Главная страница

Модуль. Внутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3. Назва наукового напрямку (модуля)


Скачать 3.29 Mb.
НазваниеНазва наукового напрямку (модуля)
АнкорМодуль
Дата10.04.2022
Размер3.29 Mb.
Формат файлаrtf
Имя файлаВнутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3.rtf
ТипДокументы
#460755
страница12 из 68
1   ...   8   9   10   11   12   13   14   15   ...   68
1   ...   8   9   10   11   12   13   14   15   ...   68
B.

Хронічний гломерулонефрит, анефротична форма


C.

Амілоїдоз нирок


D.

Хронічний гломерулонефрит, нефротична форма


E. *

Швидкопрогресуючий гломерулонефрит





151.

Хвора 58 років, скаржиться на періодичний головний біль, запаморочення і шум у вухах. Протягом 15 років страждає цукровим діабетом. Об'єктивно: тони серця ритмічні, ЧСС -76/хв., акцент II тону над аортою, AT -180/110 мм рт. ст. В аналізі сечі: відн. щільність - 1,014. Добова втрата білка із сечею до 1,5 г. Препаратом вибору для лікування артеріальної гіпертензії у даної пацієнтки буде:


A.

Альфа-блокатор


B.

Бета-блокатор


C.

Антагоніст кальцієвих каналів


D. *

Тіазидовий диуретик


E.

Інгібітор АПФ


152.

Хворий 38 p., який переніс 10 років назад гострий гломерулонефрит, поступив зі скаргами на набрякання обличчя, ніг, попереку, головний біль, ниючий біль у попереку. AT - 200/110 мм рт. ст. В аналізі сечі: білок - 3,9 г/л, Л - 3-4, Ер - 10-12 у п/з, циліндри гіалінові - 3-4 у п/з, циліндри воско-подібні - 2-3 в препараті. Креатинін сироватки крові - 102 мкмоль/л. Який з перерахованих антигіпертензивних препаратів найбільш доцільно застосувати у даного хворого?


A.

Празозин


B.

Анаприлін


C.

Допегіт


D.

Каптоприл


E. *

Клофелін


153.

Хворий 37 років, поступив до реанімаційного відділення. Загальний стан дуже тяжкий. Сопор. Шкіра сіро-жовтуватого кольору, тургор знижений. Пульс частий, напружений. AT -160/110 мм рт. ст. Тонус м'язів підвищений. Гіперрефлексія. У повітрі запах аміаку. Попередній діагноз?


A.

Алкогольна кома


B.

Уремічна кома


C.

Гіперглікемічна кома


D. *

Гіпоглікемічна кома


E.

Мозкова кома


154.

У хворого 38 років, кухаря, хронічний гломерулонефрит, ХНН III ст. Знаходиться на амбулаторному лікуванні програмним гемодіалізом двічі на тиждень. Веде відносно активний спосіб життя. Виберіть найбільш правильну відповідь:


A. *

Хворий працездатний


B.

Хворий тимчасово непрацездатний


C.

Може бути визнаний інвалідом І групи


D.

Може бути визнаний інвалідом II групи


E.

Може бути визнаний інвалідом III групи


155.

Жінка 28 років, протягом 12 років хворіє на хронічний гломерулонефрит. За останні півроку виникли загальна слабкість, зниження апетиту, працездатності, нудота, головний біль, біль у суглобах. При обстеженні виявлені анемія, вміст сечовини в крові - 24,5 ммоль/л, креатиніну - 0,766 ммоль/л, гіперкаліємія. Чим ускладнилося захворювання?


A. *

Гострою нирковою недостатністю


B.

Хронічною нирковою недостатністю


C.

Нефротичним синдромом


D.

Амілоїдозом нирок


E.

Подагричною нефропатією





156.

Жінці 50 років, яка хворіє на хронічний пієлонефрит, в період загострення була призначена комбінація антибактеріальних засобів - гентамі-цин (по 80 мг 3 рази на добу) та бісеп-тол (960 мг 2 рази на добу). До розвитку чого може призвести призначення такої комбінації препаратів?


A.

Гострої ниркової недостатності


B.

Гломерулосклерозу


C.

Хронічної ниркової недостатності


D. *

Така комбінація препаратів оптимальна та цілком безпечна


E.

Гострої наднирникової недостатності


157.

У чоловіка 25 років через 2 тижні після ангіни з'явилися набряки на обличчі, помірний біль у крижах, температура-37,5 °С. AT-180/100 ммрт.ст., в сечі: Ер змінені - до 100 в п/з, білок -2,20 г/л, гіалінові циліндри - до 10 в п/з, питома вага - 1020. Найбільш вірогідний діагноз:


A.

Хронічний гломерулонефрит


B. *

Рак нирки


C.

Гострий пієлонефрит


D.

Сечокам'яна хвороба


E.

Гострий гломерулонефрит


158.

У жінки 38 років після переохолодження з'явився біль у м'язах, підвищення температури до 39 °С, головний біль, дизурія, позитивний симптом Пастернацького. Аналіз сечі: лей-коцитурія, бактеріурія. В аналізі крові: зниження Hb до 103 г/л, лейкоцитоз із зсувом вліво, прискорення ШОЕ - до 32 мм/год. Сечовина крові - 6,0 ммоль/л. Найбільш вірогідний діагноз?


A.

Сечокам'яна хвороба


B.

Туберкульоз нирок


C.

Гострий гломерулонефрит


D.

Гострий пієлонефрит


E. *

Гострий цистит


159.

У хворого 35 років, що у зв'язку із хронічним гломерулонефритом З останні роки знаходиться на гемодіалізі, з'явилися перебої в діяльності серця, гіпотонія, зростаюча слабкість, задишка. На ЕКГ: брадикардія, атріо-вентрикулярна блокада І ст., високі загострені зубці Т. Напередодні - грубе порушення питного та дієтичного режимів. Які біохімічні зміни є найбільш вірогідною причиною вищевказаної клінічної картини?


A.

Гіпергідратація


B.

Гіперкаліємія


C. *

Гіпокаліємія


D.

Гіпернатріємія


E.

Гіпокальціємія


160.

Хвора 25 років, поступила в клініку зі скаргами на набряки, олігу-рію, гіпертензію. Загальний стан хворої важкий. Після клініко-лаборатор-ного обстеження було встановлено діагноз: "Гострий гломерулонефрит". Який із клініко-лабораторних показників при цьому захворюванні є показанням для включення в терапію глю-кокортикоїдних гормонів?


A. *

Підвищення креатиніну крові


B.

Добова протеїнурія до 3,5 г


C.

Добова протеїнурія більше 3,5 г


D.

Макрогематурія


E.

Анемія





161.

У хворої 36 років захворювання почалося тиждень тому з високої температури тіла, ознобу, профузної пітливості. З'явилися тупі болі в попереку, неприємні відчуття при сечовипусканні. Об'єктивно: відмічається напруження м'язів поперекових ділянок, позитивний симптом Пастер-нацького з обох сторін. У загальному аналізі крові лейкоцитоз до 12х109/л, нейтрофільоз. У загальному аналізі сечі - 0,6 г/л білка, Л - на все п/з, більше їх 109 бактерій віл сечі. Ваш попередній діагноз?


A. *

Гострий пієлонефрит


B.

Туберкульоз нирки


C.

Гострий гломерулонефрит


D.

Гострий цистит


E.

Сечокам'яна хвороба


162.

Хворий 29 років, через 2 тижні після перенесеної ангіни помітив набряки на обличчі, слабкість, зниження працездатності. Поступово з'явилися задишка, набряки нижніх кінцівок, попереково-крижових ділянок. Об'єктивно: блідість шкірних покривів, ослаблення серцевих тонів, гідроторакс, анасарка. AT - 150/100 мм рт. ст. Відн. густина (щільність) сечі - 1,021, білок - 9 г/л, Ер - 40-50 в п/з, гіалітові циліндри - 4-6 в п/з. Ваш діагноз?


A.

Загострення хронічного гломерулонефриту


B. *

Гострий гломерулонефрит


C.

Гострий пієлонефрит


D.

Серцева недостатність


E.

Мікседема


163.

Хворий 46 років, вперше у житті помітив набряки на ногах, слабкість, відчуття "повноти" та важкості в правому підребер'ї. 20 років хворіє на ревматоїдний артрит. Збільшені печінка і селезінка (щільної консистенції). У крові: креатинін - 0,23 ммоль/л, загальний білок - 68 г/л, холестерин -4,2 ммоль/л, бета-ліпопротеїди -52 од. опт. густини. У сечі: питома вага - 1012, протеїнурія - 0,33 г/л, поодинокі воскоподібні циліндри, свіжі та вилужені еритроцити в п/з, Л - 5-6 в п/з. Яке ускладнення найбільш імовірне?


A.

Хронічний гломерулонефрит


B.

Амілоїдоз нирок


C.

Гострий гломерулонефрит


D.

Серцева недостатність


E. *

Хронічний пієлонефрит


164.

Хворий 32 років, скаржиться на масивні набряки ніг, попереку, задишку (спить сидячи), кашель, серцебиття, зниження зору. Хворіє біля 2-х місяців. Ціаноз обличчя. ЧДД - 32/хв. У легенях крепітація, сухі хрипи. ЧСС - 110/хв., AT - 220/120 мм рт. ст. Серце: ритм галопу, систолічний шум на верхівці. Обличчя одутле. Набряклість передньої черевної стінки, пальпація утруднена. Перкуторно печінка +5 см. Набряки ніг. Аналіз крові: НЬ -84 г/л. Аналіз сечі: білок - 5,2 г/л; Ер -15-20 у п/з; Л - 10-20 у п/з. Попередній діагноз?


написать администратору сайта