Главная страница

Пат физ ситуационные задачи. Морфологической


Скачать 0.7 Mb.
НазваниеМорфологической
АнкорПат физ ситуационные задачи
Дата17.01.2022
Размер0.7 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаPatfiz zadaci(2sem) ZADACI (1).docx
ТипЗадача
#334018
страница52 из 89
1   ...   48   49   50   51   52   53   54   55   ...   89

Задача 82.


Хворий К., 18 років, який страждає на бронхіальну астму, скаржиться на часті напади задухи, що виникають без очевидних причин. Під час нападу дихання стає утрудненим, супроводжується кашлем, відділенням невеликої кількості в'язкого слизового мокротиння. Під час видиху чути свистячі хрипи.

  1. Який тип задишки характерний для даної патології? Поясніть механізм її виникнення.

  2. Який тип порушення легеневої вентиляції має місце в даному випадку під час нападів ядухи? Чому?

  1. Експіраторний тип. При розвитку обструктивної форми дихальної недостатності, в основі якої лежить порушення прохідності повітроносних шляхів, особливо у випадках розвитку бронхоспазму при атопічний і інфекційної бронхіальній астмі, виникає різке утруднення видалення повітря

з альвеол в навколишнє середовище. При цьому альвеоли тривалий час знаходяться в перерозтягнутому стані. З МАР розтягування альвеол тривалий час надходить високочастотна пульсація в бульбарний дихальний центр, пессімальной для струс нейронів, що перешкоджає розвитку акта вдиху і, відповідно, забезпечує пролонгування фази експірації, тобто розвиток експіраторной задишки.

  1. Ключовою ланкою є бронхіальна обструкція (звуження просвіту бронхів), обумовлена специфічними імунологічними (сенсибілізація та алергія) або неспецифічними механізмами, що виявляється повторюваними епізодами свистячих хрипів, задишки, почуття закладеності в грудях і кашлю.

Задача 83.


Хвора В., 56 років. Страждає на цукровий діабет протягом 20 років. Доставлена в клініку в прекоматозному стані: головний біль, слабкість, нудота, млявість, виражена задишка. Незважаючи на заходи, що вживаються, стан хворої прогресивно погіршувався. Розвинулася діабетична кома. Хвора без свідомості. Пульс прискорений, слабкий. Дихання часте, поверхневе.

Артеріальний тиск знижений.

  1. Які ознаки дихальної недостатності є у хворої, і який їхній механізм?

  2. Який тип задишки характерний для даної патології? Поясніть механізм її виникнення.

  1. Дихання Куссмауля - свідчить про крайній ступінь збудження дихального центру гіпоксією, ацидозом, інтоксикацією. Спостерігається при діабетичній і уремічній комах.

Ознаки дихальної недостатності: задишка, головний біль, слабкість,втрата свідомості, компенсаторна тахікардія

  1. Задишка виникає через посилену вентиляцію, спрямовану на виведення з крові надлишку СО2 та усунення ацидозу, — це компенсаторна реакція організму.

Задача 84.


Хворий Б., 56 років, поступив в неврологічне відділення з приводу мозкового інсульту. При надходженні стан важкий. Спостерігається періодичне дихання типу Чейна-Стокса. На 2-й день перебування в стаціонарі у хворого дихання Чейна - Стокса змінилося диханням Біота.

  1. Чи можна розцінювати появу дихання Біота як прогностично сприятливу ознаку?

  2. Який фактор має основне значення в патогенезі періодичного дихання?

  1. У разі розвитку дихання Біота має місце зниження чутливості нейронів бульбарного дихального центру до адекватних стимулюючих впливів з хеморецепторів, їх активація виникає лише при впливі сверхпорогових гуморальних подразників. Однак в разі розвитку дихання Біота, на відміну від дихання Чейна-Стокса, інспіраторні нейрони дихального центру не реагують підвищенням активності на додаткову стимулюючу афферентацію, що виникає при перших дихальних рухах з рецепторів повітроносних шляхів, паренхіми легких, пропріорецепторов дихальних м'язів і сухожильних рецепторів. У зв'язку з цим амплітуда дихальних рухів не змінюється.

  2. Зниження збудливості дихального центру під впливом екзогенних і ендогенних патогенних факторів, що виникає, зокрема, при гострій і хронічній гіпоксії, дії механічної травми мозку, розвитку набряку мозку, при аутоінтоксикації (при цукровому діабеті, нирковій недостатності, печінковій недостатності), а також, на тлі розвитку коматозних станів, запального процесу, пухлинного ураження довгастого мозку, при порушеннях мозкового кровообігу.
1   ...   48   49   50   51   52   53   54   55   ...   89


написать администратору сайта