Главная страница
Навигация по странице:

  • Еталони відповідей на задачі: Задача

  • VII. Матеріали методичного забезпечення основного етапу заняття VII.4. Професійний алгоритм виконання курації хворого (орієнтовна карта) дляформування практичних навичок та вмінь.

  • Тестові завдання для визнання вихідного рівня знань студентів

  • Неонатология. Мет неонатологія_5_курс. Навчальнометодичний посібник для студентів 5 курсу другого (магістерського) рівня галузі знань 22 Охорона здоровя


    Скачать 3.94 Mb.
    НазваниеНавчальнометодичний посібник для студентів 5 курсу другого (магістерського) рівня галузі знань 22 Охорона здоровя
    АнкорНеонатология
    Дата07.04.2022
    Размер3.94 Mb.
    Формат файлаpdf
    Имя файлаМет неонатологія_5_курс.pdf
    ТипНавчально-методичний посібник
    #450685
    страница22 из 27
    1   ...   19   20   21   22   23   24   25   26   27
    Еталони відповідей: 1 - АСЕ СВ Д, 7 – С, 8 – ДЕВЕ А, 13 – В, 14 – САДЕ С, 19 – ДЕ. Ситуаційні задачі: Задача 1
    Недоношена дитина від II вагітності, II пологів, на 33-34 тижні, народилась з масою тіла г, зріст 41см.Оцінка стану за шкалою Апгар 5-6 балів. Із анамнезу відомо.що перша вагітність закінчилась викиднем. Друга вагітність перебігала із загрозою викидня, токсикозом І і II половини вагітності, періодично відзначалась субфебрильна температура. Жінка мешкає в селі, тримає кішку, собаку. Стан дитини після народження важкий, спостерігаються клінічні прояви перинатального пошкодження ЦНС, гідроцефалія. За результатами рентгенографії кісток черепа -кальцифікати мозку. Заключення окуліста - хоріоретиніт.
    1. Визначити провідні фактори ризику розвитку патологічного стану.
    2.Який попередній діагноз?
    3.Які специфічні клінічні симптоми внутрішньоутробної інфекції у дитини?
    4.Чи показана специфічна терапія в цьому випадку, яка саме? Задача

    Недоношена дитина від першої вагітності в терміні 34-35 тижнів гестації, народилася з масою тіла 2400 г, зріст см. Після народження стан дитини важкий: клінічні прояви перинатального гіпоксично-ішемічного пошкодження
    ЦНС, збудженість, тремор кінцівок, гепатоспленомегалія, наприкінці першої доби життя - гіпербілірубінемія. На третю добу життя з'явилась висипка на шкірі: окремі пухирці, а також скучення їх, переважно, на грудній клітини.
    Мати дитинихворією на генітальний герпес.
    1.
    Перерахуйте внутрішньоутробні інфекції, яким властиві вказані прояви.
    2.
    Які лабораторні обстеження необхідні для встановлення діагнозу?
    3.
    Укажіть попередній діагноз.
    4. Яку специфічну терапію необхідно провести дитині?. Задача 3

    Дитині 21 доба життя, знаходиться в стаціонарі. З анамнезу відомо, що вагітність у матері протікала з токсикозом в першому триместрі, на 24 тижні гестації відмічалося підвищення температури тіла без катаральних проявів. Не лікувалася. 1 раз проходила обстеження на ВУІ. Встановлено підвищений вміст до токсоплазмозу 290 МО\мл, IgMвідсутній. Пологи на 37 тижні. Маса при народженні 2450 гр, довжина тіла 48 см. Жовтяниця з’явилася наприкінці першої доби життя. На третю добу життя переведений до відділення патології новонароджених у зв’язку з погіршенням загального стану – дитина стала збудженою, зригувала, погана смоктала. Об’єктивно: шкіра блідо-рожева, суха.
    Підшкірно-жировий шар витончений. Голова гідроцефальної форми, сагітальний шов відкритий до 0,8 см, велике тім’ячко виповнене, пульсує, х см, мале 1х1см. Виражений симптом Грефе,переважає тонус розгиначів.
    Селезінка + см, печінка +3 см.
    1. Про яке захворювання можна думати в даному випадку?

    235 2. Яке додаткове дослідження потрібно провести для уточнення діагнозу?
    3. які можливі шляхи інфікування дитини?
    4. які спеціалісти повинні оглянути дитину?
    5. які принципи лікування данного захворювання? Задача 4
    Дівчинка Сдоба життя. Від 5 вагітності, пологи 1. попередні вагітності закінчувалися викиднями на ранніх строках. У матері на 7-8 тижні вагітності протягом 2 діб визначався дрібнокрапчатий висип на обличчі, тулубі та кінцівках, підвищення температури тіла до субфебрільних цифр. Спостерігався біль в потилиці і області шиї.в місті, де проживала жінка спостерігалася епідемія краснухи. Оцінка по шкалі Апгар 6-7 балів. Маса тіла при народженні
    2170 гр, довжина тіла – 43 см.
    Об’єктивно: відмічені численні стигми дизембріогенезу, стан важкий за рахунок проявів СДР, пригнічення функції ЦНС. Шкірні покриви бліді, відмічається петехіальний висип. В легенях дихання послаблене. Над областю серця вислуховується грубий систоло-діастолічний шум. Печінка + 3 см, селезінка +1,5 см, щільні при пальпації.
    Загальний аналіз крові: немоглобін 125 гл, еритроцити 3,5 х 10 л тромбоцити 45 х 10 л, лейкоцити 7,1 х 10 л, псе, л – 32 %, м – 12 %, ШОЕ – 4 мм/год.
    1. про яке захворювання з найбільшою ймовірністю можна думати в даному випадку?
    2. яке додаткове обстеження потрібно провести для уточнення діагнозу?
    3. чим характеризується класична тріада Грега?
    4. Які зміни можуть бути виявлені при офтальмологічному обстеженні?
    5. які зміни можна виявити при проведенні Допплер-КС? Задача 5
    Дитина Да доба життя, народилася доношеною з малою масою до дійсного терміну гестації. На у добу життя з’явилася жовтяниця, яка носить наполегливий характер. Потім приєдналися прояви конюнктивіту, який має хвилеподібний перебіг. В загальному аналізі крові без особливостей.У матері хламідійний кольпіт. При підозрі на наявність у дитини хламідійнойінфекції для постановки діагнозу які специфічні антитіла необхідно визначити?
    2. які обстеження слід провести дитині?
    3. які основні прояви хламідійної інфекції?
    4. які основні принципи терапії? Задача 6 Хлопчик Ка доба життя. Від першої доношеної вагітності. В першому триместрі вагітності спостерігалася дрібна рожева висипка на тілі, нежить, підвищення температури тіла до 37,7 С. До лікаря не зверталася. Загроза викидня в 16-18 тижнів. Пологи на 38 тижні. Маса тіла при народженні 2800 гр, довжина 56 см. Закричав після відсмоктування слизу, крик слабкий. На шкірі

    236 тулуба і кінцівок геморагічний висип у вигляді петехій і дрібних екхімозів.
    Дихання в легенях жорстке, на верхівці серцявислуховується грубий систолічний шум. Печінка + 2,5 см, селезінка +1,5 см. Протягом наступної доби став ще погіршився за рахунок неврологічної симптоматики зригування, клоніко-тонічні судоми.
    1. про яке захворювання з найбільшою вірогідністю можна думати в даному випадку?
    2. в який період внутрішньоутробного розвитку плода могли виникнути виявлені зміни?
    3. що таке тріада Грега?
    4. чи показане проведення вакцинації БЦЖ?
    5. які спеціалісти повинні оглянути дитину? Задача 7
    Дитина Н, 8 днів, знаходиться у відділенні патології новонароджених. З анамнезу відомо, що дитина від 1-ої вагітності, що протікала зі змінами в аналізах сечі(лейкоцитурія, помірна протеінурія). Пологи термінові. Довгим безводним проміжком. Оцінка за шкалою Апгар 5-6 балів. Маса тіла при народжені 2500 гр, довжина тіла 53 см. До грудей не прикладувалася. На у добу життя підйом температури тіла до 39 С, збуджений, судомна готовність, крик мозковий, гіперестезія. Велике тім’ячко 3,5 х см.
    Виповнене. Позитивний симптом підвішування. Шкіра з сіруватим відтінком. Прояви гепатоспленомегалії.
    Випорожнення жовтого кольору, з неперетравленими грудочками та прожилками слизу.
    Дослідження спиномозкової рідини: білок – 0,660 гл, реакція Панді +++, цитоз 600 в 3 мкл, нейтрофіли 30 %, лімфоцити – 70%.
    Бактеріологічне дослідження ліквору: виділені лістерії.
    1. Про яке захворювання з більшою вірогідністю можна думати в даному випадку?
    2. який шлях інфікування дитини?
    3. оцініть масо-зрістовий показник.
    4. оцініть дослідження ліквору.
    5. які зміни можна виявити при НСГ-дослідженні? Задача 8.
    Недоношена дитина від 12 вагітності, I пологів, на 37 тижні, народилась з масою тіла гр, зріст см. Оцінка стану за шкалою Апгар 5-6 балів. Із анамнезу відомо, що попередні вагітності закінчулися викиднями на ранніх строках. Дана вагітність перебігала із загрозою викидня, токсикозом І і II половини, періодично відзначалась субфебрильна температура. Жінка приймає в їжу досить часто термічно недостатньо виготовлені м’ясні страви. Стан дитини після народження важкий, спостерігається збудження ЦНС у вигляді спонтаних рефлексів Моро та Бабінського, гідроцефалія, прояви СДР 3- го ступеня. За результатами НСГ -кальцифікати мозку. Заключення окуліста – часткова атрофія диску зорового нерву.
    1. Визначити провідні фактори ризику розвитку патологічного стану.

    237 2.Який попередній діагноз?
    3. який спосіб вигодування дитини слід обрати Яку специфічну терапіюслід призначити?
    5. до якої групи здоров’я слід віднести дитину? Задача 9 Доношена дитина від першої вагітності в терміні 38-39 тижнів гестації, народилася з масою тіла 2800 г, зріст см. Після народження стан дитини важкий: клінічні прояви перинатального гіпоксично-ішемічного пошкодження
    ЦНС, збудженість, тремор кінцівок, гепатоспленомегалія, наприкінці першої доби життя - гіпербілірубінемія. На третю добу життя з'явилась висипка на шкірі та долонях: окремі пухирці в діаметрі до 1 см.
    1.
    Укажіть попередній діагноз.
    2.
    Які лабораторні обстеження необхідні для встановлення діагнозу?
    3. Яку специфічну терапію необхідно провести дитині?.
    4. Коли слід провести щеплення дитині проти туберкульозу? Задача 10
    Дитині 17 доба життя, знаходиться в стаціонарі. З анамнезу відомо, що вагітність у матері протікала з токсикозом в першому триместрі, на 16 тижні гестації відмічалося підвищення температури тіла без катаральних проявів. Не лікувалася. 1 раз проходила обстеження на ВУІ. Встановлено підвищений вміст антицитомегаловірусних IgG 20 МО\мл ( N - 1 МО\мл), IgM відсутній. Пологи на 38 тижні. Маса при народженні 2950 гр, довжина тіла 51 см. Жовтяниця з’явилася наприкінці другої доби життя. На третю добу життя переведений до відділення патології новонароджених у зв’язку з погіршенням загального стану
    – дитина сталапригнічена, зригувала, погано смоктала, підвищився рівень білірубіну до 350 мкмоль/л, температуру тіла самостійно не утримує.
    Об’єктивно: шкіра блідо-рожева, суха. Підшкірно-жировий шар витончений. Голова гідроцефальної форми, сагітальний шов відкритий до 1 см, велике тім’ячко виповнене, пульсує, х см, мале 0,5х0,5см.. Селезінка + см, печінка +3 см.
    1. Про яке захворювання можна думати в даному випадку?
    2. Яке додаткове дослідження потрібно провести для уточнення діагнозу?
    3. з яким патологічним станом обов’язково необхідно провести диференційний діагноз?
    4. які принципи лікування данного захворювання?
    Еталони відповідей на задачі: Задача
    1.внутрішньоутробна інфекція- токсоплазмоз
    2.наявність домашньої худоби, відсутність обстеження жінки після1-го викидня; синдром порушення гемоліквородинаміки го ступеня, гідроцефалія, кальцифікати головного мозку, хоріоретиніт. так, показана. Дитині слід призначити роваміцин із розрахунгку 150 000

    238
    МО/кг в 2 прийома протягом 4-6 тижнів. Задача 2:
    1. Лістеріоз, сифіліс, сепсіс, герпес
    2.загальноклінічні аналізи крові та сечі, біохімічне дослідження крові, рентгенографія грудної клітини та довгих трубчатих кісток, обстеження на комплекс, вірусологічне та бактеріологічне дослідження матері, дитини та плаценти.
    3. ВУІ – герпес-інфекція;
    4. зовірас чи ацикловір із розрахунку 10-15 мг/кг внутрішньовенно – 10 –
    14 днів. Задача 3:
    1. вроджений токсоплазмоз
    2. аналіз крові матері та дитини на TORCH інфекції;
    3. антенатальний- гематогенний;
    4. невролог, офтальмолог
    5. етіотропна терапія, імуномодулююча терапія, посиндромна терапія Задача 4
    1. вроджена краснуха
    2. дослідження крові матері і дитини на ВУІ, а саме на краснуху методом
    ІФА по виявленню специфічнихIgкласу та M до краснухи та низькоавіднихigGдо краснухи
    3. до тріади Грега входять:
     вроджені вади серця;
     вроджена катаракта
     вроджена глухота
    4. при офтальмологічному обстеженні встановлюють дані за вроджену катаракту
    5. при проведенні Допплер – КС:
     дефект міжшлуночкової перетинки
     дефект міжпередсердя;
     комбіновані вади серця Задача 5
    1. специфічні антихламідійні антитіла Ig класу і Ig класу M у матері і дитини;
    2.
    загальноклінічні аналізи крові та сечі;
    біохімічне дослідження крові (печінкові проби, електроліти, сечовина, креатінін, срб, сіромукоїди);
    3. конюнктивіт, риніт, патологія органів дихання (пневмонія).
    4. етіотропна терапія
    (роваміцин) або ерітроміцина сукцинат,
    імуномодулююча терапія, посиндромна терапія Задача 6
    1. вроджена краснуха.
    2. ембріональний;
    3. до тріади Грега входять:

    239 a. вроджені вади серця; b. вроджена катаракта c. вроджена глухота
    4. вакцинація заборонена
    5. невролог, офтальмолог. Задача 7
    1. лістеріоз;
    2. антенатальний період висхідний шлях
    3. масо-ростовий показник у дитини знижений, що вказує на наявність внутрішньоутробної гіпотрофії. В нормі він становить 60 – 80.
    4. дані за менінгіт;
    5. підвищення ехо-щільності, нечіткий малюнок, знижену пульсацію судин. Задача 8
    1. недостатня термічна обробка мяса ;
    2. ВУІ – вроджений токсоплазмоз
    3. часткове парентеральне вигодовування + зондове (материнське молоко або адаптована молочна суміш);
    4. роваміцин 150 000 МО/кг ваги/добу в 2 прийоми протягом 4-6 тижнів;
    5. II Б. Задача 9.
    1. сифілітична пухирчатка;
    2.
     реакція Вассермана у матері та дитини,
     рентгенографія довгих трубчатих кісток;
     мікроскопічне дослідження вмісту пухирців.
    3. пеніцилін в дозі 200 000 Мо/кг ваги /добу 6 разів на добу;
    4. не раніше 1 місяця після видужання дитини. Задача 10
    1. ВУІ - вроджена цитомегаловірусна інфекція;
    2. імуноферментний аналіз крові матері та дитини на виявлення антиЦМВ
    Ig класу G та Ig класу M, полімеразна ланцюгова реакція молока матері, крові, сечі та ліквору (за показанням) у дитини;
    3. пологова травма – внутрішньочерепні крововиливи;
    4.
     створення оптимального температурного режиму
     раціональне вигодовування;
     фототерапія;
     детоксікація;
     противірусна терапія;
     імунозамісна терапія;
     посиндромна терапія
    VII. Матеріали методичного забезпечення основного етапу заняття
    VII.4. Професійний алгоритм виконання курації хворого (орієнтовна карта) дляформування практичних навичок та вмінь.

    240
    № Завдання
    Послідовність виконання
    Зауваження,попередження щодо самоконтролю
    1 Провести об’єктивне обстеження хворого на ВУІ Провести збір скарг,анамнезу захворювання.
    2.Ретельно зібрати анамнез життя пацієнта. Провести огляд хворого.
    4.Дослідити серцево-судинну систему пацієнта
    (пальпація,перкусія).
    Звернути увагу на особ- ливості перебігу захво- рювання, фон, на якому воно виникло, ступінь доношеності та морфо- функціональної зрілості,супутні хвороби,тощо.
    Встановити наявність факторів ризику,які сприяли виникненню захворювання .
    Оцінити загальний стан хворого,положення у ліжку,колір та вологість шкіри та слизових оболонок,неврологічний стан
    Звернути увагу на ритміч- ність пульсу, його напругу і величину на обох руках, верхівковий поштовх, його властивості,границі відносної серцевоїтупості, зміни,ЧСС,АТ. Провести аускультацію серця та магістральних судин
    6.Дослідити систему органів дихання(перкусія,бронхофонія). Провести аускультацію легень.
    8.Дослідити систему органів травлення.
    Звернути увагу на ослаб- лення чи посилення тонів серця,появу шумів та додаткових ІІІ,ІV тонів.
    Звернути увагу на відста- вання грудної клітини в акті дихання,укорочення перкуторного звуку, участь вдиханні допоміжної мускулатури
    Виявити зміни аускультативної картини
    Звернути увагу на прояви
    інтоксикації
    2
    Сформулювати попередній діагноз
    1.Сформулювати попередній діагноз.
    2.Обгрунтувати всі складові
    Базуючись на сучасній класифікаціісформулювати попередній діагноз та

    241 попереднього діагнозу на підставі даних скарг,анамнезу хвороби та життя,об’єктивного обстеження обгрунтувати кожну його складову.
    3
    Оцінити показники додаткових лабораторних досліджень
    1.Оцінити дані загального аналізу крові.
    2.Інтерпретувати дані
    імуноферментного дослідження.
    3.Оцінитидані ПЛР
    Звернути увагу на наяв- ність анемії, тромбоцито- пенії, лімфоцитозу
    Звернути увагу на наяв- ність в крові матері і дитини підвищенного вмісту IgG та IgM до збудників внутрішньо- утробних інфекцій
    Звернути увагу на наявність збудника в сечі, крові, лікворі хворого
    4
    Інтерпретувати дані додаткових
    інструментальних досліджень.
    Інтерпретувати дані:
    1.
    Rо-графії органів грудної клітки
    2.
    НСГ
    3. УЗД гепатобіліарної системи, МВС
    4.
    Допплер-КС
    Звернути особливу увагу на ознакиВУІ при встановлені при
    НСГ,Допплер-КС та УЗД
    5. Провести диференційну діагностику.
    1.Послідовно знайти спільні риси у скаргах,даних анамнезу хвороби та життя,об’єктивному статусі,даних лабораторних та
    інструментальних методів дослідження хворого та при схожій нозології.
    2.Знайти відмінності між скаргами,даними анамнезу хвороби та життя,об’єктивними симптомами,даними лаборатор- них та інструментальних методів дослідження хворого та при схожій нозології. На підставі виявлених відмінностей виключити схожу хворобу зі списку ймовірних діагнозів. Провести диференційну діагностику за вище означеним алгоритмом з усіма нозологіями,які мають схожу
    Особливу увагу треба приділити проведенню диференційної діагностики з натальною травмою,
    інфекційними захворюваннями, пологовою травмою, ВІЛ

    242 клінічну картину з пацієнтом,в тому числі з прояавми ВУІ.
    5. Враховуючи неможливість виключити ВУІ зі списку
    імовірних діагнозів,зробити висновок про найбільшу імовір- ність такого діагнозу.
    6
    Сформулювати остаточний клінічний діагноз
    6.
    Сформулювати остаточний клінічний діагноз.
    7. На підставі попереднього діагнозу,аналізу даних додаткових лабораторних та
    інструментальних методів дослідження,проведеного диференційного діагнозу обгрунтувати
    8.
    Всі елементи остаточного клінічного діагнозу.
    Базуючись на сучасній класифікаціїхворб сформулювати попередній діагноз,ускладнень основного захворювання та наявності захворювань.
    7. Призначити лікування пацієнту
    1.Призначити немедикаментозне лікування.
    2.Призначити медикаментозне лікування
    Чітко вказати режим та деталізувати дієту відповідно захворюванню.
    Враховуючи вік,важкість стану пацієнта, стадію захворювання,наявність ускладненьта супутньої патології призначити сучасне медикаментозне лікування відповідно до стандартів терапії ВУІ.
    Тестові завдання для визнання вихідного рівня знань студентів:
    1. Дитина Да доба життя, народився на 37 тижні гестации, від 9 вагітності, у матері спостерігалася загроза переривання. Вагітність протікала на фоні анемії. Попередні вагітності закінчувалися мимовільними викиднями.
    Народилася в асфіксії го ступеня. На у добу життя у зв'язку з важкою гемолітичною хворобою проводилося замінне переливання крові. Методом ІФА встановлений підвищений вміст антиЦМВIg класу і антиЦМВIg класу у дитини. Коли відбулося інфікування дитини? А. медичний персонал (вірусоносії)
    В.Інтранатально С. Після гемотрансфузії Д. грудне молоко Е. Антенатально
    2. Дитина Фа доба життя, народився на 34 тижні гестации, від 11

    243 вагітності, загрози переривання, що протікала на фоні в 1 і 2 триместрах анемії.
    Попередні вагітності закінчувалися мимовільними викиднями. Народилася морфо-функционально незрілою в асфіксії го ступеня і в першу добу життя була заінтубована. Методом
    ІФА встановлений підвищений вмістнизкоавіднихIg класу G до цитомегаловирусу. Який препарат необхідно призначити в якостіетіотропної терапії? А. зовиракс В. Зінацеф С. Спіраміцин Д. Тієнам Е. тиндурин
    3. Дитина Ц.,14-а доба життя, народився на 39 тижні гестації, від 7 вагітності, загрози переривання, що протікала на фоні токсикозу та анемії.
    Попередні вагітності закінчувалися мимовільними викиднями. Народилася в асфіксії го ступеня. Проявигепатиту про з'явилися на у добу. Методом ІФА встановлений підвищений вміст антиЦМВIg класу і антиЦМВIg класу у дитини і матері. Доза зовиракса неповинна перевищувати: А. 50 мг/кг/ добу В. 30 мг/кг/ добу С. 5 мг/кг/ добу Д. 15 мг/кг/ добу Е мкг/кг/ добу
    4. У хворого новонародженого а доба життя, на підставі клінічних і параклінічних даних встановлена генералізована форма природженої цитомегаловірусноїінфекції з поразкою
    ЦНС, печінки і органів кровотворення.Яка група препаратів складе базисну терапію? А. Глюкокортікоїди В. Анаболічеськие стероїди С. Цефалоспоріни 2-3 покоління Д. Противірусні препарати Е. Цитостатики У хворого а доба життя, народженого морфо-функціонально незрілим до свого гестаційного терміну, з проявами геморагічного синдрому з першої доби життя, на підставі клінічних і параклінічних даних встановлена генералізована форма природженої цитомегаловирусной інфекції, імунодефіцитний стан. Яку
    імуномодулюючу терапію слід призначити дитині?:
    А.Антицитомегаловірусний імуноглобулін В. Фоскарнет С. Цимевен Д. вальтрекс Е. настоянка ехінацеї
    6. У хворого а доба життя, народженого морфо-функционально

    244 незрілим до свого гестаційного терміну, з проявами геморагічного синдрому з першої доби життя, на підставі клінічних і параклінічних даних встановлена генералізована форма природженої цитомегаловірусної
    інфекції,
    імуннодефіцитний стан. Скільки курсів імуномодулюючої терапії необхідно проводити хворим з природженою цитомегалією на першому році життя? А. Кожні два місяці В. Достатньо одного С. 3 курси Д. через місяць Е. не менше пяти
    7. Дитина С, а доба життя, народився доношеним з проявами внутріутробної гіпотрофії.У матери вагітність протікала на тлі анемії, тривалого субфебрилітету, на 7 місяці вагітності виділений маркер вірусу гепатиту В. З 3-ої доби життя у дитини з'явилася жовтяниця, лабораторно відмічено підвищення білірубіну за рахунок його прямої фракції, підвищення рівня гепатоспецифічних ферментів, прояви гепатоспленомегалії.На користь внутріутробного інфікування, при дослідженні пуповинної крові, свідчитимуть: А. віковий рівень Ig класу МВ. Наявність Ig класу Мі зниження рівня Ig класу G; С. зниження рівня Ig класу М Д. зниження рівня Ig класу G Е. наявність Ig класу А і підвищення концентрації Ig класу М
    8.Дитина С, а доба життя, народився недоношеним з проявами внутріутробної гіпотрофії.У матері вагітність протікала на тлі анемії, тривалого субфебрилітету, на 7 місяці вагітності виділений маркер вірусного гепатиту В. На у добу життя у дитини з'явилася жовтяниця. Лабораторно відмічено підвищення білірубіну за рахунок його прямої фракції, підвищення рівня гепатоспецифічних ферментів. В даний час прояви гепатоспленомегалії.Які пізні ускладнення можуть спостерігатися у дитини? А. Сахарний діабет; В. Цироз печінки; С. Лейкоз Д. Бронхо - легенева дисплазія; Е. фіброеластоз ендокарду
    9. Дитина С, а доба життя, народилася від 2-ої доношеної вагітності, пологи і, з масою 3 100 гр, завдовжки 52 см, в асфіксії го ступеня. Рефлекси періоду новонародженості знижені. Шкірні покриви помірно бліді, чисті. Тони серця злегка приглушені, ритмічні. Над легенями дихання пуерильне. Живіт м'який. Печінка і селезінка не пальпуються. У матери за 3 тижні до пологів виділений маркер вірусного гепатитуВ.Коли показано введення дитині стандартного імуноглобуліну для профілактики гепатиту В А. В перші 48 годин життя;
    В. В кінці раннього неонатального періоду;

    245 С. Матерів день пологів; Д. через 72 години після народження Е. Не раніше 10-ої доби життя
    10. Дитина Ц, а доба життя, народився від 5-ої доношеної вагітності, пологи і, з масою 2950 гр, завдовжки 52 см, в асфіксії го ступеня. Рефлекси періоду новонародженості пригноблені, м'язовий тонус знижений. Шкірні покриви помірно бліді, чисті. Тони серця злегка приглушені, ритмічні. Над ле- генями дихання пуерильне. Живіт м'який. Печінка + 1 див, селезінка не пальпу-
    ється. У матері на 9 місяці вагітностівиділений маркер вірусного гепатиту
    В.Яка схема введення стандартного імуноглобуліну для профілактики гепатиту А. Перші 48 годин життя і далі щомісячно протягом 12 місяців життя; В. Перші 48 годин життя і надень життя; С. Перші 48 годин життя і далі кожного місяця протягом 6 місяців життя; Д. Третя доба і далі щомісячно6 місяців життя; Е. а, а, а доба і далі кожного місяця протягом 12 місяців життя.
    11. Дитина Ц, а доба життя, народився від 3-ої доношеної вагітності, пологи і, з масою 2 650 гр, завдовжки49 см, в асфіксії го ступеня. Рефлекси періоду новонародженості пригноблювані, м'язовий тонус знижений. Шкірні покриви чисті. Тони серця злегка приглушені, ритмічні. Над легенями дихання пуерильне. Живіт м'який. Печінка + 1,5 див, селезінка не пальпується. У материна місяці вагітностівиділений маркер вірусу гепатиту В.У якій дозі необхідно вводити стандартний імуноглобулін для профілактики гепатиту А. 10 міліграм/кг;
    В. 0,5 міліграм/кг; С. 10 мкг/кг; Д міліграм/кг; Е міліграм/кг.
    12. Дитина Ж, а доба життя, народився на 37 тижні гестації з ознаками морфо-функціональної незрілості. Вагітність протікала на тлі гестозу, загрози переривання. Жовтяниця з моменту народження. Рефлекси періоду новонародженості пригноблювані, м'язовий тонус знижений. Тони серця злегка приглушені, ритмічні. Над легенями дихання пуерильне. Живіт м'який. Печінка
    + см, селезінка +1 дсм. Параклінічеськие зміни, характерні для внутріутробного гепатиту, наступні: А. Знижений вміст α – фетопротеїну; В. Висока активність трансаміназ; С. Підвищений вміст білірубіну за рахунок його непрямої фракції; Д. Знижений вміст α – фетопротеїну і низька активність трансаміназ; Е. висока активність лужної фосфатази і зниження вмісту α – фетопротеїну.
    13. У передчасно народженої дитини, мати якої на 8-9 тижні вагітності

    246 перенесла неважке захворювання невстановленої етіології, яке супроводжувалося лихоманкою і висипом, спостерігається тріада Грега: комбінований порок серця, катаракта, мікроцефалія.Який можливий збудник? А. Лістерія. Ст. Ентеровірус; С. Мікоплазма; Д. Хламідія трахоматис; Е. Вірус краснухи
    14. Дитина Х, народився на 36 тижні гестации. До кінця их доби життя з'явилася жовтяниця. Рефлекси орального автоматизму пригноблені. При проведенні нейросонографії встановлені дані за помірну внутрішню гідроцефалію. Огляд офтальмолога – дані за катаракту О. Методом ІФА в сироватці крові зарегестрированы в діагностичному титрі краснушныенизкоавидныеIg класу G У комплексну терапію необхідно включити: А. гепарин В. антиоксиданти; С. Вальтрекс; Д. роваміцин Е. Специфічний імуноглобулін
    15. Недоношена дитина від першої вагітності в терміні гестации 35 тижні, народився з масою тіла 1950 гр, завдовжки 43 см Після народження стан дитини важкий: збуджений, тремор кінцівок, гепатоспленомегалія. До кінця другої доби – гіпербілірубінемія. На й день з'явилися висипання на шкірі, окрім долоньок і стоп міхури, що місцями зливаються, переважно на грудній клітці.Для якої внутріутробної інфекції характерні дані клінічні прояви А. герпетична інфекція;
    В.краснуха; С. Мікоплазмоз; Д. Сифіліс Е. цитомегалія
    16. У дитини на п'ятий день життя встановлена церебральна форма
    інтранатального придбаного герпесу, яка характеризувалася лихоманкою, судомним синдромом, високочастотним криком, змінами в цереброспінальній рідині. Який преперат слід призначити як етіотропну терапію? А. Зовіракс; В. Роваміцин; С. Флемоксин; Д. цедекс; Е. Джозаміцин
    17. У дитини на сьомий день життя встановлена церебральна форма
    інтранатального придбаного герпесу, яка характеризувалася лихоманкою,

    247 судомним синдромом, стійкою гіпербілірубінемією, змінами в цереброспінальній рідині.Доза зовиракса для хворого складе А. 60 мг/кг/сутки; В. 5 мг/кг/сутки; С. 100 мг/кг/сутки;
    Д. 15 мг/кг/сутки; Е. 1 мг/кг/сутки;
    18. У хворого Л, а доба життя, з природженою генерализованной герпетичною інфекцією – поразкою ЦНС у вигляді гипертензионно- гидроцефального синдрому, внутріутробною гіпотрофією і фетальным гепатитом встановлений імунодефіцитний стан.Який препарат необхідно призначити в якості імуномодулюючої терапії? А. Антистафілокова плазма В. Декарієс; С. Екстракт елеутерокока; Д. Віферон - 1; Е. Віферон - 2 19. У дитини 10 днів життя виявлені кальцифікати в головному мозку, хоріоретиніт, атрофія зорового нерва. Вказаний симптомокомплекс виявляється при вродженій інфекції:
    А.лістеріоз; В. Хламідіоз; С. Сифіліс; Д. Токсоплазмоз Е. Краснуха.
    20. Для діагностики хламідійної інфекції у новонароджених використовують наступний метод А. Бактеріологічний засів з носоглотки
    В.Бактеріологічний засів випорожнень; С. Загальний аналіз крові; Д. Аналіз крові на стерильність; Е. Імуноферментний аналіз
    1   ...   19   20   21   22   23   24   25   26   27


    написать администратору сайта