардит

146. У дитини 3-х років з гострим неревматичним міокардитом різко погіршився стан: з'явилось різке занепокоєння, акроціаноз, переферичні набряки, задишка. При аускультації в легенях мілкопухирчасті вологі хрипи з обох боків переважно в ніжніх відділах. АТ - 65/40 мм рт. ст., ЧСС 150 уд/хв, тони серця глухі, аритмічні (екстрасистолія). Печінка +4см. Олігурія. Діагностовано гостру серцеву недостатність. Який метод дослідження є найінформативнішим для оцінки стану дитини в динаміці та ефективності терапії

A. ЕХОКГ

B. ЕКГ

C. Контроль діурезу

D. Контроль вмісту К+; Nа+ в аналізі крові

E. Добове моніторування ритму серця

147. Ребенку подтвержден лабораторно диагноз грибкового перикардита на фоне системного микоза. Для патогенетической терапии показано назначение:

A. Амфотерицин B (по схеме)

B. Нистатин 50 000 ед/кг

C. Леворин 50 000 ед/кг

D. Флюконазол 1к х 1 раз в день

E. Цефтриаксон 50 ед/кг 1 раз в день

148. Хлопчик 7 років звернувся до невролога з приводу нападів слабкості, запаморочення, які почали турбувати дитину протягом останнього року; двічі мала місце короткочасна втрата свідомості із судомами. Об'єктивно: у фізичному і психічному розвитку не відстає; ЧСС - 50 уд/хв; межі серця в нормі; хлопаючий I тон на верхівці серця; уздовж лівого краю грудини вислуховується систолічний шум, на верхівці – діастолічний. Вихідний вегетативний тонус парасимпатикотонічний. ЕКГ: передсердя скорочуються в більш частому ритмі, ніж шлуночки; зубці Р не пов'язані з комплексами QRS; нормальні комплекси QRS. Яка патологія має місце у дитини?

A. Атріовентрикулярна блокада III ст. (повна поперечна АV-блокада)

B. Атріовентрикулярна блокада II ст. (тип Мобітц II)

C. Синдром вегетативної дисфункції (вагоінсулярні кризи)

D. Епісиндром

E. Вроджена вада серця (дефект міжшлуночкової перетинки)

149. У новонародженого, мати якого хвора на ревматоїдний артрит, відмічено синдром малого серцевого викиду з проявами кардіогенного шоку: блідість, акроціаноз, олігурія. Ефективним лікувальним заходом виявилось внутрішньовенне введення ізадрину. З такими клініко-анамнестичними даними, як правило, асоціюється:

A. Повна атріовентрикулярна блокада

B. Надшлуночкова пароксизмальна тахікардія

C. Синдром WPW з тахіаритмією

D. Миготлива аритмія

E. Синдром слабкості синусового вузла

150. У дитини віком 14 років на фоні інфекційно-алергічного міокардиту відмічають порушення ритму. На ЕКГ реєструються політопні, групові передсердні екстрасистоли. У лікуванні такій дитині першочергово необхідно призначити:

A. Антибіотики + протизапальні препарати

B. Гормонотерапія

C. Діуретики

D. Антикоагулянти

E. Серцеві глікозиди

151. Дитина 10 років скаржиться на періодичні болі в ділянці серця, серцебиття. На ЕКГ шлуночкові екстрасистоли на кожному другому серцевому циклі. Ваш діагноз:

A. Бігеменія

B. Пароксизмальна тахікардія

C. Сино-атріальна блокада

D. Миготлива аритмія

E. Тригіменія

152. На ЭКГ у дитини 10 років різке прискорення серцевого ритму 180 на хв., зубець Р нашарується на Т, деформує його, помірне подовження інтервалу PQ, комплекс QRS не змінюється. Яка патологія у дитини?

A. Пароксизмальна тахікардія предсердна форма

B. Гіпертрофія предсердій

C. Гіпертрофія шлуночків

D. Синдром WPW

E. Екстрасістолія

153. Хлопчик, 10 років. Скарги на періодично виникаючі напади серцебиття. В анамнезі - після операційної корекції УВС переніс вторинний ендокардит. На ЕКГ зареєстровано хвилі фібриляції без передсердного зубця Р, нерегулярний шлуночковий ритм, комплекси QRS – аберантні, число скорочень передсердь - 600/хв. Які порушення серцевого ритму зареєстровано на ЕКГ?

A. Мерехтіння передсердь

B. Шлуночкові тахікардія

C. Синусова тахіарітмія

D. Трепотіння передсердь

E. Трепотіння та мерехтіння шлуночків

154. На ЭКГ ребенка 15 лет выявлена синусовая дыхательная аритмия. Ребенок жалоб не предъявляет, патологических симптомов со стороны сердечно-сосудистой системы при объективном обследовании не выявлено. Ребенок проходит обследование для решение вопроса для дальнейшей возможности занятия спортом. Выявленая на ЭКГ синусовая аритмия в данном случае является:

A. Физиологической особенностью, характерной для данного возраста

B. Признаком нарушения вегетативной регуляции ритма

C. Вариантом патологической аритмии

D. Признаком заболевания сердца

E. Признаком неврологических нарушений

155. При обстеженні у стаціонарі у дівчинки 8 років був діагностований дефект міжшлуночкової перетинки. Якій відділ серцево-судинної системи буде перевантажений в першу чергу?

A. Правий шлуночок

B. Одночасно правий і лівий шлуночки

C. Праве передсердя

D. Лівий шлуночок

E. Ліве передсердя

156. У хлопчика 2 місяців спостерігається задуха, ціаноз при годуванні, недостатні прибавки у вазі. Об'єктивно: розширення меж серця, вислуховується тривалий систолічний шум в 3-4 міжребер'ї зліва, який проводиться на спину, другий тон над легеневою артерією посилений. Над легенями вислуховуються застійні дрібнопухирчасті хрипи. Яку ваду серцево-судинної системи слід запідозрити?

A. Дефект міжшлуночкової перетинки

B. Дефект міжпередсердної перетинки

C. Коарктація аорти

D. Тетрада Фалло

E. Відкрита артеріальна протока

157. У новонародженого спостерігають неспокій, часті переривання при годуванні, утруднення смоктання, задуха та ціаноз. Об'єктивно: відстає в фізичному розвитку, ЧСС - 160 уд/хв, систолічний шум у ІV міжребір'ї зліва, акцент ІІ тону над легеневою артерією, АТ - 70/50 мм рт. ст. На ЕКГ гіпертрофія шлуночків. R° ОГК: посилення легеневого малюнку, розширення легеневого стовбура, збільшення лівого шлуночка. Який діагноз найбільш імовірний?

A. Вроджений дефект міжшлуночкової перетинки

B. Тетрада Фалло

C. Дефект міжпередсердної перетинки

D. Відкрита артеріальна протока

E. Коарктація аорти

158. Каті В., 6 міс. зі скаргами на відставання дитини в фізичному розвитку. Крім цього дитина тричі перехворіла пневмоніями. Зі слів матері, ще в пологовому будинку у дитини знаходили шум у серці. Об'єктивно: загальний стан дитини середньої важкості. Бліда, при неспокої з'являється задишка і пероральний ціаноз. Шкірні покрови і видимі слизові числі, рожеві. Підшкірно-жировий шар витончений, тургор тканин помірно знижений. Границі серця: права - на 2 см назовні від парастернальної лінії, верхня друге ребро, ліва - на 2,5 см назовні від лівої середньо-ключичної лінії. При аускультації серця вислуховується акцент її тону на легеневій артерії, прослуховується грубий систолічний шум з епіцентром у IV міхурі по лівому краю грудини, який проводиться на спину. Живіт м'який, печінка на 3 см виступає з-під реберної дуги. Який діагноз найбільш ймовірний?

A. Дефект міжшлункової перетинки

B. Дефект міжпередсердної перетинки

C. Відкритий артеріальний протік

D. Тетрада Фалло

E. Коарктація аорти

159. У хлопчика 5 років діагностовано дефект міжшлуночкової перетинки. При обстеженні скарги відсутні, фізичний розвиток відповідає віку, межі серцевої тупості не змінені, при аускультації в IV-V міжребір'ї зліва від грудини вислуховується грубий систолічний шум. На ЕКГ змін не виявлено. Про яку хворобу можна думати?

A. Хвороба Толочинова-Роже

B. Комплекс Ейзенмейгера

C. Тетрада Фалло

D. Пентада Фалло

E. Хвороба Ебштейна

160. У новонародженого спостерігають неспокій, часті переривання при годуванні, утруднення смоктання, задуха та ціаноз. Об'єктивно: відстає у фізичному розвитку, ЧСС 165 уд/хв, систолічний шум у IV міжребір'ї зліва, акцент II тону над легеневою артерією, АТ 70/50 мм рт. ст. На ЕКГ гіпертрофія шлуночків. R° ОГК: посилення легеневого малюнку, розширення легеневого стовбура, збільшення лівого шлуночка:

A. Вроджений дефект міжшлуночкової перетинки

B. Тетрада Фалло

C. Дефект міжпередсердної перетинки

D. Відкрита артеріальна протока

E. Коарктація аорти

161. У хлопчика 1 міс. з народження задишка, періоральний ціаноз, які посилюються при неспокої і плачі. При огляді: кволий, задишка, тахікардія. Перкуторно: межі серця збільшені в поперечнику, грубий систолічний шум вздовж лівого краю грудини, який проводиться на судини шиї і на спину. Печінка +2,5 см. На ЕКГ – правограма, гіпертрофія обох шлуночків. R-грама ОГК: посилення легеневого малюнка, кардіо-торакальне співвідношення – 0,68. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Дефект міжшлуночкової перетинки

B. Тетрада Фалло

C. Стеноз вустя аорти

D. Аномальний дренаж легеневих вен

E. Атрезія тристулкового клапана

162. Дитина 1,5 років поступила до лікарні зі скаргами батьків на відставання в вісі, ціаноз носогубного трикутника при неспокої, задишку при годуванні. При фізікальному дослідженні встановлено розширення меж серцевої тупості переважно вправо, акцент 2 тону у 2-му міжребір'ї зліва, грубий систолічний шум з максимумом у 3 міжребір'ї зліва у края грудини. На ЕКГ – правограма. Який діагноз найбільш вирогідний?

A. Дефект міжшлуночкової перетинки

B. Дефект міжпередсердної перетинки

C. Відкрита артеріальна протока

D. Коарктація аорти

E. Аномалія Епштейна

163. У дитини 2-х років спостерігається задишка, набряки кінцівок, части простудні захворювання. Об'єктивно: відставання у фізичному розвитку, ціаноз, набряклість шийних вен. На ЕХО-КС: великий дефект міжшлуночкової перетинки, збільшення камер серця. Яка тактика ведення пацієнта?
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


написать администратору сайта